stumdomi vartai su varčios durimisĮrengiant gretimos teritorijos aptvarus, tinkamiausias yra vartų pasirinkimo klausimas. Optimalaus praėjimo įrenginio variantas yra stumdomi vartai su durų vartais. Jie yra lengvai valdomi, turi estetinę išvaizdą ir neužkrauna atvirų durų. Be to, jų veikimo metu automobilio sugadinimo rizika yra sumažinama iki minimumo. Skaitykite apie stumdomų vartų įrengimą savo rankomis mūsų svetainėje!

Stumdomų vartuvų su vartelinėmis durimis statyba

stumdomų vartai su vartelinėmis durimisSlydimo vartai – tai kilnojami tvoros vartai, kurie, naudojant automatinį pavarą arba rankinį mechanizmą, juda į šoną, formuojant angą. Atidarytame vaizde lapai užima lygiagrečią padėtį su tvora. Vartai gali būti vienos arba dviejų lapų.

Slankiųjų vartuose su vartais statybiniai elementai:

 • stačiakampis rėmas;
 • Vienas lapelis su vartelio skylute;
 • vartai su prigludusi baru;
 • kreipiamieji bėgiai;
 • pamatai sumontuota ritininių guolių pora;
 • elektrinis pavaras.

Kilnojamoms stumdomoms durims dažniausiai naudojamas plienas arba profiliuotas lakštas. Jis fiksuotas galios rėmelyje, kuris pagamintas iš profilio vamzdžio. Žvelgiant iš atsitraukimo sistemos brėžinys, žmonėms einantys vartai yra suplanuoti.

Patariama statyti vartai į stumdomus vartus, kai nėra galimybių jį įrengti šalia jo. Tačiau jis neturėtų būti dedamas labai arti krašto ir dedamas į statinio vidurį. Jo įprasta vieta yra už metro nuo vartų vartų.

Stumdomi vartai

Stumdomi vartai su slankiojančiomis vartais susideda iš trijų variantų:

 1. Sustabdyta. Kilnojamo lapo tvirtinimo konstrukcija užtikrina jo ryšį su viršutine kreipiamuoju bėgiu 3-5 metrų aukštyje. Pakabinamųjų vartų aukštis nustatomas pagal objekto tipą. Tokios atidarymo sistemos trūkumas yra aukščio atidarymo ribojimas, kuris turi įtakos didelių transporto priemonių važiavimui.stumdomų vartai su varčios durimis
 2. Važiuojame geležinkeliu. Atidarymo mechanizmas yra pagamintas naudojant bėgio kreiptuvą, sumontuotą ant žemės, iš kurio visa konstrukcija juda. Stumdomąjį lapą laikosi laikiklis, pritvirtintas prie stulpelio, su ritinėliais. Trūkumas yra tas, kad jis negali būti naudojamas vietose, kuriose yra didelė vėjo apkrova.stumdomi vartai ant bėgių
 3. Konsolė. Stumdomų metalinių vartų su slankiojančiomis durimis konstrukcija palaikoma sijos sąskaita, sujungta su vertikaliais atramomis rutulinių vežimėlių pagalba. Atramos yra sumontuotos ant pagrindo, esančio angos pusėje. Valdymo blokas gali būti sumontuotas iš apačios, virš arba judančio lapo viduryje.stumdomi vartai su vartelinėmis durimis

Jei vartai turi slankiojančio atidarymo principą, labai svarbu, kad palei tvorą būtų laisvos erdvės. Už suspenduotų ir geležinkelių struktūrų jo ilgis turi būti lygus kilnojamojo atvarto vartų ilgį konsolės – šis skirtumas turi būti 2 kartus daugiau.

Stumdomų vartai privalumai ir trūkumai

kompaktiška ir tvirta konstrukcijaSlydimo durų su įmontuotais vartais privalumai yra akivaizdūs:

 • dizaino kompaktiškumas ir patikimumas;
 • galimybė instaliuoti vartelius patogioje vietoje, kad žmonės galėtų praeiti (bet ne centre);
 • lygus ir triukšmingas kilnojamojo lapo judesys;
 • atsparumas neigiamoms gamtos pasireiškimams;
 • lengva priežiūra;
 • kilnojamojo skydo medžiagos pasirinkimas;
 • ilgas veiklos laikotarpis.

Tarp trūkumų verta paminėti:

 • slankiųjų vartuvų su vartais montavimas, palyginti su kitais vartais, reikalauja didelių finansinių investicijų;
 • montuojant atšakos sistemos konsolinę dalį ir pavarą, būtina pastatyti betoninį pamatą;
 • Projektavimo etape turėtų būti numatyta laisva vieta išilgai tvoros, skirtos lapų pašalinimui.

Varlės montavimo niuansai

galimybė įrengti stumdomus vartus su durimisPastatytas slankiojančiose vartuose varteliai leidžia žmonėms patekti į tvorą ir palikti jį be atskaitos sistemos. Viena vertus, ji yra pelninga, ir patraukli, ir, kita vertus, turi niuansų, kad turėtų būti atsižvelgta dar projektuojant savo rankomis Stumdomos durys su durimis numeris:

 • kai atidaromos durų durys, stumdomoji sistema neveikia;
 • Dėl nedidelio atstumo tarp durelių ir atraminės konstrukcijos, durų rankenos ir užrakto pasirinkimas yra ribotas;
 • dideli slenksčiai reikalauja, kad pėstieji peržengtų jį ir trukdytų laisvam dviračio, vežimėlio ant ratų ir neįgaliųjų vežimėlio judėjimui;
 • aukštiems žmonėms viršutinė skersinė tampa kliūtimi laisvam judėjimui, verčia juos sulenkti prieš įeinant / išvažiuojant;
 • slankiojamuosiuose vartuose varteliai smarkiai paveikia konstrukcijos svorį, dėl ko sumažėja rėmo standumas.

Siekiant išlaikyti struktūrinę standumą, būtina naudoti profiliuotą vamzdelį kurių sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm, o su dideliu skerspjūvio, pavyzdžiui, vietoj įprastų dydis 60×30 mm, turi imtis 60×40 mm 50×50 mm 60×60 mm, bet ne daugiau. Be to, norint sumažinti drobės deformaciją, verta duoti pirmenybę stumdomų vartai konsolės tipui.

Paprastai vartai pagaminti iš tos pačios medžiagos kaip ir durų lakštas. Jos plotis yra nuo 80 iki 1 metro. Atidarymas stovi kieme. Išorėje užfiksuokite prigludusią barą, užkertant kelią durelėms atidaryti. Užraktas įtaisomas mechaniškai, rankena parenkama kaip mažiausias dydis arba nustatyta nuskendusio kelio.

Žemiau pateikiamos kelios slankiojančių durų nuotraukos su vartais viduje:stumdomi vartai su varteliais

stumdomi vartai iš metalo profilio

vartai yra įtraukiami su vartais viduryje

Vaizdo instrukcija stumdomiems vartuose su varčios durimis