agrastų rinkimasKiekvienas vasaros gyventojas siekia sodinti savo sklype tik geriausias veisles krūmų augalams, kurie sugebės gaminti gerą ir stabilų derlių. Viena iš mėgstamų uogų daugeliui mūsų tautiečių yra agrastas, kuri gali būti sėkmingai išauginta visame Vidurio ir Pietų Rusijos regionuose. Atsižvelgiant į vaisių skonio savybes, taip pat į didelę vitaminų ir mikroelementų sudėtį, labai daug žmonių nori matyti jų savo svetainėje. Tačiau, norint gauti gerą derlių kasmet, svarbu žinoti geriausias agrastų veisles, taip pat tinkamo jo sodinimo ir auginimo ypatumus.

Ką turėčiau galvoti renkant agrastų veisles?

Šiandien vidaus rinkoje yra daugybė raudonųjų agrastų veislių ir gintaro-geltonos spalvos, kurių kiekviena turi savybių. Svarbu nepamiršti, kad pasirenkant tinkamą rūšies agrastas yra būtina dėl asmens gyvenamosios vietos, priklausomai nuo srities ir regiono pagrindu, nes kiekviena rūšis turi savo pageidavimus, kalbant apie klimato ir dirvožemio sąlygų, temperatūros sąlygomis. Taigi, geriausios veislės agrastų Maskvos regione ir unikalių veislių agrastų Ukrainoje bus skirtingos, nes čia natūralios sąlygos skiriasi viena nuo kitos.

Įdomios aviečių nuotraukos su aprašymu

Taigi kas pederastas gana pagrįstai linkęs pasiimti uogų krūmų, kurie ne tik suteiks gerą ir gausus derlius, bet taip pat turi gerą atsparumą augalų ligų įvairovė. Labai dideli temperatūros pokyčiai, stiprios šalnos, sausros ir kiti kenksmingi veiksniai gali žymiai sumažinti augalo imunitetą, kuris gali tapti priežastiniu jo kenkėjų naikinimu. Štai kodėl, jei asmuo gyvena Ryazan, Kostroma, Tula, Tverė, ar kitoje srityje, kad guli ant tos pačios platumos, jis geriausiai tinka geriausi veislių agrastų Artimųjų juostoje.

agrastus rūšiuotiTarp augalų populiarus ir atsparus kenkėjų naikinimui yra rusvoji agrastų veislė, kuri turi silpną šaką, vidutinio tankio karūną ir stiprią sklaidą. Šio krūmo uogos yra elipsės formos, saldaus ir rūgšto skonio.
Ši veislė toleruoja stiprias žiemos šaltis, taip pat vasaros sausros, todėl daugeliui vasaros gyventojų tai yra labiausiai naudinga alternatyva.
Tinkamas spyruoklės genėjimas, kuris susideda iš senų 5 ir 6 metų ūglių išpjaustymo, suteikia gerų rezultatų.

Related  Insekticido Aktara naudojimo instrukcijos

agrastai rūšiuoti datas nuotraukaJei norite pasodinti šį įvairovę, kai šuoliai skaičius yra mažas, galite atkreipti dėmesį į agrastų veislės Finikiją, kuriai būdingas sultingas minkštimo vaisių, tamsiai raudona rūšies uogų, saldaus skonio.
Didelis krūmo produktyvumas maloniai patinka daugeliui vasaros gyventojų, tačiau čia būtina atsižvelgti į tai, kad drėgnų metų miltligės tikimybė gerokai padidėjo.

agrastasJei jums reikia gauti vidutiniškai sulaukiančios uogos, galite atkreipti dėmesį į aguorų vado įvairovę, kuri pakankamai anksti pradeda derlių. Jis yra labai atsparus miltligei, taip pat kenkėjams, pavyzdžiui, pjuvenų ir Septoria.

Tarp jo privalumų yra šie:

 • Aukštas derlius – 80-155 c / ha;
 • Malonus saldžiųjų rūgščių uogų skonis;
 • Kovos su pagrindiniais kenkėjais;
 • Geras žiemos atsparumas;
 • Nedidelis skaičius smaigalių.

Pardavimui dažniausiai dedama didelė agrastų vaisių rūšis, nes jie yra gražūs, taip pat geras gabenimas, o tai yra labai svarbu daugeliui ūkininkų.

Pirmosios didelės šio augalo veislės buvo importuotos į mūsų šalį iš Europos, būtent iš Italijos, kur ji buvo tradiciškai auginama. Tačiau jie nebuvo įsitvirtinę, nes jie negalėjo atsilaikyti nuo rimtų Rusijos žiemų ir šiandien juos vartoja gana retai.

Didžiąją agrastų veislių populiarumą įgijo tokios vietinės rūšys:

 • Braškių spyruoklėsBraškių spyruoklės.
  Ši veislė pasižymi didelėmis geltonos spalvos uogomis, turinčiomis pakankamai saldų skonį. Visuotinis jo naudojimo būdas leidžia ne tik vartoti maistą, bet ir iš jo išspausti ir gaminti kompotus.
 • Agraskų jubiliejusAvinžirniai Jubiliejaus.
  Ši veislė selekcikuojama selekciniu būdu, būdinga vidutinei žiemos patvarumui, dėl kurios ji dažniausiai auginama pietiniuose Rusijos regionuose. Krūmo aukštis gali siekti 1,5 m, todėl labai dažnai tai reikalauja gobeleno. Uogos išsiskiria dideliu gabenamumu, todėl jas laisvai augina ne tik vasaros gyventojai, bet ir vietiniai ūkininkai.
 • Avietės rusvos geltonosAvietės rusvos geltonos.
  Gerai toleruoja stiprią žiemą, turi išplitimo karūną, turi vidutinio dydžio saldžiųjų rūgščiųjų geltonųjų uogų. Ankstyvas brendimas suteikia šiai rūšiai ypatingą populiarumą tarp daugelio vasaros gyventojų. Tarp trūkumų gali būti priskirtas mažas augalų transportavimas, todėl šis agrastas dažniausiai būna ant asmeninių namų, namelių ir sodų.
 • Agrastų senatoriusAgrastų senatorius (konsulas).
  Jis išsiskiria savo aukšta žiemos atsparumu ir geru derlingumu, todėl tai nesijaudina pavasario šalčių. Tarp šių žagarėlių privalumų yra geras atsparumas miltligei, taip pat minkšta ir lengva prinokusių uogų skonio. Čia uogos yra apvalios, tamsiai raudonos, subtilios odos, saldaus skonio. Vidutinis veislės derlius yra 5 kg / krūmas. Ši ir kitos veislės agrastų už Leningrado sritį yra labai paplitę tarp vasaros gyventojų Vologdos, Novgorodo, Pskovo ir kitų regionų.
 • Agrastų veislė CaptivatorUogienės kaprizatoriai.
  Tai nuostabus vėlyvojo brandinimo būdas, gautas JAV. Uogos yra rusvai rausvos, juose yra gausus saldžiųjų rūgščių skonio, jie tinka tiek šviežiam vartojimui, tiek saulėlydžiui.

Related  Injekcinio preparato 30 plus naudojimo instrukcijos

Populiarios veislės agrastų be erškėčių

Pagrindinis tradicinių braškių trūkumas yra jų drebulės krūmai, todėl uogos rinkimo procesą labai sunku ir nėra labai malonu. Tačiau mūsų veisėjai sugebėjo išskirti unikalias agrastų veisles, kuriose nėra jokių erškėčių.

rūšiuoti KolobokVienas iš jų – “Agrastai Kolobokas”, kurio aprašymas turi būti pradėtas su pakankamai didelėmis ir svorinėmis uogomis. Paprastai iš vieno didelio krūmo galima gauti iki 10 kg uogų, sveika ir stipri, nes ši veislė yra atspari miltligei ir antracenozei.

Šios veislės uogos turi malonų saldžiųjų rūgščių skonį, jos yra ovalios formos ir tamsiai raudonos spalvos. Net jei krūmas stipriai užšals žiemą, jis gali būti lengvai atkurtas pavasarį po tinkamo genėjimo.

Tarp kitų populiarių veislių žąsienių agrastų yra Malachitas ir Grushenka, kurie turi malonų skonį ir vienodą pasiskirstymą visame krūmyne. Paprastai jų savybės labai panašios, o skirtumas yra tik uogų spalva ir forma, nes Grushenka yra šiek tiek pailgos, o malachitas turi tinkamą apvalią formą. Labai daugeliui vasaros rezidentų aguonų be dilbių, kurių nuotraukos yra tinkle, naudojamas išskirtinis populiarumas.

Malachitas ir Grushenko

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad bet koks dirbtinai išaugintas agrasas, kurio veisles galima įsigyti specializuotose parduotuvėse, neturės tokio gausaus skonio, kaip įprasta, su smaigaliais. Štai kodėl kai kurie vasaros gyventojai nori pirkti tradicines veisles ir tiksliai pasirinkti uogas.

Urano aguogių auginimo ypatumai

Atskirai turime pasakyti keletą žodžių apie agrastus, auginamus Sibire, Uralo ir Tolimuosiuose Rytuose. Nepaisant griežto klimato, taip pat galima derliaus nuvalyti šias uogas, tačiau tam reikia naudoti ypač žiemos kietas rūšis. Tarp tokių veislių agrastų Sibirui yra berilis, arlekinas, Kazachokas, Uralo smaragdas, Juodasis Čerkashinas ir Raudonasis rytas.

Related  22 originalūs būdai spręsti sodo ir sodo problemas – kepimo soda

Visos uražių agrastų veislės turi būti sodinamos teisingai, nes tai sumažins žalą vidinei šaknų daliai esant stiprioms šaltims. Aplink šaknies gimdą būtinai užpildo dirvožemio kalnelis, o žiemą visi stiebai turi būti išlenkti į žemę, kad jie būtų gerai nusidriekę sniego. Tai užtikrins patikimą apsaugą nuo stipraus šalčio.

Pagrindinės išvados

Apibendrinant aukščiau, mes galime pasakyti, kad veislių agrastų svarbiau vadovaujasi tikslų ir uždavinių pasirinkimas, kaip komercinio auginimo turėtų būti pasirinktas taip pat transportuojamas veislių ir normaliam vidaus vartojimui – imtis puikių skonio savybių. Tuo pačiu metu būtinai atsižvelgiama į konkretaus regiono klimato ypatumus.

Agrastų veislės – video

Avokados: kaip įsigyti, veislių, priežiūros (video)