domáce jablkové vínoNa pulte s alkoholickými nápojmi je jablkové víno najlacnejšie, to však nesúvisí s kvalitou výrobkov. Faktom je, že technológia varenia je pomerne ľahká a suroviny sú lacné a veľmi bežné. Vďaka týmto faktorom môže takmer každý človek vyrobiť víno z jabĺk doma, aj keď nemá skúsenosti s varením a vínom.

Čo potrebujete na výrobu jablkového vína?

jablká na výrobu vínaZoznam zložiek pre víno je veľmi krátky, pretože nováčikový vinár bude potrebovať iba:

  • jablká;
  • cukor.

Jablká sa dajú použiť v jednej triede, ale oveľa príjemnejšiu vôňu vína získava zmiešanie rôznych druhov jabĺk. Dokonca aj zrelé a kyslé plody sú vhodné na víno. V ideálnom prípade použite úrodu z vlastného pozemku. Keď kupujete to isté, venujte pozornosť len miestnym odrôdam, najmä ak vyzerajú nepredstaviteľne: malé, nerovnomerne sfarbené a tak ďalej. Dôvodom je, že vináreň bude vyžadovať divé kvasinky zo šupky a dovezené a krásne jablká sú často ošetrené voskom, takže sú zbytočné pri príprave alkoholických nápojov.

Namiesto jabĺk môžete použiť hotovú šťavu. Ale balená šťava z obchodov nefunguje, budete potrebovať úplne prírodný produkt bez prísad.

Množstvo cukru pre víno sa vypočíta na základe množstva získanej šťavy a požadovaného výsledku. Napríklad, pre obyčajné sušenie trvá len asi 200 g cukru na 1 liter šťavy a pre sladkú dávku cukru bude potrebné zvýšiť 2-krát.

Niekedy recept na jablkové víno doma zahŕňa zriedenie šťavy vodou. Tento krok je prijateľný pri použití veľkého počtu nezrelé alebo kyslé plody. Ak je šťava príliš kyslá alebo horká, je prípustné naliať 100 ml vody na liter ochutenej kvapaliny.

Ak chcete, aby víno viac korenisté pomôže korením. Často, v jablkové víno v poslednej fáze varenia, pridajte škoricu, koriander alebo kardamom.

Etapy vinárstva

rozdrviť jablkáPo zbere jabĺk z nich, musíte vytlačiť šťavu. Pred týmto postupom sa plody nemôžu umyť, ale ak sú v piesku alebo zemi, môžete ich vyčistiť suchým handričkou. Centrálna časť jablka s kosťami na džús nie je potrebná, pretože dáva zvláštnu horkosť. Ak nie je odšťavovač, môžete suroviny na roštoch rozstrihnúť na stav zemiakov a potom stlačiť kašu cez tkaninu.

Related  Chutné recepty na zimu: hruškový džús cez odšťavovač

Šťava sa naleje do nádoby so širokým krkom, ktorý musí byť zviazaný s gázou, aby sa zabránilo vniknutiu prachu a nečistôt do tekutiny. Šťava by mala nádrž naplniť maximálne 2/3. Potom sa nádoba umiestni na tmavé a teplé miesto na 2-3 dni. Teplota miestnosti by mala byť od 18 do 25 stupňov. Čím je teplejšia, tým rýchlejšie bude produkt túlať. V mnohých receptúrach z jabĺk sa odporúča niekoľkokrát denne miešať sladinu v prvej fáze. Do konca tohto štádia získa šťava charakteristický kyslý a alkoholický zápach.

Ďalej z povrchu budúceho jablkového vína sa odoberá fermentovaná hustá mäsa, takže v nádobe zostáva len kvapalina. Je zapečené cukrom. Cukor je možné naplniť ihneď v plnej alebo čiastočnej forme. Polovica pred vznikom vodného uzáveru a druhá polovica po 5 až 10 dňoch.

nechajte šťavu kvasiťPo pridaní cukru je kontajner s vínom z jabĺk pevne uzavretý veko, v strede ktorého je potrebné vyrezať malý otvor s priemerom v šírke rúrky. Jeden koniec rúrky sa spustí do nádoby so šťavou, aby nedošlo k dotyku s kvapalinou, druhý koniec sa spustil do pohára s vodou. Tento dizajn je hydraulické tesnenie. Pomôže zbaviť nadbytočného plynu, ktorý vzniká počas kvasenia. Hydraulický uzáver vymeňte lekárskou rukavicou s prepichnutím na jednom z prstov.

percolujte vínoVíno putuje 30-60 dní. Koniec procesu možno pozorovať skutočnosťou, že voda prestáva bublať alebo je rukavica vyfukovaná. Potom sa víno prefiltruje cez fľaše s gázou, pridá sa korenie a produkt domáceho vína dozrieva ďalších 2 až 4 mesiace. Uložené domáce víno z jabĺk 3 roky v chladnom tme.

Video recept na Apple víno doma