Plodiny pestované na plocheMnohí výrobcovia nákladných vozidiel v čase výsadby zemiakov stále využívajú zastarané spôsoby hospodárenia. Spočiatku robia približnú značku hrebeňov, pomocou lopatkových výkopov, rastlinných hľúz a následne zaspatia so svojou krajinou rukami. Hnojenie zemiakov sa vykonáva sekaním, čo komplikuje samotný proces a znižuje jeho účinnosť. Použitie samozrejme vyrobených hlúbov pre zemiaky – môžete dosiahnuť racionálnejší výsledok, čo ušetrí čas a fyzickú silu.

Ako je ručne vyrobená strnka?

Ručná kabínaŠtruktúru vyzerá ako nástroj najjednoduchšej zostavy. Jediný rozdiel od lopaty alebo sekačky je, že potrebujete pracovať s ním sám. Jedná sa o nástroj s dvoma nástrojmi, v prípade ktorého je namontovaný rezný nôž. Predná väzba je navrhnutá tak, aby jeden vodič mohol vytiahnuť koleso dopredu a druhý – tlačiť ho dopredu pomocou dvoch zadných rukovätí.

Kreslenie kotúčovej rukyKresby rúk na zemiaky vyrobené vlastnými rukami sa nachádzajú na internete aj v špecializovaných časopisoch a brožúrach na túto tému. Môže výrazne urýchliť a uľahčiť starostlivosť o pozemok, a to nielen v oblasti zemiakov. Je pre nich veľmi výhodné prerezávať postele a uvoľniť zem.

Aby ste si vyrobili svoj vlastný kopírovací stroj, musíte mať tieto materiály:

  • Dutá vodná trubica, ktorá bude potrebná ako vertikálny stojan. Priemer – 1 palec a dĺžka – 1 m.
  • Dostávam rúrku ¾ palca. Prierez, ktorý je potrebný pre prednú a zadnú trakciu.
  • Plechová oceľ s hrúbkou 2 mm, z ktorej sa vyrábajú samotné skládky;
  • Kábel potrebný na spojenie medzi predným a vertikálnym stojanom. Poskytuje možnosť plynule nastaviť útočný uhol. Ak nie je možné nájsť šnúrku, montáž ručného ručného kotúča na zemiaky sa môže uskutočniť aj pomocou oceľového plechu, v ktorom sú vyvŕtané otvory na postupné nastavenie uhla sklonu.
  • Nástroj na ohýbanie rúrok alebo lampu na spájkovanie, v niektorých prípadoch aj jednoduchý plynový horák je vhodný na ohrev kovových častí na miestach, kde sú ohnuté.
  • Zariadenie na zváranie.
  • Bulharsko na brúsenie kĺbov.

Related  Vyzdobíme vianočný stromček vlastnými ručne vyrobenými hračky z mäkkej plste

Ako zbierať hilller bez špecialistov

Výkres domáceho stanuKaždá jednotka by mala byť multifunkčná, preto je potrebné dbať na prispôsobivosť jej regulácie. Nastavenie výšky sa vykonáva pomocou teleskopického prístroja centrálnej časti. Aby ste to dosiahli, vložte menšiu trubicu do rúrky, ktorá prechádza do zadnej trakcie. Tento prístup vám umožňuje prispôsobiť hiller k jednotlivým parametrom ľudského rastu pri pestovaní pôdy.

Nástroje vyrobené vlastnými rukamiÚtočný uhol je riadený pomocou svahov stredového stĺpika vo vzťahu k jeho umiestneniu na obzore zeme. Tento efekt sa dosiahne zmenou uhlového rozdielu medzi vertikálnym rámom a prednou trakciou.

Ako urobiť manuálne ručné zemiaky, aby bol rám náradia pohyblivý? K tomu je predné prepojenie pripojené k centrálnemu stĺpiku pomocou závesu a samotné nastavenie sa vykonáva pomocou napínacieho zariadenia. To vám umožní postupne meniť uhol sklonu, v závislosti od toho, na akom type pôdy budete musieť pracovať a od parametrov vedúcej osoby. Pri neprítomnosti závesu sa uhol nastaví posunutím dosky do požadovanej polohy a upevnením skrutiek do správnych drážok.

Rúrka vertikálneho rámu je ohnutá vo vzdialenosti 40 cm od konca, uhol ohybu je 15 stupňov.

Tento stojan je potom zváraný na zadné spojenie a samotné skládky a predné spojenie je upevnené pomocou závesného mechanizmu a dlhého skrutky. Zadné ťah vyzerá ako písmeno “P”, ktorého šírka – .. 50 cm, dĺžka ramien aspoň 20 cm v strede zátky je privarený vertikálne rúrky po celej dĺžke je rovná 30 cm, a tento koniec je vložený do dutiny konštrukcie vertikálneho ťahu vrtule.

Aby ste mohli výšku regála nastaviť na hornom konci, otvorte otvory a urobte to isté s vertikálnou vidličkou. Šírka prednej tyče musí zodpovedať zadnej časti. Dĺžka rukovätí predných tyčí musí však zodpovedať parametrom majiteľa, aby mohol bezpečne zapadnúť medzi zábradlie a pohodlne sa naň vziať.

Related  Letná sprcha pri chate s vlastnými rukami

Disky hillbillyAk chcete vytvoriť diskové skládky – z oceľového plechu sú vyrezané dve identické dosky. Dostávajú polkruhový tvar, podobný kotúčom z klasického poľnohospodárskeho pluhu. Obidve polovice pluhu sú upevnené na vertikálnom stojane. Zváraný šev by mal byť hladký, bez štiepania. Všetky zvárané časti musia byť brúsené bulharským a okraje rezných kotúčov by mali byť ostré. Podkráţajúca časť zaberá hlavný odpor pôdy pri spracovaní pozemku. Nie je nutné kupovať hotové disky, pretože bude možné tento kov zaostriť iba pomocou špeciálnych a drahých zariadení.

Čo robiť ručné kopírky – video