Croton vo vnútriSpectacular Crotone nie sú považované za najjednoduchšiu v obsahu, ale s prihliadnutím a trpezlivosť rastlín reaguje na dobrú starostlivosť a zdravý rast pestré lístie.

A ak chcete, môžete získať nový krotón, ktorého reprodukcia doma prebieha tromi hlavnými spôsobmi:

 • s pomocou šírenia;
 • očkovanie semien získaných samostatne alebo zakúpených;
 • pomocou vzduchových vrstiev.

Ako rozmnožovať Croton doma? Aké úskalia sa môžu stretnúť s kvetinárstvom a ktorá z nich je najvýhodnejšia?

Reprodukcia krotonov odrezaním

Rooted Croton StalkRezanie je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob. Nielen, že môžete získať rozmnožovací materiál v priebehu celého roka, a to nielen prístupný zakorenenie výhonkov tipy s aktívnym rastu bod, ale aj kmeňové rezne s jedným listom spiacich axilárnej púčikov a malého fragmentu stonky. Táto metóda sa často nazýva reprodukcia krotona listami.

Ak dostanete len list na reprodukciu, prinesie silné korene, ale nemôžete čakať na ďalší vývoj. Bez obličiek, z ktorých začne rast strieľať, sa nedosiahne mladý exemplár okrasnej rastliny.

Na rozmnožovanie krotonových odrezkov skoro na jarNajlepší čas na rezanie odrezkov je skoro na jar, keď výhonky neaktívne rastú:

 1. Keď rezané vrcholové rezne jej dĺžka by život v 6-10 cm. V tomto prípade budúcej rastlina vytvorí dobrý koreňový systém a tvoria malé robustný vnútorná hlaveň.
 2. Kmeňové výhonky sa získajú priamym rezom tak, aby sa získalo jedno intersticiálne miesto s listom dospelých a obličkami.

K odrezaniu sa zaručuje, že sa zakorenia a následne sa dostanú do rastu, lepšie ich rozrežú zdravými výhonkami.

Rezané odrezkyA skúsených i začínajúcich záhradníkov často majú otázky týkajúce sa chovu Croton, obrazov a krok za krokom popis všetkých fázach pomôže vyhnúť sa chybám a čoskoro vychutnať nových zelených miláčikov:

 1. Mliečna šťava sa vždy prideľuje na miestach rezania. Mala by byť ľahko vysušená utierkou alebo umývaná.
 2. Veľké listy na apikálnych častiach výhonkov, ktoré môžu oslabiť stonku, odňatie živín z neho, sú odrezané do polovice.
 3. Spodné listy, ktoré rušia zakorenenie, sú odstránené.
 4. Potom odrezky používané na reprodukciu krotona, pár hodín sú držané vo vzduchu.
 5. A až po takejto príprave sa ponorný materiál ponorí do niekoľkých centimetrov do teplej vody.

Related  Ako sa starať doma na alokázu Amazonika Polly

Rezy odrežte a vysekajte listyAle správna príprava sadeníc nestačí. Pri rozmnožovaní krotona s odrezkami je dôležité, aby teplota vody na zakorenenie bola v rozmedzí 24-30 ° C. Je užitočné použiť dostupné koreňové stimulátory:

 • ak sa kvapalina ochladí dlhší čas, koreňová forma sa najprv spomalí, potom sa zastaví a sadenica hnilobí a zomrie;
 • V teplejšej vode korene rastú aj neochotne a riziko vývoja bakteriálnej flóry je vysoké.

Po celý čas, od vstupe do vody pred pristátím v zemi, by mali byť sadenice na jasnom, ale rozptýlenom slnku, v podmienkach dlhého sveta.

Croton SeedlingKeď sa na odrezky, s ktorými sa vykonáva reprodukcia krotona, sa objavia korene, nestojí za to čakať na ich značné predĺženie. Premiestnite do zeme oveľa jednoduchšie stromčeky s koreňovým systémom o dĺžke približne 2-3 cm. Korene sa počas výsadby nedajú poškodiť, ale samotné krotony sa rýchlejšie rozrastajú.

Pri správne zvolenom zložení pôdy a vysokej vlhkosti sa niekoľko týždňov úspešne aklimatizuje kroton a usadí sa pri normálnej izbovej teplote.

Reprodukcia krotonov vzdušnými vrstvami

Príprava rastlín na rozmnožovanie vo vzduchuAk dospelý krotón rastie v byte s lignifikovaným, bezlistým kufrom, potom sa na takejto rastline môžu získať airlifts. Ako sa kroton rozmnožuje v tomto zaujímavom, ale skôr peknom spôsobe?

Ak chcete získať sadivový materiál, vyberte si silný záber. Môžete použiť vrchol dospelých rastlín. Vo vzdialenosti 10-15 cm od konca stonky sa kôra rozreže v kruhu tak, aby sa vybrala asi centimeter dreva. Tu croton, pri násobení vzdušnými vrstvami, musí tvoriť korene.

Umieste rez do mechového sfarbenia a filmuMiesto rezu:

 • úhľadne ošetrené prostriedkami na zvýšenie rastu;
 • zabalené vrstvou špicatého machu;
 • zakryte obalom, ktorý je bezpečne upevnený pod exponovanou oblasťou a nad ňou.

Moss je predbežne navlhčený a je možné ho v budúcnosti zavlažovať, až kým sa nekryje vzduch v krotonovi. Čakanie na výskyt koreňového systému z okolitého machu nasleduje za 4-6 týždňov.

Related  Foto s popisom druhov a odrôd vnútorného kvetu kalatei

Keď sa to stane, umiestnite ich driek pod opätovný rast koreňov sú rezané a výsledný sadenice, ako aj v Croton rezne expanzie, transplantovaných do zeme. Starostlivosť o rastlinu sa tiež nelíši od spôsobu opísaného vyššie.

Reprodukcia osiva Crotona doma

Na rozmnožovanie krotonov sa používajú semená rastlínReprodukcia krotonu semenami je najviac časovo náročná a dlhotrvajúca metóda získavania novej rastliny. Ak sa kvetinár rozhodne uskutočniť taký odvážny experiment, napríklad chcú pestovať hybrid alebo vzácny exemplár, mal by si pamätať, že semená domu krotona:

 • neprechádzať rodičovské vlastnosti;
 • v krátkom čase po stárnutí strácajú svoju klíčivosť;
 • Pred zasiatím si vyžadujú dekontamináciu a špeciálnu prípravu, ktorá urýchľuje klíčenie.

Dokonca aj na čakanie na sadenice, budú musieť venovať veľkú pozornosť, pretože sadenice sú často slabé a vyvíjajú sa veľmi pomaly. Odporučiť túto metódu reprodukcie Croton doma môžu byť skúsení milovníkov vnútorných plodín.

Pri dezinfekcii sa najskôr kmeňové semená ponorenia do horúcej vody na pol hodinu a potom sa namočia do vody asi 1 deň pri izbovej teplote. Do kvapaliny sa môže pridať aktivátor rastu.

Dostatočne veľká semená po príprave jemne vtlačený do drobeniu nutne sterilizované substrátu do hĺbky 1 cm. Na povrch pôdy sa navlhčia a kontajner plodiny, čím sa získa teplichke. S vysokou vlhkosťou a teplotami od 22 do 25 ° C, semená budú klíčiť asi za mesiac. Keď klíčky objaví, sú aj naďalej jemne napojené a postupne zvyknuté na priestorový vzduch, často otvárajú skleník. Crotony s tromi otvorenými listami môžu byť transplantované do samostatných hrncov.

Video o Crotone ao spôsoboch jej reprodukcie