kvitne štrkV krajinnom dizajne sa bežne používa skromný, ale zároveň rafinovaný štrk. Táto úžasná trvalka zdobia kamenné skalky, alpské kopce, rovnako ako postele rôznych tvarov, vrátane rabatki. V prednej záhrade dokonale koexistuje s karafiátmi, pivonkami a zvonmi. Sametové kvetenstvo ohnivého červeného a žltooranžového farebného kontrastu s pozadím tmavej zelene. Pestovanie tejto kvetiny nevyžaduje akademické znalosti. Záhradník je dôležitý pre pochopenie povahy rastliny, aby sa s ním stal priateľom.záhradné dekorácie

Nuance pristátia

štrkNa dacha by mal nájsť dobre osvetlený priestor, ktorý je vyhrievaný slnkom viac ako 8-10 hodín denne. Jedná sa o teplo milujúci plodiny a netolerujú silné tieňovanie. Základné princípy výsadby a starostlivosti o štrk (fotografie a popisy odrôd sú uvedené nižšie) zahŕňajú:

 1. Správne vybraná pôda. Mokré plochy musia byť vysušené špeciálnymi prostriedkami. Niektorí odporúčajú robiť posteľ v podobe kopca alebo nákup odrôd, ktoré milujú vlhkosť. V diere musíte urobiť odvodnenie kameňov alebo expandovaného hliny. Pri kopaní miesta by mala byť pôda zmiešaná s pieskom.
 2. Vzdialenosť medzi puzdrom. Mal by byť v rozmedzí od 15 do 20 cm, aby sa rozvinula voľne rastúca listová rastlina.
 3. Maximálna vzdialenosť koreňov od podzemných vôd. V nadmerne zvlhčenej pôde sa koreňový systém začne hniť a objavuje sa tiež sivá forma.

zrelé semenáChoroby a škodcovia väčšinou neovplyvňujú tohto zástupcu rodiny Pink. Kruhy sa na ich domovskom pozemku veľmi ľahko šíria. Stačí, aby semiačka zasial v nádobe na jar (marec) a v posledných dňoch apríla transplantovali sadenice do otvoreného terénu. Stojí za zváženie, že hrozba mrazov stále zostáva, takže je potrebné pokryť výhonky. Na tento účel,

 • agrovoloknom;
 • film;
 • plastové fľaše.

Mladí však budú farbu hádzať až v budúcom roku. Druhým spôsobom reprodukcie je rozdelenie kríkov. Na jar alebo na začiatku jesene musíte kopnúť kefu a jemne ho rozdeliť na dve časti. Pred pristátím v jame, naliať vodu do koreňov nie sú vädnuté.

V prípade potreby je dôležité znížiť kyslosť pôdy. Za týmto účelom sa k nej pridá niekoľko častí dreveného popola.

Vlastnosti starostlivosti

štrk na kvetinový záhonHoci sa štrk nie je nazývaný rozvrátenou rastlinou, stále je potrebné pravidelne kŕmiť minerálnymi a organickými hnojivami. Môžete vyrobiť substráty fosforečnanu draselného, ​​rašelinu, hnoj alebo listnatý humus, ako aj nitrofosfát (tri v jednom – dusík, draslík a sodík). Okrem toho je dôležité poskytnúť priaznivé podmienky pre kvetinu:

 • voda ako sušenie zeme;
 • uvoľniť pôdu a odstrániť buriny;
 • vyčistite kefu od sušených listov a stopiek.

Related  Ovocie zimolez jedlé: užitočné vlastnosti a kontraindikácie

kvety v záhradeAvšak veľa závisí od rozmanitosti kultúry. Existujú odrody, ktoré sú odolné voči mrazu. Ostatné druhy pokojne koexistujú v mierne zatienených záhradách. Tretím obľúbeným miestom sú údolia rieky. Preto musí byť každý z nich splnený osobne.

Na zimné obdobie, zelené musia byť odrezané pod koreňom, a posteľ by mala byť pokrytá mulčou. Suché listy, rovnako ako ihličia borovice alebo kožušiny (vrstva až 10 cm) sa stanú spoľahlivou ochranou proti silným mrazom.

Rodina Gravilat

Celkovo je na svete okolo päťdesiatich druhov tohto nádherného kvetu. A len 20 odrôd štrku je klasifikovaných ako bylinné rastliny, ktoré sa používajú na výsadbu na otvorenom teréne. Z nich sa na území Ruska nachádza len 7, ktoré sú prispôsobené na kultiváciu v miernych a studených zemepisných šírkach. Európske podnebie je vhodné aj pre niektoré druhy tohto rodu.

veľkomesto

Gravelite mestoV mnohých krajinách sa to nazýva tráva svätého Benedikta. Obdobie kvitnutia mestského štrku trvá asi štyri mesiace – od mája do augusta. Miniatúrne kvety s priemerom 2 cm kvôli 5 jasne žltým okvetným lístkom pripomínajú slnko. Terry nork má rovnaký odtieň, ale v niektorých prípadoch má hnedý okraj vyrobený z malých tyčiniek. Celá stonka je pokrytá jemnými vilkami. Listy sa zhromažďujú v trojitej rozetke, ktorá je vysadená na dlhých koreňoch.

formy kvetov mestského štrkuVýška divokej rastliny sa pohybuje od 40 do 80 cm, čo umožňuje používať mestský štrk na zdobenie obdĺžnikových záhonov. Tu sú hlavné body rastu:

 1. Mrazuvzdorný a odolný voči suchu.
 2. Nepresávajte príliš mokré (mokrade) pôdy s vysokým obsahom soli.
 3. Vylodenie sa vykonáva na začiatku jari.
 4. Medzi lôžkami by mala byť šírka viac ako pol metra.

Vedecky dokázané, že korene rastliny majú liečivé a antivenomické vlastnosti. Zároveň mnohé ženy v domácnosti pridávajú ako korenie polievky a alkoholické nápoje (víno alebo pivo).

Nezakrývajte semená hlboko v zemi, len ich prehĺbte o 1,5-2 cm, potom sa výhonky objavia skôr, za 2-3 týždne.

rieka

riečny štrkNa rozdiel od väčšiny svojich “príbuzných”, riečny štrk je dokonale vhodný pre vlhké a mierne zatienené plochy. V zásade to môže byť:

 • surové rybníky, močiare a rieky;
 • hliny, piesčité alebo silné pôdy;
 • polia alebo lúky s výživnou pôdou;
 • kríkov a lesov.

riečny štrk na záhradeVo väčšine prípadov môže vydržať kyslé i vápenaté plochy. Jedná sa o jednu z mála odrôd, ktoré sa dokonale prispôsobujú za najnepriaznivejších podmienok. Počnúc májovými sviatkami a končiac s septembrovými pracovnými dňami, purpurové aveny (ako ju nazývajú Američania) robia záhradkárov šťastnými svojimi karmínovo-červenými kvetmi.

Listy v neutrálnych a mierne kyslých pôdach začínajú meniť farbu. Na nich sa objavujú fialové žily. To je možné použiť na vytvorenie originálneho dizajnu krajiny.

Také bylinné rastliny na otvorenom teréne vyrastú až na jeden meter, zatiaľ čo riečny štrk je schopný samostatne oplodniť pôdu okolo neho. Zrelé tyčinky slúžia ako druh organického vrchného obväzu pre neho.

Related  Príčiny výskytu rôznych škvŕn na listoch alokacie a ako s nimi zaobchádzať

čílsky

jasný kvitnutie čílskeho štrkuTento názov výrečne hovorí, odkiaľ pochádza toto plemeno. Vďaka grálu čílskych chovateľov priniesli mnohé iné kultúry, medzi ktorými sú populárne:

 • Goldball (žlté obrovské kvetenstvo);
 • Pán Bradshaw (má šarlátový odtieň);
 • Lady Stratheden (svieža kvet 3-4 cm v priemere s kyslým žltými okvetnými lístkami);Gravelite Lady Staterden
 • Fireball (v oranžovej palete);
 • Pani J. Bradshawová.

kvet dlhého kvitnutiaTieto krásne kvety budú zdobiť záhradu asi jeden alebo dva mesiace. Púčiky začínajú kvitnúť 15. mája. Do polovice júla sa vytvára ovocie s dĺžkou 60 centimetrov. Priaznivá teplota pre klíčenie semien je 15 stupňov. Sadenice v krabici musia byť zriedené, aby sa kvet rozšíril.

Akonáhle teplota na ulici klesne na +6 ° C, predná záhrada by mala byť pokrytá agrofibrom.

Prirucheyny

primát štrkVedci-botanici naraz prekročili chilský a šarlátový štrk a ukázali sa, že sú rôznorodé. Jeho kvety sú ako zvony ohnuté, ako keby to bolo z ťažkej práce. Farbenie tejto odrody sa bude páčiť mnohým fanúšikom vínovej tóny, pretože v tomto odtieni sú stonky kultúry vyrobené. Sú elegantne zdobené žltými okvetnými lístkami s terry centrom. V iných odrodách sú ružové, a dokonca aj biele kvetenstvo, ktoré majú paniculate alebo shchitkovidnuyu forma. Husté lístie napodobňujú odrezané perie alebo čepele. Vo výške štrkovitá šťava dosahuje 0,7 m, preto je táto druhá bylinná rastlina najvhodnejšia pre otvorené terény.

ružové tetovanieLuxusný kvet príde len vtedy, ak je Bush v otvorenom teréne. V období kvitnutia potrebuje veľké množstvo slnečného žiarenia. Avšak v horúcich dňoch je potrebné hojne vyplachovať iba koreň a nie celý pozemok, aby nedošlo k vytvoreniu skleníkového efektu. Bush by mal byť odrezaný, potom môže rásť. dekorácie skalkyTaké kudrnaté artefakty sa stanú originálnou výzdobou rockeries.

V zemi je žiaduce vyrábať rašelinu, popol z dreva, dolomitovú múku, piesok a rastlinný humus. Odborníci odporúčajú, aby pred výsadbou ošetrili pôdu fungicídnymi prípravkami.

hybridný

froté kvetenstvoKvetenstvo dosahuje priemer 3 cm. Často sú žlté, červené a oranžové. V tomto prípade sú tyčinky každého druhu podobné ako plamienka jantárového šperku. Listy, ktoré sa nachádzajú na dlhých stonkoch, majú vrásčitú štruktúru a sú pokryté takmer nepozorovanými vlasmi. Na každom z nich sú zreteľne rozlíšené kontrastné žily. Klenba listov je pripevnená k zubatému a mierne vlnitému okraju. V koreňoch sú zhromaždené do kompaktného, ​​ale pomerne hustého výstupu. kvitne hybridný štrkGravilat hybrid má rôzne odrodené odrody, medzi ktorými sú populárne:

 • Princezná Juliana;
 • Princ z Orange;
 • Gladys Perry;
 • Dolly North;
 • J. Bradshaw;
 • Ruby.

Related  Farebný gayard – elegantná výzdoba záhrady

terry červené kvetyMôžete obdivovať tieto dvojité kvety na hustých pediceloch takmer dva mesiace: máj a jún. Ak je počasie v septembri teplé, Bush znova vyhodí šaržu mladých púčikov.žltý hybridný štrk Pestovanie a starostlivosť o hybridný štrk sa nijako nelíši od čílskeho, pretože je od neho odvodené.

Jesenné výsadby by sa mali robiť dlho pred mrazom. Seedling by mal byť dobre zosilnený a zakorenený tak, aby nezmrazil, keď sa zníži teplota.

ohnivá guľa

gravitať ohnivú guľuZo zvyšku rodiny Pink Gravel je Fireball čierne. Aj keď existujú odrody a kyselina-oranžová farba. Veľké dvojité kvety perfektne zdobia nevzhľadné hranice predných záhrad. bujné kvitnutieDôležitú úlohu pri kalibrácii odrody hrá potápanie. Po zasiatí semien v kontajneri musíte počkať na vzhľad niekoľkých listov a potom ich rozdeliť a preložiť do nového kontajnera.

Rozdelenie kríkov by sa malo vykonávať 1-2 krát za štyri roky. Mali by byť vysadené 20 cm od seba. Ak je to možné, orezajte stonky, aby ste získali väčšiu hlasitosť.

dvojitý

Gravitat Red DragonJeho oficiálny názov je Red Dragon. Tento druh štrku je fazuľa obľúbená pre mnohých záhradníkov, pretože kvetina má trojrozmerný tvar. Petals sú stohované v niekoľkých riadkoch, čo dáva rastline elegantný vzhľad. Alpská výzdoba na kopciNeobyčajne oslnivý odtieň červených kvetov vyzerá skvele na alpských kopcoch. Pri starostlivosti o kultúru je potrebné obohatiť pôdu humusom. Takže pôda nie je príliš mokrá, kvetinový záhon sa môže zdvihnúť o pár centimetrov nad úrovňou terénu. Musíte okrem iného použiť základné odporúčania pre tento druh.

Z toho vyplýva záver. Externe neatraktívne kvetinové štrk v inteligentnej starostlivosti môže byť úžasný výstava modernej záhrady.

Najzaujímavejšia vec týkajúca sa štrku je video