mėšlungisVabaliukas yra gana naudingas vabzdys, kuris nepageidaujamai laikomas kenksmingu. Galite išskirti jį dideliu krūtiniu, sunkiu kūnu ir klasikiniais mėgintukais. Vabzdys priklauso ekskavatorių šeimai, daugiausiai praleidžia joje.

Išvaizda

mėšlo vabaliuko metalinis spindesysIš visų lamelių ši rūšis išsiskiria ypatinga fizine jėga ir ištverme, ovalo kūnas yra padengtas apvalkalu. Priklausomai nuo rūšies, kuri skiriasi parametrais, vabzdžių ilgis svyruoja nuo 3 iki 7 mm. Vabalas Vabalas nuotraukoje atrodo labai gražiai, kaip jo elytra turi metalinį blizgesį su įvairių spalvų (rudos, geltonos, žalios arba juodos spalvos).

Pilvo spalva yra pastovi – violetiniai mėlyna spalva. Kiaulės viršutinė žandikauliai turi apvalią formą. Antenos vabzdžiuose su vienuolika segmentų yra padengtos trumpu pūšiu. Jų patarimai susukti į galvas su trimis šakomis. Pilvo skydas yra pasklidęs keliais taškais. Kiekvienas atskiras elyras yra aprūpintas keturiolika vagomis. Vabalas sveria apie du gramus.

Vabalų vabalas elgesį

mėšlo vabalas roplėsi į savo nykštįŠis naudingas vabzdys labai naudingas žemei, atsipalaiduoja ir prisotina jį deguonimi. mėšlo vabalo apdorojimo metu ritininis jį į kamuolį ir siunčia tais atvejais, kai ji skyla į organinių junginių, kurie taip pat prisideda prie dirvožemio apvaisinimo, didesnę išeigą bei geresnę sanitarinių sąlygų jų Burrowas.

Ši vabalių rūšis pageidautina vidutinio klimato, yra retų pavyzdžių, kurie pritaikyti sausoms sąlygoms. Svarbiausias dalykas vabzdžiams – pakankamas maistas suaugusiems vabaliams ir lervoms. Vieninteliai plotai, kurie nėra tinkami gyvenamųjų vabaliukų vabzdžiams, yra Tolimųjų šiaurinių teritorijų.

Mėšlo vabalų rūšys

vabalasŠiuo metu yra dviejų vyraujančių mėšlo vabalų rūšių:

  1. Coprophaga. Ši grupė apima vabaliukus su dideliu krūtinės lėkštuku ir galingomis priekinėmis kojutėmis, leidžiančias vabaliams visiškai įgyvendinti kasimo veiklą. Yra rūšių, kurios būdingos seksualinėms charakteristikoms.
  2. Ateuchus (Scarabaeus). Svarbiausia šios grupės ypatybė yra tai, kad jų akys yra dviaukštės, o galvos skydas yra puslankis. Didžiausių individų matmenys neviršija 4 cm. Labiausiai paplitę Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje.

Skirtumas tarp pirmojo ir antrojo grupių yra tai, kad pirmoji grupė vabalas turėti odiškas apvalkalo uždaro tipo apie viršutinę lūpą ir žandikaulio, ir antroje jie yra kietas ir atvira.

Dauginimasis ir lervos

mėšlo vabalo vystymosi etapaiPagal vystymosi ciklą vabalas-varlė beveik nesiskiria nuo kitų analogų. Lerva yra panaši į kirmėlių kirmėlę, suaugusiam vabzdžiui atsiranda dėl vilkimo. Kad pašarų lervas, vabalas ritininis mėšlą į kamuoliukus, įterpia kiekvieną į atskirą kamerą ir pritvirtina jam kiaušinį. Tai suteikia vaikui maistą visą vystymosi laikotarpį.

Lervos maitina mėšle nuo 3 mėnesių iki metų, kurią paruošia tėvai, o jų išmatos kaupiasi maišeliu. Pavasarį lervos auga ir virsta lėlėmis, o po kurio laiko iš jų išeina suaugusieji. Išvaizda lervų yra storas, nepakankamas kūnas su galingais žandikauliais.

Nauda iš vabalas

vabaliukas mėšlas perpumpuoja mėšląMungštainių vabalą naudinga pasakojama mokomoji istorija, kuri įvyko Australijoje kolonistų valdyme. Į šalies teritoriją importuodama daug naminių gyvūnų, ganyklos, kuriose ji ganėsi, greitai prarado maistinę vertę. Ekspertai nustatė, kad dėl mėšlo sluoksnio žolė nepraėjo į paviršių.

Per mėšlo vabalo apdorojimas ritininis juos į kamuolius ir siunčiami tais atvejais, kai jie suyra į organinių junginių, kurie taip pat prisideda prie dirvožemio apvaisinimo jų Burrowas, sočiųjų jį su deguonimi, vis išeiga ir aplinkos sveikatos.

Tuo metu mėšlo vabalai tose vietovėse nebuvo. Mokslininkai-entomologai atrinko keletą rūšių mėšlo ir išleido juos žemynui. Užkirto kelią ekologinei katastrofai, ekonominei problemai ir nacionalinei tragedijai.

Mėgaukis naudingas, jo negalima painioti su gegužės spraga.

Vabalas vabalas

mėšlo vabalas valgo žirgų mėšląMėšlo lervos formavimas gali vykti nuo 3 mėnesių iki kelerių metų, kadangi mėšlas turi daug naudingų ir maistingų medžiagų. Kai kurie žmonės išlieka mėšlo dubenyje, netgi paimdami vabalo formą, kol visiškai išsivysčiusi visavertis organizmas.

Po to žmogus išeina iš žemės ir pradeda ieškoti savo maisto. Ganytojas nori žirgo mėšlą ar galvijų egzemeksą, jei nėra pirmojo. Maistas dažniausiai vyksta vakarais. Be to, kai kurios rūšys vabalas gali valgyti ne tik mėšlą, bet ir grybus su detratais, o taip pat yra ir kitų, kurie nevartoja.

Tolesnis suaugusių vabaliukų gyvenimas

Suaugusio vabalo gyvenimas sustoja, kai tik rastos tinkama vieta tolimesnei reprodukcijai. Dvi vabalai sandariai uždaro įėjimą ir pradeda laikyti kiaušinius, su kuriais jie bus per visą likusio gyvenimo laikotarpį. Vyrų ir moterų miršta maždaug per mėnesį po to, kai jie pradeda dėti kiaušinėlius ir apsaugoti palikuonių, kaip jie sėdi duobėje be sugebėjimo gaminti maistą ir maitinti save.

Įdomūs faktai apie vabalas vabalas – video