Elektrinis katilasElektriniai vandens šildytuvai yra ciklinio šildymo prietaisai privačiame vandens tiekimo sistemoje. Tokie katilai aprūpinti tam tikrais pajėgumais ir vamzdiniais elektriniais šildytuvais (TEN).

Išoriškai elektriniai vandens šildymo prietaisai yra apsaugoti izoliacija ir aukštos kokybės medžiagų korpusu. Siekiant patogumo, kiekvienam šio tipo katilui montuojami elektroniniai valdymo meniu arba termostatai.

Dėl to elektriniai vandens šildytuvai veikia automatiniu režimu naudojant temperatūros jutiklį. Tai nustato minimalų apdoroto skysčio lygį.

Siekiant aiškumo, elektriniai vandens šildytuvai palyginami su termosu. Struktūros yra labai panašios, nes išorinė ir vidinė dalys yra šilumos izoliacijos. Kaip ir termose, izoliacija sumažina šilumos nuostolius tam tikrą laiką.

Įdomu tai, kad būtų tinkamai tiekimo apdorotų (šildomas) skysčių į vandens šildytuvas sistemos šaltas vanduo tiekiamas iš stove viršų išstumia karšta. Skystis, šildomas iki tam tikros temperatūros, yra paimtas iš viršaus. Ši apyvarta palaiko reikiamą šildymo lygį.

Sandėliavimo šildytuvai pasižymi tūriu nuo 10 iki 150 litrų. Bet koks šio tipo prietaisas darbo sąlygomis palaiko šildomą vandenį vidiniame bakelyje.

Po pirmojo kaitinimo rezervuaro vandens rezervuaro 2-3 valandas, nereikia ilgai laukti, šildytuvas išlaikys šilumos lygį.

Kuo geriau laikyti elektrinį vandens šildytuvą?

Ariston prekės ženklo vandens šildytuvaiPrieš pasirenkant vandens šildytuvą, turėtumėte kruopščiai apskaičiuoti tinkamą rezervuaro tūrį.

Elektrinio šildytuvo su saugojimo sistema privalumai:

 1. Skirtingi kiekiai. Elektrinis vandens šildytuvas yra nuo 10 iki 150 litrų. Maždaug 100 litrų modeliai yra patogūs kasdieniam naudojimui daugiau nei 4 žmonių šeimai.
 2. Paprastumas ir dizaino patogumas. Pagrindiniai elementai yra šildytuvas ir vidinis bakas. Viskas paprasta vartotojui, nėra nereikalingų ir nesuvokiamų svertų.
 3. Vadovaujantys gamintojai rūpinosi modelių kokybe. Individualus požiūris į bet kokį biudžetą, įvairias gyvenamasis patalpas.
 4. Šildomas vanduo vienu metu tiekiamas keliems taškams. Pavyzdžiui, jūs galite rinkti vandens vonioje ir virtuvėje.
 5. Mažo ir vidutinio dydžio modeliai patogiai montuojami ir prijungti prie tinklo. Ir galios lygis yra beveik toks pat, kaip klasikiniai buitiniai prietaisai.

Žinoma, bet kokia technika turi trūkumų ir sukelia nepasitikėjimą pirmaisiais bandymais. Renkantis elektrinį vandens šildytuvą, kurio talpa didesnė kaip 50 litrų, prietaiso tūris bus įspūdingas. Ir dažnai transliuojama per vonios kambarį, o tai sukelia nepatogumų.

Net ir pirmą kartą sezono metu turite laukti, kol laikas užsidegs, tačiau tolesnis prietaiso veikimas net neprisidės prie laisvo laiko minučių.

Į saugojimo įrenginį, prie kurio tik reikia priprasti, o vasaros sezonui visa šeima galės mėgautis tik ja.

Elektrinio vandens šildytuvo dizainas

Elektrinio vandens šildytuvo konstrukcijaŠi buitinė technika aprūpinta:

 • išorinis apsauginis korpusas iš nerūdijančio plieno, aukštos kokybės plastiko arba emalio;
 • šilumos izoliacija tarp bako ir apsauginio korpuso;
 • Vandens šildymo galia (aukštos kokybės modeliai yra tik nerūdijančio plieno talpyklose);
 • jungtis šilto vandens tiekimui į sistemą;
 • Magnio anodas, kuris yra būtinas norint išvengti masto susidarymo;
 • tam tikro tipo kaitinimo elementas (TEN): atviras arba uždaras;
 • apdoroto karšto skysčio išeiga;
 • termostatas, kuris užtikrina tinkamą šildymo reguliavimą.

Kiekvienas iš šių elementų leidžia šildytuvo sistemai tinkamai veikti. Pavyzdžiui, jei šildymo elementas yra sugadintas, patys galite lengvai pakeisti.

Laikas priklauso nuo skysčio šildymo talpoje. Vandens šildytuvas 10 arba 15 litrų vandens pusvalandį paruošti instrumentą prie vonia 150 – 200 litrų bus šildomas iki 6 valandų.

Atitinkamai, atitinkamai, yra daugiau garsumo visiems. Todėl bendras efektyvumas nepriklauso nuo konkretaus bako tūrio.

Sandėliavimo vandens šildytuvų tipai ir būdai

Elektrinis vertikalusis ir horizontalus montavimo metodasElektrinis vandens šildytuvas yra klasifikuojamas pagal vertikalios ir horizontalios pritvirtinimo metodą.

Šis skirtumas (klasifikacija) nėra reikšmingas, jis tik padeda pasirinkti tam tikrą modelį. Reikėtų pažymėti, kad horizontalieji modelių valdytojai yra brangesni, tačiau jie veikia lygiagrečiai su vertikaliais modeliais. Vandens šildytuvo saugykla su vertikaliu 80 litrų korpusu – optimalus modelis butas.

Taip pat yra 2 būdai prijungti vandens šildytuvus:

 1. Slėgio galvutė. Taikoma nuolatinio vandens slėgio sistemoje. Konkretus vandens tiekimo pobūdis nėra svarbus. Labai svarbu, kad vanduo būtų tiekiamas dujotiekiui esant stabiliam slėgiui. Daug geriau nei laisvo srauto, tai visada šildytuvo tankai bus karšto vandens, taip pat naudoti šį darbą bus eiti teisę sumą šalto vandens tiekimo. Stabili galva. Apdorota katilo vandens slėgis priklauso nuo stove spaudimą. Standartinis prietaiso prijungimas prie vandens tiekimo sistemos.
 1. Ne slėgis. Manoma, kad tai yra pasenęs šildytuvo prijungimo būdas. Tačiau elektriniai vandens šildytuvai vasaros rezidencijoms dažniau montuojami ir paleidžiami darbe be slėgio. Šis metodas yra patogu mažoms namelių be nuolatinės gyvenamosios vietos. Taigi paprastai įrengiami elektrinių vandens šildytuvų, kurių tūrinė talpa yra 30 litrų, modeliai.

Kur laisvos tėkmės požiūris į įrenginio turi mažinti energijos vartojimo pranašumą, dėl to, kad jau šildomas vanduo yra sumaišytas su šalto mažiau aktyvus dėl to, kad būtinas vandens slėgis trūkumo. Bet operacijos metu mes turime saugoti akis ant vandens lygio, kitaip kaitinimo elementas bus sugadintas. Be to, maža galia padidins karšto vandens laukimo laiką.

Kaip pasirinkti vandens šildytuvą

Sieninio tipo vandens šildytuvasPrieš konkretaus modelio įsigijimo geriau sužinoti energijos suvartojimą. Tai, kad klasikiniu horizontalios vandens šildytuvo ne daugiau kaip 50 litrų pakankamai energijos pusę kW. Toks prietaisas yra lengva įdiegti, kur yra aukštos kokybės lizdas. Įrenginio veikimo metu tinklas nebus perkrautas.

Didelio pajėgumo katilasGalingesni modeliai turi būti patobulinti ir atskirame automatiniame saugiklyje. Jums reikia daugiau darbo ir griežtai laikytis instrukcijų. Galios kriterijus būtinas kasdieniniam tokio prietaiso naudojimui. Didžiausia galia yra 6 kilovatai.

Prietaisas, kurio talpa didesnė kaip 2 kilovatai ir kuri turi atskirą ryšį su tinklu.

Svarbios detalės renkantis katilą

Ariston vandens šildytuvo įrengimasSvarbiausia detalė šiuo atveju – litras. Galite apytiksliai apskaičiuoti išlaidas už kiekvieną kambario asmenį. Vidutinis suvartojimas karšto vandens vonioje 100 iki 180 litrų, o duše praleisti iki 90 litrų karšto vandens kriaukle į vonioje kriaukle praleidžia iki 20 litrų, gerai virtuvės kriauklė sunaudoja nuo 25 iki 40 litrų. Lyginant šias sumas, ji yra lengva įsivaizduoti, kiek kiekvienas šeimos narys praleisti karštą vandenį per dieną.

Paprastai klasikinė miesto šeima iš 3 žmonių pasirenka vandens šildytuvą, kurio talpa yra 100 litrų. Didesnis tomas kainuoja dar daugiau, o energijos suvartojimas yra didesnis.

Vadovaujantys gamintojai yra labiausiai parduodami horizontalūs modeliai. Išimtis “Electrolux”, kuri pirmoji gamino universaliąsias katilines. Šios įmonės modeliai gali būti montuojami horizontaliai ir vertikaliai, kad būtų galima naudoti taip kompaktiškai, kaip leidžia plotas.

Rusijos rinkoje geros vietos užsiima Italijos katilų, katilų ir šildytuvų gamyba. Pirmoji vieta yra Ariston.

Parametrų pasirinkimo seka turėtų prasidėti:

 1. Tomas.
 2. Šildymo elemento galia.
 3. Šiluminės izoliacijos medžiaga.
 4. Vidinės talpyklos medžiagos tipas.
 5. Vietos. Horizontalus arba vertikalus.
 6. Įmontuotos ritės buvimas.

Dažnai vartotojai pasirenka mažesnį vandens šildytuvą dėl to, kad neįmanoma įdiegti reikiamo modelio. Šiuo atveju šeimos nariai turi laukti, kol išaugs naujas vandens kiekis.

Apie saugojimo elektrinius vandens šildytuvus – video