kriaušių Williams sodeTarp veislių įvairovės būtina išskirti kriaušių Williamsą, kurių kvepiantys ir sultingi vaisiai visada ras savo mylimąjį. Ši veislė Anglijoje buvo išauginta mokslininko Richard Williams pagrindu “Common Pear” ir pavadinta kūrėjo vardu. Yra keletas veislės porūšių, tačiau populiariausias tarp sodininkų yra šie:

  • vasaros kriaušės su tuo pačiu vardu Williams Summer;
  • Williams winter;
  • kriaušė su neįprasta turtinga raudona spalva Williams Red.

Kokia šios klasės pritraukta dėmesį ir kokios jos veislių savybės gali būti sužinosite iš trumpo kriaušių Williamso aprašymo su apibūdinimu ir nuotrauka žemiau.

Pear Williams Summer

Williams vasaros rūšysŠi veislė yra teisingai pripažintas geriausiu tarp vėlai vasarą kriaušių, ir turi keletą vardų – Duchesse vasarą, Vasaros kriaušių, Bartlett, “Williams”, vasarą, “Williams” Bon CHRETIEN.

Jauni sėjinukai sparčiai auga ir greitai formuoja ne labai aukštą medį (maksimaliai – 3 metrus aukščio) su tankiu vainiku plačios piramidės forma. Šakos nuleidžiamos, todėl prijaukimas ir derliaus nuėmimas yra gana patogus. Tačiau po 10 metų gyvenimo kriaušių augimas sulėtėja dėl reguliaraus, gausaus ir ankstyvojo derliaus.

“Williams” kriaušės apibūdinimas yra vėlesnis žydėjimas, žiedynai susieti prieš lapuočių masės susidarymą. Be to, temperatūra nukrenta beveik neigiamai nepažeidžia jų.

subrendęs Williamsas vasaraAuginimas vyksta praėjus 6 metams po sodinimo. Vaisiai viename kiaušidėje yra susieti du ar tris kriaušes, o rugpjūčio mėn. Pabaigoje jie pradeda bręsti, o žievelė lieka žalia. Jei derliaus po kriaušės “Williams” įsigyja geltoną spalvą, laikymo laikas gerokai sumažėja. Vidutinis vaisiaus svoris yra apie 150 g, jauni medžiai kelerius metus (iki 200 g) gali pagaminti didesnį derlių. Kūnas yra labai sultingas ir mielas, geras rūgštingumas ir stupefying aromatas.

Pear Williams yra savaime derlinga, nes ji turi būti prieskrandinta Lesnaya Bela, Lyubimitsa Klappa ar Bere Ardanton. Geras rezultatas suteikia ančiukui skirtą vakciną, šiuo atveju kriaušių vaisiai prasideda jau nuo trečiųjų gyvenimo metų.

Pirštinės “Williams Summer” privalumai:

  • Puikios vaisių skonio savybės, kurios nėra vienodos tarp vasaros veislių;
  • didelis produktyvumas;
  • ankstyvas vaisingumas.

Tarp trūkumų yra šie:

  • silpnas atsparumas tam tikroms ligoms ir kenkėjams (šašas, amarai, karstas);
  • silpna žiemos atsparumas, ypač jauni sodinukai;
  • jautrumas skersvėjams;
  • trumpas sandėliavimo laikas (2 savaites).

Pear Williams Red

veislė Williams redŠią vasarą kriaušių Williamsas taip pat vadinamas Rouge Delbar. Jo būdingos savybės yra raudonos spalvos žievė ir lapai jauniems ūgliais, taip pat suaugusių šakų, kurie yra saulėtoje pusėje, žievė. Be to, nokintus vaisius įsigyjamas gražus burgundinis stiprios spalvos raudonis. Patogus rūpintis suaugęs medis, nes jis yra trumpas, plonas karūna. Pear Williams Red turi vidutinį atsparumą žemai temperatūrai ir sausrai.

Williams Rouge DelbarAuginimas prasideda nuo 5 metų amžiaus, kriaušės bręsta paskutines rugpjūčio dienas. Kūnas yra labai švelnus ir sultingas, saldus ir rūgštus, subtilus muskato aromatas. Vidutinio dydžio vaisiai laikomi rūsyje prieš žiemos pradžią.

Kaip “Red Williams” apdulkintojai naudoja Lyubimitsa Klappa, Bere Giffar, Bere Gardi.

Pear Williams Winter

Williams žiemos įvairovėAntrasis vardas yra Cure. Medis yra aukštas, o derliaus nokinimo laikotarpiu tvirtas karūnas sulaužomas. Šakos auga ūmaus kampo link nuo bagažo.

Vaisiai 5 metai, kriaušės dideli (iki 250 g), truputį pailgi, stora odos stora struktūra. Kartais jie rodo išilginę juodą rudos spalvos juostelę. Šios rūšies kriaušių Williams paprikos yra saldžios, šiek tiek tankios (granuliuotos) ir vidutiniškai sultingos. Tai suteikia silpną muskuso skonį. Derlius gali būti laikomas iki 2 mėnesių.

Žiemos veislė taip pat yra savaime derlinga, nes vasaros veislės Williams ir Olivier de Ser yra tinkamos apdulkintojams.

Pagrindinis veislės pranašumas yra jo aukšta žiemos atsparumo ir sausros pasipriešinimas. Šaldyti daigai sugeba atsigauti. Naudodamasi kriauše, Williams Winter taip pat sako, kad yra didelis vaisių dydis ir didelis derlius.

Williams žiemos prinokusiosIš trūkumų reikėtų atsižvelgti į tai, kad dėl šalto vasaros vaisiai praranda skonį. Sugarių kiekis kriaušėse mažėja, o jie tampa žoliniais. Dėl šios priežasties veislė beveik nėra auginama regionuose su šaltu oru.

Nepaisant kai kurių trūkumų, visos veislės kriaušių Williams – puikus pasirinkimas sodininkui. Galų gale, atsižvelgiant į skonines vasaros veislių savybes, praktiškai nėra lygių. Jo vaisiai yra vienodai gerai, kai jie naudojami maistui ar konservavimui. Žiemos įvairovė puikiai toleruoja šalnius ir gali atsirasti net po užšalimo. Atsižvelgiant į būdingas veislių savybes ir augančio regiono klimatą, jūs galite kasmet gauti skanų ir dosnų derlių.

Įdomūs faktai apie kriaušių Williamsą – video