užitočná kaša z pšeničných obilnínPšeničná kaša je lacný a veľmi užitočný produkt. Ak chcete urobiť to chutné, musíte poznať niekoľko tajomstiev jeho prípravy. Pripravili sme najlepšie recepty, ktoré vám pomôžu pripraviť lahodnú jedlá z pšeničných obilnín.

Vlastnosti pšeničných obilnín

vyberte obilie pre obilninyPšeničná obilnina je spracovaná (drvená, mletá) tvrdá pšenica s veľkými, malými alebo strednými zrnami. Má veľmi bohaté chemické zloženie:

 1. Vitamíny (skupiny B, A, E, F atď.).
 2. Minerály (horčík, jód, zinok, vápnik, fosfor atď.).
 3. Proteíny (16 g), tuky (1 g), uhľohydráty (70 g).

Obsah kalórií pšeničnej kaše na vode je v priemere 330 kcal.

pšeničné krupicePšeničné cereálie – skutočná zásobáreň živín, takže jej použitie pomáha obnoviť mikroflóru v črevách, zlepšujú látkovú výmenu, normalizovať rovnováhy kyseliny a alkalické v tele, znižujú hladinu cholesterolu v krvi.

Vo varení, obilniny používané pre prvé a druhé jedlá, šaláty, koláče, pudingy, a tak ďalej. Vo väčšine obilnín používaných na varenie kaše vo vode, vývar, mlieko. Môže byť slaná, pikantná alebo sladká. Nižšie sú najlepšie recepty na varenie pšeničnej kaše ako hlavné jedlo alebo obloha na ryby / mäso / kotlety.

Bez ohľadu na zvolený recept sa odporúča pred varením opláchnuť, čo pomôže zbaviť sa nadmerného škrobu a rôznych nečistôt.

Na vode

pšeničnej kaše na vodeRecept na pšeničnú kašu na vode je veľmi jednoduchý. Toto je univerzálny spôsob obilnín na varenie. Jedlo bude výbornou voľbou na raňajky, obed alebo večeru. Okrem toho sú pre varenie potrebné minimálne prísady.

Ako variť pšeničnú kašu na vode? Pred varením určite požadovanú konzistenciu hotového výrobku.

Ak potrebujete viskóznu kvapalnú konzistenciu a potom varte 1 šálku obilnín, potrebujete 4 šálky vody, soľ a cukor na pridanie na základe chuťových preferencií. Počkajte, kým vopred vriaca voda nie je potrebná, stačí pridať všetky ingrediencie do panvice a občas premiešať, aby sa nehorila. Po varení znížte teplo a varte, až kým nebude pripravený. Zrno by sa malo zväčšiť a zjemniť, v priemere trvá 40-50 minút. Po príprave na chuť môžete pridať olivový olej, vyprážanú mrkvu a cibuľu, zeleninu atď.

Related  Teší nás zázvorové sušienky

drobivé pšeničné obilninyAko variť pšeničnú kašu na drobivom vodu? Ak dávate prednosť drobivému konzistencii hotového výrobku, potom by ste mali na varenie odobrať vodu a krupiť v pomere 3: 1. Zložte ingrediencie do hrnca, pridajte soľ a / alebo pridajte cukor a dajte na oheň. Nezakrývajte veko. Po varení počkajte, kým sa krupica rovná vodu (asi po 10 minútach) a pridajte maslo 50 g. Varte ďalších 10 minút a vypnite oheň. Zakryte viečko a ponechajte nabobtnať podsadené zrná až na 40 minút.

Kaša z tmavých a veľkých spracovaných obilnín bude viac drobivá ako z ľahkých a jemných.

pšeničná kaša s maslomAby ste získali hustú hustú konzistenciu, je potrebné znížiť podiel vody na 2 poháre na 1 šálku obilnín. Malo by sa však pamätať na to, že zrná v tomto prípade sa ukážu ako nedostatočne tepelne spracované a v dôsledku toho pevné a celková hmotnosť sa ukáže byť dosť suchá. Ale tento spôsob prípravy má svoje výhody, pretože výrobok ukladá cennejšie látky.

Po varení kaša na vode sa môžu podávať:

 • sušené ovocie
 • ovocie;
 • krém;
 • jahody;
 • omáčky;
 • mäso / ryby a iné výrobky.

Na mlieko

mliečna kukurica pšenicaTento spôsob prípravy je ideálny na raňajky alebo na kŕmenie dieťaťa. Je lepšie si vybrať stredne obrusné obilie, aby sa kaša mäkká a mäkká. Na prípravu pridajte 3 šálky mlieka, 2/3 šálky obilnín, soľ, cukor a variť až do pripravenosti (priemerne pol hodiny po varení) v panvici. Do hotového výrobku pridajte maslo.

Ak chcete urobiť pokrm viac chutné, môžete do kaše pridať hrozienka, sušené marhule, sušené jablko, hrušku, kúsky čerstvých jahôd, banány atď.

Na vývar

pšeničná kaša na vývarŽe jedlo sa ukázalo čo najviac výživné, sýtené a chutné, je lepšie variť pšeničnú kašu na vývar. Kurací vývar – ideálny pre tento druh obilnín. Na varenie sa bude vyžadovať:

 1. Kuracie mäso.
 2. Voda.
 3. Soľ.
 4. Pepper.
 5. Bay list.

Related  Uhorky v jablkovej šťave na zimu: recepty doma

Podiel kurčiat a vody sa odporúča v pomere 1: 2. Tento vývar bude dosť bohatý, chutný a nie príliš tučný. Umiestnite všetky ingrediencie do hrnca a variť, až kým nebude pripravené mäso. Doba varenia závisí od množstva mäsa a vody.

Čím dlhšie bude variť mäso, tým viac bude nasýtený vývar.

Potom vyberajte kurča a pridajte krupicu do vývaru v pomere 1: 3. Chuť pšeničných obilnín dokonale dopĺňa smažená mrkva a cibuľu, a preto, kým je kaša varená, je potrebné urobiť pečivo. 1 žiarovka a 1 stredne veľká mrkva stačí na 1 šálku obilnín. Musia byť čistené, umyté, rezané / tretené a vyprážané v slnečnicovom oleji pri strednom ohni až kým sa neobjaví svetlá zlatá kôra. Potom pridajte do neporiadku a premiešajte. Varené mäso spolu s pripraveným pokrmom.

Nezabudnite miešať ovocie neustále počas varenia, tj. Crup bude rovnomerne absorbovať vodu a nebude horieť.

V multivariačnom

pripravujeme pšeničné obilniny vo viacerých variantochPšeničná kaša v multivarke – to je jeden z najnáročnejších spôsobov varenia. Konieckoncov, hosteska nemusí ovládať varenie, pripravenosť výrobku, zasahovať. Vďaka tomu je veľa voľného času a môžete si robiť vlastné podnikanie. Okrem toho, že príprava kaše nevyžaduje účasť hostesky, v dôsledku toho krúpy sú veľmi chutné, jemné a jemné.

Pšeničná kaša v multivarke na vode vyžaduje rovnaké proporcie ako pri varení v hrnci. Lebo žiadna kvapalina strednej a hustej konzistencie na 1 šálku obilniny vyžaduje 3 šálky vody (mala by byť horúce, inak by prístroj musieť tráviť viac času v kvapalnom vykurovanie). Vložte ingrediencie do misky multivarka, pridajte soľ / cukor, maslo. V prípade potreby pridajte nastrúhanú mrkvu a nakrájanú cibuľu. Zavrite veko a vložte do príslušného režimu, v závislosti na konkrétnom modeli, to môže byť nazývané “obilniny”, “Kasha”, “Multipovar”, “Mlieko kaše” a tak ďalej. Ak sa tieto režimy nie sú, pre varenie obilnín fit “kalenie” “Tomlenie”, “Polievka”. Priemerná doba varenia je pol hodinu. K zadkom dlhší opuchnuté a mäkšie, nemôžete len otvoriť a necháme ďalších 20 minút Kaša v multivarki získať voľné a šťavnaté.

Related  Ako si vyrobiť domáce cherry vína

Rovnako v multivarke môžete variť kašu na mlieko, vývar. Na chuť môžete pridať rôzne korenie, korenie: škoricu, bazalku, kardamom, kari, papriku, bobkový list, vanilku, zázvor, zeleninu a oveľa viac.

Teraz viete, ako zvárať pšeničnú kašu na vode voľne, kvapalne alebo husto, s ktorými zložkami je táto krupica najlepšie kombinovaná a s ktorou ju môžete podávať hotové. Vyberte si svoj obľúbený recept a začnite pripravovať toto užitočné a veľmi chutné jedlo.

Video recept na obilniny na varenie