Tinktura koreňového zázvoru na vodkeZázvorová tinktúra na vodke má jedinečné liečivé vlastnosti. Chemické zloženie koreňa obsahuje optimálne množstvo vitamínov A, B, C, stopových prvkov, esenciálnych olejov a organických kyselín. Účinná kompozícia prechádza úplne s roztokom alkoholu, ako rozpúšťadla, oveľa silnejším ako voda. Súčasne sa užitočné látky po extrakcii uchovávajú v etanole počas 3 až 4 rokov. Preto je zázvorová tinktúra na vodke, moonshine a rozpustenom alkohole účinnejšia ako všetky ostatné dávkové formy.

Užitočné vlastnosti alkoholických výťažkov z zázvoru

Pri extrakcii alkoholu použite čerstvý intaktný koreňO tom, či sa tinktúra na svätožánku, alkohole alebo vodke pripravuje, závisí od vlastností výslednej zmesi. Zvýšiť účinok používania komplexných zlúčenín s prídavkom medu, citrónu alebo korenistých bylín. Zvláštnosť alkoholových tinktúr pri používaní malých dávok s viacerými riedeniami pri požití. Alkohol je predriedený na požadovanú koncentráciu a až potom sa použije na získanie liečiva.

Štúdie prípravkov na báze zázvorov, ktoré sú infúziou alkoholu, preukázali účinok na organizmus nasledovne:

  • posilňuje steny ciev, reguluje metabolizmus cholesterolu;
  • posilňuje metabolizmus, podieľa sa na programoch na zníženie telesnej hmotnosti;
  • zmierňuje zápalové procesy v tele;
  • zlepšuje tráviaci trakt;
  • tóny telefónu.

Existujú však špecifické problémy v tele, ktoré sa riešia pomocou tinktúry zázvoru. Používanie tinktúry zázvoru na vodku s cieľom zvýšiť jej účinnosť je spojené so zlepšením cirkulačného procesu. Je vhodné vziať 1 čajovú lyžičku zázvoru pred jedlom alebo piť čaj s pridaním rovnakého množstva tinktúry a plátok citróna. Prekročiť dávkovanie nemôže byť, môžu byť problémy so sliznicou žalúdka.

Zázvorová tinktúra na vodke posilňuje ľudskú imunitu. Pridávanie tinktúry zázvoru do misky alebo nápoja, je dôležité, aby dávka neprekročila. Dve čajové lyžičky zázvorovej vodky počas dňa a len mesiac posilnia telo.

Ak chcete zlepšiť videnie, okrem tradičnej liečby je užitočné vziať si zázvorovú tinktúru. Vezmite drogu raz denne, ale lyžicu.

Získa sa tinktúra so zázvorom na posilnenie imunityČo ešte pomáha tinktúre zázvoru na vodke? Opláchnutie zriedeným roztokom tinktúry uvoľní bolesť v krku spôsobená zápalom. Ženy, ktoré trpia fibromami a menopauzou, užívajú tinktúry, zmierňujú bolestivé javy, posilňujú nervový systém.

Takúto silnú drogu by však mali upustiť tí, ktorí trpia alergiami na zložky s chronickými gastrointestinálnymi ochoreniami, najmä v štádiu exacerbácie ulceróznych ochorení.

Nemôžete používať tinktúru pre dojčiace matky a tehotné ženy. So súčasnou tachykardiou môže tinktúra zhoršiť stav pacienta. Pred konzultáciou s lekárom sa poradí s lekárom.

Related  Zoznámime sa so semenami tekvice

Druhy tinktúr a ich rozdiel v zložení a aplikácii.

Od dávnych čias využíva východná medicína liečivé vlastnosti rastlín. Staroveký tibetský recept na zázvorovú tinktúru je k dispozícii na varenie doma, ak užívate:

  • pol litra vodky;
  • citróny s tenkou kožou 5 kusov;
  • prírodný horský med 2 lyžice;
  • mletý koreň zázvoru 400 gramov.

Iba v sklenenej nádobe s tesným vekom po dobu dvoch týždňov sa hmotnosť infúzií v teple a tme. Kompozícia by mala byť trepaná denne na miešanie. Po 2 týždňoch infúziu filtrujte. Naplňte kvapalnú frakciu do fľaše s tesnou zátkou, uložte ju do chladničky po dobu 3-4 rokov. Použite čajovú lyžičku 30 minút pred jedlom dvakrát denne po dobu jedného mesiaca.

Príprava zázvorovej tinktúryZázvorová tinktúra na vodke sa pripravuje použitím 400 gramov koreňa na liter vodky. Inak sa tinktúra pripravuje podľa tibetského predpisu počas 2 týždňov denným trepaním plavidla.

Pri alkohole je podiel zložiek trochu odlišný. 250 gramov koreňa sa odoberá 300 gramov etylalkoholu a 600 gramov vody.

Ak chcete získať zázvorovú tinktúru na domácej varenie, musíte si vziať čistý výrobok s minimálnym obsahom fuselových olejov. Moonshine by mala byť dvojnásobná destilácia, nie prvá. Zrieďte tento výrobok nie je nutné, ale po čistení by nemal byť silnejší ako 50 stupňov. Pripravte sa do domácej predajne šesť mesiacov.

Video o tvorbe tinktúry zázvoru