Nuotraukoje yra kiniški kopūstaiKas yra kiniški kopūstai? Ar tai daržovė naudinga? Šiems ir kitiems klausimams bus atsakyta šiame straipsnyje. Iš jo galite sužinoti apie kai kurias augalo auginimo kultūros subtilybes. Geras patarimas rūpintis padės patys auginti kiniškus kopūstai.

Kas tai daržovė?

Kinijos kopūstai yra seniausia Kinijos daržovių augalas. Jis myli savo tėvynę, bet kiekvienais metais jo paklausa mūsų šalyje didėja. Be to, daugelis sodininkų, mėgėjų ir sodininkų sėkmingai augina kininius kopūstus savo žemėje. Pagrindinis šio daržo privalumas yra tai, kad kiniškųjų kopūstų derlius yra visiškai pasiekiamas bet kokiame klimate. Tai reiškia, kad Kinijos kopūstų auginimas Sibire taip pat įmanomas.

Kinijos kopūstai – kopūstinės salotos. Taigi tai vadinama kai kurie sodininkai. Šis augalas yra kopūstų rūšies atstovas, tačiau jis gerokai pranoksta artimiausius mitybos giminaičius.

Kinijos kopūstai turi daug naudingų medžiagų, įskaitant jo sudėtį:

 • B ir PP grupės vitaminai.
 • Askorbo rūgštis.
 • Amino rūgštis yra lizinas. Šios medžiagos ypatybė yra gebėjimas pašalinti svetimus baltymus kraujyje.

Kinijos kopūstų lapaiŠią daržovę maistas vartoja šviežiai, taip pat gali būti perdirbamas salotų ir sriubų gamybai. Tai gera sūriui, džiūvimui ir užšalimui. Kiniškojo kopūsto galvutė arba piltuvo formos lapelių pluoštas iki 30 cm skersmens. Tai metinis augalas.

Kinijos kopūstų rūšys

Kinijos kopūstai yra atsparus šalčiui, drėgmę reikalaujantis, ankstyvą nokintantį daržovių. Jis gali būti kelių tipų:

 1. Lapai.
 2. Pusiau protingas.
 3. Vadovas.

Turėtumėte žinoti, kad kinų kopūstai yra suskirstyti į dvi glaudžiai susijusias rūšis:

 1. Petsay. Žmonėse jis vadinamas Pekino ar salotų kopūstais.
 2. Pak-choi arba garstyčių kopūstai.

galva iš Kinijos kopūstųGana dažnai šios dvi rūšys yra susietos su vienu bendru pavadinimu – kiniškojo kopūsto. Bet jie skiriasi ne tik išvaizda, kiekviena porūšis turi savo ypatybes.

Related  Rekomenduojame 10 geriausių veislių klijinių braškių

Pekinki sėdi ir sveiki lapai. Jie turi lapų plokštę, prapūstą ir raukšlėtą su banguotu ir neryškiu kraštu. Jų aukštis 15-35 cm. Pekino kopūstų lapai sudaro galvos ar skirtingo tankio ir formos rozetę. Daržovių spalva yra žalia. Kiniškųjų kopūstų lapai, priešingai, yra tamsiai žalios spalvos. Jis niekada nesudaro galvų, bet tik vertikalių lapų rozetė, apie 30 cm aukščio.

Kinų kopūstų auginimo taisyklės

Kiniški kopūstaiNorint gauti gerą derlių Ši daržovė augalus, pavyzdžiui, kinų kopūstų, nuotraukos kurios yra įtrauktos į šį straipsnį, jūs turite gerai dirbamos dirvos ir tinkamą drėgmę. Iškvėpus būsimos aikštelės kritimą, tu gali tręšti gerai išplautą mėšlą 4 kg / kv. Km. m. Durpės kiniškiems kopūstams yra griežtai draudžiami. Atsižvelgiant į pavasario pradžią, išsiskleidžiančią nuo svetainės kritimo, galite tik atsigaivinti, nes tokie kopūstai mėgsta sutankintus dirvožemius.

Kinijos kopūstai gali susirgti pirštais. Ši liga yra paveikta visų šios daržovių rūšimis. Todėl dirvožemis, augantis augalais, neturėtų būti rūgštus.

Be to, nepageidautina auginti kininius kopūstai vietose, kur tokie pasėliai:

 • Ropė.
 • Rutabaga.
 • Ridikas.
 • Kitos rūšies kopūstų.

Svarbu žinoti, kad Kinijos kopūstai yra trumpo dienos šviesos augalas. Tai reiškia, kad vėluoju pavasario sėjimu (balandžio-gegužės mėn.) Karštų dienų prasideda augalas gali žydi.

Taip yra dėl to, kad norvegų kopūstų vystymuisi Kinijos kopūstai turi tam tikrą oro temperatūrą – 15-22 laipsnių Celsijaus. Labai svarbu prisiminti apie kopūstų salotos brandinimo laikotarpį – 40-60 dienų.

Kinijos kopūstai yra ankstyvos daržovės. Todėl pavasario sodinimas turėtų būti atliekamas atvirame lauke, atsižvelgiant į laiką, kuris yra būtinas galvos ar išpardavimo plėtrai ir formavimui. Atlikite tai prieš karštąjį orą. Šie aukščiau minimi niuansai yra svarbūs ne tik tada, kai auginami Kinijos kopūstai Urals, bet ir kitiems regionams.

Jei vis dėlto pavasario sėjos metu įvyko nepakankamumas, o augalas išleido gėlių smaigą, tu nereikia nusiminusi. Galite leisti kininio kopūsto srautą ir sėti. Kitais metais gautą sėklinę medžiagą galima naudoti norint gauti naują derlių.

Rudenį daržovių suvartojimui Kinijos kopūstų sėklos sėjamos birželio antroje pusėje. Kaip parodė praktika, vasaros sėjai derlingumas padidėja. Sėklos pasėtos paruoštu dirvožemiu tuo pačiu principu, kaip balandžio-gegužės mėn.

Related  Vyšnios Leningrado sričiai: veislės, sodinimo ir priežiūros ypatumai

Na, dabar mes einame tiesiai į tai, kaip auginti kininius kopūstai ir ką reikia tai padaryti. Išauginkite šią daržovę tiesiogiai sėjant sėklą atvirame lauke arba naudodami iš anksto paruoštus sodinukus. Dėl daigai Kinijos kopūstai pasodinti balandžio pradžioje. Sėklos dedamos iki 2 cm gylio atskirose cisternose, kurių skersmuo ne didesnis kaip 3 cm. Šį kopūstą labai sunku perduoti. Sodinti atvirame lauke sodinukai bus paruošti 20 dienų.

Geriausias atstumas tarp kraigo augalų yra 40 cm, tarpai – 50 cm. Augalų gilinimas nerekomenduojamas.

Šis kopūstas atsparus šalčiui ir gali atlaikyti trumpalaikį oro temperatūros mažėjimą. Tačiau vis tiek rekomenduojama uždengti pasodintus augalus specialia danga – pavyzdžiui, lutrasilom. Tai leis sėjinukams lengviau pritaikyti naujas sąlygas ir apsaugoti nuo kenkėjų.

Kai sėjama kinų kopūstų sėkla atvirame lauke, atstumas tarp eilių taip pat palieka maždaug 50 cm. Sėklos gali būti sėjamos gana tankiai. Kai pasirodys pirmieji ūgliai, reikės atlikti retinimą kartu su raižymu. Norėdami pradėti augalai gali būti paliktas tarp 10 cm atstumu. Tada kitą ravėjimas vėl ir tt iki tol, kol tarp kopūstų išsaugomas atstumas 40 cm skiesti. Smalsauti sodinukai gali būti valgoma.

Jei augalas yra gerai įsitvirtinęs, bet jo tolesnis augimas sustojo, būtina atkreipti dėmesį į kenkėjus, pvz., Kryžmiškai blusas. Šis kenkėjas gali visiškai sunaikinti sodinukus per labai trumpą laiką.

apie Kinijos kopūstų nuotraukas

Atsikratyti kriaušių blusų, naudodamiesi patarimais, kaip rūpintis kiniškojo kopūsto, jums reikia:

 • Druskos pelenai palieka kopūstus po lietaus ar laistyti. Taip pat galite naudoti tabako dulkes.
 • Naudokite specialius įrankius – insekticidus.

Kinijos kopūstai yra gana reiklūs drėkinimui, todėl juos reikia periodiškai girdyti. Tačiau neleiskite dirvožemiui plaukti.

Pageidautina derinti laistymą su viršutiniu padažu, kuris gali būti toks:

 • Silpnas skystas organinis tirpalas.
 • Išpylė žolė.
 • Sumuštinių ar paukščių išmatų infuzija.

Related  Augantis priemiesčio teritorijoje, aktyvidijų įvairovė yra argumentas

Kai dirvožemis yra laistomas, jį reikia šiek tiek atsilaisvinti, o augalui nereikia apibarstyti žeme. Hillingas neigiamai veikia kiniškus kopūstai. Atsižvelgiant į pirmiau nurodytas taisykles ir tam tikras subtilybes, galite gauti puikų Kinijos kopūstų derlių tiek vasaros, tiek rudens vartojimui. Tokios kopūstų rūšys gali išsaugoti naudingas medžiagas po pjaustymo ir pakavimo ilgalaikiam saugojimui.

Vaizdo įraše – kinų kopūstas Pak-Choi