používanie plastových fliaš v krajinenakladanie s odpadmi – to je jeden z najviac akútne proboleem, čelí majitelia prímestských oblastí, a to najmä, že väčšina predmestských obcí nie sú vybavené odpadkových kontajnerov v princípe. Nepochybne časť papiera a komunálneho odpadu môžu byť spálené, a pochovať organickú hmotu v posteliach a šiel rovno do kompostu jamy. Ale tu je to, čo robiť so všetkými známymi plastových fliaš, ktoré sú prísne zakázané pridávať k vypálenie v peci alebo pece komína, a pochovať k ničomu, pokiaľ ide o rozklad plastov bude potrebovať viac ako sto rokmi? Jediným východiskovým bodom je uplatniť sa na dobro. Informácie o tom, ako používať plastové fľaše na farme a ktoré sa budú diskutovať v tejto publikácii.

Článok v téme: potrebné remeslá vyrobené z plastových fliaš.

Použitie PET nádob v predmestí

mini pareniskaČo je plastová nádoba? Ide predovšetkým o polymérny materiál a hotové kontajnery. Lomené takže každý želiar s tvorivú víziu a rovné paže môže obrátiť obyčajné PET fľaše pre mnoho užitočných nástrojov pre správu, vytvoriť prvky záhradné dekor a zase prázdnych kontajnerov v potrebných vecí.

Hlavnou výhodou plastových nádob je nedostatok hodnoty. Okrem toho je PET ľahký, plastový, odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, dokonale liečiteľný. Plastová fľaša s vodou plná obrovský vonkajší tlak a môže pôsobiť ako akumulátor tepla. A čo je najdôležitejšie: pri všetkých zmenách má celý plastový kontajner závitový úsek a veko. A to je pre každého pána veľmi dôležité robiť, čo pomôže upevniť výrobky, ak je taká potreba. Pozrime sa na niektoré varianty použitia plastového kontajnera na záhrade.

Plastové fľaše na napájanie záhrady

Prvý, pre ktorý môžete použiť pripravené PET kontajnery – na zavlažovanie. Zavlažovanie oblasť je všeobecne bolestivá otázka pre väčšinu záhradkárov, a to najmä pre tých, ktorí dostávajú vodu podľa plánu alebo navštíviť poľnohospodárskeho pôdneho iba cez víkendy. V takejto situácii plastové fľaše, ktoré nepotrebujú žiadnu pomoc, pomôžu vytvoriť zavlažovací systém pre celú lokalitu bez akýchkoľvek finančných nákladov. Zvážte tri jednoducho realizovateľné možnosti na vytvorenie kvapkania zavlažovacieho systému založeného na plastových fľašiach rôznych kapacít.

Jednoduchý koreňový zavlažovací systém

bazálne zavlažovanieNa dávkovanie a automatické napájanie rastlín budú potrebné:

 • PET nádoby s objemom 2 litre na fľašu, jedna fľaša je jedna rastlina.
 • penová guma (akákoľvek úprava).

V každej nádrži vylejte vodu 4/5 objemu. Na krku vložte kus penovej gumy namiesto korku. Fľašu umiestnite pod rastlinu tak, aby krk bol v tesnej blízkosti koreňa rastliny. Keďže devastácia je jednoduchá, pridajte do nádrže vodu.zalievanie každého koreňa samostatne

Kvapkanie zavlažovaním

odkvapkávaniePre tento zavlažovací systém nezáleží na veľkosti a tvare nádrží. Podľa recenzií letných obyvateľov: čím viac – tým lepšie. Fľaše musia odrezať dno. V skúmavke s horúcim hodvábom alebo tenkým vrtákom vytvorte 3-5 otvorov s priemerom 1 – 2 mm. Zapojte pevne krk.

Vyklopte tento kontajner vertikálne (hrdlo nadol) v blízkosti každej rastliny a naplňte ju vodou. Takýto stacionárny systém radikálového zavlažovania si vyžaduje len včasné naplnenie vodou.

Závesný zavlažovací systém

zavesený zavlažovací systémV tejto verzii by ste mali používať celé fľaše s kapacitou od 2 do 5 litrov. v závislosti od spoľahlivosti upevňovacieho systému. Rovnako ako pri vytvorení odkvapkávacieho systému urobte do zásuvky niekoľko otvorov s priemerom 1 mm.

Teraz musíte vytvoriť podporu. Na rôznych koncoch postele by mal kopať v rogatina, na vrchole ktorou sa dal skokan (železnica, bar). Na horný nosník zaveste naplnené nádoby krkom nadol.

Ak sa voda nerozmazáva, mala by sa pokryť miesto klesajúcich kvapiek vody.

zavlažovanie uhoriekVýhody systému zavlažovania z plastových fliaš sú nepopierateľné:

 • pôda je navlhčená priamo v koreňovej zóne rastliny;
 • Zavlažovanie sa vykonáva pomocou slnečnej vody;
 • možnosť pridať priamo do vody hnojivá;
 • variabilita používania.

Najdôležitejšou výhodou takéhoto napájania je to, že nevyžaduje prítomnosť osoby.

Agrotechnika pomocou PET fliaš

Na pestovanie zelených môžete použiť akýkoľvek kontajner. Hlavná vec je zabezpečiť včasné zavlažovanie a zabrániť stagnácii vody v spodnej časti nádrže. To sa dá dosiahnuť vytvorením vertikálnej záhrady plastových fliaš, ktorá nebude trvať veľa priestoru, ale stane sa ozdobou vášho plotu, balkónového plotu, steny domu.

Vertikálna záhrada s horizontálnou fixáciou na fľaše

mini-lôžka z fľašePre takúto konštrukciu budete potrebovať:

 • PET fliaš s kapacitou 2 – 5L;
 • mäkký drôt.

Fľaša sa odreže 1/3 bočnej strany. Zástrčka sa naskrutkuje na krk. S opačnou stranou rezu s dierou (klinček, vrták) sa vyrába množstvo drenážnych otvorov.

Fľaše sú naplnené substrátom, vo vnútri ktorého sú semenáčky alebo semená rastlín. S mäkkým drôtom je na svislý povrch pripevnený improvizovaný hrniec. Montáž iných kontajnerov môže byť vykonaná jedna pod druhou alebo v rozloženom poradí.

Záhrada vertikálne inštalovaných nádob PET

zvislé upevnenie fliašTáto konštrukcia je zložitejšia ako predchádzajúca, ale je oveľa efektívnejšia a líšia sa relatívnou autonómiou. Aby ste vytvorili takýto dizajn, budete potrebovať:

 • PET fľaše, objem 1-3 l.
 • Hadicová hadica alebo silikón ½ palca.
 • kus kanalizačného potrubia so zástrčkami, priemer – podľa uváženia majiteľa.

Fľaše sa rozrežú približne na polovicu. V hornej časti sa vytvorí vertikálna záhrada, dolná bude použitá na vytvorenie ozdôb, ktoré budú popísané nižšie. Horné časti fliaš sú pripevnené pod krkom nadol. Prostredníctvom každého zvislého radu je položená hadica s otvormi na zavlažovanie. Voľný priestor je naplnený zeminou alebo substrátom. Horná časť hadíc je upevnená v závese pomocou hrdla a zátky z plastových fliaš.

jahody a šalát na vertikálnej náplastiDo vodovodu sa dodáva voda z vodovodného potrubia a úsek kanalizačného potrubia zohráva úlohu skladovacej kapacity kvapaliny. Tento návrh umožňuje racionálne využívanie vody na kvapkanie. Vertikálna záhrada z plastových fliaš nevyžaduje letný dom alebo miesto, ani veľké finančné náklady. Vždy môžete urobiť z nepotrebného kontajnera takú štruktúru, ktorá je najvhodnejšia priamo pre vašu dachu.

mini-kuchynská záhradaV sekcii agrotechnických remesiel boli zvážené len možnosti vytvorenia vertikálnej záhrady. V skutočnosti existuje desiatky spôsobov, ako používať kontajnery TET na agrotechnické účely. Z plastové fľaše môžu byť ľahké a odolné plastové obaly, ktoré sú široko používané ako kvetináče, kvetináče, kontajnery pre sadenice.

PET fľaše na zdobenie krajiny pozemku

Vďaka vlastnostiam plastové kontajnery dlho a úspešne používajú naši záhradníci na vytvorenie záhradného nábytku. Ďalej uvažujeme niekoľko príkladov úspešného použitia plastových fliaš rôznych veľkostí pri zdobení záhrady.

Oplotenie postelí a kvetinových záhonov

Krycia lôžka s plastovými fľaškamiNajjednoduchší dizajn oplotenia z plastových kontajnerov je palisáda. Aby sa vytvoril kontinuálny plot takéhoto dizajnu, mala by sa hromada fliaš rovnakého objemu a tvaru, naplnená zeminou (pieskom, ílom)

krásne oplotenieTeraz je to malá vec: zhromažďujeme stavbu. Na polovicu dĺžky kopanie do zeme každý kontajner, vytvárať “palisáda fľaše.” Po erekcii. Môžete to nechať tak, ako je, ale môžete vyfarbovať výslednú obrubu v akejkoľvek farbe dúhy.

Môžete ísť aj jednoduchšie: nekopírujte prvky prvku, ale upevnite ich lepiacou páskou.vysoká posteľ

Konštrukcia je jednoducho položená na trávu, na ktorej sú ohraničené hranice záhonov alebo lôžok.

Záhradná cesta

záhradná cestaAk chcete vytvoriť záhradnú cestu, potrebujete dno z PET fliaš s objemom 2 litre.

 • pôda je vyrovnaná.
 • je pokrytá vrstvou vlhkého piesku, hrúbka vrstvy je 70-100 mm.

ranou dnaDno je položené na budúcej ceste a opatrne nasmerované do piesku, kým sa úplne nenaplní. Spoje medzi dnom sú plnené suchým pieskom a pre lepšiu fixáciu – pieskovito-cementová malta.

Kvety z PET fliaš

citróna z údoliaStačí len zdobiť krajinu s “plantážami” z umelých kvetov.

harmančekAk chcete urobiť takúto kompozíciu, je to veľmi jednoduché: stačí prebudiť svoju fantáziu, vyzdvihnúť nôž, niekoľko plastových fliaš a zvitok hrubého drôtu.

Zo zužujúcej sa časti fľaše môžete vytvoriť krásne kvety, ktoré budú vyrábať kytice, zdobia remeslá pre domácnosť a záhradu.

Rez krku nakrájajte a tvorí šesť okvetných lístkov. Zaokrúhľujeme ich nožnicami. Roztavíme okraje okvetných lístkov cez otvorený plameň, aby sme im dali objem. Vnútorná časť kvetu môže byť vyrezaná z plastu inej farby. Slepíme štruktúru pomocou polymérového lepidla alebo tenkého drôtu.kvety z plastu

ruže

jemné kvety

maki

Obrázky zvierat na záhradnú výzdobu

Bunnies vyrobené z plastových fliašInternet je plný fotografií z veselých zvierat z plastových fliaš. Ak sa rozhodnete vyzdobiť záhradu s veselými malými zvieratami z PET obalov, najjednoduchšou voľbou sú smiešne morčatá a králiky.

Bunny sa robí jednoducho:

 • v zužujúcej sa časti sú urobené dve výrezy pod “ušami”;
 • samotné uši sú odrezané z plastovej fľaše.

Konštrukcia je zostavená s lepidlom.

mumpsy na záhradeOšípané sa vyrábajú podobne, ale iba v horizontálnom prevedení. Hlavná vec je správne zafarbenie vášho stvorenia a jeho rozpoznanie.malý somár

kôň

slony a žirafy

kolouch

Príslušenstvo pre domácnosť z plastových fliaš

Čo môže byť v hospodárstve užitočné pre domáceho kamionára? Mlyn, lopatky, lapače škodcov, umývadlá, rôzne skladovacie nádrže na drobné predmety. Jednoduché lano od väčšiny obyvateľov leta sa však považuje za jeden z najfunkčnejších a najužitočnejších v poľnohospodárskych materiáloch.

Lano z PET fliaš

vyrábame lano z plastovej fľašeLano z plastovej fľaše pomôže v nepredvídateľnej situácii a stane sa nepostrádateľným asistentom letného obyvateľstva. Ako vyrobiť silné lano z plastovej fľaše s vlastnými rukami? Ak chcete vytvoriť pásku z PET fliaš (v priemyselnom meradle), musíte vytvoriť jednoduchý obrábací stroj pozostávajúci z:

 • Čepele z písacieho noža;
 • 4-8 kovové podložky s vonkajším priemerom 25-30 mm a hrúbkou 2 mm;
 • 2 skrutky s maticami, priemer 4-6 mm, dĺžka 40-50 mm;
 • doska (kus preglejky, drevotrieska) s hrúbkou 16-25 mm.

Zhromažďujeme stavbu. V doske vrtáme otvory pre skrutky. Budú sa dať na podložky. Vzdialenosť medzi skrutkami by mala byť taká, aby vzdialenosť medzi podložkami bola rovná polovici priemeru podložky. Teraz nainštalujte podložky na skrutky. Výška “pyramídy” zo stojanu zodpovedá šírke pásky. Na hornej podložke položíme čepel, kryt s podložkou, fixujeme maticami.

Ak chcete získať pásku, narežte spodnú časť fľaše (je to užitočné pri výrobe záhradného nábytku), zatlačte okraj fľaše medzi čepeľ a stojan.použitie pásky z plastových fliaš

Varianty použitia lana z hmotnosti plastových fliaš. Odolný a ľahký páska sa používa pre domáce záhradkárov vrúbkami zeleninu, stromy, stĺpy pre vytvorenie popínavé rastliny, tkanie nábytok, záhradné náradie spracováva opletenie a tak ďalej. Charakteristickým rysom takejto pásky, je zmršťovanie, keď sú vystavené vysokým teplotám. Pri zahrievaní je zostava PET pásu samočinne utiahnutá!

Záhradná kefa

záhradná metla z domácich zvieratPodľa jeho výkonnostných charakteristík nie je metla z plastových fliaš nižšia ako zakúpené analógy. Pre nezávislé vytvorenie takéhoto užitočného produktu v domácnosti budete potrebovať:

 • 7 PET fliaš, 2 litre;
 • rezanie z lopaty;
 • drôt;
 • dve skrutky (klince);
 • nožnice, nožnice, nožnice.

Vystrihnite šesť fliaš a dna do šiestich fliaš. Nožnice rez prúžky na každý obrobok nedosiahnutie horný okraj 5-6 cm. Pásov o šírke 0,5 cm. Z intaktné dolný rez kontajnera (krku nedotýkajte!). Potom zopakujte operáciu podobnú predchádzajúcemu obrobku.

procesu výroby metlyZhromažďujeme stavbu. Na fľaši s krkom nastavíme ostatné polotovary. Komprimujeme prijatý výrobok z bokov a fixujeme polohu obrobkov drôtom. Zostáva len na vysadenie a upevnenie držiaka.

Mriežka z plastových fliaš je pripravená na použitie. Celý proces je podrobne znázornený na obrázku.

Lopta plastových nádob

plastová lopatkaTento výrobok bude výborným doplnkom k metlu z PET kontajnerov. Tu je všetko jednoduché: vezmite plastový kontajner a vytvorte značku tvaru budúcej lopatky.

Vystrihnite sa striktne pozdĺž línie pomocou klerického nôžka. Takáto lopatka z plastovej nádoby bude trvať dostatočne dlho.praktických produktov

Najjednoduchší umývadlo

dovolená umývadloAby sa umývalo najjednoduchšie umývadlo z plastovej fľaše, je potrebné odrezať dno nádoby, obrátiť ju hore dnom a vytvoriť otvory na pripevnenie na vertikálny povrch.

Umyte si ruky, môžete tým, že odstráni malú zástrčku do voľnej pripojenie cez tiekla voda.

Kontajnery na skladovanie drobných predmetov

Úschovňa batožinyKaždý majiteľ chaty má na farme veľa malých vecí. Jedným z problémov je, že všetky musia byť podľa potreby triedené a dostupné. Na ukladanie malých vecí môžete ľahko vyrobiť kontajnery z plastových kontajnerov. Všetko, čo je na dosah, je dobré:

 1. V hornej bočnej časti je otvor o veľkosti, ktorá by mala umožniť ľahké získať predmety z nádoby.
 2. Vo veku vyvŕtajte otvor a zaskrutkujte skrutku s priemerom 2 mm.
 3. Podložku umiestnite pod hlavu skrutky.
 4. Na zadnej strane upevnite maticu.

skladovanie ceruziekZhromažďujeme stavbu. Pod pračkou spustite konce drôtu a vytvorte slučku. Otáčame veko slučkou na kontajneri. Teraz sa dá ľahko umiestniť na vertikálny povrch. Ako prvok závesného upevnenia kontajnera na vertikálnom povrchu môže pôsobiť normálny klinec.skladovanie malých dielov

Ak používate plastové kontajnery z chemikálií pre domácnosť alebo strojového oleja, môžete podobne zhromaždiť celý hrudník na uloženie malých vecí.

Pasca pre hmyz

pasca pre hmyzKomáre a muchy – večné “susedov” človeka, zbaviť sa toho je takmer nemožné. Napriek tomu je možné zredukovať ich populáciu použitím materiálov na zachytávanie všetkých známych PET nádob.

Odstráňte zužujúcu sa časť plastovej fľaše, otočte ju a vložte ju do zvyšku krku hrdlom dole. Ako návnadu môžete použiť cukrový sirup. Ak do kompozície pridáte malé kvasinky, môžete sa zbaviť nielen múch a mravcov, ale aj divých voskov.

Ak chcete vyhnúť vtáctvo z čerstvých plodín, vyhnúť sa z miesta krtkov, pomôže vám elementárne počasie z PET fliaš.

Konštrukcia je jednoduchá: rezné a ohýbame bočné časti nádoby v tvare čepelí. Položíme prijatý výrobok na hrubý drôt alebo tyčinku. Vietor otáča počasie. V priebehu vodiča sa prenáša vibrácie, ktoré (podľa odborníkov) veľmi znepokojujú krtky a bojí sa vtákov.

Podávače vtákov

vtáčie podávačNajjednoduchší podávač na pozemku priťahuje vtáky, ktoré pomôžu majiteľovi letnej chaty bojovať proti škodcom a hmyzu.

Nie je to ťažké: stačí rozstrihnúť okná na strane päťlitrových plastových fliaš. Rukoväť je užitočná na zavesenie podávača na vetve.čakáme na hostí

Skleníky vyrobené z PET kontajnerov

malý plastový skleníkVšetky remeslá, ktoré sú uvedené vyššie, môžu ľahko robiť každý letný rezident. Ale ak máte skúsenosti v stolárskych prác, s pomocou PET fliaš môže vytvoriť krásny skleník, bez ktorého v našom klimatickom pásme nie je možné pestovať skoré zbere.

Takéto štruktúry majú mnoho výhod, z ktorých hlavnou vecou sú nízke náklady. PET je oveľa silnejší ako polyetylénový film a oveľa lacnejší ako tradičný polykarbonát. Konštrukcia plastových fliaš sa ukáže ako teplá a ľahká. Vždy sa dá opraviť jednoduchou výmenou poškodeného predmetu.

Existujú dve technológie na výstavbu skleníkov a altánkov:

 1. Z dosiek.
 2. Z celých prvkov.

Ďalej zvážte proces vytvárania skleníka z celých plastových fliaš.

rám

Pre jeho vytvorenie je vhodný takmer akýkoľvek materiál:

 • Kovový profil je odolný a odolný, ale drahý.
 • Drevo – dostupné a ľahko spracovateľné, ale krátkodobé.
 • PVC rúry sú skvelou voľbou, ak už máte dostatok potrubí a tvaroviek, ktoré nepotrebujete kúpiť.

V každom prípade, ak ste sa rozhodli vytvoriť skleník s plastovými fľašami s vlastnými rukami, potom vytvorte kostru materiálu, ktorý je pre vás najdostupnejší.

Malo by sa to chápať: kovový rám bude vyžadovať vytvorenie kapitálovej základne, čo výrazne zvýši náklady na projekt. Nosná konštrukcia PVC potrubia nepotrebuje základ, ale vyžaduje vystuženie, aby odolával nárazom vetra.

plniaci

Ako stavebný materiál pre ohraničenie konštrukcií je lepšie použiť rovnaké PET fľaše s objemom 2 litre, z ktorých je potrebné odstrániť štítok.

Pri skleníku s rozmermi 1,5 až 2,5 sa môže vyžadovať 400 až 600 PET prvkov.

Technológia erekcie

Skleník je zostavený z prvkov, ktoré sa získavajú z PET fliaš. Každý stavebný prvok (fľaša) znižuje dno. Potom sú prvky na sebe nahromadené a vytvárajú improvizovaný “plastový protokol”. Kábel alebo stojan sa potiahne stredom, aby sa tento prvok upevnil. Hotový blok je vertikálne pripevnený k rámu. Konštrukčný proces pokračuje až kým sa rám úplne nenaplní, preto sa stiahne do stien a pokryje sa strecha.

Budovy z plastových fliaš

altánok z plastových fliašZ PET kontajnerov môžu byť postavené a vážnejšie budovy ako gazebos a skleníky. Ďalej uvažujme o spôsobe budovania ekonomickej budovy plastových fliaš, s využitím v praxi skúseností bolívskych staviteľov:

 1. Jamy sú vykopané a základňa je postavená.
 2. Vytvárame náhradu za tehly, namiesto toho budeme používať PET fliaš rovnakého objemu. Sú plné piesku, hliny alebo zeminy, ktoré často zostávajú po vykopaní výkopu.
 3. Prvky sú zviazané a položené v radoch. Piesková cementová malta sa používa na lepenie riadkov.
 4. Medzi radmi sa položí výstužná sieť.

Po položení bez riešenia zostávajú len krky stavebných prvkov. Pri ďalšom upevnení stavitelia odporúčajú navzájom spojiť krky a vytvoriť taký typ omietky. Teraz zostáva len opatrne omietnuť steny, skrývať materiál, ktorý bol použitý na stavbu.

veľká budovaTáto technológia môže byť použitá na výstavbu hlavných budov: ploty, garáže a jednopodlažné bytové domy, ktoré (podľa majstrov) sú pomerne teplé a silné.

V tejto publikácii boli poskytnuté možnosti na odpoveď na otázku, ako môže farma používať plastové fľaše. V skutočnosti je nová aplikácia tohto materiálu je každý deň, ktorý nemôže zlyhať poteší každého normálneho človeka, pretože plast je takmer nedajú spracovať kvôli nízkej ziskovosti. Dávať “druhý život” PET fliaš sme vyčistili planétu odpadkov, ktoré sa jednoducho pochovaný na skládkach alebo je vhadzovať do spaľovní, otravu životného prostredia.