V tomto roku som sa rozhodol pokúsiť pestovať repu cez sadenice. Jar je neskoro a čerstvá zelenina, ktorú chcete získať čo najskôr. Ale experiment nebol veľmi úspešný a čoskoro sa sadenice vytiahli. Povedz mi, čo môžem urobiť s sadenicou?

repy sadbyMetóda pestovania repy sa používa najmä v strednom pásme, ktorý je charakterizovaný chladnejším podnebím a neskorým jarným obdobím. Záhradné postele sa teplo až na požadovanú teplotu až v polovici mája, takže nebudete mať skorý úrodu lahodnej koreňovej plodiny vysiate priamo do otvoreného priestoru. Okrem toho existuje riziko poškodenia výhonkov opakovanými mrazmi a repa je veľmi radi teplo a môže reagovať pomocou kvetinových šípok na zníženie teploty.

Výsadba repy cez sadenice vám umožní priniesť čas zberu prvej úrody takmer mesiac. Výsledkom je, že korene dozrievajú už uprostred leta, zatiaľ čo semená zasiate na posteľ budú sedieť tam až do augusta. Samostatne je potrebné poznamenať, že metóda semenáčov oslobodzuje farmárov nákladných vozidiel od takého postupu, akým sú riedenie výhonkov.

Nie je však vždy možné získať kvalitné sadenice. Niekedy sa stáva, že sadenice repy sú natiahnuté. Čo možno urobiť s vláknitými výhonkami, aký je dôvod tohto javu a ako skúsení záhradníci vedia, ako sa tomu vyhnúť?

Ako zachrániť sadenice repy?

klíčenie sadeníc

Ak to poveternostné podmienky dovolia, najlepším riešením problému bude zber sadeníc na posteli. Klíčky sa rýchlo zintenzívnia a získajú normálny vzhľad, hoci je najprv potrebné pokryť pristátie s ostrím.

Niektorí chovatelia kamiónov počas výčapov skracujú korene sadeníc, aby získali veľké korene.

V prípade, že sa zem ešte nezahrieva, môžete jednoducho vyliatať pôdu do nádoby. Sadenice začnú tvoriť nové korene, ktoré poskytnú sadenice potrebnú výživu.

Zasychané výsadby by mali byť riedené alebo vysadené, a ak je proces úplne zanedbávaný, mladé vrcholy môžu byť vždy mierne pestované a používané na šalát alebo polievku. Iba sem zasievať repu už druhýkrát už hneď do záhrady.

Related  Calla v dome: príčiny nedostatku kvitnutia a spôsoby riešenia problémov

Dôvody pre rozťahovanie sadenice

Mladé repy výhonky sú najčastejšie vytiahol pri pestovaní v podmienkach bytu na parapete. To sa stáva v dôsledku toho:

  • vysoká teplota vzduchu;
  • nedostatok osvetlenia;
  • zahusťovanie výsadby.

Aby sa zaistilo, že sadenice nie sú natiahnuté, semená by sa nemali vysievať veľmi husto a mali by zabezpečiť dobré osvetlenie, ak je to možné, inštalovať dodatočné osvetlenie. Na druhej strane treba brať do úvahy, že jasné jarné slnko silne ohrieva sklenenú jednotku. Ak je kontajner so sadenicami priamo na sklenici na južnom okne parapetu, tam bude horúco a repy to nemá rád.

Aby sa zabránilo roztiahnutiu semien 5 – 7 dní po vyberaní, musí byť prenesené do skleníka.

Rastlinné klíčky repy – video