baltieji gultai iš plastikinių buteliųPastaruoju metu populiarėja racionalaus buitinių atliekų naudojimo tendencija, ypač plastikiniuose konteineriuose. Iš plastikinių butelių savo rankomis galima gaminti praktiškai ne tik į vidų, bet ir į sodą. Vienas iš pagrindinių šios medžiagos privalumų yra ilgas tarnavimo laikas, be to, tai yra labai elastinga. Nepamirškite, kad plastikiniai buteliai yra prieinama medžiaga, kuri visada prieinama kiekvienam savininkui ar šeimininkei.

Būkite protingas, ir šiek tiek vaizduotės, galite ne tik atlikti būtinus ir naudingus daiktus, kurie bus papuošti svetainę, bet ir išleisti jį iš šiukšlių, nekenkiant pobūdį. Yra žinoma, kad plastikas labai ilgai išsiskiria, o kai jis išleidžiamas, jis išleidžia pavojingas medžiagas. Taigi neturi mesti butelį į ugnį ar į sąvartynus – jie vis dar gali padaryti paslaugą iš namų įvairovė, kai kurios versijos yra nebrangus atsižvelgiant į straipsnį.

Pigūs ir pikti – mes gaminame gėlių lovelius iš butelių

Plastikinė pakuotė yra puikus pasirinkimas gėlių lovoms, nes jis turi didelį pranašumą prieš medieną ir netgi metalą. Medinė tvora gėlių lovose ar gėlių lovose galų gale išdžiūna arba nuskels po drėgmės ir saulės. Netgi metalinės durys yra linkusios į koroziją ir reikalauja periodiškos priežiūros, pvz., Reguliaraus dažymo.

O kas apie plastiką? Jis ilgą laiką neteko savo formos ir nėra sunaikintas. Tai reiškia, kad tokia gėlių sėkla trunka ilgiau nei vieną sezoną ir net daugiau nei vienerius metus, be to, nereikia nieko rūpintis. Net jei yra “suskaidymas”, būtinas “elementas” visada gali būti randamas sandėliuose ir jį lengvai galima pakeisti, nenaudojant ilgų nuobodžių apsipirkimų, kad būtų galima surasti tinkamą fragmentą.

Taigi, ką jūs galite padaryti su plastikiniais buteliukais sau?

Buteliukai

plastikinių butelių sienelėJei būtina gėlių sodą apsaugoti, tai visiškai tenkins skirtingo tūrio plastiko talpyklą. Toks apvija ne tik apriboja erdvę ir trukdo augti daugiamečiams augalams, bet vis tiek išlaiko drėgmę ir užkerta kelią piktžolių atsiradimui.

Gėlių lovos forma ir dydis priklauso tik nuo vasaros rezidencijos vaizduotės: ji gali būti vienalytė arba kai kuri gyvūnija ar augalas. Be to, butelius galima suskirstyti į pačius gėlių lizdų segmentus.

Netgi vaikas gali statyti butelio kaklą (žinoma, suaugusiųjų pagalba):

 1. Pirmasis daiktas svetainėje turėtų būti pagamintas su aštriais daiktais arba užpilkite giedų kontūrus smėliu.
 2. Buteliukai išleisti iš etikečių, plauti, užpilti smėliu ir užsukti dangtį. Jei nėra, galite naudoti paprastą žemę ar vandenį. Tai reikalinga stabilumui, nes tuščiaviduriai konteineriai greitai iškrenta iš tvoros.
 3. Dėl numatyto kontūro išrinkite griovelį taip, kad jį būtų galima pagilinti maždaug 1/3 buteliuko.
 4. Užpildytus buteliukus įkiškite į griovelį, nukreipdami žemyn, kaip galima arčiau vienas kito, ir uždenkite žeme.

Dėl vizualinio efekto galite naudoti įvairių spalvų plastiko butelius (žalias, baltas, rudas).

tvora už krūmus iš buteliųKai kurie vasaros gyventojai net nereikia kasti buteliuose. Pavyzdžiui, buteliukai be dugno yra tiesiog įterpti vienas į kitą, sudarantys ratą. Paruoštą dizainą galima “įdėti” ant krūmo arba paimti žiedą medžio medžio kamieną. Norėdami ištaisyti apyrankę, jis turi būti tvirtai prispaustas prie lanko.

Daugiapakopė gėlių lova

daugiapakopė gėlių lovaJei tikrai nori turėti gėlių sodą, o vietos yra katastrofiškai mažos, galite gaminti daugiasluoksnę gėlių lovelį iš plastikinių butelių. Principas yra tas pats, kaip ir tada, kai statote apatinį rutulį, tik po pirmojo lygio pakėlimo, kurį reikia užpildyti maistiniu dirvožemiu, tada išdėstykite kitą aukštą.

Sodinant žemesnes augalų augalus, geriau pasiimti drėgmę mėgstančių egzempliorių, nes, laistydami vandenį, jis nutekės.

Mini gėlių lovos

mažos gumbų paršeliaiGražios ir naudingos dovanos gali būti pagamintos iš 5 litrų plastikinių butelių. Jie bus kaip miniatiūrinės ir gana gėlių lovos, pavyzdžiui, visų mėgstamų paršelių pavidalu.

mini gėlių lovosTaip pat įspūdingai yra grupės kompozicijos traukinių su gėlėmis forma.

gėlių ežysIr jei vietoj gėlių sėjama vejos žolė, didelis butelis tampa mielas ežys su žaliais erškėčiais. Lieka tik pritvirtinti akis ir nosį.

pele ant vejosTie, kurie nebijo mažų graužikų, pavyzdžiui, cutie-mouse nuo mažų (litrų) butelių. Jie puikiai tinka sodinti petunijas.

Gėlių puodai ir gėlių vazonai

gėlių puodo dizainas iš butelioAtsižvelgdama šiek tiek vaizduotės, plastikiniai buteliai lengvai gali būti paversti nedideliais dekoratyviniais vazonais po gėlėmis ar aštriais žalumais. Galite juos pat padaryti arba supjaustyti į veidrodžio žymeklį. Tokie vazonchiki puikiai atrodys ne tik sodo pavėsinėje, bet ir namuose ant palangės.

grakštus vazonai gėlėmsTačiau jei ant audinio dangtelio įstatysite audeklo dangtelį ir pritvirtinsite virves, vasaros verandoje gausite elegantiškų puodų.

Pakabukai iš plastikinių buteliųLengviausias būdas pakabinti puodus yra išpjauti sienų dalis iš abiejų butelio pusių ir uždėti žnyples po kakleliu, kad pakabintų juos. Tokiuose puoduose galite auginti kompaktiškus, mažai augančius augalus.

Related  Ką reikia žinoti apie audimo krepšius iš gluosnio: medžiagos, technologijos, gamybos procesas

Mes darome gražų sodo kelią

Ypač populiarus tarp sodininkų mėgautis takeliais iš plastikinių talpyklų. Tokio kelio stipris priklauso nuo klojimo būdo ir kokios plastikinės talpyklos dalis yra statybinė medžiaga:

 1. Suplakimas smėlyje iškirptas dugnas. Išskleiskite tranšėją išilgai ištraukos pločio, užpildykite ją statybinėmis nuolaužomis, tada smėliu. Drėkina. Apipjaukite dugnines dugneles (paliekant ½ dalį) ir tankiai uždėkite juos, sutraukdami į smėlį. Kad dugnas nejudėtų, galite užpildyti erdvę mažu žvyru.kelias iš butelių dugnų
 2. Stacking cemento srutose. Parengta tranšėjos užpildyti tirpalu (1 dalis cemento ir keturi dalys smėlio tiek statybos klijai) ir gilinti ji apima, platinti ar spalvų modeliai.butelių butelių

Žiemos takeliai iš plastikinių butelių labai slidūs.

Linksma žaidimų aikštelė – mes papuošti vietą vaikų žaidimams

Atsargūs tėvai visada stengiasi pasiimti savo vaikus į šalies namus žaidimams, kur vaikai gali išlaikyti laiką, o suaugusieji yra pakabinami sode. Žinoma, ji turėtų būti ne tik saugi, bet ir spalvinga, kad vaikams tai patinka. Naudodami plastikinius butelius lengvai puošti vaikų žaidimų aikštelę, gaminant įvairius augalus ir gyvūnus. Padidinti jų ryškumą padės įprasti dažai.

Pagal šešėlius po palmėmis

vaikų žaidimų aikštelė po palmėmisKokia žaidimų aikštelė be smėlio dėžės? Ir ten, kur yra smėlio, būtina augti delnas. Dėl atogrąžų, jums reikės atitinkamai žalia ir rudos spalvos butelių, skirtų kamienui ir lapams.

Prieš pradėdami statyti, turite pasirūpinti tvirtu pagrindu. Pavyzdžiui, sureguliuokite metalinį kaištį betoniniame sluoksnyje, ir jis turėtų būti pakankamai ilgas, kad medis būtų aukštas, o vaikai galėtų laisvai juda.

Kai fiksuota bazė, galite pradėti “auginti” palmę:

 • išpjaukite pusę butelio (viršutinė dalis su kakleliu nereikalinga) ir suformuojate dantytą kraštą;
 • dugno viduryje padarykite skylę, užmaukite ruošinius ant pagrindo kaiščio, tuo pačiu metu lenkdami šonus, kad būtų daugiau natūralaus išvaizdos;
 • žalios butelio nupjauti dugną ir atlikti tiesius pjūvius aplink kilpą į vietą, kur siena eina į kaklo (jei norite, galite padaryti garbanotas šakos – supjaustyti 4 gabalus ir kiekvieną klausimą gvazdikėlių);
 • šakos siūlės fragmentai ant pagrindo;
 • tvirtai pritvirtinkite baigtus šakos prie stiebo viršaus (suvirinant ar statant paketus).

Kalėdų eglutė iš plastikinių buteliųJei po palmių surinkimo išliks daug žalių butelių, iš jų galėsite uždaryti mažą (arba didelį) eglutę. Buteliuke pašalinkite dugną ir supjaustykite į ilgas siauras juosteles iki pat kaklo. Iškirpkite juostų kraštus figūriškai, kad būtumėte panašūs į spyglus. Styginių lapai ant pagrindo.

Tai Kalėdų eglutė atrodys puikiai teismui žiemą, ypač ant sniego, taip pat Naujųjų Metų išvakarės išgelbėti tuos, kurie neskuba neturite laiko nusipirkti gyvą medį.

 Pasakų svečiai – juokingi gyvūnai

linksmi gyvūnaiIr, žinoma, vaikų žaidimų aikštelėse turi būti žaislai. Dažnai vaikai išeina į gatves savo senus mėgstamus daiktus. Su plastikinių butelių, galite lengvai keisti “zoo”, kuriant tikrus šedevrus – nuo pasakų princesė varlės ir auksinės žuvelės šiuolaikinių animacinių filmų personažus.

plastikinis gražus katinasPaimkite bent jau gražią katę, dažytos juodais ir baltais dažais. Ir jūs galite naudoti rudos alaus butelius, ir jūs gausite rudos katės, taip pat gražus.

Iš dviejų butelio dugnų sudaro galvą (prijunkite juos), o lūžiai ant dugno ir iš tikrųjų atrodys kaip tikra galva. Viename iš jų dažai baltais dažais, akimis, lankeliais ir ūsais, o raudoni – sklandžiai liežuviu. Viršytos mažos ausys. Priekyje yra tokio paties apipjaustyto trumpo dugno sriegio sriegis, paskutinis sėdynės uždarymas. Iškirpti dugno kraštus. Prisilietus prie ausų ir kamieno fragmentų kontūro, eikite per baltuosius dažus, o priekiniame apačioje padarykite baltą dėmelę ant krūtinės.

Norėdami laikytis galvos ir kojų – jiems bus naudingos viršutinės dalys iš butelių su ištemptu kaklu. Iškirpkite juos iki taško, kuriame ištirpsta butelis, supjaustykite kraštus aštriomis uodegomis ir pastatykite 4-5 dalių kojas, padėdami juos ant vielos pagrindo. Viršutinėje kaklo dalyje varžtai pritvirtinami prie kūno. Už uodegą paimkite ilgą laidą ir siūlus ant siauriausių kaklo dalių, tačiau neturite kištukų. Norėdami, kad uodega būtų purus, supjaustykite kraštus į plonus juosteles.

jo žvėryžis sodePuikūs gyvūnai iš plastikinių butelių taip pat gaunami iš didelių 5 litrų talpyklų. Su tinkamu įvairių dydžių butelių deriniu ir ryškių spalvų pagalba svetainėje galite išsinuomoti zebra, arklį, karvę, asilą ir net žirafą.

Gėlės dukrai

smėlio dėžėje gėlės žiedaiSandbox, vaikai ne tik pelėsiai kulichiki. Mažos mergaitės labai mėgsta gėlių ir dažnai renkasi ant vejos kiaulpienių (arba rožių iš mano motinos gėlių bamblyje), kad jas augintų smėlėtame sode. Bet iš butelių galite gaminti visą šiltnamio efektą sukeliančių gėlių, o mergaitės bus malonu dalyvauti priimant paprastas pasirinktis. Saulutės, Rugiagėlės ir tulpės puošia smėlio dėžės, tuo labiau, kad jauni augintojai galės kartą “atsodinti” juos iš sodo ant lovos be žalos augalams ir Motinos nervus.

Related  Praktiniai medžio drožimo patarimai pradedantiesiems

Dėl spalvų jums reikės:

 • viela kamienui;
 • netgi dalys iš butelių, skirtų pjauti lapus iš jų;
 • kaklas ar dugnas daugeliui žiedynų;
 • dažyti.

aguonos iš plastikoSunkesnius variantus gali padaryti suaugusieji. Plastikinės rožės ar aguonos dekoruos ne tik žaidimų aikštelę, bet ir gėlių baldus.raudonos rožės iš plastikinių butelių

Plastmasinis sodo dizainas

Plastikinių butelių vilų amatai yra plačiai pritaikomi. Taigi, jei smulkūs gyvūnai ir paukščiai tikslinga pažvelgti į lovos ir vaikų žaidimų aikštelės, tai platesniu mastu gyvūnai gali būti dedamas į sodą, tarp medžių ir krūmų. Jie suteiks sodui unikalų išvaizdą ir atgaivins jį.

Nuostabios sodo skulptūros

Beveik gyvi yra didžiųjų paukščių atstovai, pagaminti iš plastiko. Naudodami daugiaspalvius dažus, galite pasiekti nuostabų realų efektą. Kad juos pagamintumėte, tiesiog reikia išpilstyti plunksnų iš butelių šonų techniką ir paruošti rėmą, ant kurio jie bus sureguliuojami.

Labai įspūdingi sode atrodys:

 • povaičiai;Povaičių buteliai
 • flamingo;nuostabus flamingas
 • erelis.didis erelis

Sode galite skulptūras išspręsti ne tik paukščius, bet ir gyvūnus, kurie yra pakankamai dideli, kad jie neprarastų aukštų medžių fone.

balta avisTarp žalia dėmė yra baltas ėriukas, kuris yra gana lengva padaryti, jei spintoje gulinčius butelius 2 litrų ir 1,5 litrų keletas:

 1. Iškirpkite du butelius, kurių talpa yra 2 litrai, ir padėkite juos viena ant kitos – tai bus pailga galvutė. Iš trečiojo buteliuko iškirpkite ilgąsias ausis, šiek tiek sulenkite juos vamzdeliu ir pritvirtinkite prie galvos tinkamose vietose su viela (ar klijais). Akys gali piešti arba klijuoti du kamščius.
 2. Už kamieną įdėkite visą butelį į viršutinę butelio dalį iš viršaus. Padarykite dar 3 tokius ruošinius ir pritvirtinkite juos prie pirmosios iš kiekvienos pusės ir iš viršaus, taip suteikiant avinėlį reikiamą “liemens” kiekį.
 3. Kaklas bus du litrų buteliukas, kuris turėtų būti stiprinamas ant kūno maždaug 120 laipsnių kampu, kad kamštis būtų ant viršaus.
 4. Prieš kaklą (ant kamščio) uždėkite galvą.
 5. Kojoms nupjaukite dviejų litrų butelį ir įdėkite į jį visą butelį mažesnio tūrio (1,5 litro). Padarykite dar tris tokius ruošinius ir pritvirtinkite kojas prie bagažinės didelėje dalyje aukštyn.
 6. Iš dviejų litrų butelių išpjaustytų dugnų dėkite vilna, tvirtinami tarpusavyje ir įdėkite į kamieną. Pagal kailio megzto krašto pilvą megzti.
 7. Tapyti alyvą baltais dažais ir nuneškite juodas akis.

Paukščių priežiūra

Taikyti plastikinius butelius galima ne tik dekoratyviniais tikslais, bet ir sodo naudai. Galų gale visada gyvena mažieji vasaros gyventojai – daugybė paukščių, kurie kenkia iš medžių. Šiltai vasarai jie turi ką valgyti, tačiau žiemą yra sunkiau gauti maisto. Būtent tada pašarai, pakabinti į sodą, bus naudingi. Ir jei jūs įtraukiate vaikus į procesą, jūs gaunate dvigubą naudą: vaikams – įdomi veikla ir malonumas, o paukščiams – jaukus namas su grūdais.

paprasti tiektuvai iš buteliųPaprasčiausi tiektuvai gali būti pagaminti iš didelių 5 litrų plastikinių butelių, paprasčiausiai pjaunant iš abiejų pusių didelius arkos formos skyles.

Kad paukščiai negalėtų sužeisti kojų už aštrių butelio kraštų, jie turi būti ištirpti arba padengti elektrine juosta.

Tiems, kurie retai būna vasaros name, naudingas automatiškai pildomas tiektuvas.

automatinis tiektuvasGalite padaryti jį iš butelio ir dviejų medinių šaukštų:

 • du butelyje esančius skyles vienas prieš kitą, o antrasis turi būti šiek tiek žemesnis;
 • išvyniokite buteliuką ir pakartokite procedūrą atvirkščiai;
 • įdėkite į šaukštą šonkauliuką.

Po to, kai butelis užpildomas maistu, jis bus įpiltas į šaukštus per skylutes, nes jie ištuštinti.

Jauki vieta atsipalaiduoti iš improvizuotų priemonių

Ne tik paukščiai, bet patys savininkai turi turėti savo atskirtą kampą tarp žalumynų, kur šiltuoju vasaros vakarais galite mėgautis puodelio arbatos, kvėpuojančios gamtos kvapais. Daugelis žmonių nori įdėti medines azbabes į sodą. Jie labai gražūs, jūs negalite ginčytis dėl to, tačiau jiems reikalingos tam tikros finansinės investicijos. Bet iš plastiko pigių ir piktų ne tik kurkite poilsio zoną, bet ir visiškai ją aprūpink.

Pavėsinė? Tai lengva!

Pavėsinė yra viena didžiausių amatų plastikiniams buteliams išduoti. Tačiau plastikinė pavėsinė turi du didelius privalumus:

 • lengva surinkti;
 • truks daugiau nei vienerius metus, nepažeidžiant medžiagos.

Galbūt vienintelis konstrukcijos trūkumas yra tai, kad yra daug butelių, kurie kolekcijoje turėtų būti saugomi kažkur.

Kaip atrodys pavėsinė, priklausys tik nuo savininko noro ir, atitinkamai, nuo “statybinių medžiagų” prieinamumo:

 1. Jei buteliukai yra ne per daug, juos galima uždėti ant sienų, o stogas pagamintas iš profilio arba metalo.atviras plastikinis pavėsalas
 2. Bet jei jūs ne tik sienas, bet ir į butelius stogą, jūs gaunate nekilnojamojo vasarnamį, kuris, beje, bus šilta netoli rudens pabaigoje, nes plastikas yra labai gerai saugomi temperatūra.vasaros namas plastiko
 3. Paprasčiausias poilsio zonos variantas yra bendras baldakimas, kuris apims nuo saulės ir lietaus. Tie, kurie mano, plastikiniai amatai grubus ir bjaurus, jums tiesiog reikia padaryti permatomos talpyklės baldakimu ir dažų nuosėdos (tik gėlės formos) Spalvotas rašalas. Iškart sukuriamas jausmas nesvarumo, atrodo, kad virš galvos kabantys debesys drugeliai-gėlės. Viena nepatogi banga jo rankos – ir jie iš karto išskrido.plastikinių butelių dangtelis

Related  Rankų amatų gaminių originalumas

Praktiškos užuolaidos pavėsinėje

Vasaros paviljonuose yra daug šviežio oro, bet, deja, ir dulkės. Paprastas tiulis reikia dažnai praplauti, o iš plastiko užuolaidos nerenka tiek dulkes ir “plauti” Tai net ne atsižvelgiant įmanoma – tiesiog nuplaukite vandeniu iš žarnos (žinoma, jei toks aklas ne kabo namuose).skaidrios užuolaidos

Dėl svajingų ir romantiškų šeimininkių, švelnios užuolaidos iš plastikinių butelių dugnų, sriegiuotos ant pagrindo, tinka.užuolaidos iš plastikinių butelių dangtelių

Energetiniams žmonėms, kurie myli ryškias spalvas, bus padaryta kamštienos užuolaidos, surinktos pagal tą patį principą.

Sodo baldai

Padengtos iš plastikinių butelių išmatosStalo, ottomano, fotelio ir netgi pergolos sofos taip pat galima pagaminti iš plastikinių butelių. Seni baldai iš namų taip pat yra gana tinka poilsiui lauke, tačiau tai, kaip užuolaidos, ilgainiui taps krūva dulkių. Be to, gatvėje medinė sofa yra gana sudėtinga, nes tokie baldai yra gana dideli ir sunkūs. Tačiau pertvarkyti plastikinę kėdę nėra sunku.

Baldų surinkimas nėra sudėtingas – tiesiog reikia priveržti butelius ir prijungti tarpusavyje lipnia juosta, suteikiant pageidaujamą formą. Dėl padengtų dygsnių susieti ar siuvinėti apsiaustą – iš šono niekas atspėti, ką iš tikrųjų padarė.

sofa iš plastikinių buteliųDėl sofos yra tinkamesnių dermatito atvejų.

Neperšlampami sodo šviestuvai

abatiurysJei planuojama vakarienė, būtina įrengti apšvietimo pavėsinę. Pakelti elektros lemputei, galite supjaustyti per pusę ir viršutinėje butelį padaryti paprastą dubenėlį ir dažyti jį arba apklijuoti spalvotą siūlą.

Plastikiniuose šviestuvuose geriau naudoti ekonomiškas elektros lemputes – jie neužtemps ir nebus ištirpsta medžiaga.

Sudėtingesnėse versijose šviestuvai yra surinkti iš lapų ar gėlių, išpjaunamų iš daugiaspalvių butelių.spalvota plastikinė liustra

Sodo aksesuarai darbui sode

Priemiesčio zonoje atrodė gražus ir tvarkingas, visada reikia rūpintis – piktžolių piktžolių, surinkti nukritusius lapus ir mažus šiukšles. Tam reikia priemonių. Žinoma, iš plastiko nebus galima pagaminti kėlimo ar gręžinių, bet visai įmanoma padaryti paprastesnius egzempliorius.

Liaudies amatininkai seniai žinojo, kaip naudoti plastikinius butelius sau naudai ir taupyti šeimos biudžetą. Galų gale, jei sumuštas staiga sulaužytas, nereikia paleisti į parduotuvę naujam. Iš buitinių atliekų, esančių kiekviename namuose, jūs gaunate daug naudingų daiktų be papildomų išlaidų:

 1. Kaušeliai.kastuvas iš plastiko butelio
 2. Sumuštinis.Marmuras iš plastiko
 3. Kibiras.lengvas kibiras
 4. Praustuvas.praustuvė iš butelio

Sodininkystė

Iš plastikinių butelių jūs galite padaryti naudingų daiktų ne tik sodui, bet ir sodui. Tai gali būti tiek nedideli amatininkai, kurie yra bauginantieji, tiek ir daugiau didelio masto konstrukcijų, tokių kaip šiltnamiai.

Šiltnamiai sodinukams

šiltnamio efektą sukeliančių dujų statybaDauguma sodininkų augina savo daržovių sodo sodinukus. Kai kurie tai daro bute, tačiau iš šiltnamių gaunamos daugiau kokybės sodinukų – yra pakankamai šilumos ir šviesos.

Jūs negalite net kalbėti apie išlaidas, bet, kaip ir dėl stiprumo, iš plastikinių butelių pagaminti šiltnamiai, be abejo, truks ilgiau nei filmų prieglaudos ar stiklo konstrukcijos.

Norėdami padidinti šiltnamio efektą sukeliančių iš plastikinių butelių, pageidautina įdėti į pamatą, o rėmei – naudoti metalinį profilį.

Paprasčiausias šiltnamio efektą sukeliančių elementų variantas – tai vienos pusės pilstomų butelių sienų konstrukcija.

šiltnamio efektą sukelianti plastikinė plokštėTruputį ilgiau turėsite klijuoti su plokštelių šiltnamiu, bet jis bus šiltesnis. Tokiu atveju būtina išpjauti net dalis iš butelių ir juos tarpusavyje pritvirtinti (audeklo pavidalo). Iš baigtųjų drobių montuoti šiltnamį.

Laistymo “sistemos”

buteliukai lašeliniam drėkinimuiSodininkams laistymas yra ne mažiau skubus nei šiltnamio buvimas. Vietoje baigtų laistymo sistemų sode galite naudoti plastikinius butelius. Jie turi pakabinti ant krūmo, prieš tai daryti skylutes apatinėje dalyje arba kasti į žemę.

Purškimo buteliaiBe to, iš buteliuko gaminamas geras purkštuvas – joje reikia tik nedidelių skylių ir prijungti prie laistymo žarna.

Mes atsikratome kenkėjų

Plastmasinio buteliuko atspaudėjas padės vairuoti molochumerią iš blogiausio priešo vietos. Jis ne tik plūdo lovos, kasti savo tunelius, bet taip pat žaloja augalų šaknų sistemą, kai jis juda, atimdamas ūkininkams ateities derlių.

molio atspaudėjasJei pjaustysite buteliuko šonines sienas, sulenkite juos ir padėkite indą ant plieno lazdele, vėjo gūsiai, buteliukas pasisuks ir sukels triukšmą. Garsas per lazdele eis į žemę ir atimta miela noras valdyti šioje triukšmingoje vietoje.

Sąrašas, ką galima padaryti iš plastiko butelio savo rankomis, yra gana ilgas. Tai tik keletas amatų, kurie gyvenimą palengvina vasaros gyventojams. Sutinku – geriau iš butelių išgauti geresnį kiekį nei teršti aplinką. Rūpinkitės gamta ir mėgaukitės malonumu!

21 idėja naudoti plastikinius butelius – video