Naudingos savybės, puikus skonis, didelis derlius ir ankstyvas gyvenimas daro šį uogų krūmus konkurencingą. Tačiau, norint gauti sveiką krūmą ir gauti gerą derlių iš jo, reikia žinoti, kaip tinkamai auginti agrastai.

Pagrindiniai auginimo principai

Gyvūnų ramunėlių paslaptys kiemeŠis gražus augalas gali pradėti auginti 3-4 metus po to, kai sodinami jaunieji sodinukai žemėje. Ir iki 20 metų, krūmas išsaugo galimybę palinkėti savo savininkams su daugybe derlių. Šiame agrastas nėra įnoringas. Tačiau netinkama priežiūra, ligos ir kenkėjai gali tapti rimta problema.

Yra keletas taisyklių, kurios yra privalomos kiekvienam sodininkui:

 • Visų pirma, būtina nustatyti aguorėlių rūšį. Iš to priklausys krūmo išgyvenimo greitis, jo vaisius ir atsparumas ligoms.
 • Svarbu priimti atsakingą požiūrį į sodinimo vietos pasirinkimą.
 • Pasirinkite tikslią krūmo sodinimo laiką.

Arombolo priežiūra ir auginimas apima:

 • genėjimas;
 • dirvos raižymas ir mulčiavimas;
 • laiku laistyti;
 • agrastų trąša;
 • apsauga nuo šalčio;
 • teisingas pasirengimas žiemai šalti.

Paslapčių augančios braškės šalyje

Avokados yra laikomos visų sodininkų pamėgtais. Jo rūpinimasis nereikalauja daug pastangų ir pinigų, o derlius visada yra gausus. Todėl tradiciškai auga agrastai šalyje.

 1. Vieta agrastams sodinti.
  Prieš sodinant agurkų krūmą, turite atidžiai pasirinkti jam tinkamą vietą. Tai priklausys nuo dirvožemio kokybės. Augalas neprisotina šaknų ir neparenka, ir yra labiau linkęs į ligas žemėje, kuri yra pernelyg sudrėkinta. Todėl būtina išvengti įtrūkimų ir žemumų, kur kaupiasi vanduo, tamsios vietovės ar teritorijos, su sunkiu molio dirvožemiu.
 2. Paruošimas sodinamosios agrastų.
  Norint sėkmingai auginti agrastus sode, prireikus turime pagerinti dirvožemio kokybę, pridedant prie jo humusą, mėšlą ar kompostą. Į molio dirvožemius įpilama pakankamai smėlio su 1: 2 greičiu.
  Pasirinktoje vietoje piktžoles pašalinamos, duobę iškasti 40 cm 40 cm ir apie pusmetro gylį. Panaudota trąša: iki 1 kg komposto su medienos pelenais (100 g) arba perpūstos organinės kibiras. Viskas sumaišoma su žeme ir užpildoma vandeniu 3-5 litrais.
 3. Nusileidimas.
  Į duobę su vandeniu (maždaug 5 litrai supilkite tiesiai prieš sodinimą) subalansuotas augalas 5-6 cm, kurio nuolydis 45˚. Jo šaknys, kartu su drėgme, gilėja į dirvą, tvirtai prilimpa prie jo. Šis “drėgnas” sodinimas užtikrina, kad prie šaknų nebus tuštumų ir greipfrutai greitai įsikurs. Duobas yra padengtas žeme, paliekant tranšėją aplink bagažą.
  Jei ketinama auginti keletą kriaušių agrastų, tada atstumas tarp jų neturėtų būti mažesnis nei 1,5 metrai.
 4. Laikas auginti agrastams.
  Kaip auginti agrastukas? Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, – pasirinkti iškrovimo laiką. Ruduo yra geriausias laikas. Pavyzdžiui, spalio viduryje ir šiauriniuose regionuose leidžiama auginti agrastai net rugsėjo pabaigoje. Tai suteikia krūmo laiką atvėsti, kad įsitvirtinti, tada aklimatizacijos laikotarpis patenka į žiemos laikotarpį. Ir pavasarį augalas yra pasirengęs pradėti augti.

Pavasarinė sodmenų sodinimas yra leidžiamas. Ir geriausias laikotarpis tai yra tada, kai dirvožemis pradeda atšildyti, bet inkstai dar nėra patinę.

Aromatinės krūmo priežiūra

Tai yra keletas procedūrų:

 • Dirvožemio atsikratymas ir kasimas aplink augalo stiebą.
 • Laiko adjuvimas ir aguonų laistymas.
 • Genėjimo krūmas.
 • Kova su ligomis ir kenkėjais.
 • Pasiruošimas žieminiams augalams.

Dirvožemio auginimas

Žemė palei karūnos perimetrą turėtų būti reguliariai pjaunama. Jei dirvožemis, ant kurio yra pasodintas agrastas, yra “sunkus”, tai geriau būti atsargiems, nes augalo šaknys yra ant paviršiaus, kasti.
Humuso ar durpinio mulčiavimas puikiai pakeičia šiuos procesus. Kaip mulčias, galite naudoti susmulkintų plonų šakų ir sausos žolės.

Lašiukai ir tręšti agrastai

Jauniems sodinukams reikia reguliariai ir gausiai laistyti. Ateityje, auginant agrastai, laistymas turėtų būti atliekamas prireikus, priklausomai nuo dirvožemio ir oro sąlygų.
Rekomenduojama ne mažiau kaip 2 kartus per metus apvaisinti augalą: po žydėjimo ir po derliaus nuėmimo. Norėdami tai padaryti, į vieną krūmą reikės 80 g superfosfato, 20 g kalio chlorido (arba ½ stiklo pelenų), 40 g nitratų ir 10 kg. išmatuoti mėšlą. Karbamidu galite naudoti pavasarį, 30 g / m2.

Aguonų genėjimas

Sanitarinis genėjimas. Tai yra sausų, sergančių ar sustingančių krūmų šakų pašalinimas. Jis vyksta visus metus.
Formavimo genėjimas. Tai turėtų būti atliekama ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį. Šios genėjimo tikslas yra palikti 4-5 šakų ant krūmo, kurie yra labiausiai išvystyti. Iškirpti beveik visi jauni augalai, sutrumpinti seni ūgliai. Šie filialai, kuriems yra daugiau nei 6 metai, pašalinami.

Agrastų ligos ir kenkėjai

Dėl pastovios veisėjų vystymosi, modernios agrastų veislės yra labiau atsparios ligoms. Tačiau tam tikromis sąlygomis jie yra linkę į įvairias ligas, o pirmasis krūmų pavojus – miltligė.

Kokie nepalankūs veiksniai yra pavojingi augalui:

 • Priežiūros trūkumas;
 • Nuolatinis drėgnumas;
 • Kietas oras

Kaip rūpintis jo sveikata?

Geras drenažas ar reguliarus ravėjimas lems drėgmės perteklius. Jei žinote apie šalčio susidarymą, galite iš anksto užpilti krūmą arba izoliuoti jį specialia medžiaga (filmas turi būti pašalintas per dieną).

Pirmasis agrastų priešas yra amerikietiškas miltligė, bet gresia ir puvinys, dėmės ir antraknozė. Būtina dažnai purkšti augalus po lapų kritimo lapų arba pavasarį, kol pumpurai išsiskiria geležies sulfatu (3 g vienam litrui vandens). Tai yra ir prevencinės priemonės, ir gydymas pirmą kartą nustatant ligos požymius.

Pelenų infuzija (1 kg 3 litrų vandens) yra veiksminga nuo amarų ir kitų kenkėjų. Ankstyvą pavasarį ir po žydėjimo krūmas traktuojamas kaip prevencinė priemonė.

Ligos paveikia augalo derlingumą, todėl svarbu stebėti krūmo būklę ir laiku reaguoti į visus jos poreikius.

Aromato apsauga nuo peršalimo

Avarda yra nepretenzinga, o po kritusio sniego jos šaknys jaučiasi pakankamai apsaugotos. Tačiau sodininkai rekomenduoja nepamiršti apdoroti krūmo su priemonėmis, kurios padės augalui nesirgti ir suteikti puikią derlių.

 • Pirmasis dalykas, kurį reikia padaryti po derliaus nuėmimo ir kritusių lapų – surinkti visas augalų šiukšles iš krūmo. Tada agrastas apdorojamas 1% Bordeaux skysčiu, atsargiai jį purškiant.
 • Kitas žingsnis – kasti žemę prie bagažinės, kad vabzdys nesunaikintų.
 • Dabar reikia apvaisinti augalą.

Aromato auginimas skirtingomis klimato sąlygomis

Pasirinkdami agrastų įvairovę, turite atsižvelgti į tas klimato sąlygas, kuriomis jis augs. Todėl atitinkamai rūpinkitės augalu, priklausomai nuo oro temperatūros, vidutinio metinio kritulių pobūdžio ir kiekio bei kitų orų būklės ypatumų toje ar toje vietovėje.

Pvz., Ypač agurkų auginimas Sibire apima papildomas priemones, skirtas pasirengti žiemai.

Krūmas, išskyrus tai, kad jis yra palaidotas žemės pakraštyje arba pjuvenos, formuojantis piliakalnį, taip pat yra padengtas agropanu. Tai yra, jei prieš sneses atsirastų stiprių šalčių.
Tuo atveju, kai sniegas nusileidžia, gali būti, kad braškių braškės gerai lenktų žemę, tvirtinamos prie plokščių ir užmigo su sniegu. Šiuo atveju, agrastas puikiai pergyvena net ir ypač šaltuose šalies regionuose.

Kai kurios veislės braškės netgi gali būti be papildomos pastogės. Tai apima “Houghton”, “Red Large” ir kt.

Kad sėkmingai augintumėte agrastus priemiesčiuose, privalote atsakingai kreiptis į tinkamų veislių parinkimą. Kokie reikalavimai jiems yra:

 • Atsparumas miltligei;
 • Geriausias yra ankstyvojo ir vidutinio nokinimo laikotarpio veislės;
 • Tie, kurie jau gerai pasitvirtino kaip tinkami auginti centrinėje Rusijos dalyje. Pavyzdžiui, “Patikima”, “Malachitas”, “Pavasaris”, “Plum” ir daugelis kitų.

Sėklų agrasų auginimo ypatumai

Daugeliui sodininkams nėra sunku auginti agraskų iš sodinukų. Tačiau yra ir kitų būdų, pavyzdžiui, sėklų ar sluoksnių.

Štai keletas ramunėlių iš sėklų paslapčių:

 • Būtina rinkti sėklų iš prinokusių uogų ir plauti juos iš minkštimo, išdžiovinti.
 • Sėklos nėra saugomos, o po to išdžiūvusios, nedelsiant sėja.
 • Dugno dugne turi būti drenažas.
 • Dirvožemyje turi būti vienodai proporcingas žemiškas derlingas mišinys iš sodo, humuso mišinys ir smėlis.
 • Sėja 0,5 cm gylyje, kas 5 cm.
 • Įpilkite ir uždenkite plėvele ir įdėkite indus kambario temperatūroje 3-5 ° C.
 • Neleiskite dirvožemiui išdžiūti.

Pavasario viduryje puodai paimami į sodą ir palaidoti. Suaugę sėjinukai nuskubo, kai ant jų atsiranda du realūs lapai. Žemė, kurioje jie iškraunama, turėtų būti gerai apvaisinta: vienam kvadratiniam metrui 10 kg. fermentuotas mėšlas ir toks pat humuso kiekis. Ateityje dirvą reikėtų reguliariai išvalyti, laistyti ir apvaisinti jaunais aguonomis.

Kaip auginti agrastikas (video)