elektrický kultivátorElektrický kultivátor pre dacha vykonáva niekoľko operácií, čím oslobodzuje záhradníka pred ťažkými výkopmi. Pranie spracovania pôdy pozostáva z prebudenia zeme po zimnom odpočinku, uvoľňovaní a naplnení kyslíkom. Tažké a dlhé kopanie poľa bude riešené pomocou elektrického kultivátora.

Odrody výberového kritéria pestovateľov

elektrický modelVoľba kultivátor závisí od druhu práce – lôžok a manipuláciu v skleníku poryadnaya intertillage alebo zdvíhanie uvoľnené s poľami v rámci prípravy na kontinuálne výsadbu. kultivátor v lete môže pracovať Hiller alebo pleťou medzi riadkami.

V závislosti od typu vykonanej práce budete musieť mať rôzne prílohy – frézy a hviezdy, hillocks a leštičky. Výkon použitého motora závisí od hustoty pôdy.

Elektrický kultivátor pre letnú rezidenciu môže pracovať len zo siete, preto je potrebné rozšírenie.

Elektrické kultivátory pre chaty sú ľahké a lacné, vykonávajú obmedzený rozsah prác.

Najľahšie modely kultivátorov pre skleníky

Reprezentatívom ultraľahkých nástrojov je kultivátor Zemlyak, producent Kalibra v Číne. Hlavnou výhodou je kompaktnosť a nízka hmotnosť. Prístroj pracuje s nízkym hlukom a používa rôzne váhy na starostlivosť o pôdu.

Pred prácou je potrebné skontrolovať utiahnutie všetkých skrutiek. V prevodovke nie je žiadne mazanie, musíte ho pridať. Beh na ľahké zaťaženie.

Kultivátor Countryman CE 1300Ak volba padla na elektrický zemný zberač CE 1300, odkazuje sa na ultraľahké modely. Ide o populárny model na spracovanie skleníkov, záhonov a záhradných postelí. Svetlý plastový kryt chráni motor pred hmlou nečistôt a prachu. Mlyny pracujú v hĺbke 23 cm, na prepravu sa nachádzajú rýchle disky.

špecifikácie:

 • motor s výkonom 1,3 kW;
 • Rýchlosť otáčania frézy je 110 otáčok za minútu;
 • priemer frézy – 230 mm;
 • rýchlosť – 1 rýchlosť, bez dozadu;
 • hmotnosť – 13,4 kg.

Nastaviteľný stĺpik riadenia a skladacia rukoväť sú dodatočné pohodlie pri preprave elektrického kultivátora na letné sídlo.

Kultivátor EinheilZnámy výrobca záhradnej techniky, spoločnosť Einheil ponúka dieťa s hmotnosťou iba 7,6 kg pri liečbe ľahkých pôdach v letných lôžok a skleníky. Nimble kultivátor so šírkou 30 cm a je vybavená dvoma frézy je schopný uvoľniť pôdu do hĺbky 20 cm. To má jedinú rýchlosť, bez obracania. Spoločnosť poskytuje 750W elektrickú 750W záruku na 24-mesačnú záruku.

Related  Oblasť použitia kultivujúceho Texasu

Trochu hlbšie bude spracovaná ľahkou pôdou dieťaťa od spoločnosti DDE. Je určený na spracovanie obrábanej pôdy až do výšky 8 hektárov. Kultivátor je vybavený reduktorom oleja, ergonomicky nastaviteľnou rukoväťou a prachotesným krytom. S náležitou starostlivosťou bude 750 W elektrický kultivátor DDE trvať dlho.

Spoločnosť založená vynálezcom Danielom Davisom od roku 1990 je súčasťou skupiny DDE. Záhradná a parková technológia tejto americkej spoločnosti je charakterizovaná ako spoľahlivá a efektívna vo svojej práci.

Pri kúpe kultivátora s elektrickým pohonom sa musíte postarať o kvalitnú predlžovaciu šnúru.

Trieda svetelných modelov elektrických kultivátorov

kultivátor DDE ET 1200-40Elektrický kultivátor DDE ET 1200-40 má priľnavosť 40 cm a pracuje so šiestimi nožmi. Výkon motora 1,2 kW vám umožňuje pracovať v hĺbke 22 cm. Náradie sa riadi aj pri bežiacej plošine. Nožnice vyrobené z legovanej ocele so špeciálnym ostrihom uvoľnili kvalitatívne kusy. Nízky hluk a nedostatok výfukových plynov umožňujú pracovať skoro ráno bez narušenia dovolenky. Mechanizmy sú pod spoľahlivou kapucňou, ktorá chráni pred nečistotami. S prístrojom sa zvládne ženské ruky.

Technické parametre kultivátora:

 • výkon elektrického motora – 1,2 kW;
 • napätie je 230 V;
 • reduktor – červ;
 • kolies – sú k dispozícii;
 • frézy – 6 kusov;
 • záruka – 2 roky.

Nastaviteľná rukoväť umožňuje pohodlné ovládanie nástroja osobe v akejkoľvek výške. Hmotnosť kultivátora je 12 kg.

kultivátor DAEWOO DAT 1700EZnámy kórejský výrobca spoľahlivých zariadení ponúka elektrický kultivátor DAEWOO DAT 1700E, ktorý je vybavený vlastným elektrickým motorom indukčného typu. Špeciálny motor má zvýšený krútiaci moment a zvyšuje životnosť motora. Spoločnosť poskytuje špeciálnu záruku pre motor, celú pohonnú jednotku zakryje prach a vodotesné puzdro, ktoré má rukoväť na prenášanie náradia.

Šneková prevodovka má hliníkový kryt. Prístroj pracuje s vysokou účinnosťou a prenáša 90% krútiaceho momentu na frézy. Kultivátor je vybavený 16 rezačmi špeciálneho profilu. Sami nosia telo na orbe bez použitia kolies. Na uľahčenie prepravy jednotky sa používa radový rad a kolesá. Hmotnosť kultivátora je 13,5 kg.

Related  Cayman Kultivátor pre silného hostiteľa

Rukoväť poskytuje náhodný štart ovládací panel a tlačidlo uzamknutia. Technika môže pracovať v skleníkoch a na mieste s obrábanou pôdou. Spätná väzba od používateľov pracujúcich na oji a hustú krajinu ide na bežecké plochy, ale budete musieť znížiť korene, navíjajú na os frézovanie.

Na tvrdej pôde ľahké zariadenie vyskočí, ale po zdvihnutí uhla sklonu je možné spracovať takúto zem.

Údržba zariadení spoločnosť verí len svojim centrám v celej krajine.

kultivátor GardenaElektrický kultivátor Gardena predstavený model trhového hospodárstva s motorom o výkone 600 wattov. Spracovanie malých ľahkých zariadení s páskou od 20 do 36 cm pri rovnakom výkone. Ich hmotnosť je od 6,5 do 8 kg. Pracovná hĺbka 18 cm, ale o zvláštnu formu a ostrenie frézy umožňuje kyprenie ťažký zašľapávanie pôdy do hĺbky 18 cm. Kultivátor je vybavený 4 nožov, ktoré pracujú účinne.

Prístroj je ovládaná jednou rukou, sama sa kousne do pôdy a pohybuje sa. Pohon s mazaním kľukovej skrine zaručuje bezporuchovú prevádzku.

Pomocou jednoručného mechanizmu je možné dodatočne použiť hnojivá na kopanie. Pre bezpečný pohyb kábla je nástroj vybavený systémom na odľahčenie napätia, ktorý vedie drôty.

Frézy pracujú rýchlosťou 260 otáčok za minútu, čo prispieva k dobrému brúseniu hrudiek. Skladacia hliníková rukoväť nezasahuje do prepravy prístroja v batožinovom priestore. Vytvárajte modely v Nemecku.

kultivátor Hyundai t2000eElektrický kultivátor Hyundai T2000E stojí mimo iných modelov nielen s výkonom, zväzovaním. Existujúce remeňové pohony prispievajú k tlmeniu bremena. Frézy sú poháňané reťazovým pohonom. Vďaka tomu dizajn umožňuje spracovanie v jednom priechode 50 cm. Krídla na kolesách chránia silnú časť pred nečistotami. Volant je naklonený do pohodlnej polohy. Predné koleso je potrebné počas prepravy, v pracovnej polohe, v ktorej je zdvíhané.

Technické charakteristiky prístroja:

 • výkon motora – 2,0 kW;
 • priemer rezačky 280 mm;
 • hĺbka spracovania – 25 cm:
 • pracovná šírka je 55 cm;
 • hmotnosť 29,6 kg.

Related  Vinková kosačka – dôstojný výber spoľahlivej technológie

V porovnaní s týmito modelmi je to najsilnejší kultivátor. Na okrajoch pracovného mechanizmu sú disky, ktoré tvoria rovný rez. Ak chcete začať, musíte použiť napájanie a stlačiť spojku. Zariadenie sa zavádza do zeme postupne s miernym nárastom. Otvárač klesne do pracovnej hĺbky. Pri plnom zaťažení s ponorením 25 cm je stroj pomalý, ale starostlivo ošetruje zemnú vrstvu.

Kultivátor má sadu kovaných mlynov a asynchrónny motor.

Kultivátor PatriotKultivátor elektrickej značky Patriot značky – Amerika, výroba je založená v Číne. Malý rýchly prístroj schopný spracovať 26 cm obrábanej pôdy. Výkon motora 1390 W, hmotnosť 16 kg. Kultivátor je vybavený šnekovým prevodom, remeňovým pohonom. Frézy s úsekom 230 mm ošetrujú pôdu do hĺbky 20 mm. Nástroj sa ukázal dobre pri rezaní postelí a pri práci v skleníku.

Všetky ponúkané modely majú rôzne náklady. Ale s dostatočnou kvalifikáciou v inštalácii, poznatkom praktického elektrotechnického inžinierstva môžete s vlastnými rukami zostaviť elektrický kultivátor.

vlastný kultivátorPred vami model elektrickej mlynčeky na mäso. Ak chcete vytvoriť zariadenie, ktoré budete potrebovať:

 • motor z mlynčeka na mäso, lepšie ako priemyselné;
 • kovové rúry a roh;
 • kolesá na náprave;
 • skrutka, šrot;
 • zváracie stroje a nástroje.

Na kráter reduktora cez pripevnené rohy zvarí kovové rúčky a ohýbajú ich. Do rovnakých rohov pripevníme nápravy kolies. Vyberáme dvojicu stredne veľkých kolies. Z šrotu musíte odstrihnúť hriadeľ rezačiek. V puzdre z elektrického stroja umiestnite hriadeľ a na ňom z ohnutých dosiek zbierajte frézy.

Video o elektrickom kultivátore