Augti gerą derlių agurkai, jūs turite žinoti ne tik ypatingą žemės ūkio technologiją augalų, bet ir ligas, kurios gali sukelti nepataisomą žalą į gamyklą ir sunaikinti visą derlių.

Agurkų ligos rūšys

Ligos, kurios įtakoja agurkų liana skirtinguose augalijos etapuose, gali būti suskirstytos į tris grupes.

 1. Grybelinės ligos.
 2. Bakterinės ligos.
 3. Virusinės ligos.

Agurkų grybelinės ligos

Labiausiai paplitusios grybelinės agurkų ligos yra miltligė. Jo atsiradimo ant lapų priežastis – staigios temperatūros pokyčiai, perteklinis azoto kiekis dirvožemyje arba kalio trūkumas. Lėtiniai augalai yra padengti baltais milteliais, atsilieka augimo metu ir palaipsniui išdžiūvo.

Nuotraukoje yra miltligė

Sumažėjęs miltligė arba peronosporiozė atsiranda dėl didelės drėgmės, laistymo šaltu vandeniu, staigios temperatūros kritimo. Pirma, lapeliuose pasirodo rudos dėmės, kurios išdžiūvo po kelių dienų. Lapų gale yra grybelinės sporos. Jie yra vežami vėjui ir kenkėjais į kaimynines teritorijas. Liga atsiranda iš grybelio, užkrėsto grybeliais augalų liekanų ar sėklų. Sukelia ligą didelį drėgnumą ir laistymą šaltu vandeniu, taip pat ryškius dienos ir nakties temperatūros pokyčius. Tai pasireiškia vaisiaus laikotarpiu.

Agurkų pavojingoms grybelinėms ligoms taip pat turėtų būti priskiriamas baltasis puvinys, alyvmedžių dėmės, šaknies puvinys.

Agurkų bakterinės ligos

Pagrindiniai bakterijų išnykimo požymiai (sukeltas Erwinia tracheiphila) yra:

 • aštrių augalų ištempimas;
 • baltos lipnios masės (panašios į seilių) išvaizda, kuri išsiskiria iš kamieno;
 • lapų taškas ir vilnonis.

Virus lieka stiebo likučiai iki kitų metų. Jei pastebimi bakterijų išnykimo požymiai, visi sausieji stiebai turi būti sudeginti. Apželdinimas melionų augalais šioje vietovėje yra kontraindikuotinas 5-6 metus. Sėklos, išaugintos iš tokių augalų, taip pat yra ligos nešiotojai.

Šlapio puvinio sukėlėjas yra bakterija Pseudomonas burgeri Pot. Infekcijos šaltinis yra negydytos užkrėstos sėklos. Dažnai liga prasideda lėtai ir pradeda vystytis tik esant oro temperatūros mažėjimui. Savininkai skundžiasi dėl blogos veislės ar šviežiai paruoštų sėklų, nes šios ligos pasėlių trūkumas gali būti 40%.

Related  Mes mokome kaip auginti baziliką iš sėklų kambaryje

Pirmieji šlapio puvinio požymiai:

 • lėtas ūglių augimas;
 • Apatinių lapų išsiurbimas ir džiovinimas;
 • didelė tuščios sumos dalis;
 • negraži vaisiaus forma;
 • lapų vaisių ir aliejinių dėmių vandeninis apvalkalas;
 • greitas turgoros praradimas pietų metu;
 • stiebų minkštėjimas ir kraujagyslių stimuliavimas;
 • rudoji masė agurkų mėsoje.

Agurkų ligos plinta labai greitai, esant dideliam drėgniui. Šiltnamio augalai kenčia labiausiai nuo šio viruso.

Kampinis lapų vietoje yra mirties agurkų priežastis per trumpą laiką ir yra laikomas labiausiai pavojinga liga taip sparčiai perkeliami iš vienos gamyklos į kitą. Infekcija plinta per vėją, lašus vandens, kenkėjų ir užkrėstų sėklų. Liga pasižymi rudosiomis dėmelėmis ant lapų ir vaisių, kurie kelias dienas išdžiovina audinius. Labiausiai greitai bakterija dauginasi šiltame, drėgname ore.

Bakteriozė

Kai pasireiškia kraujagyslių bakteriozė, vaisiai praranda skonį ir komercines savybes. Maistui jie netinkami, nes jie tampa mediniai. Infekcija plinta per užkrėstą sėklą ir augalų šiukšles.

Virusinės agurkų ligos

Virusinių agurkų ligų būdingas lapo spalvos pasikeitimas. Ji turi taškus, panašius į mozaiką, o pats lapas yra susuktas ir raukšlėtas. Visos viruso ligos perduodamos sėklomis arba kenkėjais. Prieš sodinimą, sėklą rekomenduojama pašildyti +70 laipsnių temperatūroje tris dienas.

Mozaikos virusas agurkams - nuotrauka

Agurkų mozaika pasirodo po 25-30 dienų po to, kai sodinami jauni lapai. Ant lakšto yra nelygus gelta, jis deformuotas. Jei nesiimsite kovos su liga, per kelias dienas vaisiai taip pat bus užsikrėtę. Agurklių mozaikos palikuonys yra purvinas.

Aphids

Balta aguonų mozaika pasireiškia baltos ir geltonos žvaigždžių dėmelėmis. Dažnai visas lapelis balina ir vaisiai dažomi baltai. Infekuoti augalą baltu mozaikos virusu tik kontaktiniu metodu ir sėklomis.

Žalioji mozaika gali būti klaidinga dėl bendro grybelio tipo viruso, tačiau ji veikia tik jaunus lapus. Jie pasirodo vezikuliniai augalai, mozaikinis pageltimas, raukšlėjimas. Augalai blogai auga, kiaušidės džiūsta ir trupa.

Related  Prieskoninės garbanos ir jos augimo būdas

Kaip elgtis su agurkų grybelinėmis ligomis?

Sėkmingiausia kovoti su liga yra ligos nebuvimas. Norint pasiekti šį rezultatą, bus naudingos prevencinės priemonės. Ką turėčiau daryti?

 • Stebėti sėjomainą.
 • Laikykitės reguliariai laistyti šiltu vandeniu.
 • Atlaisvinkite dirvą.

Kovojant su grybelinių ligų gerai besielgiantiems įrodė purškimo agurkų infuzijos Deviņvīru jėga, medetkų.
Kai užkrėstų miltligė, tokie narkotikai kaip “Topazas”, “Quidris” yra puikūs. “Oxyhom”.

Jei pastebėsite pirmuosius ligos požymius, pūkuota miltligė, turėtumėte nustoti tręšti trąšomis ir purkšti augalus su kalio permanganato, tinktūros pieno išrūgų tirpalu. Ūminės fazės metu, siekiant padėti tokius vaistus kaip “Hom”, “Kuprosat”, “Ridomil Auksinis”, “Polikarbatsin”. Šie vaistai puikiai veikia kovą su šaknų ir baltųjų puvinių, alyvmedžių dėmių.

Agurkų ligos kovos su bakterijomis metodai

Bakterinės ligos yra dažniausios, ir kiekvienas sunkvežimių vairuotojas turi žinoti pagrindines augalų apsaugos nuo šios grupės virusų taisykles. Prevenciniai darbai leidžia apsaugoti jaunus augalus jų vegetacijos pradžioje.

 • Dirvožemio išankstinis apdorojimas nuo sergančių bakterijų.
 • Sėklų dezinfekavimas prieš sodinimą (mirkyti 12 valandų tamsiame kalio permanganato tirpale).
 • Reguliarus piktžolių raižymas ir jų likučių pašalinimas iš lovos.
 • Kova su kenkėjais, kurie yra infekcijos šaltiniai.
 • Tinkamas laistymas augalams su šiltu, pastoviu vandeniu: užpilkite vandenį į vagą, o ne po augalo šaknimi.
 • Purškimo agurkai iš kenkėjų.
 • Pagarba sėjomainai: grąžinti agurkus į svetainę tik ketverius metus po melionų ir moliūgų.
 • Šiltnamyje bakterijų ligų atsiradimas yra tiesiogiai susijęs su kondensato susidarymu. Norint išvengti didelių kiekių lašelių drėgmės, temperatūros svyravimo laikotarpiu naktį reikia naudoti kambario šildymą.

Ir jei jūs negalėsite apsaugoti augalų nuo infekcijos? Kaip tvarkyti agurkus iš ligų išsaugoti pasėlius? Padėkite medesoderzhashchie narkotikų: “Kuproksat”, Bordo mišinys. Gydymas turi būti atliekamas du kartus, praėjus 10-12 dienų.

Related  Kaip tinkamai transplantuoti agrastus

Kova su virusinės mozaikos rūšimis

Geriausias būdas kovoti su virusine mozaika yra prevencija.

 • Prieš sodinimą dezinfekuojančiose medžiagose pamerkite sėklos arba pašildykite +70 laipsnių temperatūroje.
 • Sunaikink visas augalų liekanas ant lovos po derliaus nuėmimo.
 • Kovos su amaridais ir kitais vabzdžių kenkėjais.
 • Dezinfekuoti vartojimo reikmenis.
 • Vanduo su šiltu vandeniu vagose.
 • Susieti augalus su parama.
 • Stebėkite dirvožemio kokybę.
 • Išgydyti sergančius augalus.

Šios taisyklės padės išvengti infekcijos su virusine mozaika, bet jei augalas serga, nedelsdami kreipkitės į cheminius vaistus. Tinkleliai iš svogūnų, kiaulpienių, tabako, česnako skalės padės spręsti šią problemą.

Norėdami tiksliai žinoti, kokio tipo viruso jūs susiduriate, jums reikia pagalbos iš agronisto. Galite naudoti internetą ar knygas apie daržovių auginimą, kuriame parodyta agurkų liga paveikslėlyje ir aprašomos kiekvieno tipo infekcijos ypatybės ir būdai, kaip su jais susidoroti.

Vaizdo įrašas apie agurkų ligą