vyšnių monilijos ligaSveikesnių medžių vyšnių auginimas nėra lengvas. Saldžiųjų vyšnių ligos su nuotrauka ir kova su jais – straipsnio tema. Medis yra sergantis, kai jį silpnina netinkama priežiūra, nepakankama mityba. Dėl ankstyvo vaisiaus augimo, ligos retai pasitaiko. Jei neturite išlaikyti sodo apsaugos sistemą, ligos pristatė giliau, vyšnių praranda galią ir nebegali išsaugoti derlių – už medžio gyvenimas turės kovoti.

Saldžiųjų vyšnių ligos

Visos saldžios vyšnios ligos suskirstytos pagal pasiskirstymą:

  1. Grybelis, formuojantis tepimas, mirštantys lakštai, uogos, lagaminai. Tai labiausiai paplitęs ligos tipas. Jie išsiskleidžia sporais, yra nešvarios priemonės, vėjo.
  2. Bakterijos – mikroorganizmų infekcija, vabzdžių kenkėjai, vėjas, purvini įrankiai.
  3. Virusai – įvedami vabzdžiai, perkelti iš vienos vietos į kitą. Nėra preparatų nuo virusinių ligų, jie turi kraujagyslių sistemą. Tik pašalinus ligonio medį galima sode išsaugoti.
  4. Neužkrečiamųjų – netinkamo priežiūros, šalčiui Crack, ne laiku ir tinkamai atlikta pasėlių, sandarinimo vaško žaliavos griežinėliai, šakos pertrauka pagal sniego ar vaisių apkrovos.

Prevencinės priemonės, pašalinus kenkėjų sodą ir atidžiai gydant kiekvieną pažeistą lapą, padės išlaikyti vyšnią sveiką.

Rudos ir gilios grybelinių ligų dėmės

vyšnių žiedasPadėti nuotraukai atpažinti vyšnių ligą ir kovoti su jais. Spygliuota tepimas yra dažniausia vyšnių liga. Liga apima visą augalą, bet prasideda rudos dėmės ant lapų. Tai žiemoja su grybais ir sporais žievėje ir šakose.

Norėdami lokalizuoti ligą pirmojo šakos požymio pažeisti lapais, kuriuose yra sergančių lapų, tris kartus per 10 minučių gydykite žaizdą skonio rūgštimi, uždarykite sodą. Prevencinis pavasarinis gydymas su vario sulfatu – mėlynas purškimas. Pirmasis gydymas nitrofenomu duoda geriausią rezultatą.

saldžios vyšnios filolitozėRudos dėmės – phyllosis pasireiškia apvalios dėmės su nekroziniais išpuoliais. Abiejose taško pusėse matomos juodos dėmės-konidijos. Su išsivysčiusia liga, lapai suskaido kartu su pycnidia, plintanti infekcija. Rudos ir perforuotos pleistros profilaktika ir gydymas yra vienodi.

Related  Nuotrauka ir įvairių rūšių ridikėlių aprašymas

Vyšnių vaisių sumušimas

vyšnių vaisių puvimasAprašymas Kovos su vaisių ir saldžiųjų vyšnių ligomis su jomis būtų neužbaigtos be vyšnių ir vyšnių audra – moniliozė. Ligos simptomas yra sudžiūvusios akies vokai ir puviniai vaisiai. Ligos raida yra sparti, todėl net ankstyvą uogienę turi laiko pablogėti. Veisėjų uždavinys buvo suteikti vyšnių atsparumą moniliazės vyšnioms. Kova su liga susideda iš pandinkų surinkimo ir sunaikinimo, žemės griovių ant žemės. Profilaktinio gydymo metu naudokite varinius vaistus. Išsaugo medį iš pilkų purusių skalbinių dėmių vėlyvą rudenį.

vaisių moniliazėUogų vaisių puvinys augalai yra išdėstyti koncentriniais rutuliais, kaip nuotraukoje, skirtumas tarp saldžiosios vyšnios ligos ir jų gydymo. Taigi lapai išlieka sveiki. Uogos pašalinamos, šakos pjaustomos su implantuota liga. Pakankama mityba mineralinėmis trąšomis ir medžio pavasarinis apdorojimas fungicidais yra vaisių puvinio prevencija. Patikrinimo metu galite nustatyti, kodėl vynuogių puvimas medyje pagal iškylų ​​vietą. Chaotiškas augalų išdėstymas yra būdingas moniliozei. Šiuo atveju visa medis yra paveikta šios ligos. Lapai išdžiūvo, vaisių šakos tampa trapios, sausos, skeleto šakos palaipsniui išdžiūvo. Jei uogos kekės medžio su kekėmis, tai yra saldžios vyšnios monolitozė.

Cockomicosis

vyšnių lapų cocycomycosisSaldžios vyšnios cucimacosis yra drėgno šilto klimato liga. Ant lapų yra raudonų taškų, iš apačios jie yra padengti rožinėmis sporomis. Lapai nudžiūvo, rudenį, medis nesukelia fotosintezės, biologiniai procesai sulėtėja. Vyšnios žiemą palieka silpnus ir užšąla. Šašlokių prevencija – vyšnių ir geležies sulfato apdorojimas netgi pavasarį prieš žydėjimą. Vėliau liga yra narkotikų “Horus”.

Kodėl saldžios vyšnios patenka vasaros viduryje? Medis sirgo baltos rusvos – grybelinės ligos. Pašalinta lapinė lapija, o medis yra ypač kruopščiai paruoštas žiemai – visos būtinos sąlygos užšaldyti.

Medienos naikinimas grybais

medienos naikinimas grybaisVyšnių mediena yra silpna, nėra atspari ligoms. Nuotraukoje yra vyšnių šakų ligos ir jų gydymas – genėjimas ir deginimas sergantis medžiu. Atidarykite pjaustytus padažu.

Related  Padėti kaimiečių nuotraukoms ir skirtingų melionų veislių pavadinimams

GrietinėlėDar labiau pavojinga yra klaidinga ir rūgzta geltona tinder, pasirinkusi vyšnią. Ant stiebo apačios medžio, krekenoje atsiranda balta puta. Su puviniu paveikta liemuo lengvai suskaido nuo vėjo. Mediena minkštėja. Negalima nugalėti tinder. Jis jau pateko į kūną. Išlieka pašalinti vyšnią arba reguliariai pašalinti augimą. Išlaidos, žinoma, mažėja. Pagrindinė grybų užsikrėtimo į medieną priežastis yra šaltis, nešluotos ir neuždaromos.

Mozaikos ligos

vyšnios mozaikaNuotraukoje yra saldžiosios vyšnios mozaikos ligos, todėl jų gydymas yra neįmanomas. Ligos simptomai yra lapų plokštelėje juostų su modifikuotos spalvos, apskrito apskritimo formos. Plokštė deformuojama, keičiasi spalva, miršta. Fotosintezė yra sutrikusi, medis silpnėja. Bet liga eina giliau, sunaikindama sapo srauto kanalus.

Virusinių ligų prevencija yra kenkėjų naikinimo gelbėjimas ir sveikų sodinimo medžiagų pirkimas. Jei medis yra sergant mozaika, jo negalima išgelbėti, reikia išnaikinti ir atlikti žemės karantinę.

Neužkrečiamosios ligos

gintarinė derva vyšneGintaro dervos statinės srautas neturėtų būti malonus augintojui. Tai nėra infekcija, bet medis siekia išgydyti negilusią žaizda, nukreipia naujas dalis guma į atviros žaizdos. Tačiau trofinė opa neužtemps, medis pūstelės ir dantenos. Priežastis gali būti ne uždara užšalta, skaldyta šaka ar netinkamas genėjimas. Guma gali tekėti, jei medis sėdi rūgščiame dirvožemyje arba padidėjo požeminis vanduo.

Po genėjimo atviros žaizdos turi būti leidžiama išdžiūti, tik tada padengti sodą sausu pjūviu.

Norėdami sustabdyti dervos paskirstymą, vietą reikia išvalyti, supjaustyti vario sulfatu ir tris kartus su 10 minučių pertraukomis, apdorotomis rūgšties lapais. Po pjovimo uždarykite sodą.

Kova su vyšnios žiedais – video