pole púpavyPre väčšinu z nás, vzhľad jasný, slnečný púpava znamená príchod teplého dní odpočinku a dobrej nálady, je to nemožné, aby úsmev, keď videl pred sebou celú zúčtovania veselými farbami. Avšak, púpava je schopný nielen nás poteší svojím vzhľadom, ale tiež výrazne zlepšiť zdravotný stav. Nie každý si je vedomá tohto nezvyčajného pochúťka, ako džem z púpavy, prospechu a škôd, ktoré sme diskutovali podrobnejšie v tomto článku.

Tí, ktorí niekedy mali možnosť ochutnať dezert, nikdy nezabudnú na neporovnateľnú medovú vôňu a teplú jantárovožltú farbu. Táto prirodzená sladkosť bude perfektným doplnkom k šálke večerného čaju, ktorý nás poteší svojou pôvodnou chuťou a účinne ovplyvní celý organizmus.

Takže, uvidíme, čo je z džemov pomôcka užitočná.

Článok o terapeutických vlastnostiach púpavíc pre ľudské telo!

O výhodách zaseknutia z borovicových šištiek v našom ďalšom článku!

Zloženie a obsah kalórií

slnečný džem z púpavaPúpava, ktorú mnohí ľudia vnímajú ako normálnu burinu, je v skutočnosti veľmi cenná rastlina, často a široko používaná v rôznych receptúrach tradičnej medicíny. V priebehu kurzu sú všetky časti kvetu – listy, korene, džúsy a samozrejme samé kvetenstvo. Je to zo zrelých košov a pripravuje sa džem, čo je prínosom pre bohatú minerálnu a vitamínovú kompozíciu použitých surovín.

V 100 g lahodného výrobku, pripraveného z čerstvých kvetov, obsahuje:

 1. Horčík a draslík – 24 mg a 232 mg. Dostatočný počet týchto minerálov zabezpečuje normálne fungovanie kardiovaskulárnych a tráviacich systémov ľudského tela.
 2. Vápnik je 140 mg. Základný komponent nášho kostného systému.
 3. Fosfor 42 mg. Nevyhnutné pre správny metabolizmus.
 4. Železo, zinok, mangán, selén a meď sú dôležité prvky pre správne fungovanie vnútorných orgánov a udržanie ich stavu na správnej úrovni.

Okrem toho, džem púpavy obsahuje beta – karoténu v veľkých množstvách (to vitamín, “dá” farbách ich svetlé – žltá farba), tiamín, riboflavín, cholín, vitamín K, a dokonca aj jedna z najčastejšie predpísané vitamíny lekári – pyridoxín (B6 ).

Obsah kalórií v džeme je nízky a závisí v prvom rade od množstva cukru použitého počas prípravy. V priemere dve polievkové lyžice hustého džeme obsahujú asi 150 kcal.

Najucelenejšou z liečivých vlastností je džem, pripravený z fúkaných košov rastliny, zbieraný v ekologicky čistých miestach rastu.

Aby ste získali čo najväčší úžitok z používania produktu, pokúste sa dodržiavať pravidlá jeho prípravy a skladovania a nezvyšujte odporúčanú dávku sladkosti.

Related  Kráľovná domácich rastlín begónia – domáca starostlivosť

Zaseknite z púpava užitočné vlastnosti a kontraindikácie

užitočné púpava konzervyAko sme už vysvetlili, vysoký obsah biologicky aktívnych látok v závode robí z púpavy a výrobkov z nej skutočný prírodný liek, ktorý prichádza na pomoc mnohých patologických stavov nášho tela.

Od tej doby, kedy sú všetky ochorenia liečených nie sú syntetické drogy, a za použitia dary matky – používané v ochorení, ako je charakter, často jam púpavy:

 • anémia;
 • hypertenzia;
 • hepatitída a iné ochorenia pečene;
 • slabá imunita;
 • problémy s prácou bytového komplexu;
 • Kĺbové ochorenia – artritída, reumatizmus a dna;
 • žlčové kamene.

Vďaka silným antioxidačným vlastnostiam je púpava a džem z neho preventívnym prostriedkom na liečbu mnohých vážnych ochorení vrátane onkológie.

Najčastejším spôsobom používania tohto sladkého lieku je boj proti prechladnutiu, najmä v chladnej sezóne.

Vezmite si z pampelišky každé ráno pred jedlom lyžicu džemu a poskytnete svojmu telu množstvo látok potrebných pre jeho správne fungovanie. Podporujte imunitný systém a môžete stráviť celú zimu bez toho, aby ste trpeli epidémiou sezónnej chrípky a ARVI.

Ale keďže v prírode nie je všeliek, džem z púpavy môže priniesť nielen výhody, ale aj škody za určitých špecifických okolností.

Je to kontraindikované zneužitie lieku, ak ste boli diagnostikovaní:

 • diabetes mellitus, najmä v dekompenzovanom stave;
 • nadmerná nadváha;
 • alergie alebo individuálna neznášanlivosť na kvetinové zložky;
 • záchvat gastritídy sprevádzaný nevoľnosťou a vracaním;
 • hypotenzia (nízky krvný tlak).

Nezabudnite, že džem z púpavíc je silná biopreparácia, ktorá môže mať vplyv na krehké telo, takže deti mladšie ako 5 rokov sa odporúčajú, aby poskytli lahôdku len po konzultácii s lekárom.

Ale počas tehotenstva džem z púpava je povolené používať, s mierou, samozrejme. Navyše počas dojčenia môžu rastlinné prvky zvýšiť laktáciu a zlepšiť chuť materského mlieka.

Pri použití rastlinných zložiek ako liečby je potrebné mať na pamäti, že džem z púpava má nielen užitočné vlastnosti, ale aj kontraindikácie. Optimálna dávka fyto-terapeutov sa považuje za maximálne 2 polievkové lyžice hotového výrobku za deň.

Púpava zachováva pečeň

džem z púpavy pre pečeňTaraxacum officinale, ktoré v rade rastie v našej krajine – to je prirodzený gepatoprotektor vo svojom účinku podobným drogám tejto akcie, sa predávajú v lekárni reťaze. To je dôvod, prečo je jám púpavy na pečeň považované za obzvlášť užitočné, ktorý je schopný nielen zabrániť, ale aj zastaviť pohyb pri niektorých závažných ochorení tohto dôležitého vnútorného orgánu.

Related  Starostlivosť a reprodukcia gloxinie doma

zásoby džemov z púpavy na zimuČo presne je použitie pampeliška pre ošetrovanie pečeňových ochorení:

 1. Púpava má schopnosť obnoviť choré bunky, čím bojuje proti vzniku cirhózy.
 2. Často sú príčinou malátnosti rôzne intoxikácie tela. V tomto prípade príjmu rastliny pomáha zbaviť sa toxínov, rádionuklidov a toxínov, pomáha normalizovať pečeň.
 3. Pravidelné používanie prírodného produktu bez chemických prísad má priaznivý vplyv na metabolizmus, urýchľuje metabolizmus a saturuje bunky s užitočnými zložkami.

So všetkou úctou k fytoterapii, nesmiete v žiadnom prípade odmietnuť liečbu, ktorú vám predpísal profesionálny lekár. Pamätajte, že lekár predpisuje terapiu na základe vašich individuálnych indikácií na základe výsledkov vyšetrenia a analýzy.

Takže teraz vieme, aké je použitie a poškodenie džemov z púpavíc. Vychutnajte si prirodzenú kyticu tejto pochúťky, môžete si byť istí, že máte nielen neuveriteľné potešenie z chuti, ale tiež sa staráte o svoje zdravie a dlhú životnosť.

Aplikácia zaseknutia z púpavy – video