kiek gramų stiklinėjeKulinariniai receptai beveik visada yra tokie deriniai kaip: 140 g miltų, 150 g cukraus, 5 g druskos. Klausimo sprendimas, kiek gramų kiekvieno gaminio stiklinėje, leidžia matuoti jo kiekį nesant svarstyklių.

Kulinarija – tai menas, kuris reikalauja tikslumo ingredientų proporcijose. Remiantis patirtimi, produktų kiekio matavimas gali būti atliekamas naudojant arbatą, desertą, stalo šaukštus ar akinius. Ir tada jūs galite saugiai paruošti naują receptų pyragą, picą ar pyragą.

Matavimo vienetų talpa

Norint išmatuoti indų ruošimą, kiek stiklinėje gramais naudokite 2 tipų šias talpyklas:

  1. Gradientas su juostele – žinomas nuo Peterio laiko. Šiandien šie akiniai plačiai naudojami viešose valgyklose ir traukiniuose. Dėl savo blizgios struktūros, jie yra daug stipresni už likusius. Klasikinio blizgesio stiklo vandens talpa yra 250 ml, o ratlankiui – 200 ml.
  2. Išmatuotas – naudojamas produktų ar skysčių matavimui virimo metu. Dažniausiai jame yra 200 ml vandens.

Kitas svorio matas, kuris paprastai naudojamas virimui – valgomasis, desertas ir šaukštelis. Reikia pažymėti, kad vandens talpos šaukštas yra 18 ml, desertinėje šaukštuje – 10 ml, o arbatoje – 5 ml.

Kaip sužinoti nefasuotų produktų svorį

Tikslus ingredientų skaičius yra labai svarbus virimui. Pavyzdžiui, netinkamo vandens ir miltų kiekio kepimo procese tešla greičiausiai neveiks arba visai nebus skanus.

Paprastai produktai, kurių masė didesnė kaip 100 g, matuojami akiniais. Leiskite nustatyti, kiek cukraus yra stiklinėje.

Dėl savo cheminės molekulių struktūros cukrus turi daug svorio. Tačiau stiklinėje jis yra mažiau nei skystis dėl fizinio dalelių.

nebaigtas stiklinis cukrausNorint nustatyti, kiek gramų cukraus stiklei, reikia žinoti produkto tankį ir kiekį. Iki ratlankio gali tilpti 200 cm3 šioje talpykloje. Cukraus tankis yra 0,8 g / cm3. Norėdami apskaičiuoti svorį, padauginkite tankį pagal tūrį: 0,8 x 200 = 160 g. Iš viso stiklinėje prie apvado yra 160 g cukraus.

pilnas stiklinis cukrausDabar apskaičiuosime, kiek stiklo cukraus yra 250 ml. Mes padauginame 0,8 g / cm3 tankį 250 cm3 tūriu. Rezultatas – 200 g cukraus.

pilnas stiklinis miltųGrįžkime prie klausimo, kiek gramų miltų stiklinėje? Miltų tankis yra 0,65 g / cm3. Matavimo puodelio tūris yra 200 cm3. Mes atlikome paprastą 200 x 0,65 = 130 skaičiavimą. Mes matome, kad matavimo puodelyje yra 130 g produkto.

Panašiai apskaičiuokite, kiek miltų susilygina stiklas 250 ml: 0,65 x 250 = 162,5 g.

Šaukštai gana svarbu nepamiršti, kad smulkių kietųjų produktas bus suformuoti piliakalnį, kurio aukštis gali būti 5-6 cm Dėl šios priežasties, 1 šaukštas gali būti tą patį svorį miltų .:

  • be skaidrių – 20 g;
  • nedidelis kalnas – 25 g;
  • didelis skaidrė – 30 g.

Šaukštelis su nedideliu aukščiu gali turėti 10 g miltų. Remiantis pakilimo dydžiu, svoris gali būti nuo 9 iki 13 g.

Kartais kaip svorio priemonę naudokite jar. Dažniausiai tai yra pusė litro ar litro talpos. Naudojamas dideliam maisto ruošimui.

Norėdami nustatyti laisvų ingredientų masę, galite naudoti specialią lentelę. Ir tada jūs suprasite, kiek miltų yra stiklo, šaukšto ir stiklainio. Taip pat išmokti kitų produktų svorio.birių produktų matų ir svorių lentelė

Jei recepte sakoma 200 g miltų, kiek tai yra? Žvelgiame į lentelę: 1 stikline 200 cm3 yra 130 g miltų. Trūksta 70 gramų, beveik pusė stiklo. Todėl 200 g matavimui reikia naudoti 1,5 puodelio produkto.Stiklas su vandeniu ir stiklo su avižiniais dribsnių

Jei nėra stiklo, ingredientų svoris gali būti matuojamas šaukštais.

Pavyzdžiui, 200 g cukraus – tai kiek šaukštų? Lentelė rodo, kad valgomoji šaukšta yra 25 g cukraus. Todėl mes padalinti 200 į 25 ir gauti rezultatą iš 8 šaukštų.

Jei ūkyje nėra stiklo, bet yra virtuvės skalė. Ir pagal receptą jums reikia paimti 1 puodelį miltų – kiek yra gramais? Žvelgiame į plokštelę, kur nurodyta, kad 200 ml stikline yra 130 g produkto. Ir mes sveriame reikiamą kiekį svarstyklėse.

Prieskonių ir priedų kiekio matavimas

išmatuoti prieskoniusPrieskoniai dažniausiai naudojami karštiems patiekalams gaminti, šaltiems užkandžiams, salotoms arba kepimui. Tačiau, jei pridedate dar 1 papildomą šio gaminio gramą, galite negrįžtamai sugadinti patiekalą. Todėl jūs turite tiksliai išmatuoti priedų kiekį, naudodami produktų svorį.

prieskonių matavimo ir svorio lentelėPrieskoniai yra dideli ir smulkiai sumalti. 1 arbatinis šaukštelis yra apie 5-10 g smulkių prieskonių. Didelio šlifavimo truputį skiriasi indikatoriai – 3-8 g. Maisto produktų lentelėje ir svorio produktuose dažniausiai naudojami prieskoniai ir priedai arbatui, desertui ir stalo šaukštai. Su šitomis žiniomis negalėsite sugadinti patiekalo ir galėsite nustebinti namų ūkio narius ar svečius su naujais kulinariniais malonumais.

Ši praktika pagerins jūsų “akis” ir padės paruošti patiekalus su optimaliu kiekiu prieskonių ar kitų priedų.

Kiek skysčio yra stiklinėje

akiniai su skystuojuDabar leiskite sužinoti, kiek gramų skysčio glotniuoju stiklu. Dažniausiai stiklo skysčio kiekis atitinka jo tūrį. Kitaip tariant, blizgiu stiklu iki apvado yra 200 g skysčio, o jei jis užpildytas iki viršaus, tada 250 g.

lentelė įvairių svorių matavimų ir svoriųRekomendacijose galite rasti skirtingą kiekį įvairių skysčių. Todėl, norėdami sutaupyti laiko, mes teikiame gatavus priemonių ir svarstyklių ir šaukštų skaičiavimus.mes vertiname produktus su šaukštais

Matuojant skystis turi būti įpiltas į konteinerį į viršų.

Kaip išmatuoti klampius produktus

dubenys grietinėsŠios rūšies produktai turi platų taikymo sritį. Todėl būtina suprasti, kaip įvertinti jų svorio parametrus šaukštais, akiniais ir stiklainiais, kad gautų teisingą dozę. Žemiau pateikiama medžiagų ir svorių lentelė, skirta ingredientams, kurių klampa konsistencija.klampos produktų matavimo lentelė

Siekiant tiksliau išmatuoti klampius produktus konteineryje, kurį reikia padengti slide.

Jei recepte yra parašyta, kiek gramų yra 100 ml grietinės? Pagal lentelę matavimo stiklinėje yra 210 g grietinės. Padalinkite šį skaičių iki 2 ir sužinokite, kad 100 ml yra 105 g produkto.

Kietųjų produktų masės nustatymas

kietieji gaminiaiReceptuose reikiamas kiekis kietų produktų paprastai yra parašytas gramais, tačiau kai kuriuos iš jų galima išmatuoti šaukštais, akiniais ir stiklainiais. Patogumui galite naudoti toliau pateiktą produktų matmenų ir svorių lentelę gramais.Kietųjų produktų matų ir svorių lentelė

Kai pasikeičia drėgmė ir produkto būklė, jo masė toje pačioje tūrį taip pat keičiasi. Pavyzdžiui, fermentuotas grietinė yra lengviau nei švieži. Miltai, cukrus ir druskos druskos druskos sveria daugiau nei įprastai.