broukovitý chrobák v tichom riečnom potoku medzi húštami kačíc a trstiny môžete často vidieť tmavo-hnedý chrobák s hladkým oválnym telom. Zachytáva sa na vode, vystavuje koniec brucha na povrchu a potom ponorí hlboko a uvoľní vzduchovú bublinu. Je to chrobák, ktorý je jedným z početných predstaviteľov porazeného druhu Coleoptera.

Opis hmyzu

žije v sladkej vodePlavuntsy sa nachádzajú takmer na celom svete av Severnej Amerike zvládli aj v arktickej zóne. Zástupcovia tejto rodiny uprednostňujú čerstvé rybníky bez silných prúdov, husto zarastené rastlinami – rybníky, potoky, jazerá, močiare. Populať aj priekopy, zavlažovacie priekopy a hlboké kaluže. Priemerná dĺžka tela chrobák – 20-30 mm, najväčšie položky dosahujú 4-5 cm vodných chrobákov úspešne zvládnutých ovzdušia, vody a pôdy, ale väčšina pocit istoty vo vode .. V tomto prvku trávia významnú časť svojho života.

tvar telaOválne telo tekvica je dokonale prispôsobené na pohyb pod vodou. Chrobák má silné zadné nohy pokryté pohyblivými vlasmi. Vo vode ich narazí zároveň ako veslá. Stredný pár nohy slúži na zmenu smeru hore alebo dole. Štruktúra tela je typická pre hmyz: hlava, hrudník a brucho.

nafukovací chrobák ponoryPlochá široká hlava hladko prechádza do hrudníka. Na stranách sú zložité fazetované oči, pozostávajúce z 9 tisíc jednoduchých očí. Výkonná dolná čeľusť je určená na uchopenie a žuvanie jedla. Perorálne prístroje typu hltavania. V úlohe čuchového orgánu sú dlhé antény rozdelené na segmenty. Na fotografii chrobáka v režime “makro” sú tieto anatomické znaky jasne viditeľné.

brucho chrobákaBrucho hmyzu pozostáva zo segmentov uzavretých tuhým hladkým elytra. V niektorých druhoch prechádza svetelná kazeta pozdĺž okrajov kmeňa. Farba chrobáka je tmavo hnedo-zelená, šedohnedá alebo čierna.

Na území Ruska sú dve odrody chrobákov – ohraničené a najširšie. Prečítajte si rovnaké informácie o májovej chybe a spôsoboch, ako s tým vyriešiť.

Životný štýl a vlastnosti kŕmenia chrobáka

dýcha brouka vzduchomNapriek tomu, že väčšinu času tieto hmyzu sú vykonávané v odvetviach vodného hospodárstva, dýchajú vzduch, ktorý vstupuje do tela cez prieduchov, ktoré je umiestnené po stranách brucha. Z hrobov cez celé telo chrobáka prechádza tracheou a v hrudníku sú dýchacie vaky. Pohyb vzduchu v priedušnici je spôsobený rytmickými činnosťami brucha. Ak chcete doplniť prívod vzduchu, plavák vystaví zadnú časť brucha nad vodou. Jedna časť vzduchu je dostatočná na 8-10 minút.

Related  Ako správne vypočítať oblasť

Telo chrobáka je ľahšie ako voda, takže je ľahké plávať na povrch. Je potrebné vynaložiť väčšie úsilie na potápanie a pobyt na dne. Ak to chcete urobiť, plameňák uchopí kamene alebo rastliny pomocou háčikov na koncoch nohy. V noci sú tieto hmyz aktívne, lovia a robia dlhé lety pri hľadaní nového jedla.

Pred začiatkom letu chrobák odchádza na zem, vyprázdňuje črevo a vzduchové vaky vyplňuje vzduchom. V dôsledku toho sa hmotnosť výrazne znižuje a hmyz môže lietať. Pri hľadaní nového nádrž potápniky sú vedené na lesklom povrchu vody, a často umierajú, ktorý urobil tvrdé pristátie na rôznych lesklé predmety – kovové strešné autá, zasklenia alebo skleníka.

Spánku spánku spánku, zakopávajúc sa do zeme, v bahne na dne rybníka alebo pod pádom listov. Lovia ich vtáky, ryby, raky a malé cicavce. Hmyz vedie dravý život.

jesť rybyNapája sa na chrobáka všetkým, čo môžu držať a kousnúť svoje silné čeľuste. Chytá a jedie slimáky, hubky, malý hmyz a ich larvy, vajcia položené v plytkej vode. V hladovom stave môže napadnúť korisť, ktorý je niekoľkonásobne väčší ako jeho vlastné – žaby, mantle.

Jeho obľúbeným jedlom je rybie smaženie. To znamená, že chrobák je schopný vápniť všetky ryby v rybníku. V rybárskych farmách sa obyvateľstvo starostlivo monitoruje a zanecháva pre neho úlohu riadneho, ktorý ničí slabé a choré hospodárske zvieratá.

Reprodukcia propagácie

samica a samčieho chrobákaSexuálne rozdiely v chrobákoch sú vyjadrené veľkosťou a štruktúrou nohy. Samica je väčšia, zatiaľ čo muž má lamely na prvých troch segmentoch nohy, s pomocou ktorých zachová ženu počas párenia. Na jar musí mať vodu. Po oplodnení samica umiestni vajcia do kalu alebo do rastlinných tkanív. Prsia larvy po 2 týždňoch. Vonkajšie vyzerajú ako húsenice so silnými čeľusťami a chvostom pripnutým.

Related  Nepríjemný známy alebo kto sú parazity húb

Larva je veľmi žravé, a vo veľkých množstvách ničí vajíčka, poter a larvy iného hmyzu – komáre, vážky, potočníky. Tráviaci systém je zvláštne – dravec vrhá do tela čeľuste obete a vstrekuje žalúdočnej šťavy, ktorá paralyzuje korisť a rýchlo mäkne tkaniny. Potom hmyz nasáva polovičný obsah.

štádiu rastu chrobákaPredtým, ako sa stane dospelým, larva prejde štádiou kukly. Na začiatku jesene sa vyberá zo zásobníka a stavia na brehu kolísku z hrudiek pôdy a rastlinných trosiek, v ktorých dochádza k tvorbe mláďat. Tento proces trvá asi mesiac. Niekoľko hodín po uvoľnení kukly z kolísky sa mäkké kryty stmavnú a stávajú sa pevnejšími.

Beetle-beetle nie je ťažké udržať v domácom akváriu. Ako jedlo, mäso alebo ryby urobí. Je lepšie držať dekoratívne ryby oddelene, pretože ich chrobák skôr alebo neskôr vyskúša na zub.

Zaujímavé fakty o chrobákovi – video