Jauni žalumynai, puodaiIš šviežių žaliųjų petražolių yra daug vitaminų, magnio, kalio, fosforo ir kitų, nepakeičiamų medžiagų organizmui. Toks priedas į daugybę patiekalų padaro juos tiek naudingesnius, tiek skanius. Tačiau žiemos pradžioje lovos eina po sniegu, o parduotuvėje supirkta žalia nėra geresnė už tą, kuri auginama ant savo sklypo.

Kompensuokite už vitaminų trūkumą ir neleiskite nuobodulio klysti padėti butas išauginti petražolių. Kaip auginti petražoles ant palangės, ir kokios sąlygos yra būtinos sultinga stipri lapija? Augalas yra gana nepretenzingas ir, laikantis tam tikrų priežiūros taisyklių, lengvai patenka auginant konteinerį ar gėlių puodą.

Sąlygos auginti petražoles ant palangės

Petražolių šaknys auginamos puodelyjePrieš sodindami petražolę, jūs turite rūpintis dėl jo dirvožemio ir tinkamų konteinerių.

Petražolių dirvožemis turėtų būti lengvas, laisvas ir pakankamai maistingas, kad ribotame puodo tame augalas aktyviai vystėsi.

Ši kultūra yra tinkama mišinys iš vienos durpių dalies, tokio paties kiekio humuso ir du kartus daugiau sodo žemės. Prieš maišant, žemė užpilama kalio permanganato tirpalu, kad būtų pašalinti patogenai. Kai mišinys yra paruoštas, prireikus jis kalkinamas, o dirvožemyje pridedami fosforo ir kalio priedai. Jei galite naudoti mažus durpių puodus ar sodinukus sodinti petražoles, tada augalui, kuris sudaro galingą kamieninę šakną, reikės gilesnio konteinerio.

Pasirinkdami puodą auginant petražoles ant palangės, geriau atkreipti dėmesį į tuos, kurie turi:

 • gylis nuo 20 cm;
 • drenažo skylė;
 • pakankamo kiekio reikalaujamam augalų skaičiui.

Talpyklos dugne darykite 1,5-2 cm drenažo sluoksnį. Dabar galite pradėti sodinti, tada auginti ir auginti petražoles ant palangės.

Kaip auginti petražoles ant palangės iš sėklų

Jei auginate petražoles iš sėklų, galite išbandyti pirmuosius žalius lapus iš savo sodo ant palangės 1,5-2 mėnesius po to, kai sėklos nukrito žeme.

Šis metodas reikalauja daugiau laiko ir pastangų, tačiau augalai dvejiems metams bus malonūs su apstu žalumynams. Prieš sodindami petražoles, turėtumėte pasirinkti sėklas. Pasak tvirtų sunkvežimių ūkininkų, geriau teikti pirmenybę ankstyvoms nokinimo rūšims, kurios pirmą kartą sumažins želdyną bent savaitę. Ir garbanotas petražolės ant palangės pasirodo mažiau jautrus tiek nepakankamam laistymui, tiek oro sausumui, kuris yra gana svarbus buto sąlygomis ir veikiantį šildymą.

Ant palangės geriau auginti garbanotas petražolesPetražolių sėklos būdingos ilgą daigumą, galite pagreitinti rauginimą, mirkant jas dieną šiltu vandeniu, kurį reikės periodiškai keisti. Prieš labai sodinant sėklos, siekiant užtikrinti ateities ūglių, kelias minutes nuleidžiamos į tankų rausų kalio permanganato tirpalą. Kaip sodinti petražoles butą:

 • Atstumas tarp skylių yra apie 5 cm. Jei ūgliai yra storesni, juos reikia išgrupinti, kai ant ūglių atsiranda du ar trys lapai.
 • Uždarykite paruoštas sėklas drėgnoje dirvožemyje iki 0,6-1,5 cm gylio, pabarstykite žeme ir vėl kruopščiai išvalykite.
 • Puodai dengiami plėvele ir dedami į apšviestą vietą, kurios temperatūra yra 17-20 ° C.
 • Kol kas per 10-15 dienų pasirodys ne kopūstai, reikia įsitikinti, kad dirvožemis nėra išdžiūvęs, arba dirvožemio paviršiuje nėra formos.

Šūviai reikalauja nuolatinio laistymoAtrodo, kad daigai sparčiai vystosi. Šiuo metu filmas pašalinamas, ypatingas dėmesys skiriamas augalų laistymui ir apšvietimui. Vandens petražolės ant palangės turėtų būti 2-3 kartus per savaitę, tręšimas kartu su laistymo ir atliekamas 1-2 kartus per mėnesį, pradedant nuo to momento, kai augalas suformavo gerą žaliųjų rozetę.

Šakniagumbių petražolių auginimas

Norėdami gauti žalumyną šaknų sodinimu, geriau pasirinkti didelius sveikus šakniastiebius, sveriančius apie 65 gramus.

Jei šaknis yra per ilgas, nesulenkite jo ar neapsaugokite. Prieš sodinimą petražolių tokie šakniavaisiai yra susmulkinami aštriu peiliu, kad iki apykaklės pumpurų būtų 12-15 cm.

Sodinti sodinuką naudokite jauną augalo šaknįPjaustymo vieta yra miltelių pavidalo su pūsti akmens anglys ir perdirbama su kukurūzų šaknimis, kad būtų galima kuo greičiau įsišakninti.

 • Augalų šakniastiebiai gali būti 3 cm intervale, įsitikinkite, kad lapų augimo taškai užpildant paliekami virš dirvožemio lygio.
 • Kol vyksta aklimatizacija ir atkuriama petražolių šaknų sistema, indai tamsėja ir uždedami vėsioje vietoje, kur temperatūra būtų 12-16 ° C aukštyje.
 • Pirmas žalia išvaizda yra ženklas, kad atėjo laikas įdėti petražoles ant palangės, kur temperatūra yra šiek tiek aukštesnė, 18-20 ° C.

Žuvies petražolių puodąNuo šio momento petražolės ant palangės gali būti laistomi ir pradėti pašarą kartą per mėnesį, ištirpinant 5 gramus kompleksinių trąšų litrui vandens.

Priežiūra dėl petražolių ant palangės

Gryni kvepiantys žalumynai - tinkamos priežiūros rezultatasApibūdinantis, kaip auginti petražoles ant palangės, negalima apeiti augalų priežiūros, o jie aktyviai žalia. Lapai buvo šviesūs, sultingi ir sultingi, negalima išsiversti be įprasto laistymo, ir geriau nevartoti iš čiaupo išpilto vandens. Jame yra daug elementų, kurie neigiamai veikia augalų būklę ir lapų kokybę.

 • Drėkinimas, skirtas drėkinimui, turi būti ginamas ir stebimas, kad jis nebūtų šaltas.
 • Karštomis dienomis, taip pat žiemą, kai šildymo darbai butuose, petražolės purškiamas ant palangės šiltu vandeniu.
 • Kai ant dirvožemio susidaro kirmėlės, dirvą atsargiai, bandydami nepažeisti šaknų, atsilaisvinkite.

Jei riešutų ir žiemos metu riešutai ir žiemą auga petražolės ant palangės, kai natūralios šviesos akivaizdžiai nepakanka, specialios, pavyzdžiui, šviesos diodų arba baltos liuminescencinės lempos, kabančios virš sodinimo.

Nedidelės dienos petražolėms trukmė turėtų būti ne mažiau kaip 13 valandų, kitaip žandikauliai pradeda ruožą, lapai mažėja ir auga blogiau.

Augalams reikia šviesosYpač svarbus yra jaunųjų augalų apšvietimas tikrosios lapų formavimosi etape. Gaminamas žalias gali būti, kai jis auga 10-17 cm, lapas yra gerai suformuotas, o jį pakeisti – kiti, jaunesni. Pjovimas prasideda mažiausiais lapais, švelniai pjaunamas ir paliekamas nuo 3-5 cm ilgio šakelių. Atsižvelgiant į rūpestingą požiūrį ir priežiūrą, lapinės petražolės suteikia kokybišką žalumyną ištisus metus.

Žuvies petražolės ant palangės – video