Masové žltnutie listov orchideí spôsobuje poplach Izbové orchidey sú prevažne domorodými obyvateľmi tropických a subtropických oblastí planéty, ktoré si vyžadujú starostlivé a dokonca strach. Odpoveď na otázku: “Prečo majú orchidey žlté listy?” Vo väčšine prípadov sa vyskytujú chyby v starostlivosti o kvetinu alebo jej získanie za nepríjemných podmienok.

Samozrejme, rastliny nie sú večné a ich lístie nevyhnutne uvoľňujú cestu k novému. Ale keď listy menia farbu a vyblednú vo veľkom počte, zaslúži si pozornosť a starosť o milovníka vnútorných orchideí.

Z akých dôvodov sú listy orchideí žlto a ako sa vyrovnať s takým závažným problémom? Na vzhľad rastliny sa odrážajú takmer všetky chyby kvetinárstva. Ale najčastejšie vinu za chorobu kvetu je:

  • nesprávne zavlažovanie;
  • nesprávne miesto pre hrniec s orchideou;
  • nedostatok výživy alebo nerovnováha pri zavádzaní hnojenia;
  • chorôb rastlín alebo útoku škodcov.

Listy orchideí sú žlté kvôli negramotnému zalievaniu

Nesprávne zavlažovanie vedúce k vzniku žltých listovKeď rastlina vyzerá skvele na korene nie sú žiadne známky hniloby, vlhké alebo suché miesto a spodné listy žltnú orchidey in, vo väčšine prípadov sa bavíme o nedostatku vlhkosti. Mnoho pestovateľov, orchidey zalievanie ako normálnej izbovej kultúra, nemajú namočiť celý objem substrátu. Dostávajú menej vlhkosti, závod sa snaží znížiť množstvo odpadu a daruje spodnú vrstvu listov.

Čo ak orchidea zmení na žltú? Riešením problému bude zvýšenie objemu vody dodávanej do koreňov. Ak pred žltnutie Kvetinárstvo zalievanie praktizuje bežnú zálievku, to dáva zmysel, aby sa pokúsili navlhčiť namáčanie pôdy alebo pod tečúcou vodou, čo umožňuje vypustiť všetku prebytočnú vodu.

Nemenej ako umelé sucho orchideí poškodzuje záliv koreňového systému. V tomto prípade listy nevyschnú a častejšie sa stávajú chabé, stávajú sa pomalé a získajú hnedo-žltú nezdravú farbu. Ak skúmate korene, často vykazujú známky hniloby. Takáto rastlina vyžaduje núdzovú pomoc vo forme odstránenia postihnutých oblastí a transplantácie na čerstvý substrát.

Related  Kvetná záhrada v náručí Iberian evergreen

Dôvodom zažltnutých listov je nedostatok alebo prebytok slnka

Orchidový list, popálený priamym slnečným žiarenímZnakom nedostatku slnečného svetla nie je iba preťahovanie výhonkov, ale zmena farby listov z bohatej na zelenú na žltú. A reakcia kvetu je postupná a ostrá až do pádu dolných listových dosiek. Aby ste zabránili tomu, že orchidey budú žlto, musíte nájsť vhodné miesto pre kvetinu a v zime poskytnúť umelé osvetlenie.

Väčšina druhov orchideí vyžaduje dlhý svetlý deň, ale nie na priamom slnečnom svetle. Ak je v orchideí prebytok jasného svetla, listy sú žlté a stávajú sa pokryté suchými škvrnami popálenín.

Listy orchideí sú žlté kvôli tvrdej vode a nadmernému hnojeniu

Reakcia rastliny na prebytok hnojiva a nadmerná vlhkosťNadmerný obsah soli v zavlažovacej vode negatívne ovplyvňuje celú rastlinu, ale listy ako prvé signalizujú zmenu životných podmienok a zlé zdravie. Niekedy je ťažké určiť dôvod, prečo orchidey sú žlté listy. Vzhľad substrátu a nádoby sa môže stať originálnym náznakom. Ak ukazujú stopy ukladania soli vo forme belavého rozvodu a plaku, objaví sa vysvetlenie žltej farby.

Tvrdá voda vyvoláva vznik chlorózy. Listy orchidey sú žlté, len žily zostávajú zelené. Potom sú výhonky holé a rastlina môže zomrieť.

Na záchranu kvetu je možné pomocou transplantácie a kompetentne vyčerpaného obliekania na listy, pre ktoré sa používajú iba špecializované zložky.

Kvitnúce transplantáciu orchidea nie je nutné, ale drží viac premytí substrátu so zmesou destilovanej vody a normálne bránený bude veľmi užitočné. Rovnakým spôsobom premývanie spracuje orchidea, trpel prebytku hnojivo pre hnojenie alebo použitie nesprávneho, nevyvážené zloženie.

Orchidea je naliehavo potrebné vysušiť a transplantovaťAké iné príčiny spôsobujú zmenu farby listov? Prečo majú orchidey žlté listy? Faktory, ktoré tlačia rastlinu na takéto správanie, naozaj veľa. Môže to byť prirodzená reakcia na zmenu situácie, napríklad po nákupe alebo v dôsledku sezónnych zmien, ktoré si majiteľ nevšimol.

Related  Ako si vybrať a udržať čerstvý ananás

Listy sú pri orchideji žlté, ak je hrniec, v ktorom je kvetina umiestnená, dlhý čas malý. V tomto prípade je rastlina úhľadne prenesená do väčšieho objemu.

Infekčné škodcov orchideí

Rastlina je postihnutá plesňovou infekciouPravidelné over-zmáčanie substrátu je dvojnásobne nebezpečná pre orchidey, pretože so sebou nesie vývoj nielen zhnité, ale aj plesňové infekcie. Oslabená rastlina láka kliešte a hmyzí škodcu.

Včasné rozpoznanie problémov, keď listy žltnú a vädnú orchidey, ale koreňový systém je stále životaschopný, po sanitáciu a zavlažovacie fungicíd kvety transplantované do novej pôdy. Bohužiaľ, infekcia sa rýchlo šíri a môže rýchlo viesť k úmrtiu dospelého kvitnúcich vzorky.

V suchom vzduchu pri teplote miestnosti orchidey útočia snovacie a koreň. Škodcovia hit výhonky, korene a listovej dosku, štát dôvod, prečo orchideí listy žltnú a závod sám vážne oslabená kvôli nedostatku energie.

Infikovaná rastlina umieralaAk sa liečba akaricídnymi prípravkami neuskutoční včas, kvetina stráca dospelú lístie a rast nového sa spomaľuje. Ak existujú škodcovia v pôde, neobmedzujte sa na postrek, je oveľa efektívnejšie kombinovať tento postup s transplantáciou.

Video o príčinách žltačenia listov orchideí