Mám pozemok 20 hektárov v blízkosti chaty. V nasledujúcom roku som sa rozhodol zarobiť peniaze. Povedzte mi, čo rastú v záhrade na predaj, aby ste zarobili?

V súčasnej dobe ľudia čoraz viac kladú otázku, ako získať dodatočný príjem a niekedy dokonca aj prácu. Šťastní majitelia pozemkov nemôžu na to skutočne premýšľať. Ak chcete zarobiť, môžete pestovať zeleninu a ovocie na predaj v záhrade.

Nuansy podnikania z kuchynskej záhrady

ogorod

Pred zasadením kuchynskej záhrady s cieľom dosiahnuť zisk, stojí za to venovať pozornosť niektorým vlastnostiam zárobku zo záhrady:

 1. Po prvé, je potrebné určiť, ktoré plodiny chcete pestovať – ​​veľa, ale jedno, alebo kúsok po kúsku, ale iné. Pri výbere plodín na výsadbu má veľkosť pozemku veľký význam, takže zisk je hmatateľný, musí to byť najmenej 20 hektárov. Na menšej ploche nie je veľa rásť, ale nie je potrebné zarábať. Aj keď je záhrada malá, môžete pestovať jeden druh rastliny, napríklad cibuľu – najobľúbenejší produkt na jar.
 2. Keďže to bude fungovať v sezóne, na zimu bude musieť prísť s niečím iným.
 3. Na okamih prijatia zo záhrady bude potrebné vynaložiť veľa fyzickej námahy, zatiaľ čo v prvom roku nie je potrebné počítať s veľkými ziskami, pretože budete musieť minúť peniaze na semená, hnojivá atď.
 4. Je tiež potrebné zvážiť možnosť napájania záhrady, pretože to ovplyvní výnos.
 5. Dôležitým faktorom bude zloženie pôdy a umiestnenie záhrady. Úrodnosť pôdy závisí od výnosu a oblasti s čiernou pôdou nie sú k dispozícii všetkým. Okrem toho vysadené bez skleníkov v severných regiónoch, skorá zelenina nebude mať zvláštny zisk, alebo dokonca úplne zomrie.
 6. Je potrebné premýšľať dopredu o doprave a rozhodnúť sa, čo bude vyvážať zber na predaj. Najvhodnejšou verziou kontajnera budú kartónové škatule, siete alebo podnosy v závislosti od druhu pestovanej plodiny.
 7. Potrebujete nájsť predajný trh: predávajte sa za pultom, dajte predajcom alebo dohodnite sa s obchodom na dodávke zeleniny a ovocia.

Related  Aplikácia Novalon na hnojenie hrozna

Koľko a čo rastlín?

zelen

Mnohí sa zaoberajú pestovaním na predaj zelených dopravníkov: cibuľa, petržlen, kôpor. Alebo vysadené skoré uhorky a paradajky, rovnako ako reďkovky. Ak rastlíte paradajky so zásobami, predávajú sa aj sadenice.

Môžete pestovať celú alebo väčšinu záhrady jednou zeleninou. Je to dobrý nápad začať s zemiakom – a bude uložený na dlhú dobu, a nebude mať žiadne problémy s implementáciou. Ak to umožňuje základný kapitál, motoblok bude dobrý nápad na uľahčenie manuálnej práce. Mimochodom, je užitočné pri pestovaní iných plodín.

kartofel

Ďalšou možnosťou je jahoda. Treba však zvážiť, že za tri roky sa jahody degenerujú, takže budeme musieť buď znova usadiť kefy (môžu sa pestovať samostatne), alebo zmeniť predané plodiny.

klubnika

A po jahodách je dobré pestovať cesnak. V starostlivosti cesnak nie je príliš náročné, dobre zachované, a cena pri predaji je slušný.

chesnok

Najobľúbenejšie bobule sú:

 • ríbezle;
 • černice;
 • malina;
 • egreše.

malina

Ponuky na trhu s bobuľami sú vždy postačujúce a sortiment je nedostatočný. Okrem toho niektoré odrody (napríklad náplasť maliny) sú schopné zberať v prvom roku kultivácie.

Na obvode záhrady sa môžu vysádzať pusté palice, ktoré ponechajú svoje centrum pre cesnak alebo zemiaky.

Ako zarobiť peniaze v krajine a na záhrade