Vienas iš svarbiausių šildytuvo pasirinkimo kriterijų yra saugumas. Tai ypač pasakytina perkant šildymo prietaisą vaikų kambariui. Šiuo atveju modernūs šildytuvai, kurie neuždega oro, yra idealūs.

Oro kokybė tiesiogiai priklauso nuo šildytuvo tipo. Galima didinti deguonies degimo poveikį nuo šilumos spinduliuotės poveikio, kuris neigiamai veikia žmogaus sveikatą (ypač vaiką).

Deguonies yra deginamas tuos šildytuvai, kurių atvirą spiralę (elektros ir dujų šilumos pistoletas), ventiliatorius arba šildymo elementą (šildytuvas, spiralę, kuri yra žaizdų ant keramikos matricos), atviros liepsnos (gaisro). Tokie įtaisai degia ne tik deguonį, bet ir jų dulkes, kurios sukelia nuodingų dujų išsiskyrimą.

Vietoje klasikinių šildytuvų atėjo šildytuvai, turintys daug naudingų funkcijų. Kai kurie poilsiautojai vis dar naudoja senus šildytuvus, rizikuodami, kad jie patirs neigiamą poveikį.

Šiuolaikinės šildymo prietaisų gamybos tendencijos visiškai pašalina oro degimą arba degina mažą jo dalį. Kokie šildytuvai nenaudoja deguonies?

Yra keletas modelių, kurie yra rekomenduojami namo arba vilos patalpų šildymui:

  • Konvektorius.
  • Infraraudonieji spinduliai
  • Keramika.
  • Riebaluotas.

konvektoriaus šildytuvasKonvektoriaus šildytuvai. Dėl integruoto radiatoriaus buvimo elektriniai konvektoriai apskritai nedegina deguonies. Jos veikimo principas pagrįstas šilumos mainų: šaltas oras praėjimas iš kambario oro įleidimo grotelių arba tinklelio, ir tada pašildyto oro eina per aušintuvo ir tęsiasi išorėn buvo pašildytas iš anksto nustatytos temperatūros. Ventiliatoriai neturi konvektorių – šiltas oras iš jo išeina natūraliai, netrukdydamas kambario drėgmės pusiausvyrai. Konvektoriaus korpusas išlieka neapšilęs.

Reikėtų pažymėti, kad puikus šildytuvo ekologiškumo ženklas yra lėtas šildymas. Jei oro temperatūra patalpoje pradeda smarkiai pakilti, tai gali reikšti drėgmės balanso pažeidimą, kuris nėra svarbus sveikatai.

IR šildytuvasInfraraudonieji šildytuvai. Šie šildytuvai neužšąla oro ir konvektorių. Tačiau pagal veiklos principą jie skiriasi vienas nuo kito. Kai veikia infraraudonųjų spindulių šildytuvas, oras, o ne objektai, yra šildomas. Tada patalpa šildoma iš jų. Yra ilgosios bangos šildytuvai (mikatermicheskie, keraminiai skydai, oro kondicionieriai) ir trumpųjų bangų (lempos, keraminės infraraudonųjų spindulių sistemos). Infraraudonųjų spindulių šildytuvo spinduliai negali deginti žmogų ir aplinką, nes šildytuvų požiūriu jie yra optimalūs ir nebrangūs.
Keraminis šildytuvas
Keraminiai šildytuvai. Jei mes kalbėsime apie keraminius modelius, tai turėtų būti pažymėta, kad jie turi uždarą kaitinimo elementą, dėl kurio tokie šildytuvai neužšąla. Šildymo elementas yra paslėptas keramikinėje apvalkale, kuris yra daug labiau neutralus deguonies atžvilgiu nei bet kuris kitas metalinis paviršius. Oras nebus oksiduojamas, tai padės išlaikyti drėgmės kiekį.

Related  Židiniai namelių kotedžams – pasirinkti palankią pasirinktį

Siekiant padidinti šilumos perdavimą, naudojamas vadinamasis finning (sukuriantis reljefinį paviršių). Dėl to keraminio šildytuvo paviršius nėra labai karštas. Šis šilumos šalinimo principas apsaugo nuo oro oksidacijos, taigi ir jo džiūvimą.
Alyvos šildytuvas
Alyvos šildytuvai. Naftos šildytuvų principas grindžiamas alyvos kaitinimu, kuris yra viduje ir sukuria reikiamą temperatūros režimą. Bet jie yra labiausiai nesaugūs ir neekonomiški. Norėdami sušilti, tai nereikia ilgai, tačiau jis sunaudoja gana didelę elektros energijos dalį (iki 3 kW / val.). Kai prietaisas yra šildomas, jo korpusas taip pat sušildo. Jei nesate atsargūs, galite nudegti, nes griežtai draudžiama palikti jį be priežiūros, siekiant apsaugoti nuo gaisro. Alyvos šildytuvas nedegina deguonies, jis gali būti naudojamas patalpoje, skirtoje operaciniam šildymui.

Šildytuvo pasirinkimas

Namų savininkai ir sodininkai, kurie susidūrė su šildytuvo pasirinkimo problema, rekomenduos įsigyti modernius infraraudonųjų spindulių šildytuvus. Šiuo metu šis šildymo principas yra pats efektyviausias. Yra tipų ir modelių brangiau, yra ir pigiau. Tačiau jie visi suskirstomi į pagrindinius rodiklius – laipsnišką kaitinimą ir normalaus oro drėgmės taupymą.

Pasirenkant šildytuvą, reikia atkreipti dėmesį į patikimus ir patikrintus prekių ženklus. Tai apima produktus, kuriuos gamina UFO, AEG ir tarptautinė holdingo kompanija “Polaris”. Platus modelių asortimentas leis kiekvienam asmeniui pasirinkti tinkamus produktus.

Perkant šildytuvą, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą papildomų savybių ir funkcijų. Taip pat reikia skirti didelę reikšmę prietaiso saugumui (apsaugai nuo įtampos kritimo, termostato, įžeminimo).

Per visą prietaiso naudojimo laikotarpį būtina įvykdyti pagrindinius jo eksploatavimo reikalavimus, tai truks ilgai ir ilgai.

 Anglies šildytuvas video