Švelnus vynuogių lapaiVynui, kaip ir bet kuriam kitam augalui, reikalingas saulės spinduliavimas, šiluma, vanduo ir maistinės medžiagos, kurias ji gauna iš dirvožemio visai augmenijai. Jei trūksta bet kurio iš šių komponentų, augalas turi visų rūšių ligų. Pakalbėkime apie tokį dažną reiškinį kaip vynuogių lapų išvaizdą.

Kodėl vynuogės šviesina lapus

Dėl vynuogių krūmo karbonato chlorozėsGreitai, per savaitę, lapų išaiškinimas reiškinys vadinamas chlorozė. Su chlorozėmis vynuogėse lapai pirmiausia išsilydo, o geltona. Taip yra dėl to, kad lapai nesugeba gaminti chlorofilo. Lapuose anglies rūgštis ir vandenilio sulfidas kaupiasi per daug, kurių augalai negali apdoroti.

Vynuogių chlorozės priežastys yra daug:

 • Mikroelementų trūkumas dirvožemyje.
 • Perteklius kalkių dirvožemyje.
 • Dirvožemio druskingumas.
 • Grybelinės šaknų ligos.
 • Oras sąlygos.
 • Infekcinės ligos.

Šaltas ir lietingasis oras yra labiau palankus chlorozės vystymuisi nei sausas ir karstas. Padidėjus vandens kiekiui dirvožemyje, aeracija sumažinama. Augalai kenčia nuo deguonies trūkumo, juose trikdomi medžiagų apykaitos procesai, jie nustoja šakoti ir pūsti.

Be to, sudarydama dirvožemio kalkių ištirpinant, vanduo gali sukelti šarminės reakcijos “, kurios būtinos mineralai vynuogių perduoti į netirpias junginių ir augalų Blednica karbonatas įvyksta. Ji yra įmanoma kompensuoti perteklius kalkių, nustatantį amonio sulfato normą 3 kg vaisto, esant 1 uogakrūmių vynuogių.

Nebereikia į dirvožemio trąšas įterpti šarminę reakciją:

 • Švieži mėšlas (ypač paukštis).
 • Azoto rūgšties junginiai iš natrio ir kalcio.
 • Didelės porcijos superfosfato.

Teritorijose, kuriose dirvožemyje yra padidėjęs druskos ar karbonato kiekis, gali būti naudojamos vynuogių sodinukai, įskiepyti į poskiepius, atsparius šiems nepalankaus veiksniams.

Mineralų trūkumas

Vynuogės trūksta azotuIki šiol yra apie 70 mikroelementų, reikalingų auginti ir vystyti vynuoges. Kai kurių elementų nebuvimas ir kitų žmonių perteklius gali sukelti rimtų vynuogių krūmų sveikatos sutrikimų ir dėl to prarasti pasėlių ir net augalų mirtį.

Šviesiai žalią vynuogių lapų spalvą dažnai sukelia mineralų trūkumas. Paaiškinimas lapų gali sukelti trūksta azoto, mangano, boro, cinko, molibdeno, geležies dirvožemyje.

Azotas yra augimo elementas. Tai gyvybiškai svarbu augalams, skatinant jų augimą ir patenkant į baltymų sudėtį. Azotas dirvožemyje yra netirpių junginių, todėl jis yra nepasiekiamas augalų šaknims. Jie gauna aktyvų azotą, daugiausia iš organinio humuso, kuriame šis elementas yra apdorojamas dirvožemio bakterijomis tirpioje formoje. Jei trūksta azoto dirvožemyje, tada augalai iš karto pakeičia išvaizdą. Lapeliai atidaromi lėtai, šakos yra silpnos, be kiaušidžių. Ant vynuogių apatiniai lapai tampa šviesiai žalūs, o jų petioles yra raudonos. Tokie lapai greitai miršta ir nukrenta. Šūviai tampa ploni, dažnai tarpai. Lapai ir uogos yra nedideli.

Siekiant užtikrinti vynuogių azotą reikalavimus, pavasarį reikia paskleisti karbamidą krūmų maitinimo zonoje arba kompleksines mineralines trąšas, kuriose yra azoto.

Cinko trūkumasCinkas veikia augalų kūno oksidacijos-redukcijos reakcijų eigą, dalyvauja angliavandenių transformavimo procese. Be to, cinkas labai svarbus azoto mainuose. Jei cinko trūksta vynuogių audiniuose, kaupiasi azotas, sutrikdžius baltymų sintezę. Šiuo atveju vynuogių lapai praranda simetriją, jie tampa dantuojantys, trapūs, jie yra padengti ryškiais dėmiais su metaliniu nutekėjimu. Šunų ir šepetėlių augimas silpnėja. Dažnumas yra cinko trūkumas dirvožemyje. Norint ištaisyti padėtį, bus lengviau apdoroti vynuoges su cinko oksido tirpalu. Mažiau veiksmingas yra cinko chelato įvedimas į dirvą.

Related  Populiarūs būdai ilgalaikiam kopūstų saugojimui

Boro trūkumasMikroelementų boras yra atsakingas už augalų reprodukcinę funkciją. Jei trūksta boro, vynuogių lapai yra nukrypti nuo mozaikinio modelio: intervalais tarp venų, lapų audinių pales, tada tampa rudos spalvos ir miršta. Lapų kraštai išlenkti į išorę. Vynuogių teptukai yra arba nesusiejami, ar laisvi susiję, o žydėjimo pradžioje – augimo taškas miršta. Šaknys yra susilpnintos, o tai lemia žiemos užšalimą. Siekiant pašalinti boro, lapinės padažo su boru turinčiais preparatais deficitas.

Labai retai vynuogės gali būti nepakankamos molibdeno. Šis trūkumas daro savo lapus blyškus ir nuobodu, lapuose turgorius dingsta. Molibdenas yra susijęs su vandens ir azoto metabolizmu, veikia cukraus kiekį vynuogėse, jo gebėjimą šaknis ir žaizdų gijimą. Kompensuoti dėl trūkstant molibdeno į dirvą trąšų su šio elemento, pavyzdžiui, molibdeno superfosfatas.

Mangano trūkumasManganas trūkumas pasireiškia panašiai boro mikroelementų trūkumą. Pirmieji vynuogių lapai tampa pastebėti: jie yra padengti mažais šviesiai žaliais taškais. Ateityje šviesos plotai padidės, sulauks, pasuks geltona ir mirs. Manganas yra atsakingas už audinių regeneraciją augalų dalyvaujančių fotosintezės ir vynuogių sulčių susidarymą, veikia maisto medžiagų virškinamumas. Trūkumas papildomas lapinėmis sąlygomis su mangano sulfatu.

Vynuogių ligos ir jų gydymas

Infekcinė chlorozėPaaiškinimas apie vynuogių lapus taip pat gali pasireikšti dėl infekcinės ligos. Chlorozę sukelia geltonos (plunksnos) mozaikos virusas, kurį dirvožemyje perneša nematodai. Virusas taip pat gali būti prastos kokybės sodinamosios medžiagos.

Pagrindinis bruožas infekcinio – chloro pageltina venų, o paskui audinio lapo. Ant lapų peiliai atrodo tiek pavieniai geltonos dėmės ar pagelsta pradeda plisti iš venų. Laikui bėgant, lapai tampa rudi, pasukti ir išdžiūti. Be ūglių atsiranda korotkouzlie – mazgai yra labai dažnas tarpusavyje, iš kurių auga daug šoninių su mažais lapais daug.

Related  Populiarios aviečių veislės su nuotrauka ir aprašymu

Jei vynuogės yra užkrėstas virusu atsirado dėmėtas mozaika, jums reikia iš karto išrauti ir sunaikinti, nes kitaip yra užkrėsti kitus augalus rizika (ne tik vyno). Į jo vietą dirvožemis turi būti kruopščiai dezinfekuojami prieš nematodus. Ekspertai rekomenduoja dezinfekuoti iki 6 metų augti šioje kultūroje vietoje, kuris nevalgo nematodus, tokius kaip grūdų.

Jokiu būdu negali užauginti reprodukcijos auginių iš augalų, užkrėstų geltonąja mozaika! Veislės atkūrimas įmanomas tik sveiką sodinamąją medžiagą.

Mildew SheetGrynieji patogenai taip pat gali sukelti vynuogių ligas. Jo gydymas yra laiku gydyti augalus su priešgrybeliniais vaistais. Kai miltligei (oidium) ir pūkuota miltligė liga (miltligė) vynuogių lapai yra padengtos ir Pelenų geltonos dėmės, pavyzdžiui, pelėsių, žydi. Pagal lapų dangą yra ryškių dėmių. Protrūkių miltligei prisideda prie šilto drėgno oro žiemą ir pavasarį. Šios ligos gali visiškai sunaikinti derlių.

Todėl birželio mėnesį vynuogių priežiūroje būtina tris kartus apdoroti krūmus su priešgrybeliniais vaistais – antrojo, trečiojo ir ketvirto mėnesio dešimtmečio. Lygiagrečiai galite gydyti krūmus ir nuo parazitų. Geriausia gydytis vakare, kai saulė nėra tokia karšta. Lapai turi būti padengti tirpalu iš abiejų pusių. Po lietaus prasminga vėl perdirbti vynuoges.

Kiekvienais metais būtina keisti preparatus priešgrybeliniam gydymui, kad jie nebūtų atsparūs patogenams.

Negu įnešti vynuoges? Fungukidai (priešgrybeliniai preparatai) gali būti paruošti nepriklausomai ir naudoti pramoninius tirpalus.

Jūs galite savarankiškai paruošti šiuos preparatus:

 • Bordeaux skystis. Mišinys paruošiamas prieš purškiant. Norint gauti 1% tirpalą, į 5 litrus karšto vandens išpilama 100 g vario sulfato miltelių. Norint padidinti tirpalo koncentraciją 1%, įpilkite 100 g vario sulfato. Už kiekvieną 100 g vario sulfato užpilkite 75 g nefasuoto kvapo ir suminkškite jį 5 litrais šalto vandens. Tada kalkių gerai maišoma ir filtruojama iš srutos. Toliau maišant, smulkiai išpilkite vitriolio tirpalą. Tirpalo reakcija turi būti šiek tiek šarminė arba neutrali. Jei rūgštingumas yra didelis, reikia pridėti kalkių. Prieš apdorojimą preparatas gali būti sumaišytas su siera.
 • Kalifornijos skystis (kalcio-sieros sultinys). 17 dalių vandens ima 1 dalis išeinančios kalkės ir 2 dalis sieros. Siera supilama kaip tešla, o likusiame vandenyje – kalkės. Tada jie sumaišomi ir virti 1 valandą.

Negalima įkvėpti karšto vaisto garų, tai gali pakenkti kvėpavimo sistemai! Rezultatas yra tamsiai raudonos spalvos skystis. Prieš gydymą tirpalas praskiedžiamas vandeniu.

 • Koloidinės sieros ir geležies sulfato vandeniniai tirpalai.

Related  Kaip ir kokiu metu sodinti baziliką namuose

Gana platus pramoninių ir preparatai: Ridomil, mankozebui Acrobat MC, Ditan M-24, Greitas aukso, Atsidan, Kuprikol, Ordan, Tsihom, Topaz, poliravimo, Alirin-B Planriz, fundazol.

Viršutinis vynuogių padažas su medžio pelenaisLabai veiksmingas vynuogių pelenų tręšimas. Jis gali būti taikomas ir dirvožemiui, ir naudojamas lapų apdorojimui. Pelis yra geras kalio ir fosforo šaltinis, turintis priešgrybelines savybes.

Krūmas reikalauja skubių gydymoUž lapinės viršutinės padažos vieną litrą pelenų reikia mirkyti 2 litrais vandens ir primygtinai reikalauti 3 dienas. Tada įpilkite dar 4 litrus vandens, po kurio mišinys bus paruoštas naudoti. Kai dirvožemyje dirvožemį pelenai, reikia kasti jį į griovelius aplink vynuogių krūmus. Rudenį krūmus galima užpilti pelenų tirpalu (200 gramų už kibirą vandens), prieš kiekvieną krūmą išpilant 3 kibiras vandens.

Norint užtikrinti, kad jūsų vynuogynas būtų sveikas ir malonu jums puikų derlių, neturėtumėte toleruoti jokių ligų, ypač infekcinių. Ir pirmasis pagalbos šauksmas gali būti būtent šviesiai žalios vynuogių lapų spalvos.

Kodėl geltonieji vynuogių lapai – video