Na jeseň som kvôli záujmu zasadil avokádový kameň (týmto spôsobom sa mi podarilo dostať miestnosť citrón). Experiment bol úspešný – kosť vyrastala a postupne vytvára listy. Povedzte mi, ako sa starať o avokádo doma? Potrebuje jasné svetlo alebo môže dať hrniec na severné okno?

avokádoMilovníci exotických rastlín sú častejšie medzi kvetinármi. Vďaka nim niektoré kultúry, ktoré žijú vo voľnej prírode, bezpečne migrujú do našich domovov a cítia sa tu celkom dobre. Vezmite si aspoň avokádo – vždyzelený vysoký strom s originálnymi zelenými plodmi, ktoré pochádzajú z ďalekého Mexika. Jeho veľké jasne zelené listy boli tak obľúbené u milovníkov interiérových rastlín, že exotická mexická sa začala používať na dekoratívne účely na výsadbu zelene.

V prírode, avokáda rastie na 30 m na výšku, v uzavretom priestore, rastie vo forme malého stromu (nie viac ako 2,5 m), okrem toho, že neprináša plody.

Rastúce avokádo nie je veľmi ťažké. Ak vytvárate pre neho podmienky, ktoré sú čo najbližšie k prírode a riadne sa starajú, môžete získať úplne krásnu a kompaktnú rastlinu.

Domáca starostlivosť o avokádo sa skladá zo súboru činností, a to:

  • výber vhodného miesta pre puzdro (s potrebným osvetlením a teplotou vzduchu);
  • kompetentné zavlažovanie a kŕmenie;
  • tvorba prerezávania;
  • pravidelná transplantácia.

Kde je lepšie pestovať avokádo?avokádo na okne

Skôr než zistíte vázu s mladým Bushom na trvalý pobyt, stojí za to, že avokádo netoleruje priame slnečné svetlo – z nich sa na listoch objavujú popáleniny. Ale inak je dosť nenáročný a rastie dokonca aj v perá, aj keď uprednostňuje dobré, ale rozptýlené osvetlenie.

Hrniec môžete položiť na severný okenný parapet: avokádo v lete má dosť slnečného svitu a v jesennom a zimnom období stačí nainštalovať ďalšie osvetlenie.

Čo sa týka teploty a vlhkosti vzduchu, evergreen Bush potrebuje teplo, ale môže tiež zimovať v nevykurovanej miestnosti s teplotou najmenej 5 stupňov Celzia, avšak v tomto prípade sa zmení na opadavú rastlinu a zbiera listy.

Related  Ako vyrovnať trávnik, ktorý rastie hummocks

Ako sa voda a krmivo?avokádo zalievanie

V lete, avokáda vody by mala byť častá, rovnako ako pravidelne postriekať. V zime frekvencia zavlažovania závisí od podmienok zimovania: čím nižšia je teplota, tým menej sa spája kef.

Avokádo samo o sebe rastie rýchlo, preto nepotrebuje časté hnojenie, ale treba mať na pamäti, že v hrnci stromu sa rýchlo skončí obmedzené množstvo pôdy a živín. Na ich nahradenie od jari do konca leta by sa mali zaviesť komplexné minerálne prípravky (ale nie viac ako 2 krát za mesiac).

Ako rezať a kedy transplantovať?zdobené avokádo

V miestnosti sa avokádo často tiahne, takže tvarovanie prerezávania je dôležitou etapou v starostlivosti oň. Na to je potrebné zachytiť alebo odrezať výhonky po 8 listoch na jar, aby sa stimulovalo rozvetvenie. Opakujte postup celé leto na každej mladú vetvičku.

Aj avokádo potrebuje časté transplantácie, pretože veľmi rýchlo rastie. Mladé kríky sa transplantujú každú jar a prenesú sa do priestrannejšieho hrnca. Veľké exempláre, ak je to možné, sa prekladajú každé tri roky alebo jednoducho nahradia hornú vrstvu pôdy čerstvými. Prečítajte si ten istý článok: Avokádo – dobré a zlé pre telo!

Vlastnosti rastúceho avokáda vo vnútri – video