ranná sláva v záhradeJemné voňavé kvety sú pôvodne rozptýlené na zelenom závoji listov. Toto je vzhľad rannej slávy kamokolitu za príjemný letný deň. Každý púčik drží dlhý pedikel a otvára sa skoro ráno prvými lúčmi slnka. Pomaly sa otáča po ňom a končí pri prístupe poludnia. Ak sa deň stane zamračený, kvety budú zložiť svoje okvetné lístky až po večeri.

Pôvodne Ipomoea kvokmolit z Južnej Ameriky, kde sa pestuje ako viacročná rastlina. Vo stredných zemepisných šírkach Ruska sa vysádza každý rok. Veľké množstvo odrôd umožňuje vytvoriť jedinečnú krajinu v predmestských oblastiach a dokonca aj na balkónoch mestských apartmánov.

Okrem každoročnej slávy rannej slávy sa mnohým ľuďom páčili africké odrody. Reprodukujú pomocou podzemných hľúz. Odkazujú na takzvanú IPM Káidy.

Úvod do očarujúce zvony

tenký kvet nádhernej slávyRanná sláva kamokolitu vyzerá ako elegantná vínna réva. V niektorých prípadoch rastie až na 5 metrov vo forme hustého závoja. Každý výstrel je hojne pokrytý šťavnatými listami, ktoré úplne zakrývajú. Okrem toho sú malé alebo veľké v závislosti od odrody. Niekedy sa stretnú s otvorenými listami jasne zeleného listu.

S nástupom leta na zelenom koberci je veľa farieb takýchto odtieňov:

  1. Fialové. Jemné miniatúrne gramofóny môžu byť monofónne alebo s bielymi okrajmi na koncoch okvetných lístkov.fialové kvety
  2. Červené. Púčiky môžu byť svetlé alebo tmavé.červené kvety rannej slávy
  3. Bielu. Táto skupina zahŕňa krém a jemne ružovú Ipomoea.biele kvety rannej slávy
  4. Modro. Farba modrej oblohy alebo tmavo modrej mora na zelenom pozadí je perfektnou kombináciou odtieňov pre dizajn letnej rezidencie.modré kvety rannej slávy

Zobrazené na fotografii Ipomoea kvamoklit, môžete vidieť každý detail jemné pupen. Tvar kvetov sa podobá na plytké lievik, ktorý je v niektorých druhoch namaľovaný bielym. Veľkosť púčiky je približne 12 cm. Farba závisí od odrody rastliny vysadenej v určitej oblasti. Záhradná liana začína kvitnúť s nástupom leta a pokračuje až do mrazov. Ipomské semenáPo kvitnutí sú krabice s veľkými semenami, ktoré sa nakoniec otvoria. Je zaujímavé, že semená, ktoré padli vedľa rastliny, rýchlo klíčia, takže na jednu sezónu na mieste rastie niekoľko generácií.

Related  Terapeutické vlastnosti kukuričných stigmátov a kontraindikácie ich použitia

Tajomstvo výsadby a starostlivosti o rastlinu

ranná sláva na plotuAk chcete úspešne rozviesť očarujúce viniča, mali by ste správne vybrať lokalitu. Ako ukazuje prax, kvety ako tieňované miesta. Ak rastlina vysadíte na slnko, väčšinu dňa sa kvetenstvo uzavrie. V nadmerne zatienených oblastiach rastlina spomaľuje rast a púčiky sú veľmi malé.

Vyzdvihnutie miesta pre záhradný vinič, je potrebné vziať do úvahy jeho preferencie. Z toho závisí dizajn krajiny a krása samotného kvetu.

Rozumné poradenstvo o výsadbe a starostlivosti, foto ikomponents kvokkolit dokonca pomôcť mimoriadnym pestovateľom pestovať jemný kvitnúce koberce v krajine. Najjednoduchší spôsob chovu kvetov je zasiať semená na otvorenom teréne. Táto metóda umožňuje sledovať, ako rýchlo rastú zelené výhonky z pôdy. Ako sa zdajú šťavnaté listy, a v priebehu času miniatúrne gramofóny. Celé leto si môžete vychutnať jemnú vôňu rannej slávy, ktorá sa ukrýva v tieni svojho zeleného závoja.

sadenice rannej slávy kapokolitu v goschokuNemenej praktickým spôsobom pestovania rastliny je výsadba sadeníc v kvetináčoch. Vyžaduje však osobitnú starostlivosť. Ak je to potrebné, mladé výhonky by mali byť ponorené, aby sa vybudovali. Pravidelne vodu a chmýřte pôdu v banke. Sledujte, že mladé lístie nevysušujú. Výsadba rannej slávy kvumiklit zo sadeníc je žiaduce vykonať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu citlivých koreňov rastliny.

Záhradná liana dokonale vyhovuje akejkoľvek pôde, s výnimkou piesočnatého piesku. Ak je to taká pôda v letnom sídle, je lepšie pestovať ďalšie kvitnúce rastliny.

dobré podmienky pre ranné slávy kvokolitPred vysadením Ipomoea je potrebné pripraviť pôdu. Dokonca aj na jeseň je hlboko oraný, takže počas zimy sa nasýti vlhkosťou. S príchodom jari sa do záhrady zavedú chemické hnojivá, po ktorých začnú výsadba. Na mieste sa vyrábajú malé jamy, kde sa znižujú semená alebo sadenice. Aby sa rastlina darovala, potrebuje pravidelné hnojenie a hojné zavlažovanie.

Semená zostávajú podobné približne po dobu troch rokov, takže nepoužité zásoby by sa nemali okamžite odstrániť.

Najobľúbenejšie odrody

Dekorácie povojník časť kvamoklitV prírode existuje asi 500 odrôd záhradnej liany a iba 25 z nich sa používa ako dekoratívna ornamentácia na území. Ale aj dodnes chovatelia chovajú nové pôvodné druhy. Napríklad, zobrazený na fotografii z rannej slávy kvokolit zmesi, aktívne využívané letnými obyvateľmi ozdobiť vidiecke domy. Na jednej rastline rastú zároveň šarlátové, biele a ružové pupeny, ktoré vytvárajú jedinečnú farbu. Niektoré odrody sa vyznačujú pruhovanými pupenmi.

Related  Kvet slnka vo vašom kvetinovom lôžku – helianthus

ranná sláva kvokomlit červenáPôvodný vzhľad patrí medzi záhradnú zeleň – rannú slávu kvokometit červenú. Jasné “gramofóny”, ktoré sú rozptýlené na sviežej zeleni, vytvárajú medzi domácnosť slávnostnú náladu. Rastlina je nenáročná. Rýchlo sa rozrastá a zvyšuje sa zavedená podpora. Ak ju nevystavíte včas, počas obdobia aktívneho rastu sú listy rastliny chaoticky prepojené. Ak chcete postaviť rekvizity, budú musieť byť roztrhané, a to porušuje krásu záhradného viniča.

kvety rannej slávy sa priťahujú k slnkuVýsadba a starostlivosť o slávne žlté kvokmolitové červené znamená implementáciu jednoduchých pravidiel:

  • výber správneho miesta;
  • príprava pôdy (hlboká orná orba);
  • hnojivo pred vylodením;
  • priame výsadby.

Pri starostlivosti o kvetinu je dôležité jej kŕmiť a pravidelne ju napiť. Liana miluje vlhkú pôdu v oblasti podzemky.

rannú slávu blikajúcich hviezdNeuveriteľne očarujúce vyzerá v zahradnej prednej záhrade – rannej sláve leskných hviezd. Zaujímavé je, že v rastline tohto druhu sú tubulárne púčiky, ktoré pripomínajú hviezdičky v tvare, chaoticky rozptýlené po celom keši. Ipomea v jednej sezóne rastie do výšky až 3 metre. Kvete takmer celé leto a na jeseň, dávajúc množstvo semien. Za priaznivých poveternostných podmienok ľahko rastú a dodávajú ďalšie zeleň.miluje kvetnú slávu ľadovcov

Ak zhromažďujete semená kvetenstva rôznych odtieňov a miešajte v jednom balení, dostanete zmes. Takáto zmes farieb slávy ikomei kvamoklit sa môže stať originálnou dekoráciou altánok, oblúku alebo kvetinového záhonu v dedinskom dome.

svieži Bush rannej slávySkutočne očarujúce kvetinové usporiadanie! V priebehu sezóny si môžete neustále vychutnať vôňu a jemnú farebnú slávu ikomei kvamoklit.

Kultivácia rannej slávy kvmoklit zo semien – video