lahodný šalát s granátovým jablkomŠalát s granátovým jablkom je dekoráciou slávnostného stola. Elegantné, svetlé, nie obyčajné. Mnoho ľudí sa bojí robiť takéto šaláty, pretože verí, že zrná z granátového jablka nie sú veľmi v súlade s inými produktmi. V skutočnosti, granátové jablko robí saláty kyslé a robí chuť jasnejšou a pikantnejšou. Pozrime sa na niektoré recepty na šalát s granátom z granátového jablka s detailnými fotografiami, z ktorých si môžete vybrať pre seba najchutnejšie.

Prakticky vo všetkých šalátoch musí byť repa varená. Bohužiaľ, toto je dlhá doba. V závislosti od veľkosti koreňovej zeleniny môže postup trvať od 40 minút do 3 hodín. Významne môžete toto urýchliť “varením” repy v mikrovlnnej rúre, ak ju máte.

Inteligentné červené repy

inteligentná červená repaJedná sa o najjednoduchší šalát. Je pripravený veľmi rýchlo. Hlavná vec je variť repu. Zvyšok je pár minút. Ak chcete pripraviť šalát z červenej repy a granátového jablka, budete potrebovať polovicu granátového jablka a 1-2 repa (v závislosti na veľkosti). Okrem toho by ste mali pripraviť orechy (4-5 jadier), soľ a rastlinný olej.

šalát z repy a možnosť grantuvarenie:

 1. Po prvé, varenie cukrovej repy až do varenia. Pokiaľ je to potrebné, môžete ju pečať v rúre.
 2. Po vychladnutí koreňovej plodiny sa olúpe a tretí na strúhadle strednej veľkosti.
 3. V panvici sa ohrieva rastlinný olej, repa sa rozotrie a smaže. Nestrácajte ju. Je len potrebné odparovať prebytočnú kvapalinu.
 4. Medzitým umývajú a čistia granát.
 5. V šalátovej miske rozotrite repu, granátové jablko a dôkladne premiešajte.
 6. Vyskúšajte to na podnebí. V prípade potreby pridajte soľ a čerstvú mletú koreni podľa vkusu.
 7. Pred podávaním by mal byť šalát posypnutý rozdrvenými orechmi a zeleninami, ak je to potrebné.

Šalát “Náramok s granátovým jablkom”

šalát z granátového jablkaJedná sa o klasickú verziu šalátu. Keď sa dostaneme na stôl, umiestni sa medzi jedlá na prvom mieste. A vidíte, nie je to náhoda. Rubínový rám vyzerá elegantne a slávnostne.

Ak chcete pripraviť majstrovské dielo, vezmite dve údené kuracie stehienka. V tejto výške by ste mali zobrať jedno granátové jablko, repu a zemiaky (varené, dva kusy každej zložky). Nemôžeme robiť bez luku – asi jednu hlavu červenej odrody. Ak ho milujete veľa, môžete viac. Okrem toho sú potrebné 0,3 kg majonézy a vlašských orechov. Množstvo posledných dvoch zložiek sa líši v závislosti od chuti.

Tento šalát môže byť vyrobený s pridaním akéhokoľvek iného mäsa, či už morka alebo hovädzieho mäsa. Ako sa hovorí, je to vec chuti. Je lepšie variť jedlo z večera, aby sa vrstvy stali impregnované cez noc. Áno, a ak náhodou zmeníte vrstvy – v tom nie je nič strašné.

varenie:

 1. Zemiakové hľuzy kôrovce a rošt na strúhadlo s veľkým priemerom.
 2. Červená repa je tiež čistená a strúhaná.roštové zemiaky a repa
 3. Pečte cibuľu a jemne nakrájajte.
 4. Zo stehien odstráňte mäso a nakrájajte na kocky.nakrájajte cibuľu a mäso
 5. Z granátového jablka uvoľnite zrno.
 6. Teraz pokračujte v zostavovaní šalátu s granátovým jablkom a údeným kuracím mäsom. Keďže sa nazýva náramok, bude to aj jeho tvar čistý granát a pripravte jedlo na šalátvhodné. Za týmto účelom sa na misku umiestni pohárik, okolo ktorého budú položené vrstvy.
 7. Položte prvú vrstvu – zemiaky a mastnoty s majonézou.
 8. Zhora rozdeľte údené rezané kurča.položte vrstvu zemiakov a vrstvu kurčiat
 9. Aplikujte majonézu, položte vrstvu cibule.
 10. Vlašské orechy sú rozomleté ​​v malte alebo rozdrvenom pomerne malom množstve a zmiešané so strúhanou repou.Vytvorte vrstvu cibule a miešajte repu s orechmi
 11. Teraz rozložte hmotu orechovej repy a namazať maionizou.
 12. Poslednou vrstvou je granátové jablko.položte repu s orechmi a ozdobte granátovým jablkom

Pripravený šalát je umiestnený v chladničke v noci na impregnáciu. Nasledujúci deň sa môže podávať na stole.

“Little Red Hood” z rozprávky

červený šalátový šalátĎalším druhom jedla z granátového jablka je červený fazuľový šalát s granátovým jablkom. Na rozdiel od náramku je jeho mäsovou zložkou bravčové.

Related  Ako správne vysušiť mätu na udržanie zdravých látok?

Aby ste si urobili šalát, potrebujete 0,3 kg bravčového mäsa. Toto množstvo mäsa bude vyžadovať 1 – 2 granáty, 2 vajcia a 0,15 gramu tvrdého syra. Na impregnáciu použite kyslou smotanou a majonézou na 1 polievkovú lyžičku. l. každej zložky. Navyše to bude trvať 0,1 kg olúpaných vlašských orechov a zväzok kôpru. Ako posilňovač chuti sa používa soľ a korenie.

V šaláte sa používa varené bravčové mäso. Spravidla to trvá veľmi dlho. Na urýchlenie procesu musíte mäso rezať na malé kúsky.

varenie:

 1. Najprv varenie bravčové mäso, nezabudnite soľ po varení. Pripravené mäso je ochladené a potom nakrájané na malé kúsky.
 2. Pri varení mäsa varíme vajcia tvrdo varené a tiež nakrájame na kocky.
 3. Syr sa trení a matice sa rozdrvia.
 4. V samostatnej klavírnej zmesi kyslej smotany a majonézy, môžete soľ a korenie, nerobiť to s každou vrstvou.
 5. Granát zbavuje obilie.
 6. Šalát s granátovým jablkom a mäsom sa zhromažďuje vrstva vrstvou: bravčové strúhané syry – vajcia – vlašské orechy.
 7. Na vrchole sa umiestni vrstva granátového jablka. A všetko, šalát je pripravený a prosí o stôl.

Rubyový šalát s orechami

rubínový šalát s orechmiPonúkame ešte jeden jednoduchý šalátový recept s granátovým jablkom. Odkazuje na azerbajdžanskú kuchyňu. Okrem farebných vlastností má nezvyčajnú chuť.

Bude to vyžadovať 4 hľuzy zemiakov, jedno ovocie z granátového jablka, jednu červenú cibuľu a 0,25 kg jadier orechov. Budete tiež potrebovať veľa kôpru a soli s korením na chuť. Ochutnajte šalát olivovým olejom a citrónovou šťavou.

varenie:

 1. Varte zemiaky. Najlepšie je variť v mikrovlnnej rúre – oveľa menej to vyžaduje čas. Pripravené zemiaky ochladzujte, vyčistite a nakrájajte na malé kocky.olúpejte varené zemiaky
 2. Medzitým vyčistite granát. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť. Nakrájajte pokožku na koniec, čím rozdeľte ovocie na úlomky. Potom, čo sú mierne oddelené a obrátiť granátové jablko. Teraz, pomocou lyžice, klopať na granát. Ak ste urobili všetko správne, zrná rýchlo padnú do uzavretej nádoby.čistý granát
 3. Cibuľu odlúpnite a nakrájajte na polkruhy.nakrájajte cibuľu na polkruhy
 4. Zrušte matice. Môžete to urobiť morušou, mixérom, mlynčekom na kávu alebo jednoducho nakrájajte nožom.nakrájajte orechy
 5. Kopr sa umyje a jemne rozdrví.jemne nakrájame kôpru
 6. Ak chcete urobiť obväz z polovice citróna stlačte ju do malej nádoby. Potom pridajte olivový olej a dôkladne premiešajte.vytlačiť polovicu citrónovej šťavy
 7. Teraz zbierajte šalát s granátovým jablkom a vlašským orechom. V miske na šalát položte všetky prísady, soľ, korenie, nalejte do dresingu a dôkladne premiešajte.zmiešajte zložky šalátu

Mäsový šalát s granátovým jablkom

mäsový šalát s granátovým jablkomPonúkame ešte jeden recept – šalát s hovädzím a granátovým jablkom. Každá hosteska sa pokúša dať svojmu pokrmu a pokusom novosť.

Vrcholom tohto šalátu sú nakladané cibule a množstvo vitamínov vo forme semien granátového jablka.

Hlavnými zložkami sú jedno ovocie z granátového jablka, 3-4 zemiakové hľuzy, dve cibule a repa a 0,3 kg hovädzieho mäsa. Na marinovanie by ste mali pripraviť ocot (1 polievková lyžica), 2/3 lyžice. vody a 1 p.s. soľ s cukrom. Majonéza sa používa na mazanie vrstiev.

varenie:

 1. Žiarovka sa vyčistí a rozreže na krúžky a umiestni sa do hlbokej nádoby, do ktorej sa naleje oct, a naleje sa cukor a soľ. V tejto marinade a nechajte cibuľu, záliv s vriacou vodou. Keď je obsah studený – cibuľa je pripravená na použitie.nakrájajte šalátové zložky
 2. Zemiaky, mäso a repa by mali byť varené. Najlepšie je to urobiť vopred. Zelenina olúpaná a nakrájaná: zemiaky kocky alebo slamky. Repa by mala byť strúhaná na strúhadle veľkého priemeru. Z granátového jablka uvoľnite zrno.
 3. Teraz začnú hromadiť šalát s hovädzím a granátovým jablkom. Na tanieri položte vrstvu mäsa a mastnoty s majonézou.rozložte vrstvy šalátu
 4. Ďalej položte cibuľu a top majonézu.
 5. Ďalšou vrstvou je zemiak. Nezabudnite tiež mazať s majonézou.zemiakov a repy
 6. Vrstvu červenej repy položte s majonézou.
 7. Na záver, posypeme šalát s granátovými jablkami.vyzdobíme šalát so semenami z granátového jablka

Related  Tri osvedčené spôsoby výroby oleja z rakytníka

Jediné, čo môžete urobiť, je jesť.

Pecanka s rubínami

čínska kapusta s granátovým jablkom

Pekingová kapusta je častým hosťom v kuchyni. Je perfektne kombinovaný s rôznymi výrobkami. Ponúkame experimentovať a pripraviť šalát s granátovým jablkom a Pekingovou kapustou. Jednou z hlavných ingrediencií je kuracie mäso. S ňou je šalát obzvlášť chutný. Ale ak máte iné mäso, môžete ho použiť.

Potrebujete teda 0,25 kg kuracieho filé a 0,3 kg bôbu. Navyše 0,15 g sladkého bulharského korenia, toľko kukurice (konzervy), 50 g zelenej cibule, semien granátového jablka a kôpru. Na šalátové dresingy s granátovým jablkom a kuracím mäsom sa používa približne 0,1 kg majonézy a soli.

varenie:

 1. Peking dôkladne umyť pod tečúcou vodou, suché a jemne nakrájame.jemne nakrájajte pekinskú kapustu a cibuľu
 2. Cibuľovú cibuľu umyte a jemne nakrájajte.
 3. V miske na šalát zmiešajte pekinku, kukuricu z plechovky a cibuľu.pridajte konzervovanú kukuricu a nakrájanú papriku
 4. Paprika sa tiež umyje a rozreže na pásy.
 5. Kopr sa umyje pod tečúcou vodou z nečistôt, utreje sa uterákom, jemne nakrájame a spolu s korením sa rozloží na iné produkty v miske na šalát.pridajte zeleninu a nakrájané mäso
 6. Kuracie filety by mali byť varené a potom nakrájané na kocky.

Posledným krokom je pridať soľ, majonézu, všetko dôkladne premiešať a posypať osivom granátového jablka.

Šalát “Cap of Monomakh” s granátovým jablkom

šalátové čiapky monomachineĎalším tradičným novoročným šalátom. Veľmi krásne a nádherné. V tomto šaláte musíte vybrať správny granát. V závislosti na tejto chuti bude vynikajúci, pretože zrná môžu byť kyslé a sladké.

Na prípravu prvej časti šalátu budete potrebovať: polovičné veľké varené mrkvy, 8 prepelíc a 1 polievkovú lyžičku. vlašské orechy. Nepovinné: majonéza na vkus a 3 strúčiky cesnaku.

Pre druhú časť potreba 0,25 g syra durum, vlašské orechy polstakana rovnaké hrozienka, asi tri varené mrkvy, jeden strúčik cesnaku a jeden z granátového jablka ovocie.

Najskôr pripravte prvú časť šalátu s granátovým jablkom. Za to sa mrkva čisti a rozrezáva na pásy. Vajcia sa čistia a jemne odrežú. Všetko toto je vložené do hlbokej platne, do lisu prilepte drvené orechy, majonézu a cesnak. Všetko toto je starostlivo zmiešané a rozložené na rovnej miske vysokou šmýkačkou. Toto bude samo o sebe.

Teraz prejdite na druhú časť. Za týmto účelom sa mrkva tiež nakrájajú so slamkami, zmiešajú sa s strúhaným syrom, hrozienkami, cesnakom, mletými orechmi a majonézou. Dobre premiešajte, roztiahnite hmotu okolo “čiapky” a urobte okraj. Všetko, šalát je pripravený, zostáva len zdobiť semenami z granátového jablka a slúžiť na stôl.

“Royal Hunt”

kráľovský šalátĎalší majestátny recept na šalát s granátovým jablkom (s podrobnou fotografiou). Napriek tomu, pretože obsahuje hovädzí jazyk. V kombinácii s nakladanými hubami vzniká nádherná a jasná chuť.

Ak ste nenašli hovädzí jazyk, môžete použiť ošípanú.

Na prípravu sa vyžaduje: jeden jazyk, 0,2 kg nakladaných húb a 0,1 kg kuracieho filé. Okrem toho sa používa jedno ovocie z granátového jablka a dve vajcia. Na doplnenie paliva majonézy, zeleniny a korenia.

varenie:

 1. Vopred je potrebné pripraviť (vriec, čistiť a umyť) všetky výrobky.
 2. Jazyk sa odlupuje a nakrája sa na kocky.nakrájajte varený jazyk a kuracie prsia
 3. Urobte to isté s kuracím filé.
 4. Hríby vytiahnite z marinády a nakrájajte na pásy.nakrájame vajcia a huby
 5. Vajcia sú jemne nakrájané.
 6. Zhromaždite šalát s jazykom a granátovým jablkom, preložte ho do misky na šalát, naliať korenie, majonézu, korenie a soľ.vychystávanie šalátu a krájanie zelených
 7. Zelené kúsky.
 8. S granátom zrniek sa vyberú zrná.zdobený granát zdobíme šalát

Related  Metódy zberu kôpru na zimu

Pripravený šalát je zdobený granátom a … jesť sa podáva!

Pikantné slivky

pikantné prútieSlivky musia byť schopné kombinovať s jedlom. Na príklade šalátu so slivkami a granátovým jablkom vás naučíme. Je pripravená vrstva po vrstve a má neobvyklú chuť. Ako mäsovú prísadu môžete použiť všetko, čo sa vám páči, napríklad bravčové mäso.

Na prípravu požadovaných jeden varené repa, jeden z granátového jablka ovocie, 0,25 kg bravčového mäsa, dve hľúz zemiakov v “uniforme”, 0,1 kg cibule sliviek a kvaka. Na doplnenie paliva – majonéza na chuť.

varenie:

 1. Prvým, čo sušené slivky, sa v miske nalieva horúca voda a po niekoľkých minútach sa vyberú a nakrájajú slamou.
 2. Repa a zemiaky kôra a rošt.
 3. Nakrájajte cibuľu jemne nasekané a bravčové prúžky.
 4. V hlbokej šalátovej miske položte vrstvu po vrstve: slivky-zemiaky-mäsové cibule.
 5. Teraz šalát mastíte s majonézou a rozdeľte strúhanú repnú.
 6. Ozdobte se semenami z granátového jablka a podávajte stôl.

Kuracie šalát s granátovým jablkom

kuracie šalát s granátovým jablkomRadi ste variť a experimentovať? Na poznámku si vezmite šalát s granátovým jablkom a kuracou špičkou. V kombinácii s orechmi získate skvelé jedlo.

Šalát môže byť vyrobený s alebo bez doplňovania paliva. A bez neho môžete variť, len pridáte trochu šťavy z granátového jablka. V druhom prípade bude šalát ľahký a veľmi užitočný.

Na varenie potrebujete 0,8 kg kuracieho filé, dvoch alebo troch cesnakových strúčikov, 0,15 g akýchkoľvek orechov a jedného ovocia z granátového jablka. Jedna žiarovka červených odrôd je tiež potrebná. Ako obliekanie si vezmite rastlinný olej a chuť je vyvážená s korením. Posledný z nich môže byť napríklad koriander, paprika, bitter paprika, sen.

varenie:

 1. Kuracie filety dôkladne umyte, osušte ručníkom a posypte soľou zmiešanou s paprikou. Zahrejte panvicu, pridajte olej a mäso na ňom smažte a zapnite oheň na malý. Doba varenia je 30 minút. Nezabudnite ich otočiť.variť kuracie filety a smažené orechy
 2. Predhrievajte čistú a suchú panvicu a smažte matice 2-3 minúty (najlepšie lieska). Po odlupovaní šupky a rozdrvenie.
 3. Kuracie filety trhať do vlákien, vložte do misky na šalát, naliať korenie.Kuracie filety posypte korením a pridajte šťavu a zrná z granátového jablka
 4. Pridajte aj orechy, cibuľu, semená z granátového jablka a cesnak vložený do lisu.

Ak pridáte lyžicu šťavy z granátového jablka, potom v šalátovom zálievke nepotrebujete.

Šalát s krevetami a granátovým jablkom

krevetový šalát a granátové jablkoMáte radi morské plody? Mali by ste sa pokúsiť pripraviť takýto exotický šalát. Len granát sa pokúsi vybrať sladké, aby sa odtiene krehké krevety.

Hlavnými zložkami potravinárskeho kreviet sú (už vyčistili) v množstve 0,15 kg, červená kapusta polvilka jeden šalotkou, šalát vlys (číslo vášho výberu) a granátového jablka. Na vyprážanie vezmite 20 g masla a na doplnenie 2 lyžice. vínny ocot a olivový olej, soľ a 1 lyžičku. ružový korenie.

Pripravte šalát vopred, pretože zelené zrúcaniny rýchlo strácajú zrak a chuť. Preto ho odovzdajte do tabuľky hneď po vytvorení.

varenie:

 1. V ohrievanej panvici roztopte maslo a smažte krevety po dobu 5-7 minút. Keď sú pripravené – sú presunuté na taniere a odoslané do chladničky.smažte krevety
 2. Vyčistite semená granátového jablka.čistíme granát
 3. Cibuľu odlúpte a nakrájajte na plátky.očistite a nakrájajte cibuľu
 4. Šalát a kapusta dôkladne opláchnite pod tečúcou teplou vodou, vysušte na uteráku a roztrhajte.vychystávanie zelene na kusy
 5. Všetky pripravené produkty vložte do misky na šalát. Samostatne premiešajte prísady na doplnenie paliva a nalejte šalát. zmiešajte zložky šalátuMiešajte obsah nádoby a podávajte ju do stola.

No, ako sa vám páči výber novoročných šalátov s granátovým jablkom? Hľadali ste niečo zaujímavé? Napriek tomu, že granátové jablko je ovocie s jedinečnou chuťou, je perfektne kombinované s inými produktmi.

Video recept na indickú kuchyňu