zaseknutie z vibránuKalina je červená, viburnum dozrieva – tak sa spieva v slávnej piesni. A akonáhle som dospel, je čas uvařit džem z vápenca. V tomto prekvapivý prospešný celý strom – koreňov, kôry, listy, kvety, a, samozrejme, bobule, ktorá obsahuje veľké množstvo kyseliny askorbovej a vitamínov skupiny B. Táto kombinácia robí predliskov z Viburnum nenahraditeľných prírodných prostriedkov na posilnenie imunity a v boji proti infekčným chorobám.

Zhromaždiť plody sú najlepšie po prvých jesenných mrazíkov, potom prirodzené horkosti kalina je svetlejší odtieň a jeho nezabudnuteľná chuť čerstvé. Kosť má pomerne veľký, takže to bude variť džem z kalina postavil.

Ako pripraviť bobule na varenie a oddeliť od kostí

mrazené bobule nemajú horkosťViburnum vetvičky dôkladne umyť teplou vodou, suší sa a ľahko trhať plody, dávajte pozor, aby ste rozdrviť. Ak ste získali Kalina pred mrazom a silnými bobule horkú chuť, držať ich na chvíľu do mrazničky alebo predvarená.

Odstráňte bobule z kostí v hlbokej miske, aby ste nepoškriabali šťavu.

mletie bobule s mlynčekom na mäsoExistujú tri spôsoby oddelenia plodov od kostí:

 • presuňte bobule cez odšťavovač alebo mlynček na mäso so špeciálnou dýzou na šťavu vyrobenú z drobného ovocia a bobúľ;
 • drží bobule vo vriacej vode po dobu 15-20 sekúnd, alebo 1,5-2 minút v horúcej peci na kosti ľahko oddelené, potom stlačiť šťavu cez dve alebo tri vrstvy gázy alebo sitom;
 • aby si s pomocou kriketu vybrali vibróniu cez sito.drvené bobule bobule rozdrviť

Druhá metóda bude trvať viac času, ale bude možné vyhnúť sa nadmernému zahriatiu a vitamíny sa budú lepšie zachovať.

Recept na džem v byte

vibrón pre uviaznutieTento recept na džem z Kaliny znamená varenie bobúľ v množstve cukru. Potom je obrobok uložený bez problémov v byte až do nasledujúcej úrody.

zloženie:

 • bobuľovité bobule – 1 kg;
 • cukor – 1,3 kg;
 • voda – 1 sklo.

Kalina umyte, odtrhnite prúty a oddeľte kamene pohodlným spôsobom pre vás. V získanej šťave nalejte do vody a zapaľte. Pri zahrievaní pridáte cukor a miešajte s drevenou špachtľou. Gem by mal byť varený, kým sa hmotnosť neprevaľuje dvakrát. Nezabudnite pravidelne miešať, aby sa výrobok nespálil.

Related  Tajomstvo varenia chutné koláče s čerešňami

Pripravené zaseknutie v horúcej forme sa naleje na sterilné nádoby a prevalí sa kovovými krytmi.

Zachyťte recept na uskladnenie na chladnom mieste

Ak sa chcete dozvedieť, ako variť zápach z vápenca bez varenia, tento recept je pre vás. V surovej šťave sa zachovávajú všetky užitočné látky.

Pripravte viburnum a oddeľte ho od kostí. Určte jeho objem, napríklad pomocou litrovej nádoby a vylejte ju do hrnca.

Na uvíznutie varenia je vhodná nerezová alebo smaltovaná nádoba.

Do panvice nalejte množstvo cukru, ktoré sa rovná objemu šťavy. Zmiešajte cukor až do úplného rozpustenia.teplé vápno s cukrom Ak chcete urýchliť proces, hmotnosť bobule je mierne zahriata na malom ohni, a nie do varu. Keď sa cukor rozpustí, jam z vápenca sa naleje na sterilné nádoby, zapečatené. Uchovávajte na chladnom mieste.

Recept na milovníkov medu

vitamín a med pre džemV tomto receptúch je z Kaliny pripravený džem pripravený bez cukru – s medom. Bobule sú umývané, sušené, očistené od konárov a kostí. Prejdite do mixéra, aby ste dosiahli homogenitu a premiešajte s medom v pomere 1: 1 alebo 1: 0,5. Med je pridaný v malých porciách, dôkladne premiešaný a skúšaný. Keď sa džem zdá byť dostatočne sladký, opäť sa rozmieša a naleje sa cez čisté poháre a zabalené viečkami. Uložené zaseknutie z viburnum s medom na studenom mieste.

Kalinovyj koláč z koží a kameňov nie je potrebné vyháňať. Pridáva sa do kompótov alebo robí veľmi užitočný hroznový olej.

Nasledujúci recept pre tých, ktorí nemajú naozaj rád chuť Kalinina, ale chcú pripraviť užitočnú prípravu.

Kalinovyj džem s citrónom a vanilínom

prísady pre džemJemná vôňa citrusových plodov a vanilkovej tóny premieňajú slané vápno na vynikajúci dezert. Tento džem dokonale zapadá do syrnika, koláča s tvarohom alebo ako medzivrstva na koláče. Pre prípravu potrebujeme:

 • 1 kg živice;
 • 0,8 kg cukru;
 • 0,5 litra vody;
 • 1 zrelý citrón;
 • Vanilkový cukor na chuť.

Related  Sušený melón – pochúťka pre dospelých a deti

Z cukru a vody, varíme sirup a necháme vychladnúť. Medzitým pripravte bobule – prejdite, opláchnite a oddeľte kosti. Umyte citrón, suchý, suchý s nožom, nakrájajte kôru a nakrájajte ju. Odstráňte šťavu z citrónu. Pripojte šťavu so sirupom a zapaľte. Ochraňte zaseknutý papier z vápna až do zahustenia, pravidelne sa miešajte s drevenou špachtľou. Päť minút pred pripravenosťou vložiť bobuľovú hmotu nakrájanú kôru a vanilín. V horúcej forme vylejte výrobok cez sterilné plechovky a pootočte ho. Uložené prázdne miesto bez chladničky.

Pre nezkušené ženy v domácnosti sme pripravili video z vareného džemu z viburnum: