vabalasEgipto istorija yra pilna paslapčių ir paslapčių. Didžiulės faraonų, šventųjų gyvūnų ir skarabų piramidės ir mumijos, kaip vienas seniausių civilizacijų bajorų simbolių. Egiptiečiai davė jam dieviškumą, daugybė mitų ir legendų kartu su piramidėmis padarė Egipto turizmo emblemą. Norėdami suprasti, kodėl ši maža klaida nusipelnė visame pasaulyje, žinome daugiau apie tai.

Kas yra šventas skarabas?

suaugęsŠventasis skarabas – būtent mūsų herojus priklauso šiai rūšiai – yra juodai matinis vabzdys su beveik apvaliu, sklandžiu kūnu, 25-35 cm ilgio. Vyresni žmonės tampa blizgūs su laiku. Vabalo galvoje yra priekinė iškyša ir akys, skirstomos į viršutinę ir apatinę dalis. Kiekvienoje kojoje yra šukos. Seksualiniai skirtumai juose yra prastai išreikšti. Apatinė kūno dalis yra padengta tamsiai rudais plaukais. Nuotraukoje skarabinių vabalų, nufotografuotų “makro” režimu, gerai yra ir šios savybės.

Šie vabalai yra įvykdyti dėl Viduržemio jūros ir Juodosios jūros, Pietų ir Rytų Europoje, Arabijos pusiasalyje, Kryme, Turkijos krantų ir, žinoma, Egipte.

Skarabai priklauso mėšlangiams, kurie maitinami galvijų, arklių, avių mėšlu.

Pagrindinis vabalas vabzdžių bruožas yra tai, kaip jie maitina. Jie išsilydo iš beformos ekskremento masės ir iškasia jį į žemę, kur ji tada naudojama maistui.

darbo scarabaiSkarabai gyvena maždaug dvejus metus. Beveik visą savo gyvenimą jie praleidžia po žeme, eina į paviršių naktį. Žiemojimas, užliejimas iki 2 metrų gylio. Vabalas išvyksta kovo mėnesį ir tęsiasi iki liepos vidurio.

Garai formuojami rengiant mėšlo kamuoliukus, o tolesnis darbas vyksta kartu. Skarabų pora kasti nugarą 15-30 cm gylyje, kuris baigiasi kameroje. Po poravimosi vyriški lapai, o moterys pradeda plukdyti specialius kriaušės formos kamuoliukus ir ant jų įdeda kiaušinius. Noreno pabaigoje užmiega.

Skarabino vabalasPo 1-2 sav. Vabzdžių lervos išsišakoja. Per mėnesį jie valgo maistą, kurį jų tėvai paruošė jiems, o tada išnyko į šuniukus. Nepalankiu oru lūšnynai lieka žiemos miego metu. Pavasarį jaunuoliai palieka audrą ir ateina į paviršių.

Related  Pasiruošimas Naujiesiems Metams: namo pasirinkimas Kalėdų eglutė

Mokslininkai mano, kad karštuose tropiniuose klimatuose esantys vabaliukai atlieka lemiamą vaidmenį perdirbant didelį kiekį mėšlo, kurį gamina laukiniai ir naminiai žolėdžiai. Afrikoje plačiai paplitę drambliai sunaudoja apie 250 kg maisto per dieną, o šiek tiek mažiau sugrįžta į gamtą mėšlo polių pavidalu.

Prieš keletą dienų importuojamų skarabinių vabalų Australijoje ir Pietų Amerikoje pastangos buvo pakeistos daugybe mėšlo, dėl kurių vietiniai vabzdžiai nustojo susidoroti. Naujoje vietoje skarabai nebuvo pripratę, tačiau puikiai įvykdė savo užduotį.

Iš kur kilę iš skarabų kilę mitai?

pagoniškas dievas KhepriStebėdami scarabus, egiptiečiai pastebėjo įdomią bruožą – vabalas savo kamuoliukus ištiesia iš rytų į vakarus ir skrenda tik vidurdienį. Dėmesingi egiptiečiai matė šia linkme vabalas su saule. Šviesa keliauja iš rytų į vakarus ir dingsta už horizonto, todėl rytoj ji vėl pasirodys rytuose.

Scarabo statula EgiptePasak senovės egiptiečių įsitikinimų, saulė buvo gyvybė visam gyvenimui ir prisikėlimui po mirties. Scarabų, esančių mėšlių karoliuke, atsiradimas ir jų atsiradimas ant egiptiečių paviršiaus susijęs su saulės judesiu. Toks panašumas seniems žmonėms sukrėtė tiek, kad dievas Hepri, įkūnijantis kylančią saulę, buvo vaizduojamas kaip skarabas, o ne galva.

Luksoras yra švento skarabino statula, kur ši vieta ypač gerbiama turistams ir vietiniams gyventojams.

Scarabo vaidmuo senovės Egipto gyvenime

senovės rankraštisEgiptiečiai turėjo poetinius religinius tekstus, kuriuos Dievas vadino scarabu, kuris gyvena širdyje ir saugo vidinę žmogaus šviesą. Todėl vabalo simbolis palaipsniui tapo dieviškojo principo ir žmogaus sielos sąsaja, jungiančia juos.

Šventųjų skarabų simbolis kartu su senovės egiptiečiais visą savo gyvenimą kartu su jais praėjo, pagal jų įsitikinimus, į paslaptingą gyvenimą. Jei kūnas buvo mumifikuotas po mirties, šventojo vabalo vaizdas buvo vietoj širdies. Be jo, negalėjo būti sielos prisikėlimas pogrindyje. Net primityviajame medicinos lygyje senovės suprato širdies reikšmę žmogaus kūne ir, vietoj to pateikdami sakralinį vabalą, manė, kad tai yra pirminis impulsas sielos atgimimui. Šiek tiek vėliau, vietoj statulėlės skarabinių vabalų, egiptiečiai padarė keramikos šerdį, o dievybių pavadinimai ant jo buvo pavaizduoti šalia šventojo vabalo simbolio.

Ką reiškia amuletas su skarabu, tuo metu

raudonas amuletasVisada žmonės tikėjo į stebuklingą įvairių amuletų galybę, kuri atneša laimę, gerovę, laimę. Egipto talismanai tarp jų, atsižvelgiant į jų senovės kilmę, yra laikomi stipriausiais.

Related  Įdomu žinoti – medžių gyvenimo trukmė

Skarabinių vabalų talismanas yra vienas iš labiausiai gerbiamų, ir jis yra siūlomas turistams kaip suvenyras. Iš pradžių amuletai buvo pagaminti iš brangiųjų ir dekoratyvinių akmenų. Kurso metu buvo žalias granitas, marmuras, bazaltas arba keramika, kuri po džiovinimo buvo padengta žalia ar mėlyna lazūra. Dabar turistams siūlomi amuletai iš metalo, dekoruoti akmenimis.

sąsiuvinis scarabasPrieš perkant talismaną su skarabinių vabalų paveikslu, reikia žinoti jo reikšmę. Parduotuvė padeda jo savininkui įgyti pasitikėjimą savimi, pasiekti norus ir pasiekti užsibrėžtus tikslus. Visų pirma, tai susiję su darbo ir kūrybine veikla. Kadangi skarabas yra gyvenimo simbolis, manoma, kad ji išlaiko jaunimą ir suteikia moterims grožį. Tvirta pusė žmonijos su jos pagalba turi rasti stabilų užimtumą ir aukštą visuomenės poziciją. Studentai imasi talismano su jais egzaminams, o namuose šventojo vabalo simbolis gali apsaugoti nuo vagių, gaisrų ir kitų rūpesčių.

Manoma, kad gabūs amuletai yra galingesni, bet gydymas su amuletu turi būti pagarbus ir atsargus. Neatsargus požiūris į magiškus dalykus ir kitos kultūros bei mitologijos gali būti pavojingas asmeniui.