aikštelės drenažasŽemumų teritorija gali sukelti daug problemų savininkams. Vandenyje esančiame dirvožemyje namo pamatai greitai sunaikinami, augalų šaknys sunaikina dėl oro trūkumo. Derlingas dirvožemis per trumpą laiką tampa nenaudojamu molio žemės ūkiui, nes lengvesnis humusas plaunamas į rezervuarus. Panašios problemos išsprendžiamos svetainės drenažo įrenginiu.

Įrengimas tokio melioracijos sistemos yra paprastas, bet labai daug laiko atimantis darbas, todėl jūs pirmiausia turėtų įsitikinti, kad problema slypi labai aukšto lygio gruntinio vandens ištrauka, o ne kitų klaidų ūkininkavimą.

Kaip nustatyti požeminio vandens lygį

nustatyti požeminio vandens lygįDrėkinimo sistema reikalinga šiais atvejais:

 1. Sklypas yra ant šlaito. Atšildytas ar lietaus vanduo nuvalys dirvą, paimdamas su juo humuso sluoksnį. Problema išsprendžiama skersinių drenažo griovių tranšėjos būdu.
 2. Ši svetainė yra žemumoje. Šiuo atveju ant jo tiesiogiai kaupiasi drėgmė. Kai ilgalaikis lietus ar sniegas tirpsta draugiškas dirvožemio pavirs pelke ir rūgštus, ir statinio griūties nuo pelėsių. Tokiu atveju būtina sumontuoti drenažo kanalus visą teritorijos perimetrą ir aplink rūsį.
 3. Svetainėje nėra akivaizdaus skirtumo aukštyje, tačiau potvynių ir lietingų orų metu vis dar yra vandens. Jame nėra nutekėjimo, todėl drėgmė lėtai įsisavinama ir kartais atrodo ant paviršiaus ilgai džiūstančių balų pavidalu.

Pastarasis variantas būdingas žemumų lygumoms, turinčioms šakotą didelių ir mažų upių tinklą. Jis puikiai susipažįsta su žemės savininkais upių slenksčiuose.

Jei aukščiau išvardytas akivaizdžių požymių nėra, bet erdvės ir pastatai vis dar kenčia nuo drėgmės pertekliaus, reikia atkreipti dėmesį į vejos ir medžių būklės. Jei veja periodiškai trukdo, o suaugę medžiai miršta dėl akivaizdaus priežasties, problema greičiausiai gali kilti dideliuose vandenyse.

Iškaskite skylę, kurios gylis yra 0,5-0,7 m, o po kurio laiko patikrinkite, ar į jį įkeliamas vanduo. Jei pamatėte vandenį, tada jo susidarymo lygis yra mažesnis nei 1 metras, o nedidelis priemiesčio nutekėjimas reikalingas nedviprasmiškai.

Drenažo rūšys

paviršinis drenažasDrenažas vadinamas gruntinio vandens patekimo seklių griovių sistema. Įdiegta pagal visas taisykles, drenažo sistema gali žymiai sumažinti jų lygį. Po jo išdėstymo nėra jokių problemų su medžių šaknų nykimu, formos pylimo atsiradimu ir rūsyje esančiu vandeniu.

Yra dviejų tipų drenažo sistemos – paviršius ir giliai.

Pirmasis variantas yra lengviausias būdas nutekėti nuosėdas. Tai kompleksas tarpusavyje sujungtų tranšėjos, iškasytos per nuolydžio sklypo perimetrą. Jie gali būti gana greitai, su mažiausiomis sąnaudomis ir efektyviai nukreipti lietaus vandenį ir lydomas į specialų šulinį, kuri atitinka daugelyje mažas vietoje dalį. Nuotekų iš antraštės paimamos į audros kanalizaciją arba naudojamos drėkinimui. Nedideli skysčio kiekiai greitai išgaruoja.

gilus drenažasGilios sistemos montavimas yra sudėtingesnis, tačiau viršija paviršiaus sistemą šiais atvejais:

 • Požeminis vanduo pakyla virš pusės metro nuo paviršiaus;
 • svetainė yra ant šlaito;
 • dirvožemis yra molio.

Giliai drenažo paviršiaus skiriasi nuo kanalizacijos buvimą – vamzdžiai su dažnai angų, per kurias Vanduo kaupiasi ir šulinių, šiukšlių dėžės ir kiti elementai proceso.

Gilus sausumos nutekėjimas yra visiškai paslėptas po žeme ir nesukelia kraštovaizdžio.

Giliųjų tipų drenažo sistemos įrengimas

kanalai drenažo vamzdynams montuotiVandens nutekėjimo iš aikštelės sistemą nėra sunku daryti savarankiškai, tačiau būtina ją planuoti prieš statinio sukūrimo etapą ir sodo žymėjimą. Pirmiausia atlikite parengiamąjį darbą. Paruoškite projektą ir pažymėkite jį:

 • aukščio skirtumai svetainėje;
 • žemiausio taško vieta;
 • drenažo grioveliai;
 • šulinių vietas;
 • grioveliavimas

Būtina atsargiai apskaičiuoti horizontalių vamzdžių aukštį iš anksto.

Kad efektyvi drenažo operacija, minimalus nuolydis turi būti bent vienas centimetras vienam vamzdžio metrui.

Baigę parengiamąjį darbą, turėtumėte paruošti visus reikiamus įrankius, medžiagas ir apskaičiuoti jų skaičių. Standartinis rinkinys apima:

 • vamzdžiai su tinkamo dydžio perforijomis;
 • drenažo šuliniai;
 • drenažo jungčių priedai – įvairios movos ir jungiamosios detalės;
 • Geotektonika;
 • smėlis ir skalda.

Parduodant yra rankų drenažo vamzdžiai. Tinkamas asbesto cementas, polivinilchloridas, keramika. Populiarus iš šiuolaikinių akytų medžiagų – plastobetonas, keramzitas. Per poras vanduo prasiskverbia ir neužsikrauna smulkių kietųjų dalelių, ty neuždenkite sistemos.

Taip pat iš anksto paruoškite įrankius: bajonetus ir kastukus, kastukus ant žemės, pjovimo pjūklą, pastato lygį.

Be to, pažymėkite visų elementų vietą ant žemės. Tada žymėtose vietose jie kasti tranšėjose, kurių gylis yra ne mažesnis kaip 0,7 m, o plotis yra maždaug pusė metro. Kai visi kanalai yra iškasti, turėtumėte įsitikinti, kad jie visi reikalingi. Vietos, kuriose bus šuliniai, gilins daugiau.

dėti geotekstilės ir drenažo vamzdžiaiKai visi tranšėjos yra paruoštos, griovelių ir šulinių dugnas yra pasklidęs, padengtas smėlio sluoksniu ir vėl sutankinamas. Tada jie uždengė geotekstilę tokiu būdu, kad jį apvyniotų aplink vamzdį su paklaida.

drenažo latakaiAnt geotekstilės užpilkite griuvėsius ir padėkite vamzdžius taip, kad skylės būtų apačioje. Visa sistema yra sujungta, nuolydis vėl tikrinamas ir galiausiai padengiamas griuvėsiais. Jis turi visiškai uždengti vamzdžius. Tada laisvieji audinio kraštai vyniojami. Dėl to jūs turėtumėte gauti tam tikrą ritinį su vamzdžiu centre.

Audinio, smėlio ir skaldos sluoksniai neleidžia šildyti sistemos, žymiai pratęsti jo tarnavimo laiką.

Vamzdžių sujungimo vietose sumontuotos drenažo (tikrinimo) šuliniai. Jie skirti stebėti būklę ir valymą. Montuojamas tiesiai po vamzdžių lygiu. Lengvai prižiūrint viršuje yra nuimamas dangtis.

Po vamzdžių ir šulinių montavimas į vieną kompleksą, žemiausioje sklypo dalyje įrengiama kolektoriaus skylė. Tai yra pagrindinis kanalizacijos rezervuaras. Dažniausiai kolektoriai yra pagaminti iš gelžbetoninių žiedų, tačiau, jei pageidaujama, jie įsigyja ir montuoja gatavą plastiką. Iš rezervuaro būtina įrengti kanalizaciją į kanalizacijos sistemą ar rezervuarą.

Kaip paslėpti drenažą po žeme ir vienu metu papuošti sklypą

drenažo sistemos maskavimasŠiuo montavimo darbai drenažo įrenginiui kaime su savo rankomis gali būti laikomi užbaigtais. Dabar visa sistema turėtų užmigti, kad paslėptumėte ją visiškai po žeme. Dengtos tranšėjos yra padengtos velėnu. Ateityje bus pasodinta gėlių ar bet kokių sodo pasėlių, kurių šlaunų sistema yra švelni. Įdomios išvaizdos grioveliai, padengti didelėmis marmuro drožlėmis. Tokie kraštovaizdžio dizaino elementai papuošia vietą ir neleis pamiršti vamzdžių vietos remonto darbų atveju.

Vandens drenažo sistema paprastai derinama su kanalizacija. Norėdami tai padaryti, sumontuokite lataką, jungiantį kanalizaciją su artimiausiu šuliniu, arba padėkite lietaus vandens imtuvą.

svetainė su darbo drenažo sistemaUždaro tipo drenažo įrenginys priemiesčio teritorijoje nėra paprasčiausias, tačiau pats veiksmingiausias būdas sumažinti požeminio vandens lygį. Kai kurie veiksmai gali pasirodyti pernelyg sunkūs ar kruopšti, tačiau rezultatas sauso pamato ir sveiko sodo formoje bus malonumas daugelį metų.

Svetainės drenažas savo rankomis – vaizdo įrašas