Hibiscus nekvetú dlhoHibiscusy sú cenené svojimi krásnymi kvetmi. Prečo kvety kvety ibišku napriek dobrej starostlivosti? Kvitnúce je túžba po reprodukcii a vďačnosti za starostlivosť. Veľké kvitnutie je možné dosiahnuť rovnováhou medzi dobrými životnými podmienkami a faktorom, ktorý vyvoláva opúšťanie semien.

Ako urobiť kvet ibišteka v domácnosti

Iba podľa odporúčaní pestovateľov kvetov o obsahu kvetu možno získať každoročne hojne kvitnúce Bush. Ale ak sú všetky sily dané kvitnutiu, potom bude rast Bush pomalý. Pri starostlivosti o rastlinnú rovnováhu je dôležité a dodržiavanie všetkých odporúčaní:

  • miesto zadržania;
  • zimné podmienky;
  • požiadavky na pôdu a kapacitu;
  • zalievanie a vrchný obväz rastliny;
  • prerezávanie;
  • ochrana pred chorobami a škodcami.

Povinnou podmienkou kvitnutia čínskej ruže bude jej udržiavanie na jasnom mieste. Slnko by nemalo horieť listy kvetu. Ale v tmavej miestnosti ibištek nebude kvitnúť.

Kvitnutie ibišteka je ovplyvnené podmienkamiAk chcete obdivovať kvety v lete, udržujte ibištek v zime pri teplote 12-15 stupňov. Miestnosť by mala byť jasná. Pri tejto teplote sa položí program kvitnutia. Nečakajte na divoké otvorenie púčikov v lete, kedy ibištek kvitne v zime, ak sa udržuje v teple.

Ak ibištek rastie v príliš veľkom hrnci, nebude kvitnúťČínska ruža rastie doma rýchlo, ak rastlina dostanú vaňu na rast a naplní ju úrodnou pôdou. Kým rastlina nevyplní korene s koreňmi zeme, vytvorí zelenú hmotu. Pestovaný kebus má zelenú líniu, dostáva správnu starostlivosť, ale nezverejnil ani jeden púčik. Prečo nekvetú ibištek?

Je potrebné premiestniť rastlinu do menšej kapacity, aby korene boli pomerne úzke. Súčasne je možné ich odrezať a odstrániť hnedé staré časti. Hrniec musí mať dobrú drenáž z expandovanej hliny alebo iného polstrovania. Horná vrstva koreňov by mala byť umiestnená takmer na povrchu pôdy. Kvety sú domáce rastliny, ak sú korene príliš malé.

Zloženie krajiny pre čínsku ružu by malo byť úrodné, ale so zahrnutím hliny trávnika. Kyslosť pôdy sa udržiava bližšie k neutrálnemu. Drevené uhlie v pôde pomáha udržiavať rovnováhu podkladu.

Existuje jeden biologický prvok, prečo nekvitne ibištek. Kvety sú tvorené iba na horných častiach mladých konárov. Preto domáci kvet potrebuje systematické prerezávanie alebo štiepanie. Ak chcete urobiť vetvičky krík rezom, je dôležitou súčasťou starostlivosti o ibištek. Rýchlo dáva mladé výhonky, ale na nich sa vyvíjajú púčiky. Jedným z hlavných dôvodov, prečo zdravá, dospelá ibišteková miestnosť nekvetú, nedostatok prerezávania.

Related  Naučiť sa správne starať o cyprus v hrnci

Ak chcete získať svieži kvet, ibištek potrebuje prerezávanieDôležité je, aby bola kvetina správne naplnená. Kedykoľvek môže byť všetka krása prerušená presne kvôli nevhodnému zavlažovaniu:

  1. Voda by mala byť mäkká. Keď ju používate, v kanvici nie je žiadna špina a fólia na povrchu vriacej vody neplýva.
  2. Na napájanie by mala byť voda dobre chránená, aby sa v pitnej vode neobjavili žiadne stopy chlóru.
  3. Teplota vody by mala byť približne 30 stupňov.

V lete sa miestnosť ibišteka hojne polieva a postrieka sa listami zo spreja. Ale medzi zalievaním musí horná vrstva zeme vyschnúť. V zime je rastlina zriedka napojená. V studenej mokrej zemi môžu neaktívne korene hniť. Nedostatok napájania alebo výživy spôsobuje klesanie pupienkov a kvetov, keď kvitne ibišus.

Kvôli kvitnutiu sú fosforové hnojivá zvlášť účinné. To môže byť extrakt z superfosfátu, alebo špeciálne zloženie pre vnútorné kvitnúce rastliny. Hnojivá sa dodávajú iba vo vlhkej pôde.

Čo robiť, ak ibištek nekvitne a ako nájsť príčinu. Nepredkladajte ružičku v chlade. Aby bolo možné kvitnúť, je potrebné vylúčiť kolísanie teploty počas vegetácie. Ak je rastlina preexponovaná v chlade predtým, než sa objavia puky a potom sa prenesú do tepla, púčiky padnú z ostrých teplotných zmien. To isté sa stane, ak rastlina padne pod ponor.

Aby rastlina vysunula púčiky, je potrebné zaviesť fosforové hnojivoKvitnúci strom vyžaduje starostlivé zaobchádzanie. Hrniec je umiestnený raz na celé leto. Nemôže sa ani otočiť, ak už boli vytočené púčiky. Kvetinový bodec je veľmi slabo pripevnený a spadne z ľahkej vetvičky. Preto počas kvitnutia, mali by ste pešo pečať.

V lete ibiškovia milujú čerstvý vzduch. Nainštalujte kvetináče na miesta chránené pred vetrom a priamym slnečným žiarením. Loggia, balkón alebo veranda so závesom zo slnka bude najlepším miestom na kvitnutie ibišteka.

Prečo ibištek nekvasený so žltými listami

Rastlina s chorými listami nekvetúTreba poznamenať, že iba zdravé ibiškové kvety, ktoré majú potrebné podmienky pre rozvoj. Ak sa na listoch ľubovoľného formátu objavia škvrny alebo listová čepeľ sa zmení na žltú, ide o príznaky ochorenia. Takže, zelené listy listí povedať, že rastlina je vyprahnutá, potom sa zbaviť farby a púčikov.

Related  Môžem použiť melón pri pankreatitíde, cholecystitíde a gastritíde

Žlté listy môžu poskytnúť signál, že existuje porucha s koreňovým systémom a nie je potrebné čakať na kvitnutie v týchto podmienkach. Okrem toho môže rastlina kolonizovať škodcov hmyzu výberom jedla z ibišteka. Preto každé prerezávanie, zavlažovanie, trenie listov by malo byť spojené s preventívnou prehliadkou rastliny.

Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie vám umožní každoročne vychutnať vítězný kvitnutie tropickej rastliny, ktorá prináša harmónii domov vo vzťahoch medzi rodinnými príslušníkmi.

Skúsenosti s starostlivosťou o ibištek – video