pavasaris atėjoBalandis – tai mėnuo, kai beveik visoje Rusijoje kyla pavasaris. Antrasis pusmetis yra aktyvaus sulčių srauto atsiradimo laikas, inkstų patinimas. Sodininkystė laukia daugybės dalykų, kuriuos reikia atlikti prieš prasidedant žalumynai.

Šepetys pagal krūmus ir medžius

balandžio mėn. medžių balinimasIš augalų pašalinkite žiemos patalpas, atjunk avis, gervuoges. Dirvožemis yra pažeistas, atsipalaidavęs, pašalinant sausas, senas ir sulaužytas šakas. Iki pumpurai atsibunda, avietės yra pririšamos prie drobės, kad šakos gerai apšviesti saule. Tai labai palengvina krūmo priežiūrą ir leidžia jums gauti saldžiųjų uogų derlių gerokai anksčiau laiko.

Vaisių medžiai pašalina sugadintus šakos, negyvas žievė yra kruopščiai išvalomi. Būtina išgydyti žaizdas, kurias graužikai padarė žiemai. Tuščiaviduriai kruopščiai nuvalyti, mašina praskiesta vario sulfatas (50 g 1 litrui vandens), o po to padengti su cemento. Vėžio žaizdos naudoti paruošto glaistas Nigrol išlydyto parafino, kanifolijos, įmaišytas 6 santykis: 2: 2 atitinkamai. Kompozicija pridedama prie žaizdos, pritvirtinta marlės tvarsčiu.

Tarpas tarp krūmų ir medžių išvalo nuo kritusių lapų, šakų. Visas šiukšles laikomas komposto krūvoje arba sudegintos.

genėjimas balandžio mėnPrieš SAP srauto pradžia turėtų turėti laiko atlikti genėjimas, pašalinti sugadintas, sausas šakeles ir suformuoti sutrumpinus ilgus ūglius karūną. Pjaustytos vietos, kurių skersmuo yra didesnis nei 8 mm, padengtos sodo indais.

Uolienų medžių (slyvų, vyšnių) genėjimas yra rudenį pageidautinas. Dėl stipraus spyruoklinio guminio užpildymo bet kokia tepinė yra nuplaunama sulčių slėgiu.

Kai genėjimo krūmus, pirmiausia pašalinkite visus filialus, esančius ant žemės. Kiekvienas krūmas yra nuodugniai ištirtas. Tušti pumpurai, panašūs į statines – juose yra erkių ženklas. Jie yra privalomai pašalinami. Šie pumpurai yra iškasti ir sudeginti. Jei nukentėjo visa filialas, jis yra nukirptas pačioje pagrindo dalyje. Nuo miltligės pažeistų ūglių, stiklinę indą, jas reikia atsikratyti.Balandis genėjimas krūmų Augalą, kuris yra daugiau nei 10 metų, reikia atstatyti, pašalinant keletą senų šakų. Jie gali būti išskirti stora, žievė žievė, tamsesnė spalva, nei visa kita.

Medžius, ant kurių buvo susidarę kerpės, reikia apdoroti 4% geležies sulfatu. Tai svarbu tai padaryti prieš pradedant žydėti.

Trąšų naudojimas

trąšų panaudojimas balandžio mėnPavasarį sodo augalai turi papildomai tręšti. Trąšų pasirinkimas sodui priklauso nuo to, kuris iš jų buvo pagamintas rudens laikotarpiu. Jei jis būtų organinis, fosforo, kalio, tada balandžio tik azotas yra naudojamas. Jei nebus rudens šėrimo, reikės įdiegti kompleksines trąšas – Azofosku, Nitroammofosk. Nustatę normas, kurios paprastai nurodomos ant pakuotės, granulės yra išsibarstytos vienodai per sniegą.

Related  Olandijos technologijos braškių auginimas

Medžių sodinimas

sodinukų sodinimas balandžio mėnAnkstyvasis pavasaris yra tinkamiausias laikas sodinti sodinukus. Tai geriausia padaryti balandžio mėn. Apie tai, kaip iškrovimas atliekamas, priklauso nuo jų išlikimo ir surinktų vaisių skaičiaus ateityje. Jei veiksmai nėra atlikti teisingai, medis gali mirti.

Pagrindinės tūpimo taisyklės:

  1. Sėklų duobė virta 2 savaites. Jame daromas humusas arba kompostas – kiekvienoje yra 2-3 kaušai.
  2. Dugno apačioje nustatykite akmenį, pritvirtintą prie sodinuko.
  3. Šaknys užmiega labiau derlingą, maistingą dirvą, atsargiai paskleidžia tokiu būdu, kad nėra aplink tuštumų.
  4. Užpildant dirvožemį, jis yra šiek tiek sutrūkęs.
  5. Kai 10-15 cm šaknys bus padengtos žeme, po medeliu pilamas du kaušai vandens, o duobė visiškai padengta.
  6. Po to, kai pasodinama, žnyplė nukirsta į pirmąsias apatines šakeles karūnoje, kad jie nebūtų pažeisti vėjo.

Negalima užmigti prie iškrovimo duobės apačioje šviežio mėšlo! Jis dedamas tik viršutiniame dirvožemio sluoksnyje.

Sodo gydymas nuo kenkėjų ir ligų

Kai tik sniegas nusileis, sodas užpildytas žiemojančių vabzdžių kenkėjais. Iš jų ištuštinus augalus, kol jie neplėš intes, jie turi būti gydomi insekticidais. Tam tikslui naudokite nitrafeno tirpalą, praskiesdami 300 g 10 litrų vandens. Karbofosas, inta-vir ir kiti insekticidai yra vienodai veiksmingi. Purškiant juos ne tik šakomis, bet ir artimiausio šulinio apskritimo dirvožemiu. Aptikta mažiausio kenkėjų skydo medžių ir krūmų filialams, žievė sutepama augaliniu aliejumi. Kai šildomas saulės spinduliais, jis užkimša vabzdį, todėl jis miršta.

Antspaudai turi būti pažeisti su nelygia kalkėmis (3 kg / 10 litrų vandens), prie kurio pridedama ½ kg vario sulfato. Siekiant padidinti lipnumą, tirpalą sumaišoma molis ar saldainiai.

Apsauga nuo pavasario šalčių

apsauga nuo pavasario šalčiųTuo metu, kai yra kiaušidžių formavimas, žydi pumpurus, sodininkas turi ginti augalus nuo dar vyksta šiuo šalčio metu. Vienas iš labiausiai prieinamų būdų yra rūkymas. Kuriant dūmų ekraną, galite išlaikyti šilumos kaupimąsi dirvožemiu per dieną. Pateikite tai galima naudojant iš anksto paruoštą miežių, kritusių lapų, durpių.

Related  Patarimai – kaip atsikratyti amalų ant krapų

Būtinas darbas sode balandžio mėnesį padės sušvelninti ir padaryti mažiau stresą gegužės – labiausiai sunkaus mėnesio sodininkui.

Balandis sezoninis darbas – video