tinkamas svetainės planavimasPaprastai senoji karta visa tai žino. Jie ilgą laiką gali skaičiuoti pėdsakų skaitiklius. Jaunosios kartos atstovai dažniausiai apskritai negirdėjo žodžio “audimas” ir jie nežino skaičiavimo metodikos. Galų gale oficialiuose žemės dokumentuose paprastai nėra įprasta naudoti šią sąvoką, kai plotas apskaičiuojamas tik hektarais, netgi arachose. Taigi, kas yra žemės audimas ir kaip jį apskaičiuoti?

Paprastos formos plotas

kvadratinis kiemasYra skirtingos žemės dalys. Paprastai jie yra paprastos geometrinės formos: kvadratai ar stačiakampiai. Tačiau yra išimčių, kai svetainė yra trapecijos ar lygiagretainio. Ant sklypo, kuriame yra stačiakampio ar kvadrato formos, šimtoji žemė yra daug lengviau suskaičiuoti. Visose rūšyse padės tik viena geometrinė formulė. Kvadrato stačiakampio ar aikštės ploto formulė.

Plotas šimtą kvadratinių metrų – ir yra šimtas kvadratinių metrų.

Kaip žinoma, žemės sklypo apskaičiavimui naudojami specialūs daiktai. Jos randamos agronominiuose, kartografuose ir kituose tokius matavimus atliekantiems darbuotojams. Galite pasakyti, kad esate vienas iš jų. Tačiau norint apskaičiuoti šimtą kvadratinių metrų žemės, nesijaudinkite, kad nėra jokių sudėtingų įrankių. Jie tiesiog nebus reikalingi. Jums tereikia:

  • keturi bet kokia peg;
  • Ruletė (ne per trumpas);
  • rašiklis ir užrašinė.

Įdiekite smeigtukus visuose žemės kampeliuose. Nuo smaigalio iki smeigtuko, išmatuokite ruletę visas svetainės ribas. Jei visos pusės yra vienodos ilgio, tai yra kvadratas. Jei dvi trumpos pusės yra lygios, kaip ilgos pusės, tada – stačiakampis. Įrašykite rezultatus Notepad. Tarkime, kad viena pusė yra 30 metrų, o kita pusė yra 40. Tada turite šiuos skaičius perskaičiuoti vienas kitą. Paaiškėjo 1200 kvadratinių metrų. 100 kvadratinių metrų yra 100 kvadratinių metrų. 1200 dalijamasis 100, gauname 12 skaičių. Visi, žemės sklypo dydis buvo 12 šimtų. Jei pusės yra tos pačios (kvadratas), bet kurie iš jų daugina vienas kitą ir dalijasi šimtu.stačiakampio formos dalis

Jūs negalite naudoti ruletės ir savo rankomis kurkite savo medinius skaitiklio formos kompasus. Pradedant nuo pegio, skaitikliai metrais, vaikščiok ir skaičiuok. Svarbu, kad atstumas tarp kompaso kojų galų būtų lygus vienam metrui! Iš šimto kvadratinių metrų žemės 100 kvadratinių metrų.

Sudėtingos formos teritorijos

Paralelografo formosTaip atsitinka ir tokia. Kai svetainė turi sudėtingą formą (ne kvadratą, o ne stačiakampį), pavyzdžiui, trapecijos ar apskritimo. Čia ateina kitų geometrinių formulių pagalba. Pavyzdžiui, skyriuje yra lygiagretainio formos.

Jums reikia rasti tik didesnės pusės ilgį. Bet dabar jūs turite rasti ir aukštį. Teritorija, kuria jūs gaunate, yra, jei ilgis padauginamas iš aukščio. Tai yra paprasčiausias būdas apskaičiuoti paralelografo plotą. Taip pat tiesa apskaičiuojant deimanto plotą.

Aukštis turi būti statmenas didesniam šonui. Tai reiškia, kad su juo susidaryti 90 laipsnių kampas bent jau akiai.

Jei turite trapeciją, turėsite pamatyti jos bazių ilgį. Pagrindai yra dvi lygiagrečios linijos. Tik po to ieškokite aukščio. Teritorija, kurią rasite pagal formulę: pusė bazinių sumų padauginama iš aukščio. Skaičiuoklėje tai atrodys taip: bazė plius bazė, padauginti iš aukščio ir padauginti iš 0,5. Viskas, sritis yra.formos trapecijos

Yra apvalios vietos, tačiau tai yra labai reta. Reikia rasti apskritimo centrą. Spindulys yra atstumas nuo centro iki apskritimo ribos. Teritoriją galima rasti pagal formulę: 3,14 (Pi), daugintis spindulio ilgiu, kyla kvadratu (du kartus padaugintas iš savęs).

Tos pačios yra ir elipsoidinės (ovalios) sritys. Dar sunkiau, turėsite ieškoti ovalo centro ir ašių ilgio. Padauginkite pusę didesnio pusšskyrimo į pusę mažesnio ir padauginkite iš 3,14. Atlikta.

Yra keturkampiai plotai, kuriuose visos šalys yra skirtingos. Tai yra, pavyzdžiui, vienas 19 metrų, kitas – 27, trečias – 30, o ketvirtas – 50. Geriausia, jei vienas kampas yra tiesus. Būtina išmatuoti visas puses. Čia dažniausiai naudojami sinusai ir kosinusai, kurių negalima apskaičiuoti svetainėje. Tačiau yra ir internetinių skaičiuoklių, kurie leidžia jums ieškoti tokių kvadrilateralų ploto iš visų pusių.

Kai plotas yra per didelis, dydis apskaičiuojamas hektarais. 100 hektarų = 1 ha = 10 000 kvadratinių metrų.

Šimtai ir plotas

nameSiužeto dydis pynimu galima rasti dokumente arba savarankiškai išmatuotas, skaičiuojant rankiniu būdu.

Jei šimtas dalių yra žinomas

Jei žinote šimtų namelių ar sodo skaičių, bet jūs staiga norėjote apskaičiuoti svetainės plotą, tada naudokite atvirkštinį skaičiavimą. Pavyzdžiui, yra šeši šimtai. Padauginkite šešias šimtas. Pasirodo, 600 kvadratinių metrų, – tai yra sritis. Jei sklypo dydis yra 10 hektarų, tai metrais jis bus 1000.

Kai nėra duomenų

Jei nežinote, kiek akrų, arba kvadrato, tada šiuo atveju turėsite žinoti, žinoma, tik sritį. Taip pat atpažįsta: smaigtus, šonų matmenis ir aritmetines. Jei norite, jūs žinosite ir vietovės, ir šimto skaičių.

Sužinokite: kiek metrų į šimtą kvadratinių metrų žemės galite ir naudodamiesi internetine skaičiuoklė, važiuodami šimtais. Pavyzdžiui, 63,5 šimtai dalių. Plotas bus 6,350 kvadratinių metrų.