žėrintis anglisPelenai yra visiškai prieinamos ir labai veiksmingos fosforo-kalio trąšos, kuriose yra daug medžiagų ir mikroelementų, reikalingų augalų augimui ir augimui. Jums nereikia jo pirkti, jums nereikia naudoti transporto transportui – ši trąša gali būti atliekama atskirai. Prieinamumas ir pelenų nauda yra neginčytina! Nors reikėtų pažymėti, kad šių arba tų mikroelementų kokybinės charakteristikos ir masės dalis gali skirtis priklausomai nuo žaliavų, naudojamų pelenams gaminti.

Svarbu! Naudojant peleną kaip trąšą, reikia nepamiršti, kad deginant žaliavas azotas išgaruoja, todėl jo trūkumas turi būti kompensuojamas bet kokiais azoto turinčiais priedais.

Vidutinės pelenų degimo metu sudedamųjų dalių vertės:

pelenai

Kalis

 1. Mediena:
  • spygliuočių – apie 8%;
  • lapuočių – 14%;
  • Vynuogių vynmedis – 40%.
 2. Žolinių žaliavų:
  • šiaudai – apie 20%;
  • bulvių viršūnes – 40%;
  • saulėgrąžos (stiebas, lapai ir galvą) – 40%;
  • džiovintoji žolė (dilgėlė, kinona, paršavedis ir kt.) – 30%.
 3. Grikiai, saulėgrąžų lukštai – 35%.
 4. Durpės – 10%.
 5. Šiferiai – ne daugiau kaip 2%.

Fosforas

 1. Mediena:
  • spygliuočiai – 6%;
  • lapuočių – ne daugiau kaip 10%.
 2. Žolinių žaliavų – 1%.
 3. Durpės – 1%.
 4. Shales – 1,5%.

Kalcis

 1. Mediena – 45%.
 2. Žolinių žaliavų – 10-20%.
 3. Durpės – 20-50%.
 4. Skalūnai – apie 70%.

Svarbu! Niekada negali būti naudojamas kaip tręšimo pelenai po deginimo: polimerai, buitiniai šiukšlių, gumos, spalvoti blizgūs žurnalai, spalvotas popierius ir sintetinės medžiagos. Naudojant tokią “trąšą” pasėliams paprastai galima pamiršti – žemė bus apsinuodijama daugelį metų.

Pelenų naudojimas įvairių tipų dirvožemiuose

 • Agrotechnikams nerekomenduojami naudoti pelenų kaip trąšų dirvožemiuose su dideliu šarmingumu. Tai yra dėl to, cheminių savybių uosis, pagaminti iš bet kurios medžiagos – tai toliau šarminis dirvožemis, kuris gali gerokai apsunkinti augalų mitybai.
 • Priemolio ir molingas dirvožemis – pridedant tik 300-500 g / m² pelenai, žymiai pagerina vaisingumą ir žemės struktūrą. Net po vienkartinio trąšų naudojimo teigiamas poveikis gali trukti iki 4 metų.
 • Rūgštinės dirvožemis – priėmimo pelenų kaip trąšos, sukurti pusiausvyrą tarp natūralus atsakas į žemės (rūgšties), ir šarminių komponentus (pelenų), kuri turi teigiamą poveikį augalų augimui ir vystymuisi. Išimtis yra kultūra, iš pradžių, norėčiau rūgščią dirvą bulvės, ridikėliai, meliono lauką ir kai kurie kiti, kad pelenai patręšti augalai turi būti labai atsargūs, pasvėręs galimą naudą ir galimą žalą.

Related  Padėti kaimiečių nuotraukoms ir skirtingų melionų veislių pavadinimams

Pelenai kaip trąšos

Praktiškai pelenai trąšomis naudojami 3 būdais:

 1. Sausas išsiliejimas medžių kamienuose, po krūmais, eilėse tarp sodo augalų ir skylių prieš sodinant sodinukus.
 2. Augalų purškimas ar laistymas, koncentruotas tirpalas ir (arba) infuzija, pagaminti iš įprasto vandens ir pelenų.
 3. Kompostui pastatyti (2 kg / m³). Vėliau kompostas naudojamas tradiciškai.

Praktiniai patarimai ūkininkams

medienos pelenaiKaip naudoti pelenus kaip trąšas?

Kiek pelenų reikia kultūrai?

Kaip tinkamai paruošti pelenų drėkinimo ir purškimo tirpalą?

Susipažinę klausimai? Na, patyrę sunkvežimių ūkininkai ir agronomai rekomenduoja:

Patarimai! Praskiesti pelenai vandenyje, laistymas turi būti nuolat šiek tiek sukrėti arba maišomas, kad jo nuleidimas į dugną nepatektų.

 • Prieš sodinimą pomidorų, paprikos ir baklažanų daigus, įpilama 5 desertiniai šaukštai pelenų į kiekvieną duobutę ir švelniai sumaišykite jį su žeme arba ją įkelti kasti po trejų 200-gram puodeliai per 1 m² norma.
 • Vejos žolė – prieš sėją sėklos prideda apvalkalų į pasirinktą plotą, 300 gr. už 1 m². Nerekomenduojama pabarstyti jau išaugusias sėklas.
 • Trąšų pelenų agurkai, pomidorų ir kopūstų augimo metu gali būti atliekamas, anksčiau tirpalas,: 100 g / l, 10 (pelenų / vanduo), po to, kai ingredientų maišymą infuziją yra paruoštas po 24 valandų. Kiekvienam augalui užpilkite 500 ml užpilų arba išilgines griovelius ir tolygiai išpilkite.
 • Geram kopūstų derliui rekomenduojama tręšti trąšomis daugiau nei vieną kartą ir kas 10-12 dienų. Procedūra turėtų būti vykdoma visą augimo laikotarpį.
 • Medžių atveju naudinga padauginti padažas bent kartą per 3 metus:
  • suaugusiesiems – 2 kg kiekvienam medžiui, kad gilaus paviršiaus pjūties ratą būtų galima užplombuoti, išilgai aplink apskritimo galite padaryti specialią griovelę (10 cm gylį) ir taikyti tręšimą. Sausame ore, privalomas gausus laistymas;
  • sodinukai – 1 kg pelenų supilkite į paruoštą sodinimo skylę, kuri sumaišykite su dirvožemiu, tada sodinti daroma tradiciškai.
 • Taip pat plačiai naudojamas patalpų augalų pelenų tręšimas. Už tai reiškia pilamas į gėlių vazono (1 šaukštai. L. L 5. Žemės) arba paruošimo infuzija (2 šaukštai. L. 6 l. Vandens), kuris yra naudojamas laistymui.

Patarimai! Norėdami išgauti medžius ir įtvirtinti sodinukus, galite naudoti infuziją, paruoštą iš 1,5 kg pelenų ir 12 litrų vandens. Gautą sudėtį paprasčiausiai lygiai supilama aplink augalą, ne daugiau kaip 0,5 m nuo bagažo.

Augalų pelenų naudojimas kaip apsauga nuo ligų ir kenkėjų

aukščiausios rūšies padažas su pelenaisAugalinių pelenų naudojimas sumažina ne tik dirvožemio tręšimą, bet ir puikią kovą su daugeliu kenkėjų ir ligų:

 • Perdirbama iš kryžmažiškojo blusų mišinio pelenų ir tabako dulkių vienodomis dalimis ir apdulkina gaunamą augalo sudėtį.
 • Pelenų infuzija yra labai efektyvi, kai naudojama kovojant su miltligė, taip pat su amaridais. Tai paruošta labai paprasta, šiam mišiniui: 12 litrų. šaltas vanduo, 110 g buitinio muilo ir pelenų, 20 g karbamido. Visos sudedamosios dalys kruopščiai sumaišomos ir infuzuojamos 2 dienas.
 • Yra nuomonė, kad reguliarus pelenų įtraukimas į daržovių sodo teritorijas, prisideda prie stiebų išnaikinimo.
 • Kaip prevencinė priemonė įvairių grybelinių ligų, augalai taip pat apdulkina pelenai.

Patarimai! Purškiami pelenai tik tada, kai gatvė yra visiškai ramus, tai garantuos, kad produktas nukris į numatytus augalus. Geriausi rezultatai yra apdulkinimas ankstyvaisiais valandomis, kai rasa kol kas nemiega.

Medžio pelenai kaip trąša – video