Rozkvitá klenotMedzi klodendrumy existuje mnoho okrasných, krásne kvitnúcich rastlín, ale nie všetci sa zakorenili ako kvet. Medzi odrodami, pripravená potešiť fanúšikov jasných strapcami a kvetín – Clerodendrum Thompson, starostlivosť v domácnosti, pre ktoré nebude ťažké, a sila, a to aj pre začiatočníkov.

Thompson’s Clerodendrum

Na okenných parkoch ruských kvetinárstva pochádza z trópy západnej Afriky dlhý vinič.

V podmienkach teplého, bez vážnych sezónnych výkyvov v klimatických podmienkach rastliny tvoria výhonky, ktoré dosahujú dĺžku 4 metre. V miestnosti takéhoto rastu Thripson’s clerodendrum ako na fotografii nefunguje a nie je to kvôli obmedzenému priestoru nevyhnutné.

Hlavná vec, ktorá upriamuje pozornosť na túto dekoratívnu škálu čudodendru, je:

  • “Prešívané” ovoze-špicaté lístie, ktoré, v závislosti od odrody, môžu byť tmavo zelené, pestré alebo dokonca fialové;
  • racemózne kvetenstvo pozostávajúce z 10-20 malých 5-okvetných koroliek obklopených objemnými zákrutmi vo forme svietidiel.

Clerodendrum na vertikálnom stojaneThompsonov kvetodendrumový kvet trvá od prvej polovice jari až do polovice jesene. Kvety sa tvoria v dutinách bočných výhonkov. Kvety a záhony, v závislosti od odrody rastlín, sa líšia odtieňmi a farebnými kombináciami. Corollas s dlhými tyčinkami držať dlho, ale perianths biela, ružová, vínová, alebo fialovej farby na dlhú dobu, dávajú rastline mimoriadnej kúzlo.

Na mieste kvety po opelení sa objavujú malé plody žltooranžového odtieňa. V každom z nich je jedno semeno, ktoré, keď je zrelé, môže byť použité na množenie Thompsonovho kerodendru.

Podmienky pre pestovanie Thrompson’s clerodendrum doma

Doma doma rastlina žije v perličke pod vrcholom stromov. A doma Clerodendrum Thompson na fotografii, je lepšie dať na východ alebo západ okná, pod rúškom balkónov alebo vnútri miestnosti, ak okná smerujú na juh. Jediné miesto, kde bude zariadenie nepríjemné, je na severnej strane. Tu nemôžete urobiť bez dodatočného osvetlenia počas obdobia vegetácie a kvitnutia, inak nebude dekoratívna kultúra schopná položiť puky alebo ich počet bude zanedbateľný.

Aby sme dosiahli z tropickej liany bujnú kvitnúce a stabilný rast, je potrebné vytvoriť podmienky, ktoré sú pre ňu prirodzené.

Pre svieže kvitnúce rastliny potrebuje svetloNa jar a v lete sa ker robí dobre pri 18-24 ° C. Na jeseň a v zime sa starostlivosť o Thrördssonovho clerodendrum, na fotografii, mení. Rastlina, ktorá sa pripravuje v zime, odhodí listy. V kľude sa prenesie do chladnej oblasti, kde sa pri 14-16 ° C zachová šarodendrum až do jari. Ak dekoratívne kroviny nezabezpečuje chladné zimovanie alebo dať blízko vykurovacie zariadenia, kvitnutia v nadchádzajúcej sezóne nemožno očakávať.

Related  Správna starostlivosť o ponuku calla doma

Rastlina, ktorá klesla listy, spotrebuje menej vlhkosti, nepotrebuje ďalšie osvetlenie a horný obväz.

Thrompsonova starostlivosť Clerodendrum

Hrniec v rastline potrebuje pravidelné zavlažovanie a vrchný obväzOd jari až do konca leta starostlivosť o Throdsonov klerodendrum doma je:

  • od pravidelného zavlažovania;
  • z obväzu, ktorý je určený na zdokonalenie dekoratívneho kríža a podporuje jeho silu počas kvitnutia.

Zvlhčovanie pôdy pod dlhodobou plodinou je nevyhnutné, aby od zalievania až po zalievanie horná vrstva vyschla, ale vnútri hlineného mraku zostáva trochu mokrá. To nedovolí, aby korene hnilobne, čo sa stane s nadmerným zalievaním, alebo v suchom substráte vyčnieva nad nadzemnou časťou kroviny. V zime, kedy odpočíva Thompson’s clerodendrum, treba ho veľmi opatrne a zriedkavo napojiť, len aby sme sa uistili, že pôda nie je úplne suchá.

S napájaním kombinácia vykonávaná od prameňa a až do druhej polovice leta v hnojenie, pre ktoré používať komplexné prostriedky pre domáce kvitnúce rastliny.

Pokiaľ ide o načechrané kvety, keď sa staráte o Thrompsonovu klorodendrumu, je lepšie prijímať finančné prostriedky s prevahou draslíka a fosforu. Dusík je užitočný iba na začiatku vegetačného obdobia, keď plodina rastie do zelenej hmoty.

Pred začiatkom aktívneho jarného rastu sa rastlina transplantuje. Mladé exempláre sa môžu každý rok transplantovať do väčších kvetináčov, potom sa dospelí transplantujú v intervaloch 2-3 rokov. Ak neexistuje akútna potreba postupu, môžete nahradiť iba časť podkladu a odstrániť koreňový systém Thorpsonovho Kerodendrenum.

Mladý clerodendrum je transplantovaný každú jarPri všetkých druhoch klodendrumov je potrebná voľná, mierne kyslá pôda bohatá na organické látky a živiny. Taký substrát môže byť vyrobený nezávisle od humusu, rašeliny, ihličnatých zemín a piesku. Ale ak je to žiaduce, pôdna zmes sa dá ľahko získať z troch častí pripravenej pôdy pre kvetinové plodiny a jednu časť kyslého substrátu pre azalky.

Orezávanie a rozmnožovanie Thripson’s Kerodendum Druid

Horné rezy sú vhodné na reprodukciuRast výhonov vyžaduje povinné prerezávanie a tvarovanie koruny rastliny. Najlepší čas na túto fázu Thompsonovej starostlivosti o domorodé šľachy je skoro na jar, keď sa zelené zviera ešte nepohne.

Stonky môžu byť bezbolestne skrátené o tretinu, čo spôsobí iba prebudenie neaktívnych obličiek a výskyt bočných výhonkov s novými kvetenstvami. U dospelých jedincov sa prerezávajú aj lignifikované stonky a mladé rastliny sú pichnuté.

Apikálne odrezky s 2-3 pármi tvarovaných listov sa ľahko používajú na násobenie Thorpsonovho kerodendrumu. Zoberú sa do vody a potom sa vysadia vo voľnom substráte pod filmom. O mesiac neskôr, keď sa semenáčky aklimatizujú, prenesú sa do stálej nádoby.

Related  Starostlivosť o modlitbu – trojfarebná šípová hlava

Delenie a tvarovanie v starostlivosti o Thompson Clerodendrum pomáha zase prírodné vínnu révu do kompaktnej ker, stam stromu alebo použiť kultúry pre ozelenenie zvislých plôch.

Starostlivosť o video od Clerodendra, pani Thompsonovej