Dauguma sodininkų vertina cukiniją kaip ankstyvias, nepretenzingas daržoves, naudojamas daržovių patiekalams gaminti ir žiemai konservuoti. Šis dietinis produktas taip pat rekomenduojamas kūdikių maiste.

Ypač moliūgams augantys priemiestyje formuoti savo sąlygas į geriausių veislių atranka, grindžiama klimato sąlygas, poreikius ir galimybes sodininkų, žemės dydžio ir saugojimo sąlygų.

Tarp vertinimo kriterijų būtinai yra:

  • Našumas.
  • Reikalavimai temperatūros sąlygoms.
  • Skonio savybės.
  • Sandėliavimo trukmė.

Atsižvelgiant į įvairias cukinijas, veisles Maskvos regione galima suskirstyti į keletą grupių:

  • Tradicinės cukinijų rūšys su balta oda.
  • Cukinijos – cukinijos su tankesniu įvairių spalvų dangteliu.
  • Hibridinės veislės.

Kiekviena grupė turi savo privalumų ir trūkumų. Taigi, hibridai yra labiausiai produktyvūs, tačiau sėklos turės būti įsigyjamos kiekvienais metais, be pakankamų garantijų, kad pakuotės kategorija bus tokia pati. Tradicinės veislės pasižymi populiaria mėsa, dėl ko jos praktiškai nėra saugomos. Daugiau šiek tiek gausios cukinijos šaldytuve laikomos šviežios daugiau nei mėnesį, tačiau jų derlius yra santykinai mažesnis.

Labai sunku įvertinti skonio savybes, ši koncepcija yra subjektyvi, todėl kiekvienai veislei yra aistringų pritarėjų ir nesuderinamų kritikų.

Čia yra iš geriausių veislių moliūgai už Maskvos regione su nuotraukomis apžvalga, iš savo patirties ir ataskaitų sodininkams mėgėjams ir visiškai ignoruoja reklamos požymius nėra patvirtinta praktikoje.

Beveik jokio sąrašo, kuriame yra geriausių veislių cukinijų, skirtų Maskvos sričiai, nėra be klasių “Iskander F1”. Tai unikali veislė su labai aukštu ir papildomu ankstyvuoju derliumi ir silpnai žalios spalvos minkšta minkštimas. Veislė užima ne mažiau kaip vietą sode, nes ji auga didelių, laisvųjų krūmų pavidalo, nesiskiria ir neišpinta teritorijoje. Šis cukinijų rūšis beveik nėra serga. Paprastos šeimos atveju pakanka auginti tris krūmus, kurie užims iki 1,5 kvadratinių metrų. metrų atstumu ir užtikrina pastovų derlių visą vasarą.

veislė Iskander F1

Pastaraisiais metais geriausia veislė tapo vis labiau žinoma kaip hibridiniai kopūstai “Kavili F1”, kuris apibūdinamas kaip super derlinga veislė. Krūmas yra gražus, pastebėtas, kompaktiškas. Yra daug vaisių, valymas atliekamas svorio cukinijos apie 300 gramų, bet net užaugusiose vaisių mėsa lieka švelni ir sultinga.

Kavili F1

Tarp baltų veislių veislių taip pat galite vadinti veislę, kuri nėra hibridas, tai yra “Rolik”. Šis augalas yra krūmas, kompaktiškas, kiekvienas krūmas suteikia iki 9 kg vaisių. Vienas iš šalčiausiai atsparių veislių. Jei abejojate, kada sodinti sieninio sėklas atviro grunto priemiestyje, todėl jie neturi podmerzli, tada pasirinkite “Movie”, jis nebijo žemos temperatūros. Veislė turi stiprią žievelę, ją galima transportuoti arba laikyti pakankamai ilgai.

nuotraukoje

Kitas populiarus baltojo veislės buvo auginamas daugelį metų – tai “Gribovskis”. Tai anksti sulaukti cilindriniai vaisiai, kurių derlius svoris 800-900 g. Derlius yra stabilus, iš krūmo gaunamas apie 4 kg vaisių. Nepaisant to, kad veislė yra labai seni, ji vertinama dėl savo nepretenzybiškumo ir sugebėjimo sėklų laikyti atskirai. Iki šiol ji išlieka labiausiai paplitusi.

Variety Gribovsky

Įvairios cukinijų rūšys vadinamos cukinijos cukinijomis. Jie taip pat turi daugybę gerbėjų, nes jie turi patvarią odą. Nepaisant išorinės spalvos, visų minkštimas išlieka švelniai baltas arba šiek tiek žalsvai geltonos spalvos.

Dažniausiai šios grupės veislės yra Zebra, Zukesha ir Aeronaut skvošas.

Cukinijų “Zebra” – ankstyvosios lauko veislių su dideliu pelnu (iki 9 kg per krūmo). Juos apibūdina dryžuota spalva, kurioje tamsios juostos išdėstytos palei pagrindinį šviesiai žalią fone. Krūmai formuojasi šiek tiek, krūmas pasirodo kompaktiškas. Sėklos yra nedaug. Veislė reikalauja priežiūros, nes yra lengva ligos ir rekomenduojama patyrusiems sodininkams, kurie turi idėją, kaip auga cukinijos priemiestyje.

nuotrauka Zebra veislės cukinijos

“Tsukesh” cukinijos yra tamsiai žalios vaisių spalvos, kurios pailgos cilindro formos. Produktyvumas yra didelis, minkštimas yra tankus. Ši veislė dažnai naudojama konservavimui, nes ji nenukylėja, kai apdorojama aukšta temperatūra. Tsukeshu gali būti laikomas šaldytuve keletą mėnesių. Priemiesčiuose geriau augti po plėvele.

Cucchis Cucchini

Pagal skonį didžiausias pagyrimas yra “Aeronaut” prekės ženklas. Tai ankstyvoji veislė su vidutiniu derliumi. Vaisiaus forma yra cilindro formos su ryškia briauna, spalva tamsiai žalia. Celiuliozė yra skanus, galite naudoti jį žaliavos, pridedant jaunų vaisių salotos vietoj agurkų. Šios veislės ypatumas yra tai, kad vaisiai pradžioje auga aukštyn, o tada lenkasi žemėje. Dėl šios priežasties jauni vaisiai yra mažiau paveikti kenkėjų.

Aeronaučių kokteilių įvairovė

Naujoji Olandijos hibridinė veislė su spalvotais vaisiais, vadinama “Parthenon” (“PARTENON”), tapo populiaresnė. Tai dalenokarpinis hibridas, kurio nereikia apdulkinti kiaušidžių vaisių. Ši kokybė leidžia jums gauti patikimus pasėlius bet kokiame ore, lietume ar intensyvioje šilumoje, netrukdo vaisių formavimui. Spalva yra tamsiai žalia, blizga, su smulkiu plyšiu. Šiai veislei būdingas didelis derlius, atsparumas ligoms ir skoniui.

Veislė Parthenon

Tiems, kurie mėgsta auginti originalius vaisius, gali patarti “Myachik”, kuris yra apvalios formos ir primena moliūgų spalvą. Tai yra skanių ankstyvos brandos vaisių veislė.

Įvertinimo rutulys

Veislė “Kriaušės formos” turi nedidelius vaisius, panašius į kriaušes, geltoną, su tankiu ir sultingumu oranžinės spalvos minkštimu. Naudojamas visų rūšių perdirbimui, padažui gaminti, kepimui ir konservavimui.

Cukinijos veislė kriaušės formos

Aukščiau aprašytas geriausių veislių cukinijų Maskvos regione nuotrauka neatrodo, kad yra išsami. Kiekvienais metais kolekcija papildoma naujais hibridais, kuriuos olandų augintojai nenutrūkstamai atskleidžia. Mes rekomenduojame sodinti keletą jau žinomų ir mėgstamų veislių sode ir kiekvienais metais išbandyti naujus pavadinimus, tinkamus auginti vidurinėje juostoje.

Sodinimas cukinijos komposto krūvelėje – video