lososov

Ružová lososová huba je pomerne drahá lahôdka, ktorá má niekoľko spôsobov varenia. Aby sme si vybrali vhodný recept, navrhneme si prečítať náš článok a naučiť sa, ako načrhnúť ružový lososový dom v domácnosti.

Etapy prípravy

Po zakúpení celku, nerozdeleného ružového lososa pre domáce solenie, pre mnohých sa stáva príjemným prekvapením, že má ryby kaviár. Proces ich solenia pozostáva z niekoľkých etáp:

  • odmrazovanie a extrakcia vajec z yastyk (filmu);
  • výber a príprava soľnej marinády.

V prvej fáze je dôležité, aby sa vajíčka nepoškodili. Za týmto účelom nalejte nechladené vajcia (500 g) s teplou vodou (1 l) so soľou (3 lyžice) a nechajte 1-2 hodiny.nalejte nevyčistený soľný kaviár

Potom vložte do šľahača a horúcu vodu. Film sa rýchlo skladá a ľahko sa odstráni a zrná si zachovajú celistvosť.

Ak sú vajcia ponechané v horúcej vode, vajíčka sa vytvrdnú.

Existujú recepty na solenie kaviáru v yastykoch, ale takýto veľvyslanec môže byť nerovný a ešte pred jeho použitím musí byť film stále čistený, a preto je vhodnejšie, aby to urobil pred veľvyslancom.

vyčistite film z kaviáruSolenie lososov v domácnosti má niekoľko technológií varenia. Ich hlavné rozdiely: trvanie skladovania konečného výrobku a trvanie solenia. Pozrime sa na každú z nich podrobne.

Pred slaním kaviáru sa odporúča dobre opláchnuť pod vodou a vysušiť.

Mokré nátierku

lososový lososový lososTento lososový lososový recept, ktorý obsahuje štandardnú sadu zložiek: cukor, vodu, soľ. Na prípravu 100 g morskej pochúťky bude potrebné vriec 0,25 l vody a rozpustí sa v nej 10 g soli a 3-5 g cukru.

proces solenia ružového lososaOchlaďte soľanku na 30-40 stupňov, vylejte kaviár. Produkt sa má podávať infúziou po dobu 2 hodín, potom je potrebné vypustiť tekutinu. Potom je kaviár pripravený na použitie. Na chuť môžete pridať korenie, vylisovanú citrónovú šťavu, nakladanú cibuľu, zeleninu atď.

Táto metóda varenia kaviáru je považovaná za najchutnejšie, ale zároveň dlhšie na varenie. Navyše pripravený kaviár je povolený iba 2 dni v zapečatenej nádobe.

Suché morenie

lososový lososAk chcete, aby doba použiteľnosti hotového výrobku bola dlhšia ako pri mokrej soli, potom by ste mali salivať kaviár suchým spôsobom. Hotová pochúťka sa môže skladovať v chladničke až na 2 týždne, čo je zvlášť výhodné pri solení veľkého množstva kaviáru.

Related  Klasické a moderné recepty sladkých a kyslých tkemali zo sliviek

Tak, ako soľný červený kaviár lososa doma pomocou suchého spôsobu? Aby ste to dosiahli, budete potrebovať rovnaké prísady ako s mokrou soľou, s výnimkou vody, namiesto toho je potrebné pridať olej.

100 g vajec vyžadujú 5 g soli (hrubý), rovnaké množstvo cukru a pol lyžičky rastlinného oleja a bez zápachu. Všetky zložky by sa mali miešať a umiestniť do chladničky na 12 hodín, po ktorom bude kaviár pripravený na použitie.

Rýchle morenie

rýchlo slaný kaviárAko načrtnúť červený kaviár lososov, ak je to potrebné, aby bol výrobok pripravený na použitie po niekoľkých hodinách? Použite túto metódu solenia, ktorá vyžaduje iba cukor a soľ.

Pri silnom solení sa odporúča 100 gramov kaviáru na zmiešanie s 10 g soli, pre stredné – s 5-7 g, pre slaboch – s 3-5 g. Pridajte polovicu malej lyžice cukru.

Všetko pomaly a dôkladne premiešajte a umiestnite do chladničky. Produkt bude pripravený po 4-5 hodinách, čo je obzvlášť výhodné, ak sa očakáva, že hostia prídu alebo jednoducho nechcú dlho čakať na dlhý soľný kaviár. Odporúča sa skladovať hotovú pochúťku viac ako 2 dni.

Deličnosť bude oveľa chutnejšia, užitočnejšia a lacnejšia než ukladanie analógov, ak sa pripravuje osobne. V našom článku sme podrobne popísali, ako sa doma nasolené ružové lososové losy, ako vidíte, nie je v tom nič zložité, preto si vyberte svoj obľúbený recept a vychutnajte si vynikajúcu liečbu.