Povedz mi, ako sadiť rajčiny na sadenice? V minulom roku si kúpili súkromný dom a presťahovali sa tam, aby žili. Ako skutočné “mestské” poznáme iba základy poľnohospodárstva, ale naozaj sa chceme učiť. Takže sme sa rozhodli začať pestovaním paradajok a môj sused mi odporučil použiť metódu sadenice. Hovorí, že zber bude zrelý skôr.

ako pestovať sadeniceBohatá paradajka úrody závisí na kvalite sadeníc: aké je silnejší a zdravší, tým silnejší bude kríky, menej pravdepodobné, že si chorý a ďalšie ovocné zavyazhutsya. Z tohto dôvodu, záhradníci, a to najmä pre začiatočníkov, je potrebné mať predstavu o tom, ako pestovať sadenice paradajok, pretože to má vplyv na budúcu úrodu. Čo by som mal hľadať pri plánovaní výroby paradajok a čo musím urobiť?

Vyberte semenáSemená rajčiaka

Prvým krokom je určenie materiálu osiva. Najspoľahlivejšou cestou je zakúpenie v špecializovanom obchode, výber zónovaných a odskúšaných odrôd od známych výrobcov. Pri výbere semien rajčiakov je potrebné zvážiť aj tieto faktory:

 • výška puzdier (nízka alebo vysoká);
 • termíny ovocia (skoro alebo neskoro);
 • na účely pestovania (šalát alebo na konzerváciu).

Jedným z hlavných nuansy miesta ďalej rastie paradajky: pre skleníky, a na otvorenom poli existujú špecializované odrody rajčiakov, a že je potrebné sa držať tejto divízie.

Príprava osivadezinfekcia

Aby sa semená nerušili zlú podobnosť, musia byť vopred pripravené. Začneme tým, že odmietame nekvalitné, prázdne, akné. Za týmto účelom nasypte semená do slaných vôd a ponechajte ich päť minút. Všetko, čo sa objaví – odhodí to (nebudú mať žiadny význam). So zostávajúcimi kvalitatívnymi semenami na dne vykonávame ďalšie dve postupy:

 1. Dezinfikujte a umiestnite roztok manganistanu draselného na pol hodiny.
 2. Stratiť, zabaliť do látky a dať do chladničky tri dni.

Príprava pôdypôda

Zatiaľ čo semená podliehajú prípravným postupom, je možné riešiť pôdu. Pôda pre sadenice by mala byť plodná a voľná, aby poskytla sadenice potrebné živiny a nebránila ich rastu. Optimálna voľba je nakupovať hotové substráty v obchode, najmä pre sadenice. Zmes môže byť tiež pripravená zmiešaním v rovnakých pomeroch:

 • pôda zo záhrady;
 • humus;
 • rašelina.

Na vedre takejto pôdnej zmesi pridajte pololitrovú nádobu s popolom a 2 krabice s superfosfátom.

Domovský podklad musí byť dekontaminovaný zahrievaním v peci, v pare alebo napätí manganistanom draselným.

Zasiejeme semenásejba semien

Na pestovanie sadeníc paradajok môžete použiť:

 • spoločný kontajner;
 • rašelinové hrnce alebo tablety;
 • kazeta.

Zvolená nádoba je naplnená pôdou a dobre zvlhčená z postrekovacej pištole. Vytvorte drážky (v celkovej kapacite) alebo otvory nie dlhšie ako 1 cm a položte semená. Pri zoskupení medzi semenami nechajte 4 cm a medzi drážkami – až do 5 cm. Plodiny vyplníme tenkou vrstvou pôdy, pokryjeme pokrmy filmom, aby sme vytvorili efekt horúceho kúpeľa a položili ho na svetlý okenný parapet. Ako taký, budú až do kľúča, a v tomto okamihu je nutné pravidelne vetrať parnichek a striekacie náter. Potom sa film môže odstrániť.šerm

Samostatné sadenice s dvojicou skutočných listov zo spoločného kontajnera by mali byť ponorené do jednotlivých nádob. Po týždni a pol po tomto postupe, môžete začať hnojenie (len dvakrát vstupujúceho minerálny komplex v intervale 2 týždňov). Pred sadením sadeníc na stále miesto musí byť kalené.

Tipy pre začiatočníkov pri pestovaní sadeníc paradajok – video