Melón sa môže používať nielen v čerstvej formeUložte spomienky z minulého leta a môžete nielen vo fotografiách a vo sprchách, ale vo vlastnej chladničke. A čo by mohlo byť lepšie ako zachránený kúsok leta v podobe šťavnatého melóna z vlastnej záhrady na novoročnom stole.

Ale je možné zmraziť melón na zimu? Bude sa zachovať jeho jedinečná chuť a chuť?

Vlastnosti mraziacich melónov na zimu

Pri teplotách nižších, ktoré najlepšie zachovávajú ovocie a zeleninu, majú dobré vlastnosti, arómu a chuť.

Plátky malých melónov sa zmrazujú v zapečatených obalochZáporné teploty nemajú ničivý účinok na vitamíny, ale môžu zmeniť štruktúru tkanív mrazeného ovocia. A čím viac vlhkosti sa nachádza v buničine, tým silnejší je deštruktívny efekt, ktorý je viditeľný po rozmrazení. Navyše kvalita výrobku a trvanlivosť výrobku závisia od stupňa mrazu.

 • Pri teplote v poradí -6 ° C zostáva čerstvosť mrazených ovocia a plodov iba 1-2 týždne.
 • Mrazu okolo -12 ° C poskytuje skladovanie až 4-6 týždňov.
 • Iba teplota -18 ° C umožňuje ukladať melón až na 12 mesiacov.

Čím nižšia je teplota v komore, tým rýchlejšie je možné zmraziť melón na zimu a výsledok bude lepší.

A že počas doby v mraziacom priestore plátky melóna nestratia vlhkosť a neabsorbujú cudzie pachy, nádoby alebo vrecká s výrobkom musia byť tesne uzavreté. Zásobníky by mali byť malé. To bude okamžite použiť časť v jedle, skôr ako rozmraziť veľké množstvo šťavnaté buničiny, po tom všetkom, potom, čo plody sú ohrievané, ich konzistencia neodvratne zmení.

Ideálnou voľbou pre skladovanie mrazených melónov sú:

 • Záporné teplomery s plastovým uzáverom;
 • kontajnerov s priliehavými viečkami.

Ako môžem zmraziť melón pestovaný na posteli pre zimu doma? Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť tykve s nízkymi teplotami.

Spôsoby zmrazenia melónovej buničiny

Na zmrazenie vyberte sladký aromatický melónAvšak pred tým, ako sa ovocie zmrazí, je potrebné vybrať sladký melón s najvyššou hustou konzistenciou, aby ste neboli sklamaní a v dôsledku práce nedostanete takmer bez chuti kvapalinu.

Najlepšie na mrazenie sú melóny rôznych druhov melónu s oranžovou voňavou buničinou a hustými prasklinami pokrytými sieťami a rozdelené na klin.

Môžem zmraziť celý melón alebo ho zobrať na polovicu na zimu? Najčastejšou chybou je, že sa v mrazničke pokúšajú neskúsení ženy v domácnosti ukladať celý melón alebo jeho veľké kúsky. Nielen, že ovocie zaberá veľa priestoru v chladničke a zmrzlina melóna je dlhá a nerovná. Výsledkom je, že najšťavnejšie mäso uprostred melóna je preniknuté ľadovými kryštálmi, ktoré ničia bunky a tkanivá a niekedy celé plody.

Zmrazte malé plátkyLepšie, než zmrazíte melón na zimu, dôkladne umyte ovocie, nakrájajte na polovicu a vyčistite všetky semená. Potom melón nakrájame na časti, ktoré zmrznú rýchlejšie a budú lepšie uložené.

Tvar týchto kusov môže byť ľubovoľný:

 • Niekto uprednostňuje posielať melón na skladovanie vo forme tradičných tenkých lalôčok.
 • Pre ostatných majiteľov je vhodné pripraviť dezertné dezerty pomocou kociek.
 • A milovníci hlučných strán a neobvyklé spôsoby podávania ocenia melónové gule, ktoré nielenže môžu byť použité na kulinárske účely, ale aj zdobia alebo dezertujú, ovocné šaláty a koktaily.

Melónové a melónové gule zdobia kokteily a dezertyNajlepším výsledkom mraziaceho ovocia a šťavnatého ovocia je dosiahnutie suchého ľadu, ktorý sa naleje na pripravené plátky. V dôsledku toho sa na povrchu buničiny okamžite vytvorí tuhá zmrazená vrstva bez veľkých ľadových kryštálov. Aj v tomto prípade nemožno konzistenciu roztopeného melóna porovnávať s čerstvým plátkom. Preto je správnejšie používať takú buničinu na dezerty, osviežujúce ovocné zmrzliny a koktaily.

Zmrzlý melón sa používa na výrobu zmrzliny a dezertovPri neprítomnosti suchého ľadu sa malé plátky rýchlo zmrazia, ak sú rovnomerne rozmiestnené na vhodnej palete a vložia do mrazničky, je čas, aby sa kúsky nekrútili. V tejto forme plátky melónu sú balené v kontajneroch alebo vreciach a uskladnené v komore, kde teplota nie je vyššia ako -18 ° C.Pripravené gule sú rozložené v jednej vrstve

Predmrazenie neumožní, aby sa plátky držali spolu, výrazne urýchli proces a umožnia zachovať kvalitu melónu.

Existujú nejaké iné spôsoby, ako zmraziť melóny na zimu?

Zmrznutá šťava z melónuUložte melónovej buničiny v pôvodnej forme pomôže cukrový sirup alebo sladká ovocná šťava. Aby sa sirup, voda a cukor odobrali v rovnakých častiach, zmes sa zohreje, mieša sa, kým sa cukor nerozpustí a tekutina sa varí.

Plátky melónu, umiestnené v nádobe na zmrazenie, naplnené chladeným sirupom, zatvorte a vložte do mrazničky. Podobne prichádza so šťavou, ktorá je premixovaná cukrom. Melón, ananás, pomaranč a šťava z broskyne sa dobre spoja s melónom.

Ak chcete dať sladký melón, zmrazené na podnos, “suché” cesta, plátky namočené v prášku cukru a potom rozložiť na palety a dať na mráz.

Ak sa melón pestovaný na vlastnom mieste ukázal byť príliš mäkký a šťavnatý, nevzdávaj sa myšlienke zamrznutia. Vyčistené lalky sú rozomleté ​​v mlynčeku a výsledné zemiaky sú položené na kontajnery na zmrazenie. Pri nedostatočnej sladkosti môžete do buničiny pridávať cukor alebo med. Na základe takého produktu je ľahké pripraviť užitočnú, smädnú zmrzlinu a všetky druhy dezertov.

Home Melon Sorbet

Melón sorbetAk chcete pripraviť originálnu domácu pochúťku, všetci členovia rodiny budú potrebovať sladký zrelý melón, ktorý sa umyjú, rozrežú, čistia semená a nakrájajú na malé kocky.

Pre 6 porcií dezertov:

 • 1 pohár cukru;
 • 1 pohár vody;
 • 4 šálky buničiny, nakrájané na kocky;
 • trochu šťavy z citróna alebo pomaranča, na chuť.

Chutný dezertSpôsob prípravy

 1. Z cukru a vody vytvorte sirup, pre ktorý miešajte kvapalinu a priveďte ju na malý oheň. Potom sa sirup odstráni z tepla a ochladí sa.
 2. Kocky melónu chladeného sirupu a citrónovej šťavy sa zmiešajú v mixéri, až kým sa nedosiahne rovnomerné vzduchové pretláčanie.
 3. Výsledná zemiaková kaša sa rozloží na kontajnery, ponechá pár centimetrov na okraji a zmrazí.
 4. Aby sa do sorbetu nevytvorili veľké ľadové inklúzie, zmiešaná hmota sa zmieša ešte raz s mrazením.

Pripravený sorbet, pred položením na kremankam, je lepšie držať pri izbovej teplote niekoľko minút.

Ak je liečba pripravená pre dospelých, namiesto sirupu sa môžu použiť sladké odrody bieleho alebo šumivého vína.

Sorbet s krémovým jogurtomMalý sladký zub ako sorbet s krémovým jogurtom. V tomto prípade môžete osladiť dezert s pomocou práškového cukru av mase na zmrazenie nebude zbytočné pridávať kúsky melónového alebo melónového kandizovaného ovocia.

Video o krásnom rezaní melónu