Rôzne druhy sansevieria v jednom hrnciNenáročná sansevieria starostlivosť doma vyžaduje minimálne a výhody prinášajú veľa. Dlhé krásne kvetinové listy čistia vzduch, nasýtia ho kyslíkom. Energia kvetu absorbuje agresiu a mobilizuje duševné schopnosti. Preto kancelárie a kancelárie majú často kvetináče s “materinským jazykom”, jedným z mnohých názvov sansevieri. Jeho kopijovité, vzpriamené listy môžu dosiahnuť dva metre. Iný druh rastliny dáva rozetou listov sediacich na krátkom kufri.

Sansevieria domáca starostlivosť s fotografickou ukážkou

Rastliny sansevieriyu lepšie v robustnom keramickom hrnciHrniec pre sansevierii potrebuje vziať keramické hrubostenné, pretože silné korene kvetu môžu zlomiť steny a zaberať priestor. Transplantácia mladých rastlín prebieha raz za pol roka, potom za tri roky. Vo veľkých vane a škatuliach sa mení len horná vrstva pôdy. Často premiestňovanie Sansevierie na jar je sprevádzané oddelením kríkov.

Zloženie pôdy nie je komplikované, zbiera sa nezávisle od objemových frakcií:

  • listová zemina;
  • rašelina;
  • piesok;
  • humus.

Zložky obsahujú rovnaké časti a pridávajú dve časti terčov. Drenážna vrstva môže byť vyrobená z guľôčok z expandovanej hliny alebo kúskov peny.

Ak Sansevieria kvitne v dome, je načase splniť dlho plánovaný záväzok. Kvitnúca rastlina požehná na nový obchod, bude to úspešné. Zimné kvitnutie Sansevierie nie je bulletin šťastia.

Zalievanie v starostlivosti sansevieria sa vykonáva dažďom alebo mäkkou vodou. Zariadenie nevyžaduje časté a hojné zvlhčenie. Pri studenej pôde sa vysype, v zime je zriedkavé. Kŕmiť Sansevieria dvakrát počas leta s prevahou hnojiva fosforečnej draslíka. Nadbytok dusíka môže spôsobiť hnilobné korene, stratu dekorativnosti.

Osvetlenie v starostlivosti o sanseveriu doma ovplyvňuje kontrast vzorovaných prúžkov na listoch. S nedostatkom svetla sa listy stávajú matné, s nadmerným žltým. Zimné osvetlenie, zachovanie krásy materinského jazyka, je povinné.

Na starostlivosť o majiteľa bude rastlina reagovať s kvitnutímKvetina sa cíti dobre pri teplotách nad 14 stupňov. On, rovnako ako všetci domorodci z trópov, sú škodlivé ponory, prudká zmena teploty. Ak je obsah blízky prirodzenému, môžete počkať na kvitnutie spolu s jemnou arómou vanilky.

Problémy v domácej starostlivosti o sansevieriu vyplývajú z porušenia podmienok zadržania:

  1. Ak majú listy jasné plochy, musíte znížiť osvetlenie a teplotu okolitého vzduchu.
  2. Vznikajúce časti hnilobných listov signalizujú prekyslenie pôdy. Vyrežte poškodené miesta, ošetrujte rany, skráťte zavlažovanie.
  3. Listy sa pretiahnu a vädnú – nie je dostatok svetla.
  4. Špičky sú žlté a suché – studené, nadmerné zavlažovanie, nie je dostatok svetla.
  5. Najskôr je ťažké zistiť obyčajný roztoče. Ale list padá, rastlina je depresívna. Utieranie listov vlhkou handričkou je užitočné, roztoče sa nespustia.
  6. Populárne tripy môžu byť odstránené insekticídmi, mealybug – carbofos.

Reprodukcia sansevierium

Pri transplantácii môže byť dospelá rastlina rozdelená na niekoľko častíReprodukciu jazyka sochory sa vyskytuje metódou osiva, rozdelením odrezkov a odrezaním čepele listu.

Po rozkvete sa upevnia struky, v ktorých sa vyleje a dozrieva semeno hrachu. Sú uskladnené až do vysadenia v uzavretom podstavci, každé semeno je umiestnené v samostatnom skle. Klíčení sa vykonáva v teple.

Podzemky sú rozložené počas transplantácie a časť kroviny alebo plodu je od koreňa oddelená ostrým nožom. Zároveň musia byť dezinfikované otvorené časti, aby sa v budúcnosti nestalo hniloba. Pri výsadbe je potrebné počítať, silné korene, rastúce, môžu zlomiť alebo deformovať hrniec.

Rozmnožovanie podľa častí plechuČasto používané na chov je list sanseveri. Dospelý zdravý “jazyk” je vybraný, zvyčajne ten nižší, a je vyrezaný na zem. Reprodukcia s listom Sansevierium umožňuje získať niekoľko nových kópií.

List nakrájaný na fragmenty s veľkosťou 5 až 10 cm sa suší dva dni. Na začiatku je potrebné zaznamenať časť, ktorá sa zakorení v zemi. Je dôležité zohľadniť smer pohybu šťavy.

Môže sa vytvoriť sansevieria, rastúca špirálovitá. Ak je rastúca hárka pripnutá a dlhodobo ju bude mať vodorovnú pozíciu, zostane v tejto polohe.

Pri vynásobení listu Sansevieria prehĺbte dosky v zemi na 2 cm odhora organizujte minitepliku, ktorá je raz denne vetraná. Nádoba musí byť udržiavaná v teple a vystavená svetlu.

Časti listu sa zakorenili a začal sa rast nových rastlínRezy sa zakorenia do 2-3 týždňov. Do dvoch mesiacov sa objavia deti a po 2-3 mesiacoch bude možné usporiadať kmeňové odrezky úplne zdobené ako mladá rastlina.

Je potrebné vedieť, že pestovanie sa prenáša iba rozdelením púšte, odrezky dajú zelený list.

Užitočnými vlastnosťami sansevieri je efektívne čistenie vzduchu pri obývaní a nasýtení kyslíkom. Ako prvú pomoc pri bolestiach ucha sa používa šťava. V medicíne sa na prípravu extraktov používa chvostový chvost. Na liečenie rán je účinná koža listov slnečnice.

Skúsenosti rastúcich sansevierii – video