slaná slanina s korenímSalo je tradičný a obľúbený produkt ľudí. V mnohých domoch sa dnes vykonáva aj slaninové slanie. Chuť správne pripravenej soľnej slaniny je mäkká, jemná a topiaca sa v ústach. Salo je tiež veľmi užitočným potravinovým produktom, ktorý je potrebný najmä pre ľudské telo v chladnej sezóne.

Prírodný tuk je niekedy užitočný

chutná a zdravá soľná slaninaPre normálne fungovanie každý ľudský organizmus potrebuje tuky. V zložení prírodného tuku sú esenciálne mastné kyseliny, ktoré sa podieľajú na tvorbe buniek a metabolických procesoch. Salo zabraňuje zápalovým a katarálnym ochoreniam, je prospešné pre kožu, nervy, kĺby a kosti. Pravidelne je to potrebné pre myseľ, víziu a krásu.

Zloženie sadzí – užitočných látok:

 • kyselina arachidónová – účastník tvorby hormónov v tele;
 • užitočný cholesterol, ktorý zvyšuje pružnosť a pružnosť krvných ciev;
 • nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny potrebné pre správny metabolizmus;
 • vitamíny – A, E, PP, D a skupina B;
 • minerály – vápnik, draslík, železo, fosfor, zinok, horčík, selén, sodík, meď a iné.

Tak ako každý liek, tučný liek je užitočný v malých množstvách – je povolené spotrebovať nie viac ako 2-3 kusy chleba za deň.

Salo je 100% živočíšny tuk, vysoký obsah kalórií a ťažko stráviteľný, takže ho musíte používať mierne a pravidelne. Existuje veľa mastných zlých pre postavu a ťažké pre pečeň.

Výber šalátu pre solenie

vyberte siard na moreniePred umytím masla doma musíte vybrať tento výrobok na trhu alebo v obchode.

Tajomstvo správnej voľby tuku na morenie:

 • Čerstvé maslo sa reza hladko a ľahko;
 • na rozrezaní by mal byť rovnomerný biely alebo svetlo ružový odtieň, tmavá farba zvyčajne v starom a starom výrobku;
 • bravčová koža by mala byť tenká, hrubá vrstva kože naznačuje nedostatočné kŕmenie zvieraťa;
 • tuk je produkt, ktorý podlieha povinnej inšpekcii orgánmi hygienickej kontroly, kvalita a bezpečnosť sú opečiatkované na kontrolovanom tovare.

Výber tuku je záležitosť osobného vkusu. Niekto si vyberá kusy so širokými mäsovými vrstvami, niekto má rád homogénnu bielu vrstvu. Niektorí sú spokojní s tučnými truhly z bravčového mäsa, iní preferujú štíhle rebrá s jemnou vrstvou slaniny.

Solenie solené v slanom náleve

slanina v slanom náleveSoľný šalát doma sa môže robiť rôznymi spôsobmi, horúca cesta je považovaná za jednoduchú a populárnu. Tučný a široký tuk je vhodný pre tento recept.

Slaná soľná soľanka horúcim spôsobom:

 1. Príprava. Koža sa musí dôkladne vyčistiť nožom, veľký kus sa rozreže na malé a ľahko porézne časti.čistíme a rozrezáme tuk
 2. Prísady. Kg masti dva a pol litra vody je nutné, skleného soli 15 hrách čierne korenie, bobkový list 5 veľký, čajovú lyžičku adzhika hotový, jedna hlava cesnaku, cibule hrsť kože a 5 lyžíc tekutého dymu.
 3. Soľanka. Voda sa privedie do varu, po ktorej sa pridá soľ, adžika, korenie a cibuľové šupky, po 2 – 3 minútach sa pridá tekutý dym.pripravíme soľanku na slaninu
 4. Proces nakladania. Vo vriacej vode by mali byť znížené kusy tuku tak, aby ich tekutina úplne pokryla. Ďalej je potrebné znížiť požiar, znova priniesť vodu do varu a varíme 5 minút.Nižme slaninu vo vriacej soľanke
 5. Čas prípravy. Hotová soľanka zostáva na doske 12 hodín na ochladenie a konečné vysolovanie z mäsového výrobku.
 6. Storage. Po uplynutí nastaveného času sa solanka vypustí a na papieri sa položia kúsky soleného tuku.
 7. Kŕmiť. Suché bravčové mäso s cesnakom a prášok s paprikou. Pred odrezaním by mal byť kus vložený do chladničky niekoľko hodín.

Salo na servírovanie na stole je lepšie rezané, ak ste ho predtým v mrazničke chvíľu odobrali. Tuk mierne zmrzne, bude vhodné ho vystrihnúť nožom na tenké a krásne taniere.

Solené alebo v slanom náleve slaninové studenou cestou umožňuje získať jedlo z vynikajúcou chuťou, ktorý nakoniec nebude žltnú a nestarne, uchovávané po dlhú dobu bez straty výhod a chuť.

Rýchle solenie – štyri expresné metódy

Rýchly recept na solenie je vždy dôsledkom vysokých teplôt. Na tento účel použite horúcu soľanku, varenie v rúre, mikrovlnnú rúru alebo mikrovlnnú rúru. V rovnakej dobe chutí jedla vyhrá iba – korenie rozdáva svoju vôňu, tuk sa stáva čo najtichší a najjemnejší.

Related  Recepty salátov z patissonu na zimu

Jednosmerná soľná slanina po dobu 3 hodín

solenie v nádobeAko nakladať slaninu v pohári je najrýchlejší a najjednoduchší recept. Sklenená nádoba je husto zabalená kúskami strednej hrúbky – od 3 do 6 cm, pridá sa cesnak a na chuť sa pridáva soľ. V nádobe so slaninou, soľou a cesnakom sa naleje vriaca voda. Podľa tohto receptu je doba varenia len niekoľko hodín. Hotový tuk so slaninou je uložený v chladničke, musí sa konzumovať jeden týždeň.

2-cestný – tuk v rúre

slanú slaninu z rúryNa prípravu lahodného pečeného tuku je počas prípravy potrebné použiť rôzne korenie, cesnak, bylinky a bylinky. Dávajú výrobku všetku svoju chuť a vôňu, v dôsledku toho sa ukáže ako skutočne slávnostné jedlo.

U receptúry v rúre vhodnom hustú a dlhý kus slaniny s väčšou vrstvou mäsa. Musia byť veľkoryso trieť Adygei soľ s bylinkami a cesnakom, pridáme korenie, môžete použiť špeciálny prostriedok pre bravčové suchým horčice, kurkumy a korenia. Zhora je potrebné urobiť kusy, v ktorých je umiestnený cesnak, tuk sa trení Adžikou. Pripravený výrobok je zabalený do vaku a odložený na hodinu v chladničke. Misky sa varia v sušiarni pri teplote asi 200 ° počas 1,5-2 hodín, v závislosti od veľkosti kusa. Pripravené jedlá je možné ihneď podávať na stole.

3-cestný – varenie tuku v multivarke

znížte tuk na varenie v multivarkeMultivariačný model sa stal priateľom a asistentom v kuchyni pre mnoho domácich. Umožní vám rýchlo a lahodne pripraviť slaninu. Je lepšie vziať nie príliš hrubý kus, ktorý zapadá do grilu multivark, s krásnymi striedajúcimi sa vrstvami tuku a mäsa. Zvolený výrobok je hojne trený soľou, strúhaným cesnakom, korením a korením. Potom by sa mal vložiť do pekáča a nechať sa marinovať pol hodiny pri izbovej teplote. V miske Multivarka by mala naliať pohár vody a nainštalovať rošt. Jedlo sa varí počas jednej hodiny v režime napaľovania.

Related  Dekorácia slávnostného stola – šalát s granátovým jablkom

4-cestné – solenie v taške

voňavý tuk z obaluAké chutné vyberieme masť doma? Rýchlo získajte príjemný a slaný domáci tuk s bežným plastovým vreckom. Na 2 kg budete potrebovať 150 gramov soli, štipku čiernej a červenej mletého korenia, niekoľko stroužkov cesnaku. Salo sa rozrezáva s malými blokmi, nie viac ako 4 cm na šírku, ktoré by mali byť prerezané pre kvalitné a rýchle solenie. Kusy musia byť stierané soľou, posypané zmesou papriky a cesnakom vloženým do rezov. Pripravený výrobok sa vloží do vrecka a dá sa do chladničky. Po troch dňoch sa môžete pokúsiť prečítať tuk.

Salátový šalát – originálne recepty pre milovníkov

Soľný šalát v slanom náleve doma predstavuje veľa zaujímavých spôsobov a originálnych metód prípravy. Každá žena v domácnosti môže dokončiť recept podľa osobných preferencií chuti a preferencií rodiny.

Recept č. 1 Soľná slanina v slanom náleve

soľný šalát v slanom náleveSilný soľný roztok alebo soľanka na moriace tuk umožňuje niekoľkokrát predĺžiť trvanlivosť produktu bez toho, aby to ohrozilo jeho chuť a výhody. Pri 2 kg tuku potrebujete 2 šálky vody, pohár soli, niekoľko vavrínov, papriky a cesnaku. Voda by mala byť privedená do varu, rozpustená soľ v nej a potom varte ďalších 15 minút. Nechajte kvapalinu vychladnúť a v tomto okamihu vyplňte trojlitrovú nádobu s malými kúskami tuku, zmiešanou s korením a cesnakom. Naplňte nádobu soľankou na okraj a nechajte ju na tmavom chladnom mieste počas jedného týždňa. Výrobok pripravený na balenie v potravinovom filme a vložený do chladničky.

Recept č. 2 Akútny tuk s cesnakom a korením

slanina s cesnakom a korenímNakrájanie sardinky suchou cestou s cesnakom vám umožňuje vyrovnávať vrstvy akejkoľvek veľkosti – veľké alebo stredné. Pre ostrosť je najlepšie vziať zmes špeciálnych korenín na tuky, ktoré sa predávajú podľa hmotnosti. Cesnak na tento recept by mal prechádzať cez cesnak alebo jemne nasekaný nôž. Spodok nádoby je pokrytý vrstvou soli na morenie, ďalšie kusy sú umiestnené, posypané korením a trenéme cesnakom.

naplníme nádobu so slaninou a korenímO niečo viac sa naleje pod viečko. Minimálny čas na suché morenie je jeden týždeň. Pred zmrazením produkt sa izoluje z dá vyčistiť prebytočný soľ a korenie, zabalené v celofáne, fólie alebo pergamen a uložený.

Salo je produkt s vysokým obsahom tuku, ktorý je priateľský so soľou a korením. Nemôžete sa báť osoť alebo pepřiť tuk, bude mať sám o sebe, koľko soli, ostrosť a chuť, ktoré potrebujete.

Recept č. 3 Soľ údených tukov

soľný údený tukMnoho gurmáni majú záujem o tom, ako naložiť tuku fajčiť, je sviežim a originálnym pokrm je nenahraditeľná ako desiata na slávnostné a každodenné tabuľky. Pre tento recept potrebuje čistý bravčová masť jedno pole vo výške jedného a pol kilogramov. Salo, premyje a vysuší, oddelene zmieša strúhaný cesnak, listy vavrínu zlomenú, drvené čierne korenie, horčica a chutné Adyg soľ.

Related  A viete, ako sochovať patissóny na zimu?

Kousek slaniny by mali byť prepichnuté nožom a pripravené korenie sily v ňom riadiť. Na dne hrnca s vhodným objemom sa naleje niekoľko lyžíc soli, na ktoré sa položí jablko alebo čerešňové lupienky, na ktoré je umiestnený kus tuku. Hrniec pod hranami sa naleje so strmou vriacou vodou. Riadky sú pokryté vekom a odoslané do chladničky 1 týždeň. Bezprostredne pred fajčením sa panvica odstráni z panvice, umyje sa soľou a korením. Taká údená slanina sa ukáže ako jemná na chuť, voňavá a chutná.

Recept # 4 Cesnaková slanina so zeleninou

slanina s cesnakom a zeleninouSalo s bylinkami a cesnakom je lahodná korenistá miska, ktorú môžete prekvapiť priateľmi a potešiť rodinu. Pre tento recept musíte pripraviť malé kúsky, starostlivo vyčistiť pokožku alebo ju úplne odrezať. Cesnak je nakrájaný na tenké platne, ktoré sú veľkoryso ohnuté. V samostatnej miske sa zmiešajú soľ, korenie a byliny. Táto zmes starostlivo spracováva každý kus. Vhodný hrniec je dobre plnený slaninou, mali by ste pridať ešte pár lyžičiek soli zhora. Plechovka je uzavretá viečkom a trepaná, aby sa soľ a koreniny rovnomerne rozložili. Pripravte slaninu v chladničke po dobu 5-7 dní.

podávame solené zeleniny so zeleninou

Ako chutný soľný roztok? Korenie a bravčové mäso sú neoddeliteľné, korenie zdôrazňujú jedinečnú chuť slaniny, čím produkt získava bohatú a bohatú chuť. Tradične sa slanina kombinuje s cesnakom, vavrínovými listami a čiernym korením. Ostatné korenie na solenie sú vybrané individuálne, v závislosti od vkusu a preferencií každej osoby.

Ideálne korenie pre mäso a tuk:

 • paprika dáva ostrosť a jasné farby;
 • koriander obohacuje produkt so sladkou chuťou a korenistou vôňou;
 • čierne korenie korenia má tradičnú chuť a hlbokú arómu;
 • čierny paprikový hrášok – používa sa na horúce nátierky a marinády;
 • červená paprika – to sú ostré noty a korenie vôňa mäsových jedál;
 • horčica pripravená, prášok alebo semená, pre tých, ktorí ju veľmi milujú;
 • Zázvor je korenistá zložka na použitie a chuť;
 • bazalka – slanina s ním bude chutná, chutná a voňavá;
 • Šafran nesie bohatú arómu s jedinečnými orientálnymi poznámkami;
 • klinčeky – pridáva sa do marinád a nakladania na domáce moriace šaláty.

Salo ľahko absorbuje pachy, takže musíte sledovať svojich susedov na poličke mrazničky a chladničky. Skladovanie tohto produktu by malo byť oddelené – v potravinovom filme, plastovom vrecku alebo vzduchotesnej nádobe.

plechovky s tukom na dlhodobé skladovanieVeľvyslanec je spoľahlivou metódou dlhodobej konzervácie mäsa a výrobkov z rýb, testovaných predpisom a generáciami. Solenie slaniny v náleve s receptom v pohári je jednoduchý a prístupný spôsob pre každého. V dôsledku toho sa na stole stane lahodná a chutná jedlá, ktoré určite budú mať hostia a členovia domácnosti.

Video recepty na solenie šalátu