baklažánov v arménskom jazykuJemné jedlo so svetlou chuťou baklažánov a pikantnej horkosti dlho zaujalo dôstojné miesto nielen na stolovom stole, ale aj na slávnostnom stole. Nie je možné variť všetky existujúce občerstvenie vo východnej kuchyni na báze baklažánu, ale jednoducho to musíte vyskúšať. Ponúkame vám osvedčené receptúry na varenie baklažánov v arménskych pasážach s fotografiami. Sú pripravené rýchlo a jedz okamžite!

Čo je lepšie vybrať baklažánov

Vyberte si baklažán na zberJe veľmi dôležité, aby každý recept si vybral správne baklažány, inak môže byť chuť prípravku znehodnotená. Zložka musí mať strednú veľkosť, pretože je väčšia horkosť a semená vo veľkom ovocí. Mali by ste venovať pozornosť stonku, nemali by byť suché, ale pokožka je pokrčená.

Čerstvá baklažánka má zelenú stopku a hladkú, bez poškodenia, pokožku. Pri výbere čerstvej zeleniny môžete pripraviť najkrajší recept na baklažán v arménsku na zimu bez veľkých problémov. Prečerpanie a dlhodobé ležanie v chladničke je modré, je lepšie nechať ich plodiť.

Lahôdka v arménskej nakladanej

marinované baklažány v arménskom štýleSpracujte hostesky baklažánu v rôznych verziách tohto receptúry svojou vlastnou cestou. Môžete jednoducho umývať ovocie a odstrániť stopku. Môžete odlupovať zeleninu z kože, ale s ňou je lepšie držať v tvare. Ktorá možnosť si vyberiete závisí od vás, chuť jedla to nijako neovplyvní. Občerstvenie je obzvlášť dobre v studenej forme, takže sa okamžite podáva z chladničky na stôl. Vďaka nakladaniu sa miska ukáže príjemnou kyslou, práve sa taví v ústach!

Recept na baklažány v arménskych marinovaných sa dáva arménskym rodinám z generácie na generáciu. Od tej doby recept prešiel mnohými zmenami a to všetko kvôli tomu, že niekto uprednostňuje pridať občerstvenie na veľa horúceho korenia alebo naopak cesnaku. Môžete ich uložiť na týždeň v chladničke, počas ktorého je zelenina dobre promarinuyutsya.

Related  Jednoduchý a neuveriteľne chutný tvarohový koláč

Nevyhnutné zložky:

 • baklažán – 4 ks;
 • sladké papriky – 3 ks;
 • horká paprika a cesnak s chuťou;
 • petržlen zelené;
 • 9% stolový ocot – 90 ml;
 • soľ – 30 g;
 • cukor – 20 g;
 • Korenie (koriander, chmeľ-suneli, mletá paprika).

baklažány vystrihnuté a varenéLístky by sa mali umyť, rozrezať a uvariť v nasolenej vode po dobu 3-4 minút. Ochota skontrolovať pomocou drevenej tyčinky, ketička by mala byť mierne elastická pri prepichovaní.

Je dôležité, aby sa zelenina nestrávila, inak budú mäkké a bez chuti!

Dajte ich von z panvice a vychladnúť, medzitým nakrájajte jemne zeleninu, papriku a cesnak. chop greensnakrájajte paprikyjemne nakrájajte cesnakAk je to žiaduce, zelenina môže prechádzať cez mlynček na mäso alebo mixér. Zmiešajte zeleninovú zmes s korením a naplňte ju baklažánom. Vložte do hrnca, pridajte cukor, nalejte do octu. Nalejte baklažány v arménskej teplej varenej vode, aby kvapalina pokrývala zeleninu. Príliš veľa vody nie je potrebné naliať, zelenina môže džús.

Banány v arménskej plnenej bylinkamiPodržte stlačený, podržte 12 hodín, potom vychladnúť a podávajte.

Arménsky recept na zimu

baklažánov v arménsku na zimuZvyčajne myšlienka zachovania baklažánu na zimu spôsobuje búrku rozhorčenia, najmä u začínajúcich gazdiniek. Prečo si myslia, že je to veľmi náročný proces, ale nie vždy pochopia, čo sa stane ako výsledok. Odporúčame vám diverzifikovať obsah polotovarov s novými typmi ochrany. Napríklad, baklažánov v arménsku na zimu vás poteší s výbornou chuťou a arómou. Sklenka tohto rastlinného občerstvenia, pripraveného podľa tohto receptu, bude mať v zimnom období na stôl dôstojné miesto.

Nevyhnutné zložky:

 • baklažán – 3,5 kg;
 • 1,2 kg – cibuľa;
 • cesnak s chuťou – 2 hlavy;
 • Korenie (chmeľ-suneli, čierne čierne korenie);
 • soľ podľa chuti;
 • 700 ml – rastlinný olej na vyprážanie zeleniny.

Aby ste dodržali východné tradície varenia tejto misky, potrebujete liatinový alebo hliníkový kotlík.

misky na baklažánPostupné vykonávanie receptúry:

 1. Na začiatok sa zelenina umyje, rezané stopky z baklažánu, čistiť cibuľu a cesnak. Je pravidlom, že baklažán by mal byť rozrezaný pozdĺž veľkej slamy, ale ak sa vám páči inak – nie je problém. Potom je potrebné, aby boli mierne solené a stlačené niečím ťažkým počas 24 hodín. Takže, pod tlakom deň, baklažán poskytne všetku prebytočnú vlhkosť a horkosť.
 2. Dobre stlačený modrý smažiť v kotlíku v rastlinnom oleji. V samostatnej panvici vyprážajte polkruhy s nakrájanou cibuľkou. Keď baklažán má zlatú farbu, pridajte cibuľu a rozdrvený cesnak. Ďalej, soľ a korenie, zamiešajte a nechajte občerstvenie zhasnúť o ďalšiu pol hodinu.
 3. Nepotrebujeme sterilizovať šalát, nechať voňavú hmotu do pohárov pripravených na polotovary a zablokovať ich viečkami. Baklažánky, ktoré sa nachádzajú v pivnici v arménskom štýle, sa podávajú ako studená miska na mäso a horkú oblohu.

Related  Neodmysliteľný dezert pre zimu – džem z rakytníka

Banány v arménskej v rúre

baklažán v arménsku v rúreTradične sa jedlo nazýva “Badrijani v arménskom jazyku”, na východe je univerzálnym favoritom na stole! Vďaka krok za krokom recept môže dokonca aj nováčiková hostiteľka pripraviť.

Nevyhnutné zložky:

 • baklažán – 4-5 kusov;
 • mleté ​​hovädzie mäso – 0,5 kg;
 • Veľká žiarovka;
 • 4 čerstvé paradajky;
 • smotana a rastlinný olej – 50 g;
 • korenie a byliny (bazalka modrá, koriander, kôpor);
 • soľ na chuť.

Príprava začína čistením metódy baklažánu, ktorá je zobrazená na fotografii.čistíme baklažán

Oloupané baklažány vystrihnuté z jednej strany a ľahko smažte na horúcom tuku zo všetkých strán. Zlatá kôra bude znamením pripravenosti.smažte a nakrájajte

Zložte baklažán a medzitým smažte cibuľu, cibuľu, mleté ​​mäso a paradajky. V procese vyprážania, sezóna so soľou a sezóna s korením.

Tradične dajte mleté ​​hovädzie mäso s prídavkom baraniny, hoci môžete použiť akýkoľvek druh mäsa (bravčové alebo kuracie).pripravujeme silové mäso

Výsledná náplň sa umiestni do rezu každého baklažánu. Formujeme ich tak, aby boli stabilne umiestnené na plechu. Umiestnite misku do rúry a pečte na strednú energiu, až kým nebude pripravená asi pol hodiny.Hotové baklažány v arménskej peci

Vypnite rúru, dajte trochu varu, posypeme bylinkami a podávame. Lahôdky v arménčine sú pripravené v rúre. Odvážne experimenty a príjemné chute!