Zber medu v včelíMedzi produktmi med patrí do špeciálnej kategórie, je to liečebný produkt, pretože je výsledkom spracovania peľu. Každá z bylín má vlastnú sadu mikroelementov. Najužitočnejším medom je med získaný včelamiPyl spracovaný včelami sa stáva produktom nielen užitočným, ale aj liečebným. Je ťažké vyrobiť medový dyň ako prirodzenú včelu. Na využitie užitočného produktu sa ľudia naučili prijímať med iným spôsobom bez účasti včiel.

Aké je použitie medu z tekvice

Použitie medu tekvice v obmedzených množstvách, získať neoceniteľné výhodyZloženie tekvice je také, že sa odporúča na prvýkrát kŕmenie dojčiat. Med zaisťuje všetko, čo je užitočné vo vysokých koncentráciách, čo znamená, že je účinný v malých objemoch:

  1. Med čistí telo jedovatých látok, odstraňuje rádioaktívne ióny, má priaznivý účinok na tráviaci trakt.
  2. Nepostrádateľný tekvicový med kvôli problémom s pečeňou. Je to balzam, ktorý obnovuje bunkové membrány a obnovuje činnosť orgánu.
  3. Výrobok má antimikrobiálne vlastnosti a je užitočný pri nachladnutí.
  4. Med je spíž vitamínov a minerálov, zvyšuje imunitu postihnutých ľudí, odporúča sa deťom.

Lahodný výrobok s každodenným používaním v malom množstve zmierňuje problémy s hypertenziou a srdcovými chorobami. To je len užitočný dezertný produkt, ktorý nahradí sladkosti s čajom.

Avšak po užití tekvica med, vždy by ste mali čistiť ústa, pretože účinné látky a glukóza vedú k zničeniu zubov. Nechajte diabetikovi z jasných dôvodov jesť med. Chronická choroba v období exacerbácie tekvicového medu je lepšie nepoužívať.

Príprava tekvicového medu

Prirodzený medový tekvica sa vyrába v obmedzených množstváchAko produkt včelárskeho medu z tekvice odkazuje na elitu, vyrábanú v malých množstvách, a potreba je vysoká. Prírodný med od včelára je možné zakúpiť iba na miestach, kde sa na mnohých hektároch nachádzajú cukríky. Iba vtedy, keď nie sú žiadne iné medoviny blízke, včely súhlasia s tým, že budú mať drobné úplatky z tekvicových kvetov. Veľké žlté gramofóny majú veľa peľu, ale dávajú malý nektár, asi 30 kg medu na hektár. Preto sa v Bashkortostanu vyrába tekvicový med, kde tradične existuje veľa tekvíc a vyvinutý včelár. Môže sa vyznačovať jasnou žltou farbou, neprítomnosťou horkosti a nádychom a vôňou melónu.

Related  Výborná občerstvenie pre stretnutia s priateľmi – šalát s krabovými tyčinkami a kukuricou

Ak sa chcete dozvedieť všetko, čo je užitočné z buničiny, premeniť sa na viskózny sirup ľudí, ktorí sa naučili používať cukor. Tento med je nižší než prirodzený účinok, ale je tiež veľmi užitočným produktom. Získanie tekvového medu na báze cukru nebude spôsobovať ťažkosti.

Príprava tekvicového meduExistuje niekoľko receptov na tekvicový med, z ktorých každý môže byť použitý doma. V každom prípade musíte najprv vybrať zrelú malú tekvicu a starostlivo umyť kôru. Ak je med vyrobený z celého ovocia, potom by mal byť umiestnený v kontajneri.

V dýne, s ostrým nožom, nakrájajte korok z boku chvosta a nastavte ho celú stranu na spodnú časť panvice. Otvor by mal umožniť, aby si ruka zvolila semená z dutiny. Cukor sa naleje do prijatej nádoby a pokryje sa korku s chvostom tekvice. Panvicka je pokrytá tak, aby sa prach nedostal do teplého tmavého miesta. Na pripravenosť medu povedať mäkkú kôru z tekvice, ale kvasenie by malo trvať nie menej ako 10-15 dní.

Otváraním korku môžete vidieť plesňu na stenách tekvice, pretože kompozícia je osol a steny neboli chránené. Teraz potrebujete hrniec, ktorého čistota sa postarala. Kôra je mäkká, je problematické odstrániť ovocie. Ale urobiť dieru v spodnej časti a vyzdvihnúť uvoľnený prútik, môžete. Takže čistý med bude zhromaždený, a plesne steny môžu byť odrezané a odstránené. Zvyšok kandizovanej tekvice sa môže premeniť na kandizované ovocie.

Držte med z tekvice v chladničkeTaký výrobok z chladničky sa používa mesiac. Pri dlhodobom skladovaní môže byť kompozícia varená na nízkej teplote a získať viskózny tmavý med, ale po tepelnom spracovaní bude menej užitočná. Transfigurované sterilizované jedlá med môžu byť uložené na tmavom chladnom mieste.

Drahšie a hojivé bude tekvica med, kde namiesto cukru používa akýkoľvek prírodný med.

Tekvicový med, varený na základe kvetinového prírodného produktu, je hojivý. Držte ju v tekvicu až týždeň, hotová receptúra ​​sa používa ako liek, na lyžicu s teplým čajom alebo infúziou liečivých bylín.

Do chladeného čaju sa pridá tekvicový medRecept na tekvicový med pre rýchle varenie je odrezanie tekvicových plátkov od večera do sklenených alebo smaltovaných nádob a plnenia cukrom. Po stojacej noci dývka dá šťavu, ktorá je vyčerpaná, a kúsky sú varené až do mäkkej, pridaním pikantnej mäty, klinčekov a škorice. Tento produkt sa tiež považuje za med s vedľajším produktom – šťavou.

Related  Korenie húb na zimu – chutné a uspokojujúce

Prírodný medAkýkoľvek tekvicový med pripravený včelami alebo ľuďmi sa nesmie použiť ako prísada do horúceho nápoja. Aminokyseliny a iné organické užitočné prvky koagulujú pri zahrievaní nad 50 stupňov. Preto sa najprv pripraví infúzia alebo čaj a po ochladení sa pridá vhodný med.

Video o užitočných vlastnostiach tekvice