Po dlhú dobu a bez úspechu som bojoval s kostí na mieste. Neviem ani čo striekať. Povedzte mi, existujú nejaké ľudové prostriedky na ničenie buriny v záhrade?

Boj proti burinám zohráva leví podiel časových záhradníkov a nepriaznivo ovplyvňuje ich zdravie. Ak je veľká oblasť, nebude to trvať dlho, kým sa vaše chrbát odtrhne. Koniec koncov, je potrebné ich opakovane odstraňovať, pretože táto prehnaná tráva dokáže znova a znova vystupovať na najviac neočakávaných miestach.

Na ničenie burín sa široko používajú rôzne prípravky. To však tiež nezaručuje úplné odstránenie buriny. Dobrou alternatívou je použitie ľudových prostriedkov na ničenie buriny na záhrade, pretože sú lacnejšie v porovnaní s herbicídy a nepotrebujú zvláštne fyzické úsilie a nie sú nebezpečné pre zdravie.

Najčastejšie sa na ošetrenie buriny používa burina, ocot, soľ, mydlo a sóda.

Ako sa ocot používa?

rastvor-iz-uksusa

Ocot úplne zničí takmer všetky druhy buriny. Pre človeka je to absolútne bezpečné a nemá negatívny vplyv na pôdu. S pomocou octu, môžete dokonca získať mravce (posypeme miesta, kde žijú, zriedené vo vode s ocotom).

Avšak pri kontakte s kultivovanými rastlinami ich ocot môže tiež zničiť, takže pri spracovaní treba venovať pozornosť.

Aby nedošlo k poškodeniu pestovaných plodín v okolí, odporúča sa použiť fľašu s tryskou alebo čerpadlom. Ak potrebujete spracovať niekoľko kríkov, môžete si vziať kefu. Striekajte burinu v tichom slnečnom počasí: účinok octu sa zintenzívňuje pod slnečným lúčom, okrem toho, že bezvetrie počasie nepoškodí zeleninu alebo kvety.

Acetátový roztok by mal byť hojne posypaný listami a stonkami. Niekedy sa opätovná úprava vykoná, ak existujú obzvlášť rezistentné buriny. Začať práce na zničení škodcov sa odporúča na začiatku jari, ale staré trvalé buriny sa pestujú na jeseň. Pri spracovaní buriny používajte niekoľko receptov s ocotom:

  1. Zriediť 5 pohárov 6% octu do dvoch litrov vody – to bude stačiť na striekanie 2 hektárov.
  2. Pripravte zmes troch častí 9% octu a jednu časť citrónovej šťavy.

Related  Hnojivo pre zemiaky: návod na použitie

Soľ – pre mimoriadne odolné buriny

rastvor-iz-soli

Ak samotný ocot nedokáže zvládnuť pretrvávajúce buriny, je kombinovaný s kuchynskou soľou. Ak chcete urobiť, priveďte do varu liter vody, pridajte 5 lyžíc. ocot a 2 lyžice. soľ. Roztok sa naleje na burinu.

Môžete jednoducho posypať postele soľou, a zároveň pozorovať, že nedosiahne rastúcu plodinu vedľa neho. Táto metóda je dobrá, pretože soľ nielenže ničí burinu, ale aj keď sa počas dažďa prenikla do zeme, nedovolí, aby sa začala rozširovať.

Treba mať na pamäti, že časté používanie soli na lôžkach vedie k zmene zloženia pôdy. Je možné zničiť všetky buriny, ale aj pestované rastliny na tejto stránke nebudú rásť.

Mydlo na záchranu

rastvor-iz-umývala

Ak sa k roztoku soli (150 g) a octu (1 litra) pridá tekuté mydlo (jedna lekárska striekačka), získa sa zmes nazývaná herbicídne mydlo. V tomto prípade bude najlepším účinkom použitie 20% octu. Pri postreku s herbicídnym mydlom by mali byť kultivované rastliny pokryté hustým papierom. Práca sa vykonáva v čase obeda, keď je slnko obzvlášť horúce.

Sóda a buriny

Nemenej efektívne je pridanie jedlej sódy do roztokov. To pomôže zbaviť sa malých rastlín medzi dlaždicovými švami vo dvore a dokonale bojuje proti múčnatke. Najčastejšie používajú takéto proporcie:

  • v 5 litroch vody riediť 2 polievkové lyžice. l. sóda a 1 polievková lyžica. l. mydlo a posypať buriny raz pred kvitnutím, zopakujte o týždeň neskôr – a tak trikrát;
  • na 1 liter vody – na lyžicu sódy, tekutého mydla a rastlinného oleja. Ošetrenie by sa malo vykonávať za oblačného počasia.

Ako zaobchádzať s burinami folk metódy, video