džem z marhule na zimuDnes vám ponúkneme jednoduché recepty, s ktorými sa môže ľahko vyrovnať aj mladá alebo neskúsená milenka. V dôsledku toho môžete pripraviť voňavé marhule s rôznymi príchuťami. Táto liečba poteší vašu rodinu a hostí počas zimy až do príchodu novej sezóny.

Klasický recept na zaseknutie z marhúľ

džem marhuľa podľa klasickej receptúryAk máte šťastie, že zbierate bohatú úrody ovocia vo vašej záhrade, potom použite tento recept. Sladký dezert sa dá vždy podávať so snídaním s krehkým toastom alebo s kuchárskymi sviečkami.

zloženie:

 • marhule – dva kilogramy;
 • citrónová šťava – štvrť šálka;
 • voda – pol sklo;
 • cukor – štyri poháre;
 • želatína alebo pektín – jedno vrecko.

Ďalej vám detailne povieme, ako si na zimu uvariť z marhúľ džem. Recept a fotografický proces vám pomôžu lepšie pochopiť všetky jemnosti.

marhuľové varenieNajprv musíte spracovať ovocie. Umyte marhule, odstráňte kosti a rozrežte mäso na malé kúsky. Plechovky konzervujte a sterilizujte vhodným spôsobom. Plechovky sa varia na sporáku niekoľko minút.

varené marhule v sirupePripojte vodu citrónovou šťavou, polotučným cukrom a želatinou do veľkej hrnca. Miešajte potraviny, preneste ich do ovocia. Zmes varte v ohni a pridajte zvyšný cukor. Potom sa zahrejte a zaseknite zaseknutý papier.džem z ovocia pripravený

Skontrolujte konzistenciu budúceho dezertu je veľmi jednoduché. Za týmto účelom ochlaďte lyžicu v ľadovej vode a naberajte ju s džemom. Ak vám výsledok nevyhovuje, pridajte trochu želatíny na panvicu a chvíľku si pripravte jedlo.

Po minúte odstráňte panvicu z taniera a vylejte horúci dezert do pohárov. uviazol, aby sa preniesol do banky a prevrátil saOtočte veko na kľúč a otáčajte riadami hore dnom. Keď sa džem ochladí, môže byť ihneď podávaný na stôl s horúcim čajom alebo odoslaný do skladovania až do zimy.

Jam s marhuľami a rozmarínom

marhuľový džem s rozmarínomPoužitie multivarkeru zjednoduší proces varenia dezertov a urobí to ešte príjemnejším. Džemy z marhule na zimu môžu byť pripravené s aromatickými bylinkami a korením. Tentoraz navrhujeme použiť rozmarín a v budúcnosti budete môcť experimentovať s ďalšími prísadami.

Related  Ako správne lososový ružový losos doma

zloženie:

 • dva kilogramy marhúľ;
 • jeden a pol kila cukru;
 • dve vetvy rozmarínu.

moje marhule a odstráňte kostiTakže pripravujeme marhuľový džem. V multivarke musíte dať olúpané a jemne nakrájané ovocie a potom ich nalievať vodou (asi polovica skla bude potrebná). Nastavte režim “Chladenie” a pripravte ovocie na pol hodinu.

Vložte rozmarín do hrnca a nalejte do neho 100 ml vody. Po vyvarovaní vývaru variť bylinky ďalších päť minút. Odstráňte vetvičky z panvice a odložte ich.

mixujte marhule s mixéromKeď sa marhule zmäknú, odstráňte z misky a šľahajte mixérom. Potom vráťte šťouchanú zemiaky späť a nalejte voňavý vývar. Pridajte cukor a nastavte režim varenia na 40 minút. Nezabudnite pravidelne odstraňovať penu a miešajte sladkú hmotu.

Ak je to žiaduce, môžete pripraviť zápach na sporáku v normálnej hrnci. V tomto prípade sa doba varenia zvýši na jednu a pol hodiny.

Keď je zaseknutý papier pripravený, rozložte ho cez nádoby a pootočte ich. Ako zvyčajne je lepšie pokrývať pokrmy vlnenou prikrývkou alebo teplou prikrývkou. Nasledujúci deň sa jedlo môže poslať do skladu alebo na akékoľvek temné a chladné miesto. A samozrejme môžete otvoriť naraz, aby ste si mohli vychutnať svoj obľúbený dezert.

Marhuľové džem s mandľami

marhuľové džem s mandľamiPôvodná chuť tohto sladkého domáceho balenia umožňuje rozšíriť rozsah jeho použitia. Môžete napríklad použiť marhule s maticami ako výplne pre svieže plátky alebo kotúče.

zloženie:

 • marhule – 30 gramov;
 • mandle – 30 kusov;
 • trstinový cukor – 200 gramov.

Recept na zaseknutie z marhule je veľmi jednoduchý. Uvidíte to pri prečítaní.

Nalejte mandle horúcou vodou a po niekoľkých minútach vypustite kvapalinu a odlúpnite matice. Bezprostredne potom je nutné jadrá vysušiť na suchom panvici.odlúpnite jadrá marhúľ

Môžete dosiahnuť originálnu chuť bez pomoci mandlí. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať iba niekoľko jadier, extrahovaných zo semien marhúľ. Pridajte ich do zaseknutého papiera pár minút pred koncom varenia.

Plody sa umývajú, čistia a odstraňujú jamy. Potom ich nakrájame na plátky a nakrájame na mixér. Vo výsledných šťouchaných zemiakoch zahrejete cukor a znova vymažte jedlo. Ohnite oheň a priveďte ho do varu.

Related  Recepty na varenie šalátov z púpavy

variť rozdrvené marhulePo piatich minútach odstráňte fóliu z povrchu zaseknutého papiera a pridajte pripravené matice. Kuchár uschovajte ďalších dve alebo tri minúty a potom ich presuňte do sklenených pohárov. Obráťte obrobky obvyklým spôsobom, ochlaďte ich a vezmite ich do skladu

voňavé marhuľové džemyMeruňkové džemy, ktorých recepty sme opísali na tejto stránke, sú veľmi lahodné a krásne. Ak máte na sklade džbánok sladkých darčekov, vždy môžete hostí osviežiť voňavým dezertom alebo pripraviť na ich príchod ovocný koláč.

Video recept z marhuľového džemu s oranžovými plátkami