Zelená aj zrelá fazuľa má užitočné vlastnostiFazuľa bola jedným z prvých, ktorý mal človek použiť na jedlo. Nenáročné podmienky kultivácie sa stali včasnými a pomerne produktívnymi rastlinami a výživnými jedlami pre zástupcov mnohých národov. Fazuľa je z Južnej Ameriky, kde fazuľa tejto rastlinnej kultúry nájdu archeológovia vo vrstvách z doby starovekej aztéckej civilizácie. Odvtedy sa kultúra rozšírila po celom svete a svojimi užitočnými vlastnosťami sa fazuľa stala vítaným hosťom na stoloch po celom svete.

Zloženie fazuľových semien a ich obsah kalórií

Fazuľa je užitočná v oboch fazuli a fazuliČo určuje využitie fazuľa, či už je to škodlivé, či existujú nejaké zdravotné problémy, a ktoré sa ľahšie liečiť ochorenia, vrátane strava s týmto druhom fazule? Potravín a lekárske kvality zrná sú daná jeho štruktúry, ktoré môžu byť predmetom závisti mnohých výrobkov a farmaceutických prípravkov. 100 gramov semien fazule je:

  • 54,5 gramov sacharidov, z ktorých 4,5 gramov cukrov a zvyšok je škrob;
  • 22,5 gramov proteínov;
  • 1,7 gramu tuku;
  • 14 gramov vlhkosti;
  • 3,9 gramov vlákniny.

Takmer štvrtina z fazule je cenná pre ľudský proteín organizmu, ktorý určuje jej už pádny význam v strave moderného človeka. Okrem toho, fazuľa bohaté na vitamíny B1, B2, B3, a B6, B9, E a PP. Čo je užitočné pre fazuľa? Vo zrelých semien a šťavnaté chlopne obsahujú také dôležité ľudské odpadové látky, ako je napríklad fluór a železa, fosforu, vápnika, draslíka a molybdénu, jódu, mangánu, horčíka, medi, zinku a sodíka.

Vysoký kalorický obsah fazule by sa mal vziať do úvahy, ak chcete schudnúť, rovnako ako kontrolovať hmotnosť tela tehotným ženám. Pre 100 gramov semien, v závislosti od odrody, je od 298 do 301 kcal. Ale zelené struky, ktoré nemajú menej výhodné vlastnosti ako zozbierané bôby, obsahujú iba 31 kalórií.

Fazuľa, možno oprávnene považovať za produkt obsahujúci takmer všetky potrebné látky v správnych množstvách v pomeroch.

Fazuľa je bohatá na bielkovinystrukoviny, proteíny rozštiepi prekvapivo jednoduché, uľahčené tým, že sa zloženie vitamínov, z ktorých základné, je kyselina askorbová a zlúčeniny patriace do skupiny B. vitamín PP podporuje metabolizmus bielkovín, podporuje kardiovaskulárne zdravie a nervový systém. Kyselina nikotínová tiež udržuje stav črevnej sliznice, a podieľa sa na činnosti tráviaceho systému a má priaznivý vplyv na krvný tlak.

Related  Všetko o vyberaní tulipánových žiaroviek a pravidlá ich ukladania

Užitočné vlastnosti fazule

Fazuľa je bohatá na fosfor a horčík, čo je nevyhnutné pre srdce, oči a cievySemená fazule sú užitočné a minerály, ktoré tvoria ich zloženie. Je to prirodzený zdroj železa, ktorý je veľmi potrebný v podmienkach blízkych chudokrvnosti, keď sú tkanivá a orgány ohrozené hladom kyslíkom kvôli nedostatku tohto prvku. Užitočné vlastnosti fazule sú neoceniteľné pri infekčných chorobách, hrozbe sezónnych katarálnych a vírusových ochorení. A fosfor a horčík sú vynikajúcou podporou videnia, srdca a krvných ciev.

Hlavný účinok fazuľovej misky je na tráviaci systém, ktorý stimuluje čistenie tela patogénnych mikroorganizmov, toxínov a toxínov. Výživné a chutné bôby sú prevenciou aterosklerózy, hypertenzie a cukrovky. Preto sa fazuľa často odporúča ľuďom v dospelom a staršom veku.

S pozorovanou oslabenou peristaltikou čreva užitočné fazule v zložení kulinárskych jedál nevyhnutne aktivujú trávenie, robia všetky orgány zapojené do procesu jasne a efektívne. A okrem toho črevá nechajú všetku nahromadenú trosku, rozvrátené potraviny a toxíny.

Úloha druhu fazuľových bôbov sa týka cholesterolu. Táto užitočná vlastnosť fazule je už dávno známa lekárom, ktorým sa odporúča zahrnúť do menu strukoviny všetkým, ktorí sú predispozíciami na aterosklerózu alebo už majú pocit, že majú negatívny vplyv.

Napriek vysokému obsahu kalórií sú fazuľky súčasťou stravy a terapeutickej výživy s množstvom ochorení a metabolických porúch. Fazuľa nájde aj miesto v strave ľudí, ktorí prežívajú účinky dlhotrvajúceho fyzického a nervového stresu. Jedlá z fazule tejto rastliny sú schopné obnoviť silu, obnoviť duševnú rovnováhu a posilniť imunitnú ochranu. To je dôvod, prečo lekári odporúčajú fazuľa v prípade ohrozenia alebo už vyvíjajú tuberkulózu.

Fazuľa má diuretické vlastnostiVzala na vedomie a diuretikum bean majetok, ktorý spoločne s protizápalovým účinkom umožňuje hovoriť o výhodách jesť fazuľa s rôznymi urogenitálny ochorení, vrátane zápalu močového mechúra a močových kameňov.

Existuje legenda, že drvené semená fazule boli súčasťou prášku, ktorý kedysi použil Kleopatra.

Dnes sú ženy k dispozícii účinnejšiu kozmetiku, ale je celkom možné využiť prospešné vlastnosti fazule v prospech pokožky. Kashitsa z varených semien fazule pomôže normalizovať oddelenie mazu, odstráni podráždenie a jemne utiahne vrásky. Dokonca aj odvar zo semien má podobný účinok.

preventívne opatrenia

Bielkoviny a sacharidy v bôboch sú telo ťažko absorbovanéS obrovským prínosom fazuľa, poškodenie z fazuľa nie je menej závažné, ak neberiete do úvahy niektoré jednoduché pravidlá. Po prvé, nejedzte nespracované semená a listy. Faktom je, že okrem užitočných látok fazuľa obsahuje aj množstvo bielkovín a sacharidov, ktoré je mimoriadne ťažké alebo dokonca nemožné naučiť sa. Okrem toho jasne sfarbené, červené alebo čierne semená fazule obsahujú glykozidy, ktoré majú toxický účinok na telo.

Ak chcete cítiť výhody fazule, a nepoškodiť, pred jedlom, nie len varenie, ale niekoľko hodín nutne namočené. Toto opatrenie umožňuje väčšiemu množstvu škodlivých látok opustiť výrobok a ísť do vody.

A napriek tomu, glykozidy, množstvo vlákniny a bielkovín môže mať negatívny vplyv na zdravie, čo spôsobuje bolesť a pocit ťažkosti v žalúdku. Živý príznak po použití nedostatočne varených a nasiaknutých bôbov je nadmerná tvorba plynov a dokonca aj príznaky otravy. Vzhľadom na tieto charakteristiky je mimoriadne opatrné konzumovať fazuľa počas tehotenstva, inak bolestivé kŕče, škodlivé pre matku i dieťa, nie sú vylúčené. Keď sa budúca matka chce rozmaznávať so svojím obľúbeným fazuľovým jedlom, vo vode, kde sa fazuľa vyrába, môžete pridať malé semená fenyklu alebo kôpru. A čerstvé zelené listy týchto korenín, čím sa znižuje tvorba plynu, aby sa vaša časť kondenzovala.

Related  Rehabilitujeme umelé rastliny anthurium

Počas tehotenstva by ste mali starostlivo používať fazuľaAk existujú takéto varovania pred tehotnými ženami, je možné mať fazuľa pre dojčiacu matku? Vzhľadom k tomu, prostredníctvom mlieka sa dieťa môže dostať aj určité znečisťujúce látky a alergény, že dojčenie je lepšie pozor fazule v prítomnosti nežiaducich účinkov na produkt materského tela. V iných ohľadoch sú odporúčania podobné tým, ktoré sa týkajú jedál z bôbov počas tehotenstva. Je dôležité si uvedomiť, že červená fazuľa je určený pre tých, ktorým hrozí, než bielej fazule oveľa nebezpečnejší.

Tiež nemajú zapojiť do fazule pre seniorov, ale zhoršenie zápalu pankreasu, žalúdka a žalúdočného vredu, zápal žlčníka a kolitídy Tento produkt a nemá kontraindikované.

Video o výhodách zelených bôbov