čučoriedky na zimuKyslá a kyslá chuť dáva čučoriedky v ich vlastnej šťave na zimu. Recepty na predpisy sú veľmi rozmanité, ale jeho špeciálna chuť zostáva nezmenená ani v kombinácii s iným ovocím alebo bobuľami. Zachovanie vitamínov z bobulí modernými technológiami dosiahlo dokonalosť. Teraz už nepotrebujete vynaložiť osobitné úsilie na získanie šťavy z požadovaného ovocia a nemusíte čakať dlho, kým nie sú varené.

Časté o čučoriedkach

užitočné a chutné bobule Antioxidanty obsiahnuté v plodoch odďaľujú tvorbu rakovinových buniek. Vitamíny A, B1, B6, C, PP podporujú normálny metabolizmus. Sacharidy, horčík, fosfor a draslík naplnia telo chýbajúcimi prvkami. Čučoriedky vo svojej vlastnej šťave, konzervované na zimu, uchovávajú všetky uvedené stopové prvky, aj keď sú ošetrené horúcou vodou a dlhodobým skladovaním.

Má priaznivý účinok na krk, a preto trpí zápalom a kašľom, je potrebné nechať ovocie tohto liečivého kefa vstúpiť do vašej stravy. Tí, ktorí chcú vyčistiť svoje črevá, budú pomáhať rovnakými bobuľami. Vzhľadom na prítomnosť tanínových zložiek, kyselín pantoténových a pektínu sa všetky procesy, ktoré prebiehajú v gastrointestinálnom trakte, normalizujú.

Ako zachovať čučoriedky na zimu?

konzervované čučoriedkyNa internete je veľa možností, ako zachovať toto bobule. Môže byť zatvorená iným ovocím, bobuľami vo forme kompótu, džemom alebo džemom. Chuť je úplne bezkonkurenčná ako plody, tak aj šťava, ktorú z nej získate. Najchutnejšia a najchutnejšia je čučoriedka vo vlastnej šťave, recepty s fotografiami popisujú najpodrobnejšie proces konzervovania. Pripraviť právne opatrenia potrebné na získanie nasledovné položky: kuchynské hrnca sa sterilizovať poháre, bavlnený uterák alebo iný kus na sterilizáciu v hrnci, umývadlo umyť bobule, sterilizované poháre a viečka, teplé deky pre balenie polotovarov do konca roka. Ak idete krok s časom, potom sa zrolovať čučoriedky, ktoré môžete získať a trieť pred procesom alebo multivark, alebo aerogrill, alebo rúra. Podrobný opis konzervovania čučoriedok pomocou tohto kuchynského vybavenia je uvedený nižšie. Príjemná práca a chutný výsledok!

Related  Syry syrovej polievky so šampiňónmi

Čučoriedky vo svojej šťave na zimu s cukrom

Proces konzervovania:

 1. Oddeľte vetvy a zeleninu z plodov.zbierka čučoriedok
 2. Umyte v panve vodou.môj a vyriešiť bobule
 3. V predbežne sterilizovaných pohároch nalejte bobule, na vrchol pridajte vrstvu cukru.bavlnené plechovky
 4. Vložte poháre do panvice na sterilizáciu, pokryté viečkami. Varíme 15 až 20 minút. Čučoriedky sa musia trochu usadiť v kontajneroch, prázdne miesto by malo byť doplnené zvyšnými bobuľami. S týmto druhom tepelného spracovania plody začnú vylučovať šťavu, ktorá úplne naplní pohár.sterilizovať plechovky s čučoriedkami
 5. Potom potiahnite kryty, otočte ich a zabaľte ich do teplej deky na jeden deň.
 6. Konzervované bobule s cukrom sú pripravené!

Nemôžete pridať príliš veľa cukru, takéto ustanovenia nebudú dlho uložené.

Čučoriedky vo svojej šťave bez cukru

Proces konzervovania:

 1. Pripravte 1 kg bobuľovitých bobúľ: očistite od zeleniny, umyte.premyté čučoriedky
 2. Naliať čisté čučoriedky do sterilizovanej nádoby, zatvorte veko, začnú sterilizovať v panve po dobu asi 20 minút v procese tepelného spracovania, je nutné pridať do hornej časti brehov niekoľko bobule, pretože celková hmotnosť sa usadiť. Varte ďalších 10 minút a začne sa točiť.procesu spracovania
 3. Utiahnite nádoby obsahom. Ukázalo sa, že jeden 0,5-litrový hrniec. Čučoriedky vo svojej šťave na zimu bez sterilizácie je pripravený!

Nie je vhodné v procese sterilizácie zaplniť prázdnotu banky vriacej vody, je lepšie počkať, až čučoriedky bude vydávať všetku svoju šťavu a veľa nej tam.

Teraz je toľko kuchynských spotrebičov, ktoré robia varenie jednoduché, nemyslíte ani na to, že sa dá použiť na iné účely. Napríklad mikrovlnná rúra a multivark v konzervovaní. Tí, ktorí majú v domčeku multivarkár, ho môžu bezpečne využiť pri zbere bobúľ na zimu. Robí svoju prácu dobre a šetrí vám čas.

Čučoriedky vo svojej šťave na zimu v multivarke

Proces konzervovania:

 1. Pred začatím práce predbežne sterilizujte poháre spolu s viečkami.
 2. Čistenie a umývanie čučoriedok.bobule moja
 3. Usporiadajte ich v multivarke na najvyššej úrovni.multivarki
 4. Hrniec v multivarke vyplní o niečo viac ako polovicu. Zvoľte “Quenching” a spustite mechanizmus. Po 30 minútach pridajte ďalšie bobule a pokračujte v varení po dobu 20 minút.
 5. Nalejte do pohárov a korku.nalejte do pohárov
 6. Sada vitamínov je pripravená!Čučoriedky pripravené na zimu

Related  Sušený melón – pochúťka pre dospelých a deti

Čučoriedky vo svojej šťave na zimu v rúre

Proces konzervovania:

 1. Premyté a sušené lúpané bobule sú umiestnené do šľahača alebo sito a vytlačené šťavou pomocou dreveného lisu. Môžete pridať cukor na naplnenie kysnutých zemiakov so sladkou chuťou.borovica s cukrom
 2. Výsledná šťava s olejovým koláčom sa naleje do pohárov a pripraví sa na ďalšiu sterilizáciu.
 3. Fľaše s čučoriedkami s kapacitou 0,5 litra zakryte viečkami a položte na mriežku v studenej rúre. Predhrejte ju na 120 stupňov a sterilizujte 10 minút.
 4. Vyberte horúce poháre a ihneď korku. Otočte a zabaľte.ukuporennye banky

Čučoriedka vo svojej šťave v aerogril

Proces konzervovania:

 1. Umyte, olúpané z zväzkov 1 kg čučoriedok.čerstvé čučoriedky
 2. Nalijte 400 gramov cukru podľa želania.
 3. Sterilizujte poháre. Potom v nich položte bobule na vrch, umiestnite do aerogril a nastavte časovač o 180 stupňov pri vysokej rýchlosti.sterilizujeme čučoriedky
 4. Po uplynutí 30 minút sa sterilizované poháre s bobuľami a extrahovaným džúsom odstránia a ihneď uzatvoria viečkami.
 5. Neotáčajte ho a nezakrývajte ho rovnakým spôsobom. Chutné čučoriedky pre vás!borovica v pohároch

Podľa poskytnutých receptov je tak ľahké zachovať čučoriedky v ich vlastnej šťave na zimu, že sa k nim budete každý rok vrátiť. Poskytnuté pokyny krok za krokom môžu byť mierne zmenené, napríklad zadaním ďalších zložiek. Čučoriedky sú perfektne kombinované s malinami, jahodami, hruškami a inými záhradnými plodinami. Zasnežené zimy a lahodné vitamíny!